Bin Ladinovo “zavraždění” má příchuť nahrané události

Květen 02, 2011

http://razkrito.net/wp-content/uploads/2011/05/20110502_osama.jpgKdyby dnes bylo 1. dubna a ne 2. května, mohli bychom brát za „apríl“ dnešní ranní titulky novin, že bin Ladin byl zabit při přestřelce v Pákistánu a rychle pohřben do moře. Protože je to skutečnost, musíme to brát jako doklad, že americká vláda má neomezenou důvěru v lehkověrnost Američanů.

Ale oficiálně. První následná Obamova tisková konference přinesla oficiální pohádku.

Přemýšlejme o tom. Jaké jsou šance osoby, která údajně trpí nemocí ledvin, takže potřebuje pravidelnou dialýzu, a kromě toho je postižena cukrovkou a trpí nízkým krevním tlakem, aby přežila dekádu v horském úkrytu? Pokud bin Ladin byl vůbec schopen si dialyzační zařízení, které údajně potřeboval, zajistit, nevedlo by zjištění takové zásilky k odhalení jeho skutečného úkrytu? Proč to trvalo 10 let než byl objeven?

Uvažme rovněž tvrzení, opakované triumfujícími americkými medii, oslavujícími bin Ladinovu smrt, že „bin Ladin využíval své milióny k finanční podpoře teroristických výcvikových táborů v Sudánu, na Filipínách a v Afganistanu, odkud vysílal své svaté bojovníky aby podněcovali revoluce a bojovali spolu s fundamentalistickými islámskými bojovníky v celé Severní Africe, V Čečensku, Tádžikistánu a v Bosně“. To je značná aktivita za pouhých pár miliónů (neměla ho americká vláda pověřit finančním řízením Pentagonu?), ale hlavní otázkou je: Jak byl bin Ladin schopen realizovat takové financování? Které banky mu pomáhaly? Americká vláda dokázala zajistit aktiva osob i celých států, například naposledy Lybie. Proč to nedokázala s bin Ladinovými aktivy? Nosil snad s sebou 100 miliónů dolarů ve zlatých mincích a rozesílal je pomocí poslů všude na zafinancování jeho rozsáhlých operací?

Ranní novinové titulky mají příchuť zinscenované akce.Z triumfálních zpráv, plných přehánění, a z ulic, plných slavících davů s americkými vlaječkami, prozpěvujících „USA, USA…“ něco čpí. Nestalo se něco jiného?

Bezpochyby president Obama nutně potřeboval nějaké vítězství. Udělal hloupou chybu, když znovu rozpoutal válku v Afganistanu a nyní po deseti letech bojů tam čelí USA patu, ne-li porážce. Války, vedené Bushovým a Obamovým režimem, přivedly USA k finančnímu krachu, který za sebou ponechává obrovské deficity a klesající hodnotu dolaru. A doba na znovuzvolení se blíží …

Různé lži a klamy, jako byla „existence zbraní hromadného ničení“, používané posledními americkými vládami měla hrozné důsledky jak pro USA tak pro celý svět. Ale ne všechny klamy jsou stejné. Připomeňme si, že prvotním cílem invaze do Afganistanu bylo dopadení bin Ladina. Pokud nyní president Obama ohlásil, že bin Ladin byl americkými speciálními oddíly, zasahujícími v nezávislé zemi, střelen do hlavy a pochován do moře, není dále důvod pokračovaat ve válce.

Možná, že strmý pokles hodnoty amerického dolaru na zahraničních bursách si vynucuje skutečné redukce státního rozpočtu, ale ty by mohly být realizovány jen zastavením nekonečných válek. Usama bin Ladin, o kterém se dokonce mnozí experti domnívali, že je již řadu let mrtvý, byl užitečným strašidlem na zajištění zisků pro americký vojensko-průmyslový komplex.

Dr. Paul Craig Roberts je otcem Reaganomiky a je bývalým šéfem plánování na ministerstvu financí. Je novinářem-sloupkařem a byl nedávno editorem Wall Street Journal. Jeho poslední kniha „Jak ekonomie prohrála: Válka světů“ popisuje jak se USA rozpadají.

Převzato z Prison Planet

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments