USA jsou policejní stát

Bushův režim se rozhodl porušovat habeas corpus, aby mohl lidi bez obžaloby věznit po neomezenou dobu. Režim získal stovky vězňů tím, že platil odměnu za teroristy. Afghánští vojevůdci a bandité  reagovali na tento finanční podnět tak, že chytali bezbranné  lidi a prodávali je Američanům.


Bushův režim potřeboval držet vězně bez obvinění, protože proti těmto lidem neměl žádné důkazy, a nechtěl připustit, že americká vláda stupidně platila vojevůdcům a banditům za to, že unášeli nevinné lidi. Navíc k tomu Bushův režim potřeboval vězně – „teroristy“, aby mohl dokazovat, že existovala nějaká teroristická hrozba.


Jelikož neexistoval žádný  důkaz proti „zadrženým“ (většina z nich byla bez obvinění propuštěna po letech věznění a zneužívání), americká vláda potřebovala obejít americké a mezinárodní zákony proti mučení, aby mohla vyrobit důkazy cestou sebeobvinění. Bushův režim sebral nelidské a totalitně smýšlející právníky a nechal je pracovat na americkém Ministerstvu spravedlnosti (sic!), aby vynalezli důvody pro to, že Bushův režim nemusí dodržovat zákony.


Bushův režim vytvořil pro tyto zadržené novou klasifikaci, kterou používal k tomu, aby ospravedlňoval odpírání práva na právní ochranu a na řádný soudní proces zadrženým. Jelikož zadržení nebyli americkými občany a byli režimem démonizováni jako „760 nejnebezpečnějších mužů na světě“, nebylo nad neústavním a nelidským jednáním režimu velké rozhořčení veřejnosti.


Jak naši otcové zakladatelé  a mnozí učenci varovali, jakmile budou občanská práva jednou porušena, budou porušena pro všechny. Brzy byli i američtí občané uvězňováni na neomezenou dobu a porušováno tak jejich právo habeas corpus. První byla pravděpodobně americká občanka pákistánského původu Dr. Aafia Siddiqui.


Dr. Siddiqui, vědkyně, která  studovala na MIT a Brandeis University, byla z neznámého důvodu zajata v Pákistánu, poslána do Afghánistánu, a v Afghánistánu byla pět let tajně vězněna v americkém smutně proslulém vojenském vězení Bagram. Její tři malé děti, včetně osmiměsíčního dítěte, byly v době únosu přítomny. Ona sama neví, co se stalo dvěma nejmladším dětem. Nejstarší dítě, sedmileté, bylo také uvězněno v Bagramu a podrobeno podobnému zneužívání a hrůzám. Siddiqui nebyla nikdy obviněna z žádného trestného činu souvisejícího s terorizmem. Její přítomnost v Bagramu prozradila britská novinářka poté, co slyšela její pronikavý křik, když byla mučena. www.informationclearinghouse.info/article24605.htm  Americká vláda, které to komplikovalo situaci, reagovala na toto prozrazení tak, že poslala Siddiqui do Spojených států na inscenovaný soudní proces, na základě obvinění, že když byla zajata, sebrala americkému vojákovi pušku a vypálila dvě rány při pokusu ho zabít. Obvinění zjevně vzniklo jako omluva amerického vojáka, který naopak dvakrát střelil do břicha ji, následkem čehož málem zemřela. 4. února byla Dr. Siddiqui newyorskou porotou odsouzena za pokus o vraždu. Jediným důkazem proti ní byla sama žaloba a nepodložené tvrzení, že jednou střílela z pistole na americké střelnici.


Nebyl předložen žádný  důkaz otisků prstů na pušce, kterou tato křehká  a zlomená pětačtyřicetikilová žena údajně měla americkému vojákovi vytrhnout z ruky. Nebyl podán žádný důkaz, že se ze zbraně střílelo, žádné kulky, žádné nábojnice, žádné díry po střelách. Jen obvinění. Ve Wikipedii se o tomto procesu píše: „Soudní proces měl neobvyklý moment, když zaměstnanec FBI prohlásil, že otisky prstů sejmuté z pušky, kterou údajně Aafia použila ke střelbě na americké vyšetřovatele, nesouhlasí s jejími.“


Ignorantská a bigotní americká porota ji odsoudila, protože je muslimka. To je druh „spravedlnosti“, který je vždy následkem toho, když stát šíří strach a démonizuje nějakou skupinu.


Před soudem měli být ti, co ji unesli, nechali zmizet její malé děti, převáželi přes mezistátní hranice, porušovali její občanská práva, mučili ji zjevně jen pro zábavu, znásilňovali ji, a pokusili se ji zavraždit dvěma výstřely do břicha. Místo toho byla před soud postavena oběť a byla odsouzena.


To je neomylnou známkou policejního státu. A tato oběť je americká občanka. Na řadu může přijít kdokoli další. Skutečně, 3. února Dennis Blair, ředitel of National Intelligence řekl House Intelligence Committee, že nyní je to „nadefinovaný postup“, že americká vláda může vraždit své vlastní občany na základě pouhé domněnky někoho ve vládě, že nějaký Američan představuje hrozbu. Žádné zatčení, žádný soud, žádné odsouzení, jen likvidace na základě podezření, že je hrozbou.


To ukazuje, jak daleko již  policejní stát pokročil. Prezidentský pověřenec v Obamově vládě říká důležitému výboru Kongresu, že výkonná složka se rozhodla, že může v zahraničí vraždit americké občany, pokud myslí, že představují hrozbu.


Slyším, jak čtenáři říkají,  že vláda přece může stejně dobře vraždit Američany v zahraničí, jako je vraždí doma – Waco, Ruby Ridge, Černí panteři.


Ano, americká vláda vraždí své občany, ale „nadefinovaný postup“  Dennise Blaira je zbrusu nový výdobytek. Vláda samozřejmě  popírá, že měla v úmyslu zabít Davidiány, ženu a dítě Randy Weavera nebo Černé pantery. Vláda říká, že Waco byla hrozná tragedie, jejíž nezamýšlené následky si přivodili Davidiáni sami. Vláda říká, že Ruby Ridge byl chybou Randy Weavera, protože se neukázal u soudu v daný den, i když mu to nebylo sděleno. Černí panteři, říká vláda, byli nebezpeční zločinci, kteří trvali na přestřelce.


V žádném případě smrti amerického občana z rukou americké vlády vláda neprohlásila, že má právo zabíjet Američany bez zatčení, soudu a odsouzení pro hrdelní zločin.


Na rozdíl od toho Dennis Blair řekl americkému Kongresu, že výkonná složka si uzurpovala právo vraždit Američany, které považuje za „hrozbu“.


Jak je „hrozba“ definována? Kdo o tom rozhodne? Znamená to jediné, a to, že vláda bude vraždit kohokoli si vybere.


Není žádný úplnější a přesvědčivější důkaz o policejním státě, než vláda prohlašující, že bude vraždit své vlastní občany, pokud v nich bude spatřovat „hrozbu“.


Není ironií osudu, že „válka proti terorizmu“, která nám měla zajistit bezpečí, končí policejním státem s vládou vyhlašující, že má právo vraždit americké občany, které považuje za hrozbu? 



Dr. Paul Craig Roberts byl Assistant Secretary of the Treasury v Reaganově vládě a spoluredaktor Wall Street Journal. Je celostátně publikovaným fejetonistou Creators Syndicate v Los Angeles.


Více o Paul Craig Robertsovi, a články dalších autorů Creators Syndicate najdete na www.creators.com.

 


Paul Craig Roberts je častým přispěvatelem Global Research.  Global Research Articles by Paul Craig Robe


Překlad: Jan Kristek

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments