17. listopad, blesk z nebe, smrad a úklidová četa

Reklama


Presstitutky mají 17. listopad za stejně hnusné datum, jako mají jejich manuálně pracující kolegyně při povinné lékařské prohlídce. Není divu. Lidi sedí doma, je státní svátek, listopad, škaredě a zima, depka na krku a občan cítí, že je to v prdeli, navzdory velkým blaživým kecům, které na něj přicházejí od kladení věnců a proslovů.

Teď se nám pohádali studenti se Zemanem, kdo za to tehdy vlastně mohl. Já tvrdím, že ten mrtvý student na Národní třídě. Žije v nejmenované obci na Bruntálsku a pravidelně se snaží vytunelovat Karlovu Studánku tím, že ve svém penzionu umístí tak 50 individuí a dá jim na čas trvalé bydliště, aby měl hlasy pro tu budoucí demokracii a pro přítomný tunel na územním plánu. Ale tento agent StB naštěstí neexistuje, protože všechno udělali naši chrabří studenti. Ale ti to prý nespáchali, takže 17. listopad ani nebyl. A to je dobře, navíc máme volno, i když je venku škaredě. Tatíček Klaus má pravdu, že se to porouchalo tak nějak samo, on musí vědět, když v tom komunistickém binci seděl na kase.

Jsem z Valašska a mám rád sklárnu Karolinka. Ustála vytunelování Crystalexu a nedopadla jako Skloexport, který vytunelovala nějaká paní Grázlová. Ten neexistující agent, co způsobil neexistující 17. listopad svým neexistujícím zabitím na existující Národní třídě musí být spokojen, i když se mu zatím nedaří. Stejně tak pilnou prací zdejších rodáků Karolinka vzkvétá a má stále vyšší hodnotu. Je tedy co rozkrást, a to je jen dobře, od toho ten 17. listopad prý vznikl, a vlastně nevznikl. Designérka Alena Holišová a třeba paní Světlana Šinkmajerová jako ruční malířka skla už 40 let živí podnik, který kousek odtud 1861 u Nového Hrozenkova založil Salomon Reich jako Charlottenhütte a komunisté přestavili na velký průmyslový podnik, protože v tomto partyzánském kraji byli odjakživa slušní lidé, ale nebyla slušná práce. Pak chvíli byla, a nyní, po sametu, už zase není. Ale je ten neexistující agent a existující huť, která vzdoruje agentům, protože v ní pracují slušní lidé.

Listopad podle presstitutek přišel jako blesk z nebe. Zůstal po něm smrad, státní svátek, neexistující agent, který se snaží vytunelovat existující obec. A tu sklárnu založil německy mluvící žid, který o ni po válce zase přišel. Stejně jako jsme my přišli o ten neexistující listopad 1989 a zůstal nám vytunelovaný státní svátek. Ale Charlottenhütte i obec Karlova Studánka žije, a lidé umí. Stejně tak nějak žije idea listopadu i s vytunelovanou revolucí. A stejně tak byli a jsou reální machři dějin, kteří umí nanášet zlato na sračku všednosti a poroby. Tito disidenti nejsou tématem pro presstitutky, nikdy nebyli. Na to nikdy nebyla doba, a nejspíš nikdy nebude. Reálně totiž vládnou ti neexistující agenti s penzionem, co lidem dávají práci, přitom dělají politiku a jsou vidět v médiích. A stejně tak dnes v médiích není k nalezení agent, který prý všechno začal a pak šel tunelovat, a v tom tedy rozhodně nebyl sám. Ti nejúspěšnější pokrývači dějin dnes řeční na veřejných mítincích, stejně jako kdysi komunisté, a zase plácají o významu Revoluce. Dobře jim tak, a nám také. Komu čest, tomu čest a pastýřovi trúba.

Převzato z e-republika.cz

Přejít do diskuze k článku 19 komentářů