Co mají společného ŠMEJDI se stavem okresních vodáren?

Zastupitelům města a obcí zasílají různé skupiny zastupující zájmy koncernů a soukromých skupin dopisy, které jsou velmi dobře propracované manipulace, jež mají v zastupitelích vyvolat strach, zmatek a odvést pozornost zastupitelů od skutečného cíle, které mají tyto skupiny mají. Tím je VYDĚLAT na úkor měst, obcí a lidí. Dopisy často neobsahují ani tu nejdůležitější informaci a tou je, kdo za tím vším stojí. Někdy tuto informaci v dopise zastupitelé najdou. Jde o jedinou informaci, která má hodnotu.


Aktuálním příkladem je dopis České infrastrukturní, a.s. zastupitelům města Kroměříž z května 2014. V něm je uvedena jediná důležitá informace.


„Nejpodstatnější je ovšem skutečnost, že ovládající osobou společnosti Česká infrastrukturní je PENTA INVESTMENTS“


Tato informace je pro zastupitele zcela zásadní. Když zastupitelé vědí, kdo je „kyperský investor“, který tak vehementně buší na dveře okresní vodárny, tak již také vědí, co je jeho skutečným cílem.


Inkasovat, co půjde od občanů a z vodárny

PENTA totiž již v minulosti jednu vodárnu v ČR ovládla. Šlo o Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s. Pokud to politici dopustí, tak okresní vodárnu v Kroměříži může potkat podobný scénář jako v SmVaK, a.s., který byl doslova „vydojen“? Vše proběhlo zcela legálně díky tomu, že města rezignovala na obranu svého postavení ve vodárně. Lidé na Severní Moravě na to dodnes doplácí. Z SmVaku, odtekly miliardy korun, které v něm předtím nashromáždily obce, přes vklady infrastruktury a nerozdělené zisky (vytvořené z plateb občanů za vodné a stočné). SmVak si na výplatu těchto peněz vzal bankovní úvěr 1,7 miliardy korun. Tyto peníze neskončily v obnově a rozvoji infrastruktury. Tento úvěr přitom splácí lidé v ceně vodného  a stočného. Poté PENTA SmVaK za další miliardy prodala koncernu Aqualia ze Španělska a ten chce své miliardy zpět. A kdo to zaplatí?  No přece opět lidé v ceně vodného a stočného.


Co zajímá PENTU?  PENÍZE !


Nevěříte?


Video:  Lekce SmVaK – Co se vyplatilo PENTĚ?


Co z toho plyne pro města, obce a lidi v daném regionu? 

Použiju podobenství, které vystihuje princip toho, co se děje. Určitě znáte akce ŠMEJDŮ, kteří slibují, nabízí, manipuluji a pak zkasírují důvěřivé důchodce. Na počátku vše vypadá nádherně a na konci tu „nádheru“ lidé několikanásobně zaplatí. Pokud se lidé brání, tak ŠMEJDI přejdou k vyhrožování. Ty, co zastraší, opět zkasírují. Aby k tomu mohlo dojít, musí se ŠMEJDI nejdříve dostat přímo do domova důchodců a dovnitř je musí pustit někdo zevnitř.


Situace ve vodárnách v ČR je podobná.  Údajní „finanční či strategičtí investoři“ se snaží dostat do okresních vodáren = „domov důchodců“. Města a obce dnes vlastní ve vodárnách více než 90% podíl a rozhodují o všem. Peníze z vodného a stočného inkasované od spotřebitelů investují vodárny zpět do infrastruktury, rozhodně netečou do zahraničí. Aby tomu tak bylo i nadále, je jedinou cestou zachovat 90% podíl měst a obcí ve vodárnách a údajné investory nechat investovat na Slovensku, ve Francii či v Rakousku. Prostě, ať jim zisky platí  lidé v jejich zemích, a ne Češi v ceně české vody.


V případě Kroměříže  je jedinou cestou, která zachrání okresní vodárnu a lidi, aktivní obrana vodárny Vak Kroměříž. V tomto případě žaloba Vaku na neplatnost smluv porušující zákon a obcházející stanovy Vaku, které uzavřeli zmanipulovaní zastupitelé některých měst s Českou spořitelnou. Tím politici zajistí, že akcionářská struktura okresní vodárny bude zachována tak, jak je to ve stanovách vodárny. V opačném případě města  a obce o vliv ve vodárně Kroměříž nakonec přijdou a „na konci tu nádheru lidé několikanásobně zaplatí“.


