Česká televize lže, jako když Lidové noviny tisknou

O tendenci přepisovat historii v duchu Drang nach Osten jsem psal nedávno, teď ovšem kolega Bavor načapal Českou televizi při tom, jak za začátek druhé světové války označuje ruský útok na Polsko (ke slyšení zatím stále ještě zde v 34:28). Kolikrát že se musí lež zopakovat, než se stane pravdou? Jestli si takové “drobné nahodilé omyly” nepohlídá, budou ne naše děti, ale už my sami žít v jiném světě. Jestli toto není ten okamžik, kdy by se měl člověk ozvat, pokud nechce být umlčen na věky, pak už nevím.

Pokud si to nechcete nechat líbit, můžete se ochranu svých práv brát u šéfredaktora zpravodajství ČT Zdeňka Šámala (zdenek.samal@ceskatelevize.cz), generálního ředitele ČT Petra Dvořáka (petr.dvorak@ceskatelevize.cz) a na Radě pro rozhlasové a televizní vysíílání (podatelna@rrtv.cz). Česká televize je totiž televize veřejné služby, jejíž povinností je “poskytovat objektivní a vyvážené informace” (zákon 483/1991 Sb. o České televizi). Leda že byste souhlasili se štětinami, že žít ve lži je “demokratická a sociální potřeba společnosti” (tamtéž). Osobně doufám, že ani Bavor ani Lex to nenechají usnout a půjdou za tím. Omluvu a nápravu samozřejmě nečekám, ale mohlo by to alespoň donutit panstvo hrát s otevřenými kartami.

Převzato z blogu Tribun

30
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
30 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Autoři komentářů
peter.Sior.m.moje jménoidiotronic Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jura
Člen
Jura

Tak to mě pobavilo. Ruská invaze do Polska v září 1939 zapříčinila začátek druhé světové války. Buď to jsou zaměstnanci v ČT tak neskutečně hloupí, nebo si dělají z lidí srandu. Trochu hloupou srandu. :-/

tožtak
Člen
tožtak

Ten titulek je špatně. Správněji by mělo být – „Lže jak Česká televize“, protože není nic tak bijícího do očí, jako zpravodajství „nezávislé“ ČT.

Silentpysk
Člen
Silentpysk

Jura napsal

Tak to mě pobavilo. Ruská invaze do Polska v září 1939 zapříčinila začátek druhé světové války. Buď to jsou zaměstnanci v ČT tak neskutečně hloupí, nebo si dělají z lidí srandu. Trochu hloupou srandu. :-/

Ta ženská, která ty zprávy uváděla, nevypadá zrovna na myslitelku. Možná jí někdo tu pitomost předhodil a ona to jenom opapouškovala. Profesionálka jedna! ☺

Vaska
Člen
Vaska

takhle lhát jak nám předváděj masmédia si nedovolili ani komančové !!

Sio
Člen
Sio

No, opravdu co je moc, to je moc. Na náhodu nevěřím, s hloupostí hlasatelky se to ale nevylučuje. Doufám, že to pánové rozmáznou a pak už snad bude každý vědět, kdy začala a čím 2.světová válka.

Gregory
Člen
Gregory

Copak nevite, vy nevzdelanci, ze 17.9.1939 je pred 1.9.1939. To jste teda ignoranti. Kdyz to bylo v CT, tak je to pravda…..

Ladys
Člen
Ladys

Teď jsem se pobavil, na Čt24 ve zprávách: „tisíce lidí se sešlo dnes v Rusku kvůli nesouhlasu s postupem Moskvy na Ukrajině“. Zpráva byla doplněna krátkým videem na kterém „protestující“ drží v rukou cedule s přeškrtnutými ukrajinskými nacistickými symboly, takže teď nevím, zda-li ta zpráva měla vyznít, že se na těchto demonstracích lidi bouří proti vměšování Ruska do dění na Ukrajině s tím, že diváci u TV jsou jaksi slepí a přehlédnou to video, a nebo, že naopak tito lidé demonstrují za to, aby Putin konečně udělal na Ukrajině pořádek a smetl konečně tu fašistickou juntu, co zabíjí jejich krajany,… Číst vice »

Gregory
Člen
Gregory

Jinak dnes byl na Prima zoom zajimavy hrany dokument: Druha svetova valka: Za zavrenymi dvermi. Silne zamereny protirusky resp. protistalinovsky, jaky to byl vlastne krivak, ktery se nejprve spojil s Hitlerem,pak zabral nevinne Polsko a teprv kdyz byl napaden Nemeckem takse spojil s GB a US. Bez uvedeni duvodu a souvislosti. Je zvlastni, ze podobny dokument je vysilan prave v teto dosti pohnute dobe…….

Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

Tak teď už vím co schovávala Aňa Geislerová v tom filmu Fair Play pod vanou , to byl ten tajnej dokument o tom jak začala druhá světová , Sověti napadly Polsko , dále v té době byl naplánován útok komunistů na dvojčata a na trojčata na Ukrajině . A pak se ještě distancujou od těch co nepodorujou tyhle samizdaty , ještě má jednu svojí kopii napsanou na stroji , protokoly rusofobních mudrců . DISStancujeme se . Dneska jsem zahlídnul takovej střípek z vysílání ČT zase po dlouhý době o tom jak proruský separatisté na UK nedodržují klid zbraní , no… Číst vice »

Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

To ještě jsem zapoměl na Stropnickýho , zase prej budeme svážet vojáky z ukrajinský armády k nám a tady je – cituju – „doléčovat“ , CIA je předléčí metamfetaminem a my je tady doléčíme ať je posílaj sem do Mostu tady jsou zaměstnaný samí Ukrajinci lapiduši , sestry , doktoři tak tady se budou cítit jako doma . To je vážně konečná .
Eva Holubová za komančů schovávala pod vanou chartistu , signatářě Kříže před STB a KGB . Hřebejk o tom bude točit film .

Béda
Člen
Béda

Sugar Ray napsal Tak teď už vím co schovávala Aňa Geislerová v tom filmu Fair Play pod vanou , to byl ten tajnej dokument o tom jak začala druhá světová , Sověti napadly Polsko , dále v té době byl naplánován útok komunistů na dvojčata a na trojčata na Ukrajině . A pak se ještě distancujou od těch co nepodorujou tyhle samizdaty , ještě má jednu svojí kopii napsanou na stroji , protokoly rusofobních mudrců . DISStancujeme se . Dneska jsem zahlídnul takovej střípek z vysílání ČT zase po dlouhý době o tom jak proruský separatisté na UK nedodržují klid… Číst vice »

Irena
Člen

Sugar Ray napsal
To je vážně konečná .
Eva Holubová za komančů schovávala pod vanou chartistu , signatářě Kříže před STB a KGB . Hřebejk o tom bude točit film .

No byla to právě Holubová, kvůli které jsem plánově přestala sledovat veškerou novou kinematografii po 89. Viděla jsem ji v jednom filmu či povídce, kde z ní ta nenávist ke komunistům tak sršela, že se mi chtělo zvracet a podobný pocit mám, kdykoliv jí někde omylem zahlédnu.

Go
Člen
Go

Nekdo by mel pracovnikum CT vysvetlit, ze. 1. zari vyrazilo Nemcko na Polsko. To utok necekalo, protoze nabidli Hitllerovi, ze s nim potahne na udssr a ze by za to rado kus ci celou Ukrajinu. 16. zari vyrazla ta Ruda armada a vysla na reku Bug. Na starou ruskou hranici. Obsadila teda stare ruske uzemi, ktere dal separatnim Brestskym mirem Nemcum Lenin. Nemcum, bod‘ byl jejich pracovnik. A nemci posoupli Polaky a sebe na vychod. Polaci by zase radi na chvilku risi od Baltu k Cenemu mori, aby zase na 160 let vypadli ze svetove mapy :) Zajmave je, ze… Číst vice »

Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

Já vim , já Holubovou taky nemám rád , tyhle lidi jsou stejný jako ty fašisti co momentálně řádí na Ukrajině Tymošenková , Kličko atd. To jsou stejný zrůdy , ale oni nevidí jak jsou ubohý , směšný .
Já si z toho dělam srandu , proto jsem si vybral dva největší rusofoby jí a Hřebejka ve smyšlenym filmu . :D

Béda
Člen
Béda

Českou televizi si povinně platíme aby provozovala mediální telemarketing a politický výplach mozků, likvidovala ostrůvky kritického myšlení a jejich místo zaplňovala telenovelami a výstupy „nezávislého“ politickohistorického ústavu ÚSTR. Podle toho to taky vypadá. SSSR podle nových ideologických směrnic začal SSSR, Putin je Hitler, západ a Polsko byly vždy pouze beránky usilujícími o demokracii, humanitu, pravdu, lásku a mír, Ukrajina je demokracie a USA jsou vrchol demokracie a humanity. Fašismus je demokracie, zabíjení civilistů je humanismus, podpora teroristů je vývoz demokracie, páté kolony uplacené korporátními penězi a cizími státy jsou autentičtí bojovníci za svobodu, válka je mír a podvod je pravda.

Béda
Člen
Béda

Jo, a není ještě úplně vyločeno, že válku začalo Československo, které silně utiskovalo mírumilovnou sudetoněmeckou menšinu.

Béda
Člen
Béda

Co se z „české“ televizi NIKDY NEDOVÍTE? http://www.novarepublika.cz/2014/09/masky-jsou-odhozeny.html

vlado48
Člen
vlado48

Od ted´ se bude všude a hlavně u pšonků vyučovat že SSSR začal 2. světovou válku 17.9.1939 a Německo je přišlo 1.9.1939 před těmi zlými komunisty zachránit. Dostanem to příkazem z Bruselu a šmytec!!!!!!!!!
Jen tak mimochodem, zeptal jsem se na dnech NATO v Mošnově jak se daří jejich dělostřelecké brigádě u Doněcka ale jejich reakce? Jedni neslyšeli a druzí se na poznámku že je to lepší tady jak na Ukrajině jenom usmáli, popření nebo jakákoli jiná reakce nebyla. Asi už dostali befél že se absolutně nic neděje ani nestalo.
A pokud jde o ČT, čí chleba jíš toho propagandu zpívej.

vlado48
Člen
vlado48

Bédo, máš pravdu. Za to že začala válka může v každém případě Československo, jaká to zvrhlost že se chtělo bránit (pardon zaútočit na ubohé Německo). Naštěstí naši nejlepší spojenci a přátelé Francie, Anglie a Itálie se postarali abysme si moc nevyskakovali a zachránili tak celosvětový mír.

proradost
Člen
proradost

Obecně přijímaným datem začátku války v Evropě je 1.září 1939, kdy nacistické Německo napadlo Polsko. 17. září 1939, tedy šestnáct dní později, zahájil Sovětský svaz invazi do Polska z východu. Krátce poté se do konfliktu vložily Francie, Velká Británie a státy Commonwealthu.
Celý konflikt byl pečlivě naplánován bankéřskými elitami Velké Británie, USA, Japonska, Německa, Francie a Švýcarska. Jako hlavní bojiště byla určena Evropa.
Každá doba učí dějiny po svém, propaganda je propaganda a cíle jsou známy jen úzké skupině lidí.

severočech
Člen
severočech

Pro radost ze samé radosti posouvá vložen se í Francie a VB do války až po ruské invazi do Polska, ošem pravda je tato:
Francie a Velké Británie vyhlásily v souladu s dřívějšími zárukami po marném vypršení ultimáta 3. září Německu válku.

idiotronic
Člen
idiotronic

Sio napsal

No, opravdu co je moc, to je moc. Na náhodu nevěřím, s hloupostí hlasatelky se to ale nevylučuje. Doufám, že to pánové rozmáznou a pak už snad bude každý vědět, kdy začala a čím 2.světová válka.

Rádio je o něco lepší, než TV.Přesto jsem se tam setkal se záměnou presidentů Reagana a Roosevelta, stejně jako vzpomínkou na redaktora
,,Milana Vajnera“. Autorka textu by měla o rozhlasové minulosti něco vědět. Zvlášť , když se stačilo zeptat redaktorky Jany Šmídové, za svobodna Weinerové, jak že se jmenoval táta.

moje jméno
Člen
moje jméno

lžou nám všichni. Tohle je titulek z ihned včera kolem 18:00 : http://zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-62833920-statisice-rusu-protestuji-proti-valce-na-ukrajine
pak museli sta umáznout, holt velké oči…

Sio
Člen
Sio

moje jméno napsal

lžou nám všichni. Tohle je titulek z ihned včera kolem 18:00 : http://zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-62833920-statisice-rusu-protestuji-proti-valce-na-ukrajine
pak museli sta umáznout, holt velké oči…

Někdy po půlnoci to bylo i na BL. „Nějak“ to do rána zmizelo. :-D

r.m.
Člen
r.m.

„prej budeme svážet vojáky z ukrajinský armády k nám a tady je – cituju – „doléčovat“
to se už děje, je tam dost agentů našeho Zamini převlečených za humanitární dobrovolníky. Vybavují je falešnými papíry a vozí k nám, kde zabírají kapacity nemocnic našim občanům.

Sio
Člen
Sio

r.m. napsal

„prej budeme svážet vojáky z ukrajinský armády k nám a tady je – cituju – „doléčovat“
to se už děje, je tam dost agentů našeho Zamini převlečených za humanitární dobrovolníky. Vybavují je falešnými papíry a vozí k nám, kde zabírají kapacity nemocnic našim občanům.

Doufám, že šíří mezi českými spolupacienty tu správnou osvětu, jsou to přece hrdinové. :-)

peter.
Člen

Cenzúra sa uťahuje priamo úmerne s nárastom svinstiev spáchaných korporátnymi elitami :
http://wertyzreport.com/clanek/jak-obamova-administrativa-blokuje-informace

peter.
Člen

Sugar Ray napsal

Já vim , já Holubovou taky nemám rád , tyhle lidi jsou stejný jako ty fašisti co momentálně řádí na Ukrajině Tymošenková , Kličko atd. To jsou stejný zrůdy , ale oni nevidí jak jsou ubohý , směšný .
Já si z toho dělam srandu , proto jsem si vybral dva největší rusofoby jí a Hřebejka ve smyšlenym filmu .

https://www.youtube.com/watch?v=7HK-aNzQmaY