Diskuze k článku


 • peter. • 17. prosince 2017

  Článok na ktorý chcem upozorniť,nie je až tak celkom OT.Som toho názoru,že o poľnohospodárstve a potravinárstve sa u nás veľmi nediskutuje aj keby sa malo.Lebo štát nesebestačný vo výrobe potravín,štát ktorý aby nakŕmil svojich občanov, je odkázaný na dovoz častokrát takých potravín ktoré by sa výrobca a exportér neodvážil umiestniť na svojom domácom trhu,tak taký štát nemôže byť zvrchovaný,samostatný ani suverénny.
  http://www.noveslovo.sk/c/O_polnohospodarstve_na_aktualnu_temu

 • Martin (už bez taky m) • 17. prosince 2017

  peter. napsal

  Článok na ktorý chcem upozorniť,nie je až tak celkom OT.Som toho názoru,že o poľnohospodárstve a potravinárstve sa u nás veľmi nediskutuje aj keby sa malo.Lebo štát nesebestačný vo výrobe potravín,štát ktorý aby nakŕmil svojich občanov, je odkázaný na dovoz častokrát takých potravín ktoré by sa výrobca a exportér neodvážil umiestniť na svojom domácom trhu,tak taký štát nemôže byť zvrchovaný,samostatný ani suverénny.
  http://www.noveslovo.sk/c/O_polnohospodarstve_na_aktualnu_temu

  Správný pohled, jen mám někdy pocit, že atrapy „států“ které tady dnes máme si jaxi neví rady s tím „nešťastným faktem“ že tady ještě žijí nějací obyvatelé – „oni“ si přece tak moc přáli jen LIDSKÉ ZDROJE…
  Autor správně rozporuje ony 2% výpalného NATO, abychom financovali zlaté vily našich generálů Pavlů a spol, které dostávají za „splněný bojový úkol“ – další ožebračení obyvatel které mají chránit…
  Na velké tiskovce VV Putin prohlašoval na adresu „Dálněvýchodního hektaru“ že je hodně zájemců, že program dobře pokračuje, že bude rozšířen i na Rusy mimo RF a do dalších oblastí RF… To je skutečná praktická výchova ke sebevzdělávání, růstu základních dovedností, potravinové soběstačnosti a k vlastenectví… Také prohlásil, že těm regionům kde se produkuje hodně zrnin budou vypláceny dávky na vlakovou přepravu obchodovatelného objemu zrnin tak aby ruský stát podpořil v tomto produkci a životní úroveň svých hospodářů, když jim tímto chce pomoci prodat přebytky a uplatnit své zboží na trzích se ziskem…
  RF se v osobě VVP a jeho „komandy“ snaží pomáhat tomu nejcennějšímu co RF má – šikovné a pracovité lidi. Naproti v ČR se ze strany státu na lidi pohlíží jako na „zbytný materiál“, a po víc jak 28 let platí, že čím je schopnější, tím dokonaleji musí být takový člověk „uklizen“ aby nepřekážel a neohrožoval ty „skutečně správným směrem schopné“… mA pak se divíme kdo tu vládne, kdo sedí v zastupitelstvech a dalších „orgánech“ a jak to že se nemáme dle svých schopností…Každý druhý migrant přitom dovede vypěstovat alespoň něco, zatímco u nás děti učí, že „ovoce roste v supoermarketu“- nejlépe „v akci“…

 • Martin (už bez taky m) • 17. prosince 2017

  oprava: RF bude poskytovat pomoc- podporu na dopravu zrnin – nejen vlakovou v objemu plně hradícím přepravní náklady exportérům zrnin pokud jsem pochopil. Rusové, nejen Putin jsou velmi hrdí ná to že mají v pěstování a (letos rekordní) sklizni zrnin takové úspěchy. Nepochybně bude po obilí z RF ve světě poptávka.
  „Západ“ se tak musí připravit na „ruské hackery“ a „agenty Kremlu“ v každém pekařství… jen nevím, jaký zbraňový komplet v tomto upadajícímu impériu Euroatlantidy pomůže. Že by rozšíření alergie na lepek do epidemie??
  Přemýšlejme honem, jak v rámci udržení neudržitelného pomoci našim „dobrákům“ v boji s Ruskou zrninovou hrozbou… Že by plesnivec Janda šlechtil ve svém „ústavu“ s podporou grantů Monsanta úplně něco jiného??
  EUropa raději bude své přebytky pálit, než by je dala potřebným…
  Skutečnou elitou je tak v Euroatlantidě nejspíše těch 2,5 % zemědělců, a na tuto elitu se „nebezpečně dotahuje“ každý větší záhumenkář!!
  Co proboha naší kaposoudruzi budou s tak sofistikovanou Ruskou hrozbou dělat??

 • fajt • 18. prosince 2017

  to mi připomíná jedno vlastní story, kdy jsem ( podotýkám velmi neuváženě) půjčil jednomu maníkovi nějaké prašule, aby mohl v jedné knajpě posedět o trochu déle, no a pak jsem mu dal další, abych to u něj zaokrouhlil na kulaté číslo ( samozřejmě vše bez navýšení, vše v dobré víře, že dotyčný si je vědom svého závazku a nejde o nic, co by ho zrujnovalo ), po čase, když jsem pochopil, že on o své vůli za mnou nepřijde a mi se zase nechtělo pro bagatelní částku běžet za ním, jsem maníka potkal na jedné zahradní restauračce, kudy jsem procházel se známými, celkově bych nic neřešil, ale jeho vyzývavý pohled k nám a ke mně mi nedal, abych nevznesl dotaz – hele, co ty peníze – odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a naprosto mě dostala – koukl na nás a pak na mně a pak vykřikl – sakra, ty zase nemáš prachy?? – pak se otočil jako by se nechumelilo a ke svým kumpánům začal pronášet svý moudra – být sám, tak ho stopro zruším ( ale byla by to chyba), takhle jsem na něj jenom huknul, že je parchant a podvodník a pokračovali jsme dále, ale pachuť z jeho naprosté drzosti a lehce vyřčené špatné pověsti už zůstala po celý večer viset. ..)

 • peter. • 18. prosince 2017

  peter. napsal
  o poľnohospodárstve a potravinárstve sa u nás veľmi nediskutuje aj keby sa malo.Lebo štát nesebestačný vo výrobe potravín,štát ktorý aby nakŕmil svojich

  Už tomu bude mesiac,čo stanica čt24 vysielala príhovor šéfa českého štatistického úradu,ktorý sa snažil presvedčiť divákov o tom,že dnes sa občanom ČR žije lepšie ako v socializme.Porovnával dnešnú spotrebu mäsa,mlieka,vajec atď na jedného občana,so spotrebou na hlavu v socializme.Po chvílke som s ohromením zistil,že on porovnáva rok 2016 s rokom 1950!!Porovnával spotrebu v štáte,5 rokov po vojne a 2 roky po februárových udalostiach s dobou,keď bol u nás zavedený prídeľový systém a potravinové lístky.Neuveriteľná hlúposť alebo bezočivosť.Keď si chce niekto porovnať údaje o spotrebe nie len potravín,(1989 – 2016),tak to nájde tu:
  https://www.czso.cz/csu/czso/ceska-republika-v-cislech-od-roku-1989-wau52m1y38

 • peter. • 18. prosince 2017

  peter. napsal
  (1989 – 2016)

  oprava:
  1989 – 2013

 • Dolmen • 18. prosince 2017

  fajt napsal
  fajt •

  Tahle historka mi připomněla jednoho maníka, který, když chce někoho při rozhovoru ve společnosti dehonestovat, tak na něj vypálí otázku: „A ty si myslíš, že……? Za tím ŽE připojí nějakou nehoráznost, která by vás ani ve snu nenapadla. Jenomže on vám ji šikovně podsunul a před celým auditoriem tak na vás přilepil dehonestující nálepku blba, kterou se vám jen tak snadno nepodaří odlepit.

 • fajt • 18. prosince 2017

  Dolmen napsal
  Dolmen

  v tu chvíli mě dostal a v podstatě to mělo vliv i na zbylý večer ( tedy na počátek určitě ), na druhou stranu na tomhle světě nebyl moc dlouho a sám se stal obětí podobného šupáka , který s ním neměl slitování . ..)

 • Honza999 • 19. prosince 2017

  Martin (už bez taky m) napsal:
  zatímco u nás děti učí, že „ovoce roste v supoermarketu“- nejlépe „v akci“…

  No a kde se berou peníze….
  No přece v bankomatu vole, ne?

 • Masunta • 24. prosince 2017

  V každém státě je největším zločincem stát. V ruce má například asi nejmocnější zbraň – zákonodárství, legislativní proces. Přitom víme, že zákony jsou na pranýři stále. Klaus jednou řekl, že se od občanů dozvěděl, ať poslanci netvoří žádné zákony a nechají to při starém. U například Občanského zákoníku/paskvilu to jistě sedí. Zákonodárství je celkově protiobčanská džungle. Dobré je to možná pro bohaté s vlastními právníky.
  Příkladem státního produktu je zákon na vymáhání dluhů. Postaveno na soukromých bezskrupulózních firmách. Jinde ve světě dluhy vymáhá stát (Babiš to chce naštěstí změnit). ČR své občany šikanuje. Stále například musíme obíhat státní a obecní orgány, jakoby o sobě nevěděly (doneste si potvrzení, zaplaťte kolek, počkejte si v řadě, dostavte se tehdy a tehdy). Chtěl to změnit už Špidla, ale byl vyhozen do EU. Například ve svých 60ti letech Čechorakušan přišel za příslušným úředníkem – tam má širokou kompetenci, a chtěl se dát vyšetřit na kvalitu zraku, aby/zda by, mohl dál řídit vozidlo. Úředník, který poznal, že je Čech, mu řekl, že u nás své občany nešikanujeme. Váš rakouský lékař by nám informaci o vaší případné nezpůsobilosti zaslal sám. V ČR si často ani neuvědomujeme, že jsme šikanováni. Jindy ale musím činnost českých úřadů i pochválit, zejména mimo Prahu. Nesmí se ale jednat o něco nestandardnějšího. Tam jsme v tu chvíli na tenkém ledě. Často mi vadí psychopatická úřednice i na jiných přepážkách, na kterých je občan závislý.