Pokud zastupitelé měst a obcí jednají v zájmu lidí, jsou schopni ubránit svůj Vak. Šlo to v Přerově, Pardubicích, Náchodě, Hodoníně, Vsetíně atd., tak to může jít i v Kroměříži nebo ve vašem regionu.


VIDEO: Vak Přerov


To, co může přinést ztrátu obcí nad vodárnou, je kolaborace politiků s koncerny, jejich vzájemné politikaření a s prominutím jejich „lenost myslet“. Každý ústupek měst posílí nájezdníka, který má zcela jiné priority než města, obce a lidé. Stačí, když jedno město “pokaká” ostatní a vše půjde, jako když se kácí domino:


Video:  Lekce SMVAK 1


Politici ani vedení vodárny nemohou a nemusí stát u stěny, s rukama nahoře a srdcem v kalhotách. Obce, které byly vlákány do smluv obcházející stanovy a zákon mají možnost a vlastně i povinnost bránit svůj majetek.


V dopisech často neříkají zastupitelům celou pravdu nebo celou pravdu:


  1. Soudy odmítly projednávat žaloby na neplatnost smluv mezi ČS a zmanipulovanými městy, protože, dle názoru soudů, osobou oprávněno podat takovou žalobu je město, které smlouvu uzavřelo anebo samotná vodárna, jejíž stanovy a tím i zákon, smlouvy obcházejí.  Důvod je tedy technický, nikoliv obsahový. Stanovisko soudu mám.

  1. Od roku 2014 existuje rozsudek, který posuzuje předběžnou otázku platnosti smluv s ČS na Zlíně a ten jasně stanoví, že smlouvy mezi městy a ČS jsou neplatné kvůli obcházení zákona. Stačí, když žalobu podá vodárna a celá bublina končí. Rozsudek soudu mám.

  1. Krásná ukázka manipulace. Když se „kupuje“ od obcí, tak má akcie vodárny hodnotu 160 Kč a když tytéž akcie “prodávají” obcím či vodárně, tak mají hodnotu 1287 Kč! Krásná ukázka, jak se z veřejných rozpočtů a lidí dělá dojná kráva, pokud to politici dovolí. Subjekt stojící za ČS dnes tvrdí, že akcie mají hodnotu 1287 Kč/akcii, ale městům a obcím  za ně chce zaplatit pouhých 160 Kč/akcii! Velmi pěkná manipulace, která pokud není manipulací nyní, tak jí byla v letech 2002-2003 při tom, kdy  ČS uzavírala s městy a obcemi smlouvy o “koupi” akcií vodáren za 160 Kč. Účetní hodnota akcií, ze které „Kyperský investor“ nyní odvozuje hodnotu akcií Vaku Kroměříž na 1287 Kč, byla v roce 2002, kdy Česká spořitelna nabízela městům odkup akcií vodáren za 160 Kč/akcii, přes 1225 Kč/akcii.

  1. Kyperští „investoři“, resp. aktivity, které provádějí ve vodárnách v ČR i na Slovensku, jsou již léta hledáčku Bezpečnostní informační služby (BIS) a Slovenské informační služby (SIS). Jejich pohled na aktivity „Kyperských firem“ v ČR a SR rozhodně není pozitivní. Názor BIS je možné najít ve výroční zprávě za rok 2012 a pro veřejnou správu i lidi je to zdroj informací rozhodně důvěryhodný. Informace o tom, jak Penta funguje, popisuje kauza GORILA.


Spolupráce s městy

Léta poskytuji zastupitelům měst a obcí a vodárnám, resp. členům orgánů vodáren poradenství a konzultace, což umožnilo řadu vodáren před nájezdníky ubránit. Vak Přerov je toho důkazem. Jak konzultace a spolupráce může vypadat?  Zjistíte ZDE.


Budou-li politici přešlapovat na místě, nebo budou-li politikařit místo toho, aby táhli za jeden provaz, tak Hadi v oblecích postupně zrealizují, jak „vkročení do domova důchodců, tak neodolatelný prodej bezcenných tretek seniorům“. Pomoc městům tímto nabízím.


„Svět je nebezpečné místo k životu: Ne proto, že jsou lidé špatní, ale proto, že většina lidí proti špatným lidem nic nepodnikne…“

Albert Einstein

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments