Česká republika je mrtva, ať žije Čechistán

Říjen 28, 2011


Kdy jindy, než na státní svátek oslavující vnik samostatné Československé republiky, jíž je současná Česká republika přímou pokračovatelkou, je vhodnější příležitost podívat se pravdě do očí? Žádná Česká republika dávno neexistuje.


Republika, z latinského res publica, totiž znamená věc veřejná, ale tzv. Česká republika se již dávno změnila v soukromou věc politiků, tunelářů, pletichářů, korupčníků, lobbyistů, spekulantů a vůbec celého podnikatelsko-politického komplexu, všech těch Kalousků, Dalíků, Štávů, Koláčků, Faganů, Jančíků, Chrenků, Pitrů, Krejčířů, Drobilů, Bakalů, Řebíčků, Janoušků, Vondů, Romanů a ostatních známých i neznámých, „šlechetných dobrodinců“ a „kontroverzních osobností“ naší současnosti.


Přestaňme si lhát do kapsy a hrát si na republiku, když jsme se už dávno smířili s tím, že jsme soukromou věcí parazitů a predátorů z řad elity politické a finanční elity. Pojďme raději hledat nové jméno pro svůj stát, takové, které bude lépe vystihovat jeho skutečnou podstatu a poměry v něm panující. Já navrhuji – Čechistán, ozvěnu korupce, bezpráví, bídy a nerovnosti známé z orientálních a středoasijských despocií.

 

Převzato z blogu Tribun

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na