Zadárí: Usáma byl zpravodajcem Spojených států






V tomto interview redaktor NBC David Gregory úplně ignoruje sdělení pákistánského prezidenta Asifa Ali Zadárího, že Usáma bin Ládin byl zpravodajcem Spojených států. Gregory chce vědět, jestli Zadárí věří, že je Usáma naživu. Chce vědět, proč Pákistán nestíhá Usámu.

Předtím, než se 11. září 2001 „všechno změnilo“, mainstreamová média publikovala pravdivé příběhy o vztazích Usámy bin Ládina se CIA. „Jak uvádí CIA v jeho neutajovaném životopise, bin Ládin opustil Saudskou Arábii, aby bojoval proti Sovětské armádě v Afghánistánu poté, co do něj Moskva provedla v roce 1979 invazi. Kolem roku 1984 řídil bojovou organizaci známou jako Maktab al-Chidamar (MAK), jež zajišťovala přísun peněz, zbraní a bojovníků z celého světa do afghánské války,“ napsal Michael Moran pro MSNBC v srpnu 1998. „Tato biografie (tedy minimálně její neutajovaná verze) se ovšem zřejmě zapomněla zmínit o tom, že MAK byl financován pákistánskou zpravodajskou službou ISI, tedy hlavním kanálem, jímž procházela podpora CIA skryté válce proti ruské okupaci Afghánistánu.

Těsné styky CIA s Usámou se dostaly na světlo během přelíčení s Mohamedem Rašídem Daúdem al-Ouhalim a Chalfanem Chamísem Mohamedem, kteří byli obviněni z útoku na dvě americká velvyslanectví v Africe. Giles Foden napsal o „hlubokých a rafinovaných vztazích“ mezi Usámou bin Ládinem a CIA v září 2001 v Guardianu.

„Vyšetřovatelé FBI, zkoumající místa výbuchu v Nairobi a Dar-es-Salámu objevili, že důkazy vedou k vojenským výbušninám pocházejícím z americké armády, a že tyto výbušniny byly tři roky předtím doručeny málo známé mezinárodní dobrovolnické vojenské brigádě Afghánští Arabové, která bok po boku s bin Ládinem bojovala proti Rudé armádě,“ napsala Alexandra Richardová pro Le Figaro v říjnu 2001.

V tomtéž článku Richardová sděluje, že se agent CIA setkal s Usámou v Americké nemocnici v Dubaji v červenci 2001, kde byl tento terorista operován. „Při svém pobytu v nemocnici Usámu navštívilo mnoho členů jeho rodiny, stejně tak i prominentních představitelů Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů. Také místní rezident CIA v Dubaji byl spatřen, jak míří do bin Ládinova nemocničního pokoje.“

CIA a její partnerská ISI stvořily nejenom MAK, a v konečném důsledku i to, co korporátní média nazývají Al-Kájdou, zapřičinily také vznik Tálibánu, i když o tom si v New York Times nepřečtete. ISI zorganizovala a Spojené státy, Británie a Saúdové zafinancovali náboženské školy madrásy, jež jsou podhoubím pro fanatický wahábistický Tálibán. „Byli to opravdoví sirotci z války, kterou Zbigniew Brzezinski řídil proti Sovětům, vykořenění, nepokojní, nezaměstnaní, ekonomicky deprivovaní a s nízkým sebevědomím. Zbožňovali válku, protože to bylo jediné povolání, ke kterému se možná hodili. Jejich prostá víra v mesiášský a puritánský islám, jež do nich byla nadrilována obyčejnými venkovskými mulláhy, jim byla jedinou oporou, které se mohli držet, a která dávala jejich životům nějaký smysl,“ píše Phil Gasper.

Redaktor NBC David Gregory by se možná mohl zeptat CIA nebo Roberta Gatese na to, kde se tak asi nachází Usáma bin Ládin (současný ministr obrany totiž v podstatě prostřednictvím pákistánské ISI ukončil operaci na Usámovo zadržení v den, kdy se stal poradcem prezidenta pro bezpečnostní otázky a poté ředitelem CIA za Bushe staršího).

Gregory a NBC jenom připravují půdu pro Obamovo vměšování v Pákistánu. Součástí tohoto úsilí je vykreslit pákistánského prezidenta Zadárího jako někoho, kdo vypadá, že ukrývá Usámu bin Ládina a chrání nástroj pro trvalé strašení – Al-Kájdu.

Zadárí však zná pravdu a nebojí se říci v americké televizi, že Usáma bin Ládin je „zpravodajec“ Spojených států.

Zdroj: www.infowars.com

Foto: Plakát používaný Američany v Afghánistánu



0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments