Diskuze k článku


 • Bety • 3. červnaec 2017

  Děkuji za videa s Putinem. První díl jsem propásla a všude jinde mi to házelo „video není k dispozici“.
  Na AE News je článek s fotkou sochy Václava Havla v Gruzii. Je podivná, podobně jako ta busta v Kongresu. Zřejmě si s ním sochaři neví rady.

 • Rado Miko • 3. červnaec 2017

  Kdyby to nebylo smutné, tak by to bylo úsměvné.
  Jinak jsem se obrnil a link na ČT vyslechl.
  Je to neuvěřitelné ale při sledování toho pořadu jsem se přenesl do doby, kdy ČSSR letělo „Několik vět“.
  Nevím, ale ČT asi považuje obyvatele ČR za tupé ovce. Které nepoznají bezobsahové tlachání a žvanění bez jasných faktů.
  Kousek upraveného textu „několika vět“.

  První měsíce roku „2017“ znovu a jasně ukázaly, že i když se současné „české“ vedení velmi často zaklíná slovy „ekonomický růst“ a demokratizace, ve skutečnosti se dost zoufale vzpírá všemu, co demokracii vytváří nebo ji alespoň vzdáleně připomíná. Petice a iniciativy občanů, které samo nezorganizovalo, odmítá jako nátlakové akce, „občanské iniciativy dehonestuje“, do přípravy nových zákonů nedovoluje veřejnosti mluvit.

  Tytéž měsíce však zároveň ukázaly, že občanská veřejnost se už vymaňuje z letargie a že stále víc lidí má odvahu veřejně projevit svou touhu po společenských změnách. Pohyb ve společnosti se tak začíná stále povážlivěji srážet s nehybností moci, roste společenské napětí a začíná hrozit nebezpečí otevřené krize. Takovou krizi si nikdo z nás nepřeje. Proto vyzýváme vedení naší země, aby pochopilo, že nadešel čas ke skutečným a důkladným systémovým změnám a že tyto změny jsou svobodná a demokratická diskuse. Prvním krokem k jakýmkoli smysluplným změnám, novou ústavou počínaje a ekonomickou reformou konče, musí tedy být změna společenského klimatu v naší zemi, do kterého se musí vrátit duch svobody, důvěry, tolerance a plurality.

 • PPK • 3. červnaec 2017

  Kapitalismus jako politický systém má v Česku problém. V 90. létech mohl být ještě relativně pohodlně demagogicky obhajován tzv. ekonomickými argumenty frankfurtské školy, mohl nalévat do hlav nezkušeným mladým propagandu budoucnosti v prosperitě a dávat zapomenout pamětníkům. To však krachlo a tak byl vymyšlen nepřítel – ideologický sjednotitel všech EU vazalů USA a NATO – Rusko. Jenže, tahle hrozba funguje jen u kocábovské pražské kavárny a venkov a menší města ví své, protože v zimě se musí topit nejen uhlím, ale taky plynem a auta stále ještě jezdí na benzín. Církevní a šlechtické „restituce“ rovněž udělaly krok do nevábné měkoty pokrytecké propagandy chvály kapitalismu. Situace si proto vyžádala realizaci nových ideologicko neomarxistických projektů: Inkluze mentálů a autistů s normálními dětmi ve školství, šílenství s gender, incest a homo-pedofilní propagandou i praxí a konečně sociálně inženýrský přesun středověké pakultury islámské civilizace do Evropy. A důvod toho všeho? Odvést pozornost od problémů s chudobou a nezaměstnaností a jejího dalšího nárůstu vlivem statusu Česka jako kolonie montoven. Snění z dob socialismu o blahobytu, až přijde automatizace průmyslu, se dnes stalo strašákem ještě větší nezaměstnaností za dveřmi. ČSSD a další dosud zavedené partaje jsou v krachu důvěryhodnosti a lidovci dokonce už i laškují se sudeťáckým revanšismem a jeho majetkovými nároky. Protestuje nejen autentická levice, ale už i pozdě probuzení odboráři a krajní pravice. Nastoupila ideologicky vykonstruovaná vize virtuálního ruského nepřítele a na obzoru je válka nebo alespoň cenzura a stín totality vlády silné bruselsko-lisabonské ruky. Jaké bude mít jméno? Úřednicko-exekutorský fašismus s kolaboranty v českých veřejnoprávních mediích?

 • JuliaDies • 11. června 2018

  Tu je to tiez k pozretiu

  https://tvshows.zone/tvshows/oliver-stones-untold-history-of-the-united-states/