Válka proti terorismu









Říjen 16, 2010
http://www.globalresearch.ca/coverStoryPictures2/21474.jpg



Vzpomíná si někdo na „válečnou procházku růžovou zahradou“, která měla trvat šest týdnů, stát 50 až 60 miliard dolarů a být zaplacena iráckými ropnými příjmy?

Vzpomíná si někdo, že ekonom Bílého domu Lawrence Lindsey dostal od Bushe vyhazov za to, že odhadl náklady na válku v Iráku až na 200 miliard dolarů?

Lindsey dostal padáka za nadhodnocení nákladů na válku, která podle Josepha Stiglitze a Lindy Bilmesové stála patnáctkrát více, než odhadoval Lindsey. Spojené státy přitom stále ještě mají v Iráku 50 000 vojáků.

Pamatuje si ještě někdo, že těsně před americkou invazí do Iráku americká vláda vyhlásila vítězství nad Talibánem v Afghánistánu?

Pamatuje si někdo, že důvodem udaným Bushem u invaze do Iráku bylo, že Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení, tedy zbraně, o nichž americká vláda věděla, že neexistují?

Uvědomují si Američané, že stejní konzervativci, kteří se dopustili těchto neuvěřitelných omylů, či hlásali tyto neskutečné lži, stále kontrolují vládu ve Washingtonu?

Válka proti terorismu“ trvá již deset let. Co bylo jejím skutečným cílem?

Klíčová odpověď zní, že cílem „války proti terorismu“ je vytváření skutečných teroristů. Americká vláda zoufale potřebuje skutečné teroristy, aby mohla ospravedlnit rozšiřování svých válek proti muslimským zemím, aby udržela Američany dostatečně vystrašenými, a oni poté i nadále akceptovali policejní stát, který poskytuje „bezpečí před teroristy“, ale ne před vládou, která omezila občanské svobody.

Americká vláda vytváří teroristy invazemi do muslimských zemí, ničením infrastruktury a vražděním obrovského počtu civilistů. Spojené státy také vytvářejí teroristy dosazováním loutkových vlád, které mají muslimům vládnout, a používáním těchto loutkových vlád pro vraždění a perzekuci občanů, jak k tomu dnes dochází v obrovském měřítku v Pákistánu.

Neokonzervativci zneužili 11. září pro realizaci svého plánu americké hegemonie. Jejich plán odpovídal zájmům americké vládnoucí oligarchie. Války jsou dobré pro zisky vojensko-bezpečnostního komplexu, před kterým nás marně před půlstoletím varoval prezident Eisenhower. Americká hegemonie je dobrá pro ropný průmysl a jeho kontrolu energetických zdrojů a jejich toků. Přeměna Středního východu na rozsáhlý americký loutkový stát slouží velmi dobře plánům izraelské sionistické lobby na izraelskou teritoriální expanzi.

Většina Američanů nemůže kvůli tomu, čemu je vystavena, pochopit, co se kolem nich děje. Většina Američanů věří, že jejich vláda je nejlepší na Zemi, že z morálních pohnutek pomáhá ostatním a činí dobro, že spěchá na pomoc zemím, kde je hladomor a přírodní katastrofy. Většina věří, že jejich prezidenti říkají pravdu, pokud se tedy nejedná o nějakou sexuální aféru.

Trvanlivost těchto bludů tváří v tvář denním titulkům, které sdělují, že americká vláda vydírá a zasahuje v podstatě v každé zemi světa, je mimořádná. Americkou politikou je nyní uplatit, svrhnout nebo vojensky napadnout vůdce ostatních zemí, kteří místo amerických zastupují zájmy svých lidí. Poslední obětí byl prezident Hondurasu, který dostal ten šílený nápad, že honduraská vláda by měla sloužit honduraskému lidu. Americká vláda byla schopná honduraského prezidenta vypudit jen proto, že honduraská armáda je cvičena a zásobovana americkou armádou. Stejně tak je tomu v Pákistánu, kde americká vláda donutila pákistánskou vládu vést válku proti svým vlastním lidem a provádět invaze do kmenových oblastí, které Američané považují za přátelské Talibanu, Al-Kájdě, „ozbrojencům“ a „teroristům“.

Počátkem tohoto roku náměstek ministra financí nařídil Pákistánu, aby zvýšil daně kvůli tomu, aby pákistánská vláda mohla účinněji válčit za Američany proti vlastním občanům. 14. října americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová nařídila Pákistánu další zvýšení daní, jinak Spojené státy zastaví svoji humanitární pomoc po povodních. Clintonová vyvíjela nátlak i na americké loutkové státy v Evropě, aby učinily totéž, a jedním dechem vyjádřila obavy, že americkou vládu trápí britské škrty ve vojenském rozpočtu. Nedejbože, aby tvrdě tlačení Britové, stále se potácející kvůli americkému finančnímu podvodu, neposlali dostatek peněz na boj v amerických válkách.

Pákistánská vláda provedla na příkaz Washingtonu vojenskou ofenzívu proti pákistánským občanům v údolí Svát, při níž byl zabit velký počet Pákistánců a miliony lidí byly vyhnány ze svých domovů. V červenci daly Spojené státy Pákistánu pokyn, aby poslal jednotky proti pákistánským obyvatelům provincie Severní Vazíristán. Jason Ditz na serveru Antiwar.com 6. července oznámil, že Pákistán na rozkaz Ameriky provedl ofenzívu proti (pákistánským provinciím) údolí Svátu, Badžauru, jižnímu Vazíristánu, Orakzaí a Chajbaru.

O týden později proizraelský americký senátor Carl Levin (Demokrat z Michiganu) vyzýval Obamovu vládu k eskalaci její politiky amerických vzdušných útoků na pákistánské kmenové oblasti. Pákistánské noviny Frontier Post 30. září napsaly, že americké letecké útoky „jsou, přímo řečeno, nepokrytou agresí USA proti Pákistánu“.

USA tvrdí, že jejich jednotky v Afghánistánu mají právo překročit hranice do Pákistánu při pronásledování „ozbrojenců“. Nedávno americké vrtulníky zabily tři pákistánské vojáky, které si spletly s Talibánem. Pákistán uzavřel hlavní americkou zásobovací trasu do Afghánistánu, dokud se Američané neomluvili.

Pákistán varoval Washington před dalšími budoucími útoky. Místo toho zástupci americké armády, pod Obamovým tlakem, který chtěl ukázat pokrok v nekonečné afghánské válce, zareagovali na pákistánské varování tím, že žádají rozšíření afghánské války do Pákistánu. Kanadský novinář Eric Margolis 5. října napsal, že „USA jsou stále blíže k invazi do Pákistánu“.

Bob Woodward ve své knize Obamovy války sdělil, že americký loutkový pákistánský prezident, Asif Alí Zardárí, věří, že teroristické bombové útoky v Pákistánu, ze kterých je viněn Taliban, jsou ve skutečnosti operacemi CIA s cílem destabilizovat Pákistán a umožnit Washingtonu, aby zabavil pákistánské jaderné zbraně.

Americká vláda změnila svůj postoj, že „bombový atentát na Times Square“ byl dílem „vlka samotáře“, aby udržela Pákistán na uzdě. Vrchní státní zástupce Eric Holder svalil vinu na „pákistánský Talibán“ a ministryně zahraniční Clintonová kvůli tomuto neúspěšnému bombovému atentátu na Times Square vyhrožovala Pákistánu „velmi závažnými důsledky“. Přitom se pravděpodobně jednalo o operaci pod falešnou vlajkou, která byla namířena proti Pákistánu. A aby se napětí dále zvýšilo, bylo 1. září na washingtonském Dullesově letišti hrubě zacházeno s osmi členy vysoké pákistánské vojenské delegace při jejich cestě na setkání s americkým centrálním velením ve floridské Tampa Bay.

Americké vlády po celá desetiletí umožňovaly opakované izraelské agrese vůči Libanonu, a nyní se zdá, že se na tento bývalý americký protektorát chystá další izraelský útok. 4. října vyjádřila americká vláda své „pobouření“ nad tím, že libanonská vláda umožnila návštěvu íránského prezidenta Ahmadinejada, který je cílem intenzivní démonizace ze strany Washingtonu. Příznivci Izraele v americkém Kongresu vyhrožovali tím, že zastaví Libanonu americkou vojenskou pomoc, zapomněli však přitom, že poslanec Howard Berman (Demokrat z Kalifornie) tuto pomoc blokuje již od srpna, aby potrestal Libanon za pohraniční potyčku s Izraelem.

14. října vyšla zpráva s možná nejvýmluvnějším titulkem ze všech – „Nový americký premiér Somálska“. V Somálsku byl jako premiér dosazen Američan, americká loutková vláda v Mogadišu je přitom podporována tisíci ugandských vojáků, kteří jsou placeni Washingtonem. Je to jistě jen malý škrábanec na washingtonském obrazu benevolence vůči jiným zemím i respektu k jejich právům, hranicím a životům jejich občanů.

A ve stejné době, vláda „svobody a demokracie“ v hlavním městě USA zabránila darům pro Wikileaks tím, že tuto organizace dala na „listinu sledovaných“, a přiměla australskou loutkovou vládu, aby udělala totéž. Cílem je umlčet Wikileaks a zabránit dalším odhalením amerických válečných zločinů. Wikileaks byla přiřazena k teroristickým organizacím. Způsoby, jimiž americká vláda umlčuje kritiku, se rozšíří na celý internet.

A nezapomeňte, že oni nás nenávidí proto, že máme svobodu a demokracii, práva podle prvního dodatku, habeas corpus, respekt k lidským právům, a projevujeme spravedlnost a soucit vůči všem.  

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments