Petice za záchranu Karlova mostu

Karlův most stojí v Praze přes Vltavu již kolik set let, přestál kolik válek a povodní. To všechno přežil. V současné době probíhající „opravu" však již možná nepřežije. Nespokojenost s tím, že bestie opět triumfuje, lez vyjádřit podpisem pod Petici za záchranu Karlova mostu. Není přece důvod mlčet a nechat si kálet na hlavu!


Je tristní zjištění, že co nedokázali ani Švédové, ani Vltava, to dokáže za podpory pražského magistrátu stavební firma, která se hrdě hlásí k tomu, že: „Předmětem této opravy není restaurování. Je to technická oprava." Jako kdyby se jednalo o lávku přes Botič, nebo Barrandovský most, a ne jednu z nejvzácnějších a nejcennějších stavebně-kulturních památek na území nejen České republiky, ale celé Střední Evropy. Brzy tak možná budeme mít v Praze zdařilou repliku, historicky a kulturně zcela bezcennou, jako atrakci pro turisty však ucházející.


O petici jsem se dozvěděl u Henryho Psance. Doporučuji k přečtení celý článek, je sestaven z vyjádření lidí, pro které není kulturní dědictví – narozdíl od našich čelných, až nejčelnějších, ekonomistických věrozvěstů – jen stará veteš.


Prezentace popisující viníky i oběť tristního stavu

Převzato z blogu Tribun

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na