Český Spolek Samých Dobráků

Když paní Alena na diskuzích om pronesla myšlenku, že by Olomouc mohla být hlavním městem Moravy, jímala mne hrůza. Ale to jsem ještě nečekal, že budeme svědky politického porna nejhorší úrovně v případě olomoucké koaly (kloaky). Rovnou bychom se tu pak mohly stát královstvím Langrovým. Oligarchická gubernie nadnárodního kapitálu s čestným titulem král či prezidentista.

To už raději božského Káju na hradě pražském, Jágra jako ministra sportu a Buchet spousta.V extrémním případě si dokážu přestavit Moravu v Euroasijské unii a Čechy v Evropské. Ale výše uvedená cesta s touto možností nijak nesouvisí. Ale hlavně máme tohle skutečně zapotřebí?!!

Politici ČSSD a vlastně i KSČM dělají Babišovi zadarmo takovou kampaň, kterou tady nikdo nikdy (s výjimkou sv. Václava Havla a punkového knížete) neměl. Ano je partie bývalých ódéesáků beroucí voliče socanům a komunistům. Spoluviníkem dané situace jsou i nevoliči.

Otázkou zůstává, kdo platí ty Tesaříky, Mačáky, Kajnary, Pišťáky a podobné. Ale není to otázka nejdůležitější. To je záležitost hodně starého data, mnohem staršího než politické hnutí ANO. A mocná pozice B. Sobotky i některých dalších ve straně už je taky staršího data a vědomí dané situace také. Jak to, že s tím zatím nikdo nic nedělá? Obětují sociálně demokratickou politiku pro politiku? Nebo jde jim jen o koryta? Nebo jde ještě o hlubší problém?

Není divu, když pak lid volí menší zlo (pokud tu možnost mají) a volí raději jednooké než slepé. Ti mezi nimi mohou být ještě králi.

Jeden z vás kdysi zdůrazňoval, že politika je především o zájmech. A přestože ty zájmy v takovém obchodním svazku jsou určovány asymetricky, kdy výrazně více na tom vydělá jedna ze stran, a část z těch uspokojených zájmů té znevýhodněné strany mohou být jen iluze živené médii, pořád takový svazek může být výhodnější než podpora zkorumpovaných českých spolků samých dobráků.

Bohužel.

A pokud taková mocná skupina lidí ovládající část kapitálu i médií nebude klást nepřekonatelné překážky lidem třeba jako nám, kteří bychom se raději vydali jinou cestou, a bude se s nimi třeba dát jednat na různých politických úrovních s důvěrou v platnost dohod, tak si myslím, že by tady mohla být cestička ke změně. Vidíte někdo jinou cestu?

Přejít do diskuze k článku 9 komentářů