Diskuze k článku


 • fajt • 10. října 2017

  tak tomu nerozumím, od rusů bych moc nečekal, že budou bulit jako želvy nad věcmi, kterém mohou lehce ovlivnit, asi jim už hodně kape na karbit a nebo úplně otočili kormidlem – pokud jde o syrskou kolomajznu, tak tam amíci neskutečně zabodovali a převzali iniciativu v proxi konfliktu ( a posledním prohlášením kremelského manekýna, že ruské vedení neví o nějakých zajatých rusech a pak naprosté mlčení když je isilovci zakatovali tomu opravdu dali nehezkou ťafku, se ani nedivím, že dle ruských webíků, to v tamních vojenských kontingentech docela vře a nikomu se do bojů nechce ) a americká akce se saudským králem v Moskvě je další majstrštyk ( v tom jeho obslužném dvoutisící hlavovém ansámblu bylo místo pro špičkové americké operativce, kteří přímo v Moskvě – pod dohledem ruských služeb – velmi tvrdě vytěžili a poučili poměrně dost ruských nerozhodnutých oligarchů, ke kterým by se jinak vůbec nedostali, páč sám Kreml je k nim nahnal ), začínám mít dojem, že přeci jenom ty šachy ( a zpravodajský servis) hrají lépe ti nejhorší z nejhorších v americké korporaci a rusové jsou zase na chvostu důležitých událostí. ..)

 • Bety • 10. října 2017

  Někdo zřejmě z toho vidí to, co si vidět přeje.
  Já v tom nevidím šachy ale sebevražednou snahu těch nejhorších z nejhorších dotlačit Rusy do přímého vojenského konfliktu s USA a následně k 3. světové.
  Nepochybuji, že si s tím Kreml zase poradí.
  Ti dva zavraždění byli dobrovolníci , tudíž na volné noze, tudíž nepatřili do svazku ruské armády. A vy to fajte jistě dobře víte.

 • Martin (už bez taky m) • 10. října 2017

  fajte Bety má pravdu, nešlo o příslušníky ruské armády a vy jste to opravdu tak hodně „přitáhl za vlasy“, že to vnímám tak, že dnes jste měl „den se zatměním“…
  Občas ho nepochybně máme všichni.
  No sice i u nás v Jeseníkách nyní často zataženo a dost prší – ale vody je zapotřebí, že. Houby stále ještě rostou, zrovna dnes jsem viděl i pěkné kozáky…
  A k mlhám – inu jinovatka, námrazy a mlhy zde tvoří i víc jak třetinu srážek.
  A za nízké oblačnosti je tepleji nežli za jasných dnů. Takže vegetace zpomalení přechodu z léta do zimy jistě uvítá…
  Sluníčko nám ale jistě zase vysvitne, a nálada se zlepší.
  V Sýrii k žádnému obratu nedošlo – aktivizace „spících krys“ jednou musela přijít. Jako by jste zrovna Vy imperialisty neznal…
  https://www.youtube.com/watch?v=ihPtaiFiDnw
  Nejsmutnější zprávou dne je havárie ruského Su-24 se smrtí osádky.
  Je tam bohužel ale VÁLKA – a ne pouhé cvičení.
  Čest jejich památce!

 • fajt • 10. října 2017

  když se s někým dáte ( tedy dobrovolně) do křížku a přestávají platit i ta špatná pravidla a vy se začnete domáhat jakých si regulí a odmítáte darebáka umravnit a necháte si od něj sekat sekerou do slabin, tak prostě prohrajete – nebojte, nikdo vaši snahu být fér neocení, nakonec na vás i všichni zapomenou – je ale zajímavý, že proti vlastním Kreml takhle upejpavý není, tam klidně používá smrticí sílu bez mrknutí oka. ..)

  takže pokud není ruský člověk voják, tak pro Kreml není ani ruský občan ( nejeli tam rabovat, ale pomáhat, v sebezáchovném boji i v zajetí projevili statečnost ) – tedy dle Peskova – a ani se s jeho osudem nebudou zabývat – dobře vědět. ..)

 • orinoko • 10. října 2017

  Tak především v článků je hovadina. Soudruh tRUMp osobně dal Pentagonu v Sýrii volnou ruku. Odpovědné je to místně oblíbené hovado. Politicky i vojensky.
  A válka bude. Už delší čas ma zpoždění.

 • fajt • 10. října 2017

  orinoko napsal

  Tak především v článků je hovadina. Soudruh tRUMp osobně dal Pentagonu v Sýrii volnou ruku. Odpovědné je to místně oblíbené hovado. Politicky i vojensky.
  A válka bude. Už delší čas ma zpoždění.

  to je zajímavý postřeh, doník rozkládá CIA ( páč už jedou zabili i amerického prezidenta a celkově nejsou k vládě loajální ) a dal zelenou Pentagonu, moc mocensky nespekulují a jejich politika je dost čitelná – velká válka ( což pro sebe asi vyhodnotil jako menší zlo). ..)

 • senil • 11. října 2017

  USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní „umírnění“ (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

 • racek • 11. října 2017

  Jo, ten dojem je čím dál tím silnější. Tahle taktika je opravdu krajně nebezpečná na to, aby nebyla záměrná.

 • Gatta • 12. října 2017

  Oni všichni ti záporáci jsou jsou hloupí a škaredí jen v pohádkách . V životě to tak ovšem nebývá. I křesťané vědí že ďábel je krásný a nekonečně inteligentní.
  A zlí hoši umí udělat velice chytré a dobře promyšlené kousky. Nakonec nemusíme chodit daleko – od prvních voleb v roce 1990, pravidelně a na poslední chvíli provedou nějakou nečekanou kurvárnu, po které protivníci (obvykle ČSSD) jen tupě nevěřícně zírají, jak je to možné, že je všechno zase úplně jinak.
  (pozn. Kdo ví, co nás ještě v těch pár budoucích dnech čeká? Ale on ten urychlený prodej lithia, tentokrát v režii ČSSD (nějak se nám ti dobří a zlí pomíchali) , si s Klausovou amnestyií, Bartončíkovým odhalením, Kubiceho zprávou … … zase až tak moc nezadá.)

  Ano – všichni známe: „Jistěže na světe nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dokáže lež …“

  Niccolo Machavelli to dobře věděl už v 16. století – a myslím, že V. Putin o tom také něco ví … a dělá co může .

 • peter. • 12. října 2017

  Zaujímavé a prekvapujúce(aspoň pre mňa)
  https://www.youtube.com/watch?v=iFJdbB8MNm0

 • Gatta • 12. října 2017

  Re peter – problém nemožnosti korektní projekce nepravidelné zploštělé koule do plochy – jednou mi to jeden mapař vysvětloval – existuje víc způsobů zobrazení a obecně se používá se ten z pohledu většinové populace.

 • LiL • 14. října 2017

  Veškerá snaha americké strany je a byla vedena myšlenkou o upevnění pozice v arabském prostředí a oslabit Evropu. Bohužel po nastínění obsahu dlouhodobé špionáže vládních špiček Německa a Francie ,se ukazuje jak fatální tento tlak byl a je. Otevření hranic veletoku imigrantů je jednou z mnoha cest o ovládnutí celosvětových pozic USA.