O černošických dalmatinech




Malebné město Černošice má necelých šest tisíc obyvatel. Leží ve Středočeském kraji, vzdušnou čarou přibližně 15 km jihozápadním směrem od centra Prahy. Většina města se rozkládá na návrší nad levým břehem řeky Berounky. Okolní romantická příroda a blízkost hlavního města je patrně příčinou toho, že ve městě převažují výstavní vily – od těch prvorepublikových, až po takřka „světoznámou“ vilu, z níž po zuby ozbrojenému (a údajně o chvíli později nějakou tou bankovkou pod neprůstřelnými vestami navíc vycpanému) policejnímu komandu „uprchl“ (či spíše v klidu odešel) Radovan Krejčíř. 

Jak se stalo, že toto poklidné město, o němž by se mohlo ještě před několika lety říci, podobně jako o blízké Praze, že volby v něm by vyhrála i „Klausova tenisová raketa“, se stalo místem, kde v letošních volbách ODS málem nepřekročila ani pětiprocentní hranici, a ODS bude v městském zastupitelstvu hájit jediná zastupitelka?

Osoby a obsazení

DalmatinovAleš Rádl (ODS) je vlivný člen poslanecké sněmovny. V právě teď končícím volebním období vykonával funkci černošického starosty. Michal Jirout (ODS) byl ve stejném období místostarostou. Michal Přibík (ODS) vykonával funkci radního a předsedy stavební komise.

Martin Moravec je podnikatel, majitel sítě drogerií. Sám přiznává, že za jeho osobním angažmá v černošické místní politice stál pocit křivdy, které se na něm dopustila černošická radnice. Tvrdí, že to, co se stalo v Černošicích, je v podstatě neopakovatelné. Podnikatel Petr Kubín a textař Jiří Mudr jsou dalšími mluvčími občanské iniciativy Černošice – nedejme se!, která se rozhodla upozornit na podivné kšefty černošické radnice, a které se podařilo změnit poměry v tomto jinak poklidném středostavovském městečku. Učinila tak s vtipem a nevídanou kreativitou, pomocí webových stránek, facebooku, letáků, billboardů, novinových článků a petic. Jejich iniciativě se podařilo přitáhnout významné černošické osobnosti, na kampani se podílelo mnoho dobrovolníků.

"Dalmatinské" kauzy – zatím bez happy endu

Podívejme se ve zkratce (podrobnosti naleznete v odkazech) na hlavní kauzy, jimiž se občanské sdružení Černošice – nedejme se!, jejíž členové sami ve volbách nekandidovali, zabývalo, a které stály „černošické dalmatiny“ jejich funkce:

Zrušení původní ODS na základě údajných „černých duší“ a vznik nové ODS pod vedením Aleše Rádla a jeho přátel.

Kauza akciové společnosti na doručitele Dalmatin, podle níž dostali tři politici ODS svou přezdívku, a která se dostala i do celostátních médií. V této kauze se jednalo o vydírání vlastníků, že pokud neprodají část pozemků ve svém držení, nebude pro jiné jejich pozemky schválena změna územního plánu. Odhadovaná „malá domů“ – 600 až 700 milionů korun.

Alešova předzahrádkaVytunelování firmy SOREA, z níž Michal Přibík vyvedl majetek a pozemky. Po firmě zůstal závazek vůči městu ve výši 1,7 mil., pozemky vyvedené z firmy byly několikanásobně zhodnoceny změnou územního plánu v režii „dalmatinů“.

Na výše uvedených stránkách hnutí najdete samozřejmě spoustu dalších případů zneužívání pravomoci ze strany „dalmatinů“, i důkazy o tom, jaké jejich počínání mělo zhoubné následky na stav obecní pokladny.

Pokud se však, milí čtenáři,  na základě přečteného radujete nad příběhem s happy endem, jste na velkém omylu. O vytunelované miliony totiž Policie ČR neprojevuje zájem, velmi aktivně se však zabývá řadou trestních oznámení, které Aleš Rádl podal vůči Martinu Moravcovi i vítězce voleb, předsedkyni Věcí černošických Daně Göttelové.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments