Komu má sloužit transatlantický trh?

Do zemí EU se nesmělo dovážet vepřové a hovězí maso z USA, které bylo ošetřeno kyselinou mléčnou. Kvůli zavedení volného obchodu s USA se toto omezení ruší.


Podle krátké zprávy na francouzském serveru Reuters opět došlo k další kapitulaci EU vůči americkému konkurentovi(external link) či velkému bratrovi. V rámci připravovaného sblížení obou trhů a vytváření transatlantické zóny volného obchodu zemědělská komise EU v tichosti odvolala dosud platný zákaz importu amerických zemědělských produktů, které jsou podle evropských norem otrávené, čili diplomaticky řečeno, škodí zdraví.


Do zemí EU se nesmělo dovážet vepřové a hovězí maso z USA, které bylo ošetřeno kyselinou mléčnou. Toto dříve v zemích EU nepoživatelné maso se může od 25. února volně dovážet z USA. Jen pro pořádek je třeba připomenout, že stejně problematické pro evropskou veřejnost je zamoření amerického masa krmivy používající hormonální přípravky a dovoz geneticky modifikovaných potravin, zejména sóji a kukuřice.


Znamená bezcelní zóna, že polská konina se objeví až v irských hamburgerech a hormony zamořené a chemikáliemi ošetřené maso z USA budeme kupovat i v našich obchodech? Pak by monopol řetězců byl už totální, čili transatlantický. Čeští zemědělci by nebyli v žádném případě schopni dodat vlastní zdravé výrobky ani na náš trh, protože rodáci už jinde než v supermarketech nenakupují. Řečeno slovy Hamleta: Je něco shnilého ve státě transatlantickém.


Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments