Svět ruskýma očima 190

Teroristické útoky na území USA

Pro koho jsou výhodné teroristické útoky v USA (I)

Olga Ščedrova


Duben 26, 2013


Pokud by v USA nedošlo k sérii teroristických útoků, musely by si je samy vymyslet. Už i v Americe se hovoří o ztrátě vlivu ve světě. Podle ekonomů, politologů a futurologů bude dominance USA brzo záležitostí minulosti. (1) Protiteroristická hysterie může na chvíli pomoci řešit bankrotujícímu státu jeho domácí problémy. Může také umírajícímu impériu, neschopnému udržet světovou hegemonii zanechat po sobě dědictví, které nedovolí hlavním geopolitickým konkurentům podělit si v dohledné době "americké dědictví." Amerika musí za sebou ve Starém světě zanechat chaos, anarchii, místní konflikty a náboženské války, aby byla nadále regionálním centrem moci.

K čemu došlo ve skutečnosti?

V bostonském zločinu už je zjištěna "ruská stopa". Nyní je očekáváno obvyklé obvinění Ruska z nedostatečné podpory boje proti "islámskému terorismu" a požadavek umožnit vojákům USA vstoupit na ruské území, zastavit nechuť k budování amerických vojenských základen ve Střední Asii a v Zakavkazí, atd.


Výbuchy v Bostonu jsou už několikáté teroristické akce za krátký časový úsek. Výbuchy v Texasu, Atlantě, diverzní útok v Silicon Valey, dopisy s ricinem Obamovi a dvěma senátorům, to jsou příklady  jen některých. Další nejsou příliš, anebo vůbec zmiňovány. U těch se nepodařilo vytvořit přesvědčivý portrét nepřítele, aby jej bylo možno světu předložit.

Existuje i mnoho dalších zvláštností

1. Teroristické akce jsou velmi rozdílné podle způsobu provedení a mají široké zeměpisné umístění, takže je nemůže realizovat jen jedna organizace.

2. Zodpovědnost za ně nevzala žádná teroristická skupina, přestože si tuto "slávu" odpovědní rádi užívají.

3. Stupňuje se množství nesmyslností a propadů aktérů teroristických akcí.


Jakoby na objednávku se objevuje informace, že v roce 2010 byla v anglicky psaném internetovém časopise napojeném na al-Kájdu popsána bomba zhotovená z papiňáku. Teroristé většinou pocházející z arabských zemí nenacházejí návody na výrobu bomb v arabštině a v utajení. Proto se informace musela umístit tak, aby našla svého adresáta, aby byla použita ve správné době a na správném místě. Musela být umístěna ve veřejně přístupné síti a v jazyce srozumitelném protiteroristické službě USA.


Další nesrovnalostí jsou fotografie v síti, na kterých jsou v době bostonského běhu Navy SEAL, což je elitní námořní jednotka rychlého nasazení, jedna z nejmocnějších mezi diverzními skupinami. (2) Jejich uniformy přece nejsou prodávané ve stáncích se suvenýry. Vzniká tak otázka, zda lidé v čapkách od těchto uniforem, v rukách něco co se podobá detonátorům, neměli být zpozorování bdělými občany a kamerami, jimiž jsou po 11. září prošpikovány ulice amerických měst.


Nakonec naprosto nehorázná nesrovnalost. Na Facebooku se objevila stránka o obětech výbuchů v Bostonu několik hodin před tím, než k nim došlo. Stránka byla vytvořena v 7 hodin 37 minut a k výbuchům došlo v 15 hodin. (3) Ani Američané, ani teroristé nejsou přece idioti. Tato věc musela být také naplánována.


Vstup lidí z velmi utajované jednotky Navy SEAL do snímku měl zřejmě za účel odvedení pozornosti od skutečné podstaty věci pomocí krycí operace a jejich konečné navedení na informace na Facebooku. Skutečné cíle a skuteční objednavatelé bostonských výbuchů nejsou známi a sotva kdy budou. Jako příklad může sloužit vražda Kennedyho, svedená na osamoceného fanatika. Případ Tamerlána Carnajeva je obdobný, také včas zahynul hned po polapení. Je mnohem jasnější otázka komu byl prospěšný "boj s terorismem".


Po 11. září 2001 daly USA na posílení bezpečnosti přibližně 800 miliard dolarů. (4) V důsledku finanční situace v USA budou už v tomto roce sníženy dotace na vojenské a sociální programy o 85 miliard dolarů, z toho 46 miliard představuje vojenskou část. V dalších deseti letech mají být jejich výdaje sníženy o 1,2 bilionů dolarů. Něco se ušetří na výuce pracovníků, tisíce občanských pracovníků dostane neplacenou dovolenou, z bojové služby odejdou čtyři letecké složky a letectvo sníží letecký výcvik. Nebude PRO v Polsku a pravděpodobně bude odřeknuto rozmístění v Rumunsku. Tak významné vojenské škrty byly již dvakrát: po pádu Berlínské zdi a v roce velké finanční krize 2008. Pokaždé však opět vzrostly.


Současná "mírová" a "socialistická" politika Obamy vyvolává odmítavou reakci washingtonských jestřábů z Republikánské strany. Podle nich je ústup od PRO v Evropě výsledkem spiknutí s Ruskem. (5) Podobnou zuřivost vyvolává Obamovo odmítnutí vpádu do Sýrie a Íránu, "zrada" Izraele a snížení vojenských výdajů.


Německý Die Welt uvádí: "pro samotného Baracka Obamu závisí mnohé na rychlém a důkladném vyšetření bostonské tragedie. Američané mohou mít pochybnosti, zda je současný prezident schopen zajistit bezpečnost USA." (6)


Hrncové výbuchy a zprávy v předstihu uvedené na Facebooku k uctění památky obětí teroristického útoku mohou obyvatelstvu ilustrovat neschopnost státu s Obamou v čele bojovat s nebezpečím. S Navy SEAL je to složitější a bude obtížné, aby Obama dokázal, že nedal příkaz k vyslání těchto lovců na vlastní občany. Vzrůstající terorismus v USA bude důležitým argumentem pro zvyšování výdajů na protiteroristické a vojenské účely. Zbrojařské lobby to přijde vhod.

Spojení Nového světového pořádku a "džihádu"

Následkem teroristických útoků 11. září 2001 byla Bushem ohlášena "globální válka s terorismem". Ve skutečnosti došlo v mnoha zemích Blízkého východu k vládě al-Kájdy a k posílení pozice USA v Euroasii. Překvapivé jen na první pohled.


Využívání terorismu k politickým cílům pro řešení státních zájmů se stalo prvořadé už v polovině dvacátého století. Jedna z nejznámějších byla akce Irangate pod patronací Bushe seniora. CIA poskytla peníze získané z prodeje zbraní íránským teroristům nikaragujským Contras.


Spojené státy sehrály hlavní roli ve vytvoření islámského terorismu. Brzeziński označil napětí v oblouku Írán – Afghánistán – Hindustán za důležitou výzvu Západu a nejlepší zbraň proti SSSR. (7) Profesor Scott v článku "Washingtonská dohoda s teroristy" píše, že Brzeziński upevnil svazek SAVAKu (šachova rozvědka v Íránu) s islámskými předchůdci al-Kájdy a že ředitel CIA poskytl pomoc mudžahedínům prostřednictvím pákistánské ISI. CIA pomáhala i Úřadu pro služby v Péšáváru v čele s Usámou bin Ládinem v náboru do tzv. arabsko-afghánské cizinecké legie (budoucí al-Kájdy). Autor tvrdí, že prakticky ve všech válkách od roku 1989 byla al-Kájda tajnou spojenkyní USA. Spojené státy podpořily islamisty zejména v konfliktech v Bosně a v Kosovu v roce 1993. Oddíly al-Kájdy dopomohly ke svržení prezidenta Ázerbajdžánu. V Súdánu a Afghánistánu poskytly akce al-Kájdy záminku k intervenci. USA využívá islámské teroristy k posílení vlivu ve Střední Asii a pro snahy odtrhnout kavkazské republiky od Ruska.


Spolupráce USA s teroristickou organizací Muslimští bratří založenou tajnými službami USA začala v roce 1953. Tehdy bylo cílem svrhnout předsedu íránské vlády Mossadeka. (8)


Islámští teroristé jsou Sparring Partnery USA v boji se státy "osy zla" tím, že vytvářejí podmínky pro obvinění protivníků USA z terorismu. Sem patří i ochromující sankce proti Íránu ke zničení jeho ekonomiky. Jako kdyby na zakázku došlo k výbuchu vedle izraelského velvyslanectví v Dillí a zároveň přišla informace z Tbilisi, že bylo vedle velvyslanectví Izraele nalezeno výbušné zařízení. Írán byl obviněn a sankce byly schváleny. Později vedla íránská stopa k organizaci Mudžahedínů e-Chalq, která je aktivním nepřítelem současného íránského zřízení. Spojené státy ji určily k vyloučení ze seznamu teroristických organizací. (9)


Dnes přišli k vládě spojenci USA z řad al-Kájdy a Muslimských bratří na vlně arabského jara v řadě zemí Maghrebu, ve válečných střetech v Lybii a v Sýrii. V boji proti zákonným vládám teroristy podporuje Washington.


Odkazy u originálu


Převzato z Fondsk.ru

 

***

 

 

Pro koho jsou výhodné teroristické útoky v USA (II)

Olga Ščedrova

 

Duben 27, 2013

 

Tluč do svých, aby se cizí báli

 

Pokud v USA přijali řadu zákonů k boji s mimořádnými situacemi, musejí tyto situace rozhodně nastat. Čím mají Spojené státy větší státní dluh a čím je reálnější perspektiva krachu dolaru, tím je pravděpodobnější nastolení diktátorského režimu. Jen takový režim může zavést mimořádně nepopulární šokové reformy ke snížení sociálních výdajů státu, snížení spotřeby a obnovy třeba jen části ztraceného průmyslu k náhradě dovozu. Experti tvrdí, že jen fiskální pád bude mít ve Spojených státech za důsledek ztrátu jednoho milionu pracovních míst, ořezání řady sociálních programů a prudké snížení životní úrovně.

 

Základ zákonného upevnění diktátorských předpisů pod záminkou boje s terorismem položil Washington už v roce 2001 přijetím Patriot Act.

 

Po 11. září 2001 bylo vytvořeno ministerstvo pro vnitřní bezpečnost Spojených států (DHS) se štábem čítajícím přes sto šedesát tisíc pracovníků, koordinující činnost CIA, FBI, daňové policie a mnohých jiných federálních institucí. Má právo pracovat za hranicemi USA, realizovat neomezenou špionáž a boj uvnitř země s těmi, které USA označí za teroristy. V roce 1994 byl novelizován zákon O poskytování pomoci komunikačními společnostmi justičním orgánům. Operátoři společností jsou povinni zajistit kompatibilitu svých technologií s elektronickým sledováním bezpečnostními službami. Mezi lety 2004 až 2007 se zvýšilo množství elektronických zpráv zkontrolovaných bezpečnostními službami USA o tři tisíce procent. Při riziku defaultu americké ekonomiky a krachu dolaru v posledních letech se aktivizovala bezpečnostní činnost americké administrativy.

 

V letech 2011 až 2012 byl přijat "Zákon o přípravě národních zdrojů na obranu" a "Zákon o pravomocech pro obranné cíle". Oba umožňují výslechy a případy tuzemského vyšetřování u osob podezřelých z terorismu předávat armádě a rovněž neomezeně zadržovat jakéhokoliv občana bez rozhodnutí soudu. Pro případ masových nepokojů je vybudováno 800 koncentračních táborů podřízených DHS, v nichž je k dispozici přes 500 tisíc plastových rakví.

 

V březnu 2012 bylo přijato vládní nařízení o "válečném stavu pro období míru". Podle něho prezident deleguje šéfovi Pentagonu a ostatním ministrům právo zabavovat a přidělovat potraviny, dobytek, techniku, veškeré druhy energií, vodní zdroje, všechny formy občanské dopravy včetně lodí a letadel a cokoliv dalšího, tedy i stavebniny, kde je to možné.

 

Za teroristy se považují i občané, kteří protestují proti hospodářské politice vlády. (10)

 

Pochopitelně, že nová vlna terorismu se využívá k ujištění občanů, že je třeba utahovat šrouby. Hysterie už začala. Dopomohly k ní publikované zinscenované fotografie obětí teroristické akce v Bostonu. (11)

 

To se ale nedostává každému!

Pod náporem ohromných amerických dluhů se bude muset opustit imperiální politika přímého "podporování demokracie" a vojenských dobrodružství, ovšem snaha o poškozování politických konkurentů bude pokračovat.

 

Velmi aktivně je využíváno revidování instituce státní suverenity pod záminkou boje s terorismem, především po 11. září 2001. Jeden z vedoucích teoretiků Nového světového pořádku a čĺen Bilderbergského klubu Attali žádal na půdě OSN odmítnout zastaralé pojetí suverenity a nevměšování do vnitřních záležitostí států. Švédský premiér a člen Komise pro globální řízení Carlsson navrhoval vnésti do Charty OSN změnu umožňující RB OSN "v případech, že se porušují lidská práva natolik, že to vyžaduje okamžitou mezinárodní reakci, možnost jednat". Jako posuzovatelé zde byli samozřejmě navrhovány USA a další západní země.

 

Zde je velmi zajímavá úloha t.zv. "mezinárodního terorismu". Teroristické struktury s podporou USA a jejich spojenců mají kontrolu nad ohromným územím, nad peněžními prostředky, vládnou ohromným válečným potenciálem a nyní se změnily v globálního hráče, nezávislého na kterékoliv národní vládě nebo legitimní mezinárodní organizaci. Snadno se přemisťují z jedné země do druhé, kde připravují podmínky pro podvracení národních států v zájmu geopolitického postavení USA.

 

Jak roste moc al-Kájdy a dalších teroristických skupin, USA stále méně potřebují tradiční muslimské státy a budou muset rozvracet stabilitu monarchií Arabského poloostrova. (12) Tento proces už probíhá. Drobit arabský svět pomáhá Katar, který podporoval agresi proti Libyi, proti Sýrii a účastní se destabilizace Saudské Arábie, Spojených arabských emirátů a Súdánu. Podněcoval napětí v etapě arabského jara. Hlavní portál působení USA je TV kanál al-Džazíra. (13) Je to hlásná trouba teroristů, mnoho let přinášel zprávy bin Ládina. Bez požehnání Washingtonu, který má v Kataru největší leteckou základnu al-Udeid, by to nebylo možné.

 

Zájmy USA stát se vedoucí silou v oblasti energetiky se obrátily k další finanční bublině – k těžbě břidlicového plynu. Podle ministerstva energetiky USA jsou údaje o jeho výrobě přeceňovány. K těžbě jsou potřeba ohromné investice a země je ve velkých dluzích. Z toho důvodu potřebuje u konkurentů vyvolat chaos tak, aby se sama stala ostrovem stability. Potom potečou investice od evropských a čínských spotřebitelů.

 

Charakteristický je případ Mali. Tam se soustředily kočovné kmeny Tuaregů z Libye a zabraly území se zásobami uranu náležející Francii a Číně. Ranou pro Rusko, Čínu a Evropu v jednom bude plánovaný odchod amerických vojsk z Afghánistánu v roce 2014. Okupanti z této země nejprve udělali největšího producenta drog a legalizovali Talibán. Ten se po jejich odchodu chopí vlády. Kvůli tomu už sousední státy musejí dnes přijímat preventivní opatření. Čína umístila k hranicím síly rychlého nasazení. CSTO se rozhodla nasadit podél hranice s Afghánistánem mohutné letecké skupiny.

 

USA zanechává ve Starém světě teroristy kontrolovanou "šedou" zónu nezvladatelného chaosu a ranec problémů a konfliktů, které nemohou být mnoho let vyřešeny. Od roku 2011 se stal terorismus všepronikajícím a nezničitelným. V řadě zemí přišli k vládě představitelé dříve nezákonných skupin al-Kájda, Talibán, Muslimští bratří. Ti nyní zaujmou místa v mezinárodních organizacích, včetně RB OSN. Takto je úspěšně protlačen teror do oficiální politiky.

 

Skuteční objednavatelé teroristických akcí se v USA nikdy neodhalí. Je skoro jisté že terorismus je práce  "agentů globalizace". Došlo k tomu, že dříve pronásledovaní bandité z al-Kájdy a Talibánu jsou najednou zásluhou spolupráce se Spojenými státy respektovanými hlavami států.

 

Odkazy u originálu

 

Převzato z Fondsk.ru

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments