Diskuze k článku


 • racek • 14. dubna 2019

  No, vůbec se divím, že se p. Assagne nezastane jeho rodná zem, že … A Austrálie má přece jen větší slovo než nějaká inciativa z jakéhosi Chorvatska či Slovenska či jak se to jmenují co leží snad kdesi v Evropě blízko severního pólu.. Tohle je sousto USA které se chtějí prostě pomstít . A jak víme, v tom případě právo pro ně neplatí. Ono zveřejnit takové svin… je opravdu kruté. Nicméně nedělejme si iluze, na způsobu práce první velmoci to nic nezmění a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě. A ostatní taktéž, přesně podle síly svých armád a ekonomiky.

 • Dana • 14. dubna 2019

  a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě.
  Ale o to Spojene Staty vubec neusiluji, nejmene uz dvacet let. (Vyjma Obamovy prednesy v muslimskem svete, v jeho naivnich predstavach o globalne-humanistickem islamu. ) Na planete je pres 8 miliard lidstva a v budoucnosti preziji jen ti silnejsi a schopnejsi, proto musi byt USA pripravene na hajeni svych zajmu za kazdou cenu. Je to existencni otazka. Zajimave, ze Americka ustava a rozlozeni tri vetvi vladnuti vubec slovo „demokracie“ neobsahuji. Demokraticky pristup k zakonum v ustave znamena, ze se bude ridit volbou obcanu, tedy lidu. K lidu v americkem pojeti patri nejen proletariat, ale i vyssi trida.
  Procez volani, ze zatceni Assange pobourilo cely demokraticky svet je zase jen fraze, kterou pouzivaji zejmena levicovi demokrati a poblouzneni humaniste. Assangeho nikdo nebude soudit za to, ze zverejnoval neprijemne skutecnosti z pozadi politickych cachru a levaren. Jedine, kdyby se prokazalo, ze je akomplice a primo hackoval US Army spolu s novym genderem Chelsea..Ono „To“ Manning spachalo nebezpecnou velezradu.
  To je porad kriku o autorskych pravech, ale kdyz se nekdo naboura do prisne tajnych vojenskych archivu, krade majetek Pentagonu, tak v tom pripade se to oslavuje. Hnusny dvoji metr.
  J.Assange je po tech 7 letech samotky na konzulate uz uplne mentalne na dne, dusevne vyrizeny – takze ano, v Cesku by byl mezi svymi a zapadl by tam.. :-)

 • Martin (už bez taky m) • 15. dubna 2019

  Dana napsal

  a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě.
  Ale o to Spojene Staty vubec neusiluji,nejmene uz dvacet let. (Vyjma Obamovy prednesy v muslimskem svete, v jeho naivnich predstavach o globalne-humanistickem islamu. ) Na planete je pres 8 miliard lidstva a v budoucnosti preziji jen ti silnejsi a schopnejsi, proto musi byt USA pripravene na hajeni svych zajmu za kazdou cenu.Je to existencni otazka.Zajimave, ze Americka ustava a rozlozeni tri vetvi vladnuti vubec slovo „demokracie“ neobsahuji.Demokraticky pristup k zakonum v ustaveznamena, ze se bude ridit volbou obcanu,tedy lidu.K lidu v americkem pojetipatri nejen proletariat, ale i vyssi trida.
  Procez volani, ze zatceni Assange pobourilo cely demokraticky svet je zase jen fraze, kterou pouzivaji zejmena levicovi demokrati a poblouzneni humaniste. Assangeho nikdo nebude soudit za to, ze zverejnoval neprijemne skutecnosti z pozadi politickych cachru a levaren. Jedine, kdyby se prokazalo, ze je akomplicea primo hackoval US Army spolu snovym genderem Chelsea..Ono „To“ Manning spachalo nebezpecnou velezradu.
  To je porad kriku o autorskych pravech, ale kdyz se nekdo naboura do prisne tajnych vojenskych archivu, krade majetek Pentagonu, tak v tom pripade se to oslavuje. Hnusny dvoji metr.
  J.Assange je po tech 7 letech samotky na konzulate uz uplne mentalne na dne, dusevne vyrizeny – takze ano, v Cesku by byl mezi svymi a zapadl by tam..

  Toto už za sebe neoznačím jako pouhý bullshit.
  Toto je konstatace NAPROSTÉ BEZOHLEDNOSTI, tentokráte (jako ostatně nejen již v posledních víc jak 25 letech) „po americku“.
  Sám další takovou „zpětnou vazbu“ nepotřebuji.
  „Nadajelo“!
  Napsané podle mne zřetelně obsahuje prvky genocidního myšlení a fašismu.
  Většina lidí a světa jistě nebývala „demo“krást- i-cká – ale bývala kdys i normální.
  Nežli si „hegemon“ rozhodl (již nejméně od dob předválečného „osudu“ např. Filipín) že chce také nějaké kolonie- jen jim bude říkat jinak- „po americku“…
  Načež začal šířit své „hodnoty“- nejlépe napalmem, defolianty proti lidem, ochuzeným uranem a systematickou prolhaností.
  Jistě- i jiné země se v určitých „periodách“ chovaly bezohledně.
  No vypadá to, že se některé poučily- alespoň jedna. A nyní je již nějakou dobu na opačné straně nežli je surová sprostá bezohlednost. A prosazuje skutečné hodnoty. Jen díky tomu že se nerozpadla svět ještě nejspíše vůbec existuje…
  Je V EXISTENČNÍM zájmu světa zrušit postavení hegemona u jedné kdys „vel“moci.
  Nic jiného světu nezbývá.
  I tohle ten nešťastný „kdysiaustralan“ dokázal.
  Kdo nemá žádné dno- natož mentální- a duši dávno prodal za dolar- ten se nikam již „propadat“ nemusí.
  Sám se tím dnem lidskosti dávno stal.
  A Assange v „Česku“?
  No, nevylučoval bych už nic…
  Co mohu ale spolehlivě vyloučit je další „klidný“ život euroAtlantické „civilizace k přežití silnějších“…
  Svým chováním a jednáním se definitivně „odkopali“ tak, že už jim nikdo nic nikdy věřit nebude. A bez důvěry se žít nedá- stejně jako bez lidské důstojnosti.
  Tak jako v tom vybombardovaném Íráku, zmučené a cíleně rozbité Sýrii, terorizovaném Afghánistánu trpí stovky a tisíce lidí – tak mají podle „Ameriky“ trpět další „neposlušní“.
  Soudím že nechtějí.
  Pořídí si „klacek“…

 • Martin (už bez taky m) • 15. dubna 2019

  Ač to zní šíleně – a s bezpečím světa to nemá vůbec nic společného – tak teprve až bude na „zadním dvorku“ Ameriky každý stát vlastnit nějaký ten atomový klacek (nebo něco podobného), a schopnost kdykoliv- klidně už ZÍTRA jej dopravit do orální prcovny,
  teprve potom bude od jedné konzumně i mentálně zešílivší země (kdysi i šikovných lidí) klid…
  Další možností je, že bude několik silnějších států které tu „pracovnu“ dokáží trefit klidně i z kontejneru „zaparkovaného“ třeba v Bostonu nebo New Orleansu…
  Že je tam nedokáží dostat?
  Ale prosím vás!!
  :-)
  USA se sice ohánějí „národní bezpečností“,
  ale bohužel dělají vše pro to,
  aby (bohužel nejen ony samy)
  již nikdy žádnou neměly…
  A pak že v té „Americe“ nevládnou kapokomunisti…
  Jejich touha po delíriodemokrástcii je vskutku internacionální.
  Jako ostatně každá pravá pandemie.

 • racek • 15. dubna 2019

  Milá paní Dano, ono samo pojmenování různých intervencí USA má zcela jasný význam, že. Jinak chci podotknout, že jsem pokračoval ještě jednou větou, která možná vše vysvětlí. Velcí kluci mají velkou hůl(nechci napsat klacek, neb to nebývá vždy pravda… :-) a malí mají zase malou. Tak to vždy bylo a bude, bohužel. Naštěstí občas vyrostou noví velcí kluci. Ostatně číňánci byli tím největším klackem s přestávkami jeden a půl tisíc let, takže tomu velmi dobře rozumí. Akorát se mi jejich přístup zdá docela sympatičtější, i když jejich způsob života a společnosti určitě ne. Ale možná že to vše je rodílná vlastnost obou typů hegemonií …
  Jinak Asagne je opravdu spíše něco jako novinář, Maning je samozřejmě zrádce nejvyššího zrna, neb byl zaměstnanec státu a divím se, že trest byl velmi mírný, v porovnání s tím, co asi dostane třeba ten slavný Nikulin, který byl jen malý podvodníček s chabou znalostí informatiky…

 • Dana • 15. dubna 2019

  Velmoce byly a budou nenavidene, to uz je udel kazdeho velkeho svazku.. Kdyz se velmoce zacnou chovat pasivne, pak je to predzvest zaniku. Rimska Pax Romana taky zanikla, vznikly jine imperia ci kralovstvi a tak to chodi na tomto svete.
  Spojene Staty jsou obrovske a proto maji obrovske problemy, ktere resi obcas radikalne a tezkopadne, coz je dalsi priznak velmoci.
  Mam dojem, cim vice se hartusi na USA, tim vic se stavaji ve svete popularnejsi, coz je spatna zprava pro americke usedliky, protoze emigrantska vlna-zaplava stale sili. Ne jen z „tretiho sveta“. Desetitisicove karavany zbidacelych poutniku putuji tisice kilometru k jizni hranici USA, je to obrovsky napor humanity. I tak obrovska Amerika nemuze pojmout celou populaci Jizni Ameriky. Sama jsem emigrantka a tak se v tomhle problemu moc neangazuji, ale zde bude nejake radikalni reseni nutne.

 • Dana • 15. dubna 2019

  Jeste jsem si vzpomnela na toho Nikulina, pane Racek,
  Ceska republika ho vydala do USA, protoze jeho kriminalni hakerstvi poskozovalo americke firmy. Je to naprosty magor. Chova se nepricetne, at uz v zameru ze sebe delat blazna ci on opravdu mental je. Nevim, co je na tom pravdy, ze hazel hovinka na psychiatry, ale rusky advokat zadal o odlozeni soudu pro mentalni neschopnost a tak je Nikulin v psychiatricke lecebne.. Neprekvapilo by mne, ze silence poslou zpatky do Ruska.
  Nedavno Rumunsko take vydalo dva kyberneticke kriminalniky, ti zase prodavali kody a hesla konkurencnim firmam a nadto operovali v elektronickych obchodnich podvodech.
  Ted zrovna soudi Cinanku, ktera se snazila propasovat spionazni program do systemu v Mara Lago, letovisku presidenta Trumpa.
  Vezeni se plni zlocinci z pocitacove oblasti, toho by si meli vsimnout hlidaci lidskych prav- zase to navysi pocet veznu v te nespravedlive Americe :-)

 • PPK • 16. dubna 2019

  Dana napsal
  Jeste jsem si vzpomnela na toho Nikulina, pane Racek,

  Hmm, zajímavé… Tak jedna přátelská velmoc tajně a oklikou vyemigruje svého hackera Snowdena do lůna druhé přátelské velmoci a ta, aby tu první velmoc nějak (rovněž přátelsky) odměnila, tak jí zas oklikou na oplátku pošle Nikulina, protože tajné služby přece musí nějak vzájemně spolupracovat, ne?
  Takže teď už jsem jen zvědav, jestli o tom svém odeslání Nikulina oklikou za moře taky Rusové natočí nějaký podobně dojemný a hvězdně obsazený celovečerní širokoúhlý velkofilm, jako natočili amíci o svém Snowdenovi v ateliérech vlastní korporace Universal Com Cast Company, přičemž pak od světa za to požadovali „All rights reserved“. No a aby divadélka nebylo málo a nebylo tak fádní, tak ten film pak YouTube na
  https://www.youtube.com/watch?v=I_bfGiL0HmM
  „jako“ zablokují s oznámením, že „This video has been removed for violating YouTube´s Term of Service.
  A co budoucnost? Vymění si snad za dvacet let zase ty velmoci ony dva kluky nazpět na nějakém německém mostě přes řeku, anebo ti všichni na tom zúčastnění pánové mezitím budou okolnostmi postupně a korporátně donuceni k tomu, aby se stali mrtvými?