Redaktoři České televize si stěžují u své Rady. Hádejte na co?

Na webovém serveru Mediář.cz dnes vyšel článek o stížnosti redaktorů ČT Radě České televize na to, že ČT kvůli svému vedení selhává v jednom ze svých hlavních úkolů daných zákonem, totiž v „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“. Za stížností stojí 23 redaktorů ČT a podepsáni pod ní jsou Daniela Drtinová a Adam Komers.

V nadšení z odvahy redaktorů jsem očekával, že se dozvím něco ze zákulisí ČT, něco o tom, jak je paní Drtinová nucena znevýhodňovat některé politiky proti jiným, jaký je mechanismus toho, že se v OVM objevují stále stejné tváře, proč pravicoví politici mohou bez přerušení žvanit pitomosti, kdežto ti levicoví jsou koupání na každé blbině apod. Jak velké bylo mé zklamání, když jsem se dozvěděl, že protežovaným politikem je Miloš Zeman a politici SPOZ, o nichž jsem v ČT neslyšel už nejméně 2 roky jedinou pozitivní informaci.

Ve stížnosti přitom nenajdete ani slovo o tom, jak ČT v předvolebními i povolebním vysílání soustavně ignorovala Piráty, Svobodné, DSSS, Změnu a pouze v negativní formě informovala o SPOZ a Hlavu vzhůru. Ani slovo o tom, že u Daniely Drtinové po 2 otázkách v kterémkoli rozhovoru okamžitě poznáte její politické preference a že v tzv. superdebatě Václav Moravec nenechal Zdeňka Žáka (SPOZ) a Tomio Okamuru (ÚPD) dokončit jedinou myšlenku.

TV redaktorům nevadí ani to, že dlouhodobě a systematicky protežují Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska, Miroslavu Němcovou, Jiřího Dienstbiera a několik dalších, že nebyli schopni za celou dobu pořádně skřípnout Kalouska (a že by opravdu bylo za co), že nedotáhli do konce kauzy Drobil, Drábek, Kocourek a další, že nejsou schopni objektivně informovat o probíhající kauze Rath, ani že ignorují spoustu závažných celospolečenských témat.

A na závěr jedna třešnička na dortu – skandál s odposlechy evropských politiků. Představte si, že by se zjistilo, že ruský prezident Vladimír Putin odposlouchává prezidenty bývalých sovětských republik. Už živě vidím ty hluboké rozbory s Petránkem a spol. Tady náš velký vzor odposlouchává naše evropské spojence a využívá k tomu i svoji pražskou pobočku. A divákům ČT se podává v podstatě jen holá informace, pečlivě selektovaný a učesaný výběr toho, co už nejde utajit (viz např. odkazy pod tímto článkem). Přitom to doslova hýbe všemi médii na západ od nás a politici EU doslova běsní.

Opravdu je hlavním problémem zpravodajství ČT protežování Miloše Zemana a Zemanovců? Opravdu si chceme platit takovou televizi?

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na