Případ AII 938 537

http://www.blogginginamerica.com/images/barack-hussein-obama-sr-19361982.jpgPíše se 9.srpen 1959. Na ranveji newyorského meznárodního letiště přistává čtyřmotorový letoun Bristol Britannia 312 společnosti B.O..A.C. na pravidelné lince z Londýna. Letuška otevírá dveře, a na pojízdné schůdky vstupuje hlouček cestujících. Jedním z nich je pětadvacetiletý černoch v obleku s výraznými kostěnými brýlemi, držitel britského pasu č. 84764. Keňan Barack Hussein Obama I.

I tak by mohl při trošce shovívavosti začínat akční film ze života otce dnešního amerického prezidenta, Baracka Husseina Obamy II., kdyby byl zfilmován. Ten den začíná pět let trvající americký sen B. Obamy staršího, který posléze vědomě idealizuje jeho syn. Obama starší se po další cestě imatrikuluje na Havajské univerzitě v Honolulu, která mu udělila roční grant ve výši1 190 USD. Od ledna toho roku vládne v Havaně, která je Američanům stejně blízká, ne-li bližší než Honolulu, levicový vousáč Fidel Castro, což je pro zemi prožívající trauma studené války a postmccarthismu velký problém. Viditelně to ovšem není problém pro keňského studenta, který si zapisuje lekce ruštiny. Kdo ovšem tehdy v Americe studoval ruský jazyk? Zpravodajci v kalifornské Monterey, lidé jako Lee Harvey Oswald a Keňan Obama s nastávající, ale stále ještě nezletilou romatičkou Stanley Ann Dunhamovou.

Obama nemá peníze, a tak jeho „fooling about the white girls“, randění s děvčaty, má i podtext, dostat se do americké rodiny, najíst se a…a v únoru 1961 se Stanley a Barack na Maui berou, aby se jim v srpnu 1961 narodil syn Barack II. Manželství nebylo šťastné. Nevíme, zda se od Dunhamů Barack starší stěhuje snad proto, že jeho otec vyčítavě sděluje rodině Stanley Ann, že bělošku si pro syna nepředstavoval.

Každopádně, když v Baltimore žádá Obama starší o další roční prodloužení pobytu, na novorozeného syna Baracka II. si nevzpomíná, a o rok později, už jako student ekonomiky na Harvardu uvádí syna Roy Obamu, kterého má se zapuzenou (keňskou) manželkou (nar. 1958). Bez podpory Dunhamových musí student pracovat, a jak uvádí, za mzdu $ 1,33 na hodinu. Studuje. Žije skromně. Nemá na cesty za manželkou, a souhlasí s rozvodem. Hladinu maloměstské puritánské morálky Východu čeří jeho aférka s keňskou středoškolačkou, kterou imigrační službě i univerzitě hlásí unitariánská církev, která dívce vyplácí studijní podporu.

Spis AII 938 537 se plní udáními a návrhy, „what action could be taken in order to get rid of him“, co udělat, aby bylo možné se studenta zbavit. Nic, Obama se prý rozvádí, a jediná šance, jak píše Lyle Dahlin, by byla, kdyby mohl být deportován po žalobě manželky. Ta se ovšem nekoná, a tak musí Harvard „cook something out“, něco upéci, aby Obama skončil. Zastavují grant a sdělují Obamovi, že dokončil studia, výzkum v rámci PhD může realizovat v Keňi, odkud se může také přihlásit k obhajobě disertace v Cambridge ve státě Massachussetts. Boj o dizertaci Obama prohrává, když v roce 1964 „praskne“ jeho poměr s 27letou Ruth Niedsandovou, před kterou se skrývá, která však neváhá cestovat do Afriky a hledat milého v Nairobi. Novopečený Keňan (pas č, 54764) dostane doporučení k odjezdu, a v létě 1964 odlétá „emptyhanded“, s prázdnýma rukama, domů.

Příběh tím ovšem nekončí, ale začíná. V listopadu roku 2008 se syn tohoto muže stává americkým prezidentem. A k Americe se intuitivně, avšak vášnivě chová tak, jako se Ona chovala a zachovala k jeho otci. Ničila ho a zničila ho. On ničí Ji. Nic záhadného, nic „loutkářského“. Kapitál platí volby všem: republikánům i demokratům. Je to lhostejné. Obama vyhrál, protože…v půli roku 2008, když měl McCain „našlápnuto“ k vítězství, se zjistilo, že on, syn obou rodičů-Američanů, se sice narodil v roce 1936 na území s americkou jurisdikcí, ale nikoli suverenitou. Panama Canal Zone, jeho rodiště, bylo „unincorporated territory“, a malý McCain byl dokonce jedenáct měsíců po narození bez státní příslušnosti. Nebyl tedy Američanem by birth, narozením. Obama junior Americkým občanem „by birth“ vždy byl a je, byť jeho otec nebyl Američanem, jak ústavou požadováno). Kainovým znamením voleb 2008 tedy byla ústavní nevolitelnost obou, McCaina i Obamy. Stateless (bez státní příslušnosti) McCain nebo „vadné“ narození Obamova otce? Tak zněla „volba“ kapitánů průmyslu i kapitálu v roce 2008…

Věru, podivná volba divných lidí.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments