To kdyby ČT byla spravedlivá

Probíralo se dnes na ČT24 100 dní Sobotkovy vlády. Redaktorka Kroužková si na tuto probírku pozvala profesorku Dvořákovou a jistého redaktora, který k oněm novovládním stu dnům řekl zhruba toto: "Mile překvapil ministr Zaorálek. Oproti svým výpadům proti zahraniční politice předchozích vlád, zaujal nyní – coby úřadující ministr – v otázce Ukrajiny postoj, který je plně v souladu s postojem EU." Bylo to proneseno jako výraz nejvyššího ocenění a uznání, jakého se Zaorálkovi mohlo dostat. Kroužková to pochopitelně přijala s povděkem a neměla k tomu ještě pochopitelněji co dodat.


Uvedu nyní, jak by debata navazující na poslední redaktorova slova mohla pokračovat, kdyby na místě redaktorky Kroužkové byl člověk, kterému by víc než o křeslo šlo o dobrou pověst a úroveň zpravodajské redakce ČT, nemluvě už o ze zákona vyplývající nadstranickosti a nestrannosti veřejné televizní služby:


"Mile překvapil ministr Zaorálek…projevil rozumný a odpovědný postoj, který je plně v souladu s postojem EU."


"Vy máte zato, že být v souladu s postojem EU znamená být v souladu se spravedlností?"

"No – víte, já – tady je – já nevím – asi víc pohledů."


"Pochopitelně. Například ten, že nebýt trvalého štvaní lidí z EU na Majdanu – z našich pak Kocába, Füleho, Kohouta a Štětiny – a nebýt hlavně pěti miliard dolarů, zhruba tedy sto miliard korun, které do akce Majdan a nejpodstatněji do žoldu pro manifestanty vložily USA, žádný problém Ukrajiny či Krymu by dnes vůbec neexistoval. Víte, pane redaktore, já jsem si to spočítala, a při odhadovaném počtu čtyřiceti tisíc každodenních manifestantů a při předpokladu, že jim byla rozdána pouhá polovina z uvedených sto miliard korun, si každý z nich za "boj za ukrajinskou svobodu" odnesl z Majdanu do své kasičky zhruba jeden miliom 200 000 kč. Tomu já říkám obětavost za vlast a svobodu."

"No počkejte, vy – vy – považujete ten údaj o pěti miliardách dolarů z USA za věrohodný?"


"Bohužel ano. Nejdřív s ním vyšel ven veterán americké výzvědné služby Ricard. Nu a protože jeho zapírání se vládě USA jevilo jako kontraproduktivní, potvrdila jej o něco později i sama náměstkyně ministra obrany Nulandová."

"No dobrá – ale – víte, nechápu, proč by si USA na Ukrajině tak pouštěly žilou. A – jakou roli – v tom všem hraje EU?"


"EU v tom hraje roli ledoborce, za kterým pluje a vavříny se chystá sesbírat vlajková loď USA nebo NATO, jak chcete. Nejřív má být Ukrajina přijata do EU – to se už, mám zato, stalo – brzy potom i do NATO, a pak se spustí všechno to, co za celým nákladným cirkusem na Majdanu stálo od samého začátku."

"Co to – jako – má být?"


"Navezení amerických raket krátkého doletu do východních oblastí Ukrajiny, nejbližších Moskvě. A ty pak spolu s raketami v Gruzii a Polsku vypálit v jeden ráz směrem na tzv. říši zla. Prostě vymazat Rusko z mapy světa."

"Odkud tohle – proboha – všechno máte?"


"Od někdejšího hlavního poradce prezidenta Reagana a dnes vysoce uznávaného amerického ekonoma Dr. Paula Craiga Robertse. Promluvil o tom ve vysílání slovenského Svobodného vysílače, slyšela jsem to na své vlastní uši. Ale počkejte, vidím, že jste šíleně zbledl. Probohasvatého, tak víte co? Rychle si představujte, že z toho republikána Robertse se postupem doby stal nakonec skalní komunista, něco na způsob Semelové nebo Grebeníčka. To by vám mohlo pomoci. Pomóc!"

 

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments