Diskuze k článku


 • pepin • 25. června 2015

  Tribun to asi nečet. Takže doporučuji . Citadela : kapitola XXVII.http://mjos.sweb.cz/citadela/kapitola27.html

 • paskal • 25. června 2015

  Někdy i to co zní logicky je logice života na hony vzdáleno. Ti Eritrejci, co sem jdou po stovkách a tisících nejsou zoufalci. Jdou k nám za určitým cílem. Někdo jim v té Eritrei řekl kam a proč mají jít. Vesměs se jedná o mladé, nevzdělané a zdravé muže. Jak se usadí , tak za nimi přijdou další. S nimi problémy a nemoci. Jejich představy se budou lišit od skutečnosti,. Někdo je proto bude poučovat o tom jak dosáhnout agresivitou svého. Zavedou své zvyky, budou se sdružovat a v Evropě začne frmol, jaký ještě nezažila. V malém to mají v Belgii, Holandsku a jinde.
  Jsem pro přistěhovalectví. Postupné. Ne pro skokové a na povel z Bruselu. Ne ze zemí, které někdo rozkradl, rozšťoural a nyní čeká co z toho bude. Nekonkurenceschopná rozháraná stará Evropa.
  Jsem proto pomoci těm lidem. Ale v Syrii a v Eritrei. U nich doma. Syrie byla kvetoucí zemí, než tam někdo (hádej dvakrát) vypustil džina války z láhve. Stejného džina, který umožnil, aby se Syřani mydlili se Syřanama, Lybijci s Lybijcema a Iráčani s Iráčanama. Odmítám platit takto svinský účet.

 • Dana • 25. června 2015

  Celkem rozumny prispevek, paskal,
  az na to, ze proste nelze navest nekoho, aby vrazdil sve soukmence. . Takova smrtelna nenavist se rodi v hloubi duse.
  Mimotoho, zodpovedny je vzdycky ten, ktery cin spacha.
  Kdyz nekoho navedu, aby kradl salamy v Tescu , tak to bude zlodej, ktery ponese zodpovednost za tuto kradez …Ne ja.

 • mirror • 25. června 2015

  Mně se zdá, že Tribunovi z textu vypadlo několik vět. Přes naše nízké platy (Sio promine, že to připomínám) paříme my občané ČR ke zlomku populace, například 5 procentům, která má podstatně vyšší příjem než zbytek obyvatelstva zeměkoule. Vedle Tribuna bude někde žít 19 živitelů rodin, se kterými má možnost se svým příjmem Tribun podělit, aby se s nimi srovnal. Nemusí peníze předávat z ruky do ruky uprchlíkům na území ČR. Lze využít služeb pošty nebo bankovního převodu do země, kde oni žijí. Udělá to? Co mu řekne doma manželka a děti?

 • Béda • 26. června 2015

  Dana napsal

  Celkem rozumny prispevek,paskal,
  az na to, ze proste nelze navest nekoho, aby vrazdil sve soukmence. . Takovasmrtelna nenavist se rodi v hloubi duse.
  Mimotoho, zodpovedny je vzdycky ten,ktery cin spacha.
  Kdyz nekoho navedu,aby kradl salamy v Tescu ,tak to budezlodej,ktery ponese zodpovednost za tutokradez …Ne ja.

  Aha,

  takže Hitler, Goebbels, Himmler, Göring, Bormann – byli podle této vaší „logiky nevinni. Oni přece jenom někoho navedli, něco podepsali, něco přikázali ale sami neválčili, sami ty zločiny neprováděli. Podobně jsou na tom Wolfovitz, Bush, Rumsfeld, Cheney, Allbrightová, Clinton, Obama, Sarkozi Blair, Jaceňuk, Porošenko, Turčinov a spol.. Taková neviňátka. Skutečnými zločinci jsou podle vás ti, co museli snášet takovou politiku a její důsledky. Podle této vaší logiky, zločinci tedy byli ve 2. SV nikoliv politici a generalita, korporace bohatnoucí na zbraních a banky s oligarchy bohatnoucí na válce ale ti, kteří byli nuceni válčit a mstili se za zločiny, které byly ve válce na nich spáchány.

