Aleppská vina

Neseme díl viny, i když si ji nepřipouštíme, říká k osudu syrského Aleppa ve svém komentáři Martin Fendrych.

Má pravdu.

Mýlí se.

Má pravdu v tom, že na hrůzách v Aleppu máme svůj díly viny i my, kteří se tamní války přímo neúčastníme a jenom ji s malým či menším zájmem z bezpečné vzdálenosti pozorujeme.

Ale mýlí se zásadně v tom, že jsme vinni nečinností, že naše vina spočívá v tom, že jsme dávno před hrůzami v Aleppu nepřinesli podobnou hrůzu do Damašku ve snaze svrhnout Asada, nebo že jsme málo podporovali džihádisty v boji proti němu. Naopak jsme vinni právě tím, že jsme je přímo i nepřímo, více či méně, materiálně i morálně podporovali. Nejsme vinní tím, že jsme válku nerozhodli ve prospěch jedné strany, jsme vinni tím, že jsme stranili povstalcům a nezajímali se o to co, proč, jak a v čím zájmu jednají.

Převzato z blogu Tribun

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
Starý doktorMartin (už bez taky m)Irenahudryperpeter. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
hudryper
Člen
hudryper

Tohle jsou podivné bláboly snad z jiného světa. Od prvních výstřelů sniperů ve službách CIA jsem vždy a bez zaváhání podporoval ve své mysli i textech Asadovu obranu Sýrie,do té doby nejlepší arabskou zemi,co jich na SV je. Bylo mi nevolno,když jsem četl v mainstreamu,že se ČR podílela značnou měrou na vyzbrojování teroristů prostřednictvím us.army. Za hrůzy v Iráku a Sýrii mohou strategicko vojenská pracoviště jež připravila celý seriál zvaný v politicko korektní hatmatilce “ arabské jaro“ ,ti kteří podobné plány zadávají a financují a pak samozřejmě též loutky jako jsou Obama,Hillary,Kerry ,nebo jejich evropští pudlíci,mezi nimiž se skvěl i… Číst vice »

slava
Člen
slava

Tak proč alespoň nepomůžeme civilistům z Aleppa, když se chlubíme na celý svět svoji vojenskou polní nemocnici?..
https://www.youtube.com/watch?v=LFtS8dES8Jg&t=6s

peter.
Člen

Prezident Kiska sa objíma s Porošenkom,vláda SR poskytovala a poskytuje všestrannú pomoc Ukrajinskému banderštátu a zúčastňuje sa na sankciách proti RF.Mám mať preto pocit viny za obete konfliktu na Donbase?No nemám!A spolu so mnou ho nemá 99 % Slovákov.Ale mám pocit ohromnej hanby za konanie svojho prezidenta a celej politickej reprezentácie SR. Taký istý pocit hanby mám aj zo servility predstaviteľov moci v SR vo vzťahu k Bruselu a USA a za ich postoj k udalostiam v Juhoslávii,2x v Iraku,v Líbyi aj v Sýrii.Teda zdôrazňujem! Nie pocit viny ale pocit hanby.Rozdiel spočíva v tom,že ak niekto trpí pocitom viny,tak je… Číst vice »

peter.
Člen

A tu sú tí,ktorí nešťastia aleppského ľudu spôsobili:
https://cont.ws/post/463095

zedd
Člen
zedd

(nejen) CZ zbraně a munice se vyvážely do Sýrie přes „nadnárodního“ prostředníka (CIA) a pak ji (nejen) Saudové pašovali na místo spolu se svým zvrhlým státním náboženstvím.

Že by o skutečném cíli těch vývozů nikdo zodpovědný nevěděl? Blbost. Jsme v tom až po uši a Sýrie má právo na nás žádat reparace. Měli sme si ty naše gaunery líp pohlídat.

zedd
Člen
zedd

Kolektivní vina je holt svinstvo.

peter.
Člen

peter. napsal

A je to tu! Už ich lapli!
http://politikus.ru/events/88071-aleppo-siriyskiy-specnaz-zahvatil-bolee-130-oficerov-amerikanskoy-koalicii-v-sirii.html

Upozorňujem,že môže ísť o fake.No „Politikus“nemá vo zvyku uverejňovať falošné správy.Neviem,uvidíme.

hudryper
Člen
hudryper

peter. napsal Upozorňujem,že môže ísť o fake.No „Politikus“nemá vo zvyku uverejňovať falošné správy.Neviem,uvidíme. 130 západních důstojníků je zřejmě nadnesená zpráva,ale i kdyby jich bylo jen desetkrát méně,jde o totální kompromitaci nepovedené politiky CIA v Sýrii.Vzhledem k dnešnímu důležitému jednání volitelů us.prezidenta a otevřené snaze CIA vyvolat protitrumpský puč mám zato,že hned po oznámení rozhodnutí volitelů bude muset Trump najít v armádě USA takovou podporu,aby puč zastavil, i když dosud nemá po inauguraci.Jde o nepřehledný proces,v němž by mu informace o výsledcích vyslýchání zajatých operativců sýrijskými orgány mohla významně pomoci. Politický vývoj v USA i v Evropě se zahušťuje a rozhodný… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

To číslo asi nebude nadsazené… většina jsou sice Turci, ale dohromady dost NATO, abychom již i s důkazy věděli, že jde o teroristickou útočnou organizaci…a k čemu že slouží ve skutečnosti…
Nedivil bych se už ani tomu, kdyby by pro režimy SA a Kataru existoval „tajný dodatek“…k bodu jedna „severoatlantické smlouvy s ďáblem“…

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)
Člen

Zajatí vojenští poradci byli z několika členských zemí NATO a jeho spojenců, včetně takových zemí jako jsou USA, Francie, Německo, Turecko, Izrael, Maroko, SAE, Saúdská Arábie. Díky operativním informacím zjistila syrská armáda místo jejich dislokace, kde se ukrývali v posledních dnech – ve sklepě na jednom z náměstí ve východním Aleppu. Newsli.ru informuje, že po té byli zajati (zatčeni) živí. Fares Shehab uvádí již i některá zjištěná jména a příjmení: Moataz Fuj Lacan Oglu (Turecko), David Scott Weiner (USA), David Shlomo Aram (Izrael), Mohammad – islámský šejch (Saúdská Arábie), Amjad Kassem Tirawi (Jordánsko), Mohammed Ahmed (SAE), Abdul Fahad Al Hrii… Číst vice »

Člen

Pro připomenutí informační „bravury“ některých mluvčích USA – https://www.youtube.com/watch?v=eaOWeboYICg