Diskuze k článku


 • Irena • 10. října 2014

  Ďouba je jednička. Pavel Letko je také výborný.

 • jaa • 10. října 2014

  Jo o co jde ve volbách. Mno – sledujíc ČT – málem mne omývali. ÚSTR bude školit učitele – jak mají učit děti ve školách minulou historii, protože si rodiče stěžují že jiná byla skutečnost – kterou prožili a kterou děti znají z domova a jiná co jim říkají ve škole. Hmm, i o tomhle se bude rozhodova, Zvlášť když na ÚSTR BUDOU SEDĚT PRAVDOLÁSKOVCI A podobná ulhaná verbež. Myslím že by měl být zrušen, protože budou dělat zle furt dokola, jen aby si vysoké příjmy udrželi..

 • Ďouba • 10. října 2014

  Přátelé, před několika lety jsem seděl u PC, když přišla dcerka ze školy. Stála ve dveřích a já si všimnul, že pláče. Když jsem se zeptal, co se děje, přistoupila a řekla: „Tati, já tě tak lituji, žes musel žít v tak strašné době!“ Tak jsem jí odpověděl, že už jeden slavný myslitel kdysi pravil: „Nepřísahej na slova učitelova“, a přidal, že budu nejšťastnější člověk na světě, když ona prožije tak krásné mládí, jako jsem měl já. Že se o to budu ze všech sil snažit, i když to rozhodně nebude lehké. Pro úplnost doplním, že jsem ročník 1960 a ten předmět ve škole, kde mrzačili dušičku mé dcerky se jmenuje Výchova k občanství. (a děkuji Irence za pochvalu!), Ď

 • Vaska • 10. října 2014

  pro Jaa – ne pravdoláskovci ale fašizoidní havlojdi.
  pro Ďoubu – někde v diskusi jsem četl jak nějakej maník děkoval komančům za šťastné a bezstarostné dětství – já k tomu mohu přidat a kvalitní vzdělání

 • Béda • 10. října 2014

  Pkleslost a stupidita politické reklamy pro šašky, které si nanominovaly stranické sekretariáty: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volby-svatek-demokracie-Podivejte-se-na-stranicke-propagacni-materialy-u-kterych-se-umlatite-smichy-338840

 • lomikel • 10. října 2014

  ok, uz jsem to nakous u janiky. ted je doba cinu, ne horekovani, takze supky hupky k volbam. i kdyz je to akt pro jednotlivce jen statisticky vyznamny, je to preci jen akt, cin, realizovane rozhodnuti. Analyzovano a diskutovano tady bylo kde co, i seriove a paralelne :). Takze kolegove, soudrizi a pratele, je treba prilozit listek k dilu!

 • Gatta • 10. října 2014

  Re lomikel – o jsou i lepší … pokud vím, tak orinoko povídal něco ve smyslu, že se nechal zlomit na nějakou kandidátku.

 • K. J. • 10. října 2014

  Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…
  V 89 roce nikdo v tomto národě netušil, že Havel píše kromě divadelních her také sci-fi. A navíc ještě se špatnými konci…
  (Nechci býti sprostý)

 • idiotronic • 11. října 2014

  Ďouba napsal
  „Tati, já tě tak lituji, žes musel žít v tak strašné době!“

  Popisoval jsem ve čtvrtek,cestou k volbám , kterak jsem povinně absolvoval zimní výcvikový kurs, neměl jsem lyže ani boty,ale mohl jsem si půjčit běžeckou i sjezdovou výstroj z arzenálu katedry TV.
  Podobné to bylo na letním výcvikovém kursu,kde byla povinná jízda na kajaku i jízda na kánoi,přechod přes řeku a po zbytek roku výcvik neplavců, dokud neprokázali plaveckou schopnost. Soudě podle nedůvěřivých pohledů spolucestujících (snad studentů,podle věku), měli mě za zpozdilého propagandistického blba. Až bude zpracováno video ze čtvrteční schůzky Nové republiky,všimněte si, že někteří účastníci
  se obávají ztráty generační kontinuity a kladou si otázku, jak navázat.

 • Martin (už bez taky m) • 12. října 2014

  Obávám se, že „generační kontinuita“ již neexistuje. Alespoň tohle již „postmoderna“ dokázala… Každopádně to již nejspíše platí pro „mezigenerační solidaritu“.
  Je asi dobré začít od počátku u dalších mladších ročníků, a šířit informace o předchozím období „dokud nás smrt nerozdělí…“ Alespoň v mém případě má dost lidí zájem na „zušení zrcadla své minulosti“ (když to napíši kulantně).
  Mafii dneška jde pochopitelně o „kontinuitu po našem“ (po jejich) – tj. „jako lilie čistí podnikatelé“ – kteří se ani náhodou neumazali slepou poslušností straně, zejména z vypočítavosti, hbitě schovali jedny průkazky, aby mohli „zpravicovatět až za hrob „švarcsystému bratrstva kočičí pracky“ (omlouvám se všem kočkám).
  Jak napsal Jan Keller nejednou (parafráze): „elity“ jsou jedinou třídou která nejen spolupracuje, ale také úzce kooperuje…
  Ti z nás, kteří nejsou schopni „zobchodovat svou čest“ jako zastupitelé (čest výjimkám – jsou!) musí věřit v volební akt, a přesvědčovat k němu okolní lid. Ale bez opakovaně uváděné solidarity, spolupráce, aktivity „lidí práce“, lidí „zdola“ to nepůjde.
  Pokud se zlikvidují poslední „zrcadla“, čestní – na koho pak- jak či zda vůbec – půjde „generačně“ navázat???

 • mirror • 12. října 2014

  Volby odstraňte ze seznamu možných postupů, jak si mohou všichni polepšit a zrušit extrémy v bídě a bohatství. Bulharsko je nejchudší zemí v Evropě. Poslední volby nezměnily vůbec nic. Bulhaři jsou odsouzení k chudobě. Kdo je jen trochu dobrý aspoň v něčem, ten se z Bulharska odstěhuje do ciziny. Konečně je to osudový trest za to, že se zbavili režimu, který jim zajišťoval troch důstojný život. Moc bohatých nadnárodních elit je po ostravsku zašpérovaná a nikdo krunýř nesvobody neprolomí. Z obklíčení se musí probíjet každý sám.

 • Martin (už bez taky m) • 12. října 2014

  Mirrore, ačkoliv na základě zkušenosti z podhorského venkova rozhodně nesouhlasím s dnešním Čulíkovým hodnocením voleb na BL (zejména u „nezávislých“ jde často o místní „spolky kamarádů co spolu nejen mluví,pijí a podnikají…“, u KDU-ČSL pak často o „přátele restitučního tunelu na budoucnost“), bez voleb to nikdy nepůjde. Ale ruku v ruce s tím musí jít ona vzájemná pomoc a solidarita, aktivní spolupráce nespokojených občanů. A myšlenky HzPD – tj. referenda a odvolatelnost politiků. Opravdu si nemyslím, že „z obklíčení se musí probíjet každý sám.“ To prostě nefunguje, rozhodně – ne pro ty co nejsou ochotni ohýbat hřbet, otročit či se nechávat pomalu likvidovat. Ve výsledku si nemyslím, že „kdo uteče ten vyhraje“… není moc kam. Nebo člověk už není ve stavu někde v jiné zemi „začínat znova“.
  Individualizace je jedním z účinných nástrojů rozbíječů původní „předrevoluční“ společnosti. Pokud „nezabalíme“, nezbývá než spolupráce a vzájemná pomoc. Ano, „moře kolem“ je „plné žraloků“, ale budou-li lidé práce a cti dále slepí, pohodlní, pak jediné jak si mohou „polepšit“ je „změnit se“, a stát se jedním ze „žraloků“.
  To ale není pro všechny- já fandím různorodosti, kosatkám a delfínům…

 • Morybundus • 12. října 2014

  Martin (už bez taky m) napsal

  Mirrore, ačkoliv na základě zkušenosti z podhorského venkova rozhodně nesouhlasím s dnešním Čulíkovým hodnocením voleb na BL (zejména u „nezávislých“ jde často o místní „spolky kamarádů co spolu nejen mluví,pijí a podnikají…“, u KDU-ČSL pak často o„přátele restitučního tunelu na budoucnost“), bez voleb to nikdy nepůjde. Ale ruku v ruce s tím musí jít ona vzájemná pomoc a solidarita, aktivní spolupráce nespokojených občanů. A myšlenky HzPD – tj. referenda a odvolatelnost politiků. Opravdu si nemyslím, že „z obklíčení se musí probíjet každý sám.“ To prostě nefunguje, rozhodně – ne pro ty co nejsou ochotni ohýbat hřbet, otročit či se nechávat pomalu likvidovat. Ve výsledku si nemyslím, že „kdo uteče ten vyhraje“… není moc kam. Nebo člověk už není ve stavu někde v jiné zemi „začínat znova“.
  Individualizace je jedním z účinných nástrojů rozbíječů původní „předrevoluční“ společnosti. Pokud „nezabalíme“, nezbývá než spolupráce a vzájemná pomoc. Ano, „moře kolem“ je „plné žraloků“, ale budou-li lidé práce a cti dále slepí, pohodlní, pak jediné jak si mohou „polepšit“ je „změnit se“, a stát se jedním ze „žraloků“.
  To ale není pro všechny- já fandím různorodosti, kosatkám a delfínům…

  Velmi dobře řečeno, souhlasím! Pravice, zdá se, levici vzala jednu z jejich hlavních zbraní-jednotu a jak vidno, používá ji velmi obratně.

 • mirror • 12. října 2014

  Martin (už bez taky m) napsal
  Individualizace je jedním z účinných nástrojů rozbíječů původní „předrevoluční“ společnosti. Pokud „nezabalíme“, nezbývá než spolupráce a vzájemná pomoc. Ano, „moře kolem“ je „plné žraloků“, ale budou-li lidé práce a cti dále slepí, pohodlní, pak jediné jak si mohou „polepšit“ je „změnit se“, a stát se jedním ze „žraloků“.

  Asi máte pravdu. Za čtvrtstoletí se podařilo mezilidské vztahy tak rozesrat, že nikdo nevěří nikomu. Tím nemyslím lidi z rodiny nebo ze zaměstnání, ale cizí cizímu nepomůže a nepodpoří ho. S výjimkou slabých komunistů, kteří balancují navíc na pokraji zákazu činnosti, se žádný politik v podstatě nezajímá o ty, kteří ho volili.