 • Čen • 26. června 2015

  Rusové k nám přišli v šedesátém osmém, a třebaže jsme s nimi diskutovali a třeba i s ruskou vojenskou hlídkou někde v lukách, nějak se jim nechtělo nás znásilńovat, krást nám hodinky a to byli po zuby ozbrojeni, ani nás odvážet na Sibiř. Můj osobní zážitek, když jsem v lukách s kamarádem potkala po zuby ozbrojenou ruskou hlídku, diskutovali jsme o důvodu, proč přijeli a nějak nás ani nenapadlo mít z nich strach, protože nás nenapadlo, že by chtěli znásilňovat nebo krást nám hodinky, a ty vojáky taky ne. Asi s námi nebyl tribun, aby je poučil o tom, jak se mají chovat ruští vojáci. Jen nám jich bylo líto, ti chlapci se cítili zrazeni svou vládou, vedením. Ale myslím si, že jednou trumbera, jako je Tribun bude utíkat směr Rusko, tomu celý vývoj v Evropě nasvědčuje.
  Ten příspěvek Tribuna je přesně ukázka myšlení človíčka, kterého zblbla škola i česká média. A co se týká Sibiře, viděla jsem německý dokument o šťastných lidech na Sibiři, neznjících ani finančák, ani žádné jiné úřady a žijící v pokoře před přírodou a ve shodě s ní. Zajímavé bylo, že i když přístup do těchle sibiřských vesnic byl jen po řekách a v zimě vrtulníkem, ani v jedné nechyběla elektřina. Takže, Rusů se bát nebudu, to z Američanů strach mám.

 • Alena • 26. června 2015

  ekonomika na prvním místě- kdo bude imigranty živit? zvýší se zadlužení či se ubere z jednotlivých kapitol, a kdo na to nejvíc doplatí? Na to bychom se měli ptát, protože je více než jasné, že imigranti tady již jsou a budou přicházet další. Nesedí mi ta naprostá nevyváženost, co se týče zodpovědnosti těch, kdo za migraci mohou.
  Rozbombardovaná Sýrie a Lýbie- ptal se nás někdo, zda si to přejeme?
  Uměle vytvořený ISIl – ptal se nás někdo, zda si to přejeme?
  Správná výchova je založená na zodpovědnosti- udělal si to a to, poneseš za to následky. My ty následky budeme nést bez ohledu na to, že jsme nebyli připuštěni k rozhodovacím procesům, a o dlouhodobých plánech korporací a globálních elit nemáme ponětí.
  Sebemrskačství pana Tribuna a jemu podobným je jako pěst na oko, hloupé a naivní

 • peter. • 26. června 2015

  Takáto dávka demagógie musí utvrdiť väčšinu tých, narodených po r.1989 v tom,že ruskí vojaci sú aziatské, zverom podobné tvory,ktorých jedinou túžbou je obsadiť cudzie štáty kvôli tomu,aby mohli znásilňovať,kradnúť hodinky a voziť ľudí na otrocké práce niekam na Sibír.Takéto videnie Rusov a Ruska je im vtĺkané do hláv už 25 rokov našimi „demokratmi“.Nikdy som nepočul,že by vo Švédsku ,Anglicku alebo v inom štáte západnej Európy, hromadne znásilňovali Rusi.Vždy sa jedná o Pakistancov alebo Afričanov.Problémom nie sú Iráčania,Indovia,Sýrčania či Palestínci.Problémom sú Pakistanci,Afgánci,iní radikálni islamisti a Afričania.A úplne najväčšou hrozbou sú Afričania so svojim návykmi,chorobami,úplne inými morálnymi a spoločenskými hodnotami a hlavne množstvom ktoré sa na Európu valí.Ja som sa nikde nedočítal,že by predstavitelia Francúzska,VB,Talianska a USA prehlásili:“Európa prepáč!Je to naša vina,nemali sme zabiť Kadáffího a rozbiť prosperujúcu Líbyu.Vo svojej hlúposti sme to urobili,preto teraz zodpovednosť za hrozbu ktorej musíš Európa čeliť,preberáme na seba“.
  Keby som si tento článok prečítal v iDnes,SME alebo v nejakom periodiku s podobným zameraním,nečudoval by som sa.Som dokonca presvedčený,že tam by získal aj nejakú podporu diskutérov. Ale tu……?

 • ducatista • 26. června 2015

  Tribunovy články mám rád, ale tahle úvaha mně přijde poněkud zjednodušující. Srovnání nás, jako potenciálních migrantů, např. s Eritrejci, kulhá na obě nohy…
  @peter, Čen: Rusové – nadsázka, ironie, nic vám to neříká? Copak by i ten nejposlednější ruský bigoš chtěl znásilnit Vlastu Parkanovou?

 • lomikel • 26. června 2015

  udivujici gulas multikulty s prisadou“snad“ nadsazky. v kontextu dnesni doby a 68 to ale vyzniva trapne az Peheovsky.
  zluste psat k veci, konkretne co navrhujetem, tyhle emocne zamerene cajdaky nemaji zadny vyznam nez jen sebeutvrzeni v ramci multikulty krouzku.

 • fra • 26. června 2015

  Tribune svým článkem se prezentujete jako humanista, což je společensky žádoucí postoj. Také já se považuji za humanistu v tom smyslu, že ve vztahu k cizím lidem pokud nemohu pomoci tak rozhodně neubližuji. Ve vztahu k rodině či národu se snažím vždy pomoci, pokud to má vlastní životní situace důchodce umožňuje. Ten Váš text je bohužel polopravdou neboť naprosto postrádá to základní při posuzování všech společenských událostí, totiž pojmenování příčiny a následku. Migrace obyvatel zde byla vždy, ale rozhodující je v jaké míře a za jaké ekonomické situace. A to jsou parametry které se zdají být pro současnou Evropu velmi nepříznivé. Nejsme schopni řešit nezaměstnanost a bezdomovce již za současného stavu což teprve při jejich razantním nárůstu. Nejsme to my kdo vykradl a zplundroval dotyčné země, neznám nikoho kdo na nich zbohatl. Vracet těm zemím by měli právě ti kteří to činili respektive jejich potomci s miliardovými majetky. Pokud se na tom máme podílet všichni tak podle výše svého majetku nebo minimálně reálného příjmu. Mimochodem ohrožení Ruskem pro mě není ani snadno představitelné tím méně uvěřitelné.

 • Bety • 26. června 2015

  Lépe než přemýšlet o tom, kam my budeme utíkat, je začít používat zdravý rozum. Tribune, vy si myslíte, že vaši humanitu uprchlíci ocení? A proč by měli? Západní Evropa společně s USA jim rozvrátila , vykradla a rozbombardovala jejich země. To USA zaplatili ISIL. Teď je tedy z pocitu studu a špatného svědomí přijmeme a co? Žádný zázrak lásky a humanity se přece konat nebude. Možná, že někteří budou mít to štěstí, a bude jim dovoleno za minimální plat umývat naše evropské záchody, zbytek se tu bude bezcílně potloukat a budou nás čím dál tím víc nenávidět. Nechci mluvit o hodnotách, to je velmi zprofanovaný termín, ale naše zvyky jsou prostě odlišné a jich bude čím dál tím víc. Nejen oni, i my jsme byli vykradeni a teď nám k tomu vnucují, abychom se cítili provinile vůči lidem, kterým jsme my, osobně, vůbec nic neudělali, které sice můžeme litovat, ale nevyřešíme tím vůbec nic. To, co by se udělat mělo, je zatrhnout konečně těm globálním elitám dělat po celém světě ten neskutečný bordel v zájmu NWO, a ne na krvácející tepnu přikládat náplasti dobré leda tak na odřené koleno. Když se loď potápí, tak je to jako s Titanikem – skutečné elity na poslední chvíli odřeknou lístky a jedou se bavit na nějaký zámek, ti, co si o sobě myslí, že elity jsou, se za zvuků hudby perou o místa v záchranných člunech a ti, kteří jsou zvyklí pracovat a myslí si, že jedou za lepším, jsou zamčeni v podpalubí a odsouzeni k utopení. A dobrá hudba a dojemný příběh na faktech vůbec nic nezmění.

 • peter. • 26. června 2015

  ducatista napsal

  Tribunovy články mám rád, ale tahle úvaha mně přijde poněkud zjednodušující. Srovnání nás, jako potenciálních migrantů, např. s Eritrejci, kulhá na obě nohy…
  @peter, Čen: Rusové – nadsázka, ironie, nic vám to neříká? Copak by i ten nejposlednější ruský bigoš chtěl znásilnit Vlastu Parkanovou?

  Porovnávať správanie sa Rusov v Európe so správaním sa Pakistancov a Afričanov neobstojí ani ako nadsázka.

 • nikdo • 26. června 2015

  Tribune, nemám to. Nedokážu si představit, že by tohle dělali Rusové.

  Zato si dokážu představit, že všechno tohle, a daleko víc, budou dělat ti vaši ubozí uprchlíci okamžitě co budou dost silní na to aby to dělat mohli. Ti se s nějakou Sibiří nazat nebudou, uříznou celé vaší rodině hlavy a narazí je na nejbližší vhodný kůl.

 • abx • 26. června 2015

  mozno mal autor clanku dobry, ctihodny zamer – poukazat na zlu situaciu utecencov, lenze si k tomu zvolil uplne nevhodne priklady, schemy. je to poukaz na to, v akom prostredi sa pohybuje, kde by taketo schemy boli pravdepodobne prijate. na OM su vsak ludia, ktori necerpaju informacie z Reuters, alebo CNN, ale priamo od zdroja – takze sa dobre zhodil a bude mat co robit, aby napravil svoju posramotenu povest…

 • Tribun • 26. června 2015

  Přátelé, děkuji. Konečně jsem pochopil, jak mohla projít Velká válka i Holocaust.

 • Tribun • 26. června 2015

  @fra Kauzalita je irelevantní. Nejde o to, kdo ten dům zapálil, jestli blesk, soused nebo ožralý fotr, ale o to, jestli děti, co v tom domě žili, musejí teď žít na ulici, protože je to pro nás levnější, jestli se k nim budeme chovat jako k lidem v nouzi, nebo jestli jim pod nějakou „rozumnou“ záminkou jejich lidství upřeme.

 • Alena • 26. června 2015

  Nejedná se o jeden dům, ale o MASOVÉ STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ. Bylo by dobré pomáhat a současně být vpuštěn do rozhodování o tom, kdy, kde, jak a proč budou další války, jinak se to stává sebezničující, a to pro celé Česko
  Apelovala bych, pane Tribune, na ty, kdo vyrábí zbraně a vyzbrojují armády, ne na obranu, ale agresi a vojenské útoky

 • Martin (už bez taky m) • 26. června 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=vodd6C5ryUU

 • abx • 26. června 2015

  no ano, pan Tribun, spomenul by som si na to, kto vytvaral „bezletovu zonu“ nad Libyou, kto okupoval Irak, kto podporoval povstalecke guerilly v Syrii, kto nedavno rozohral spinavy marketing v Jemene. vsetko so vsetkym suvisi, nie je mozne si vsimat len jednu zaujimavu cast a ostatne ignorovat, to sa potom clovek nedostane k ziadnemu rozumnemu vysledku…

 • Bety • 26. června 2015

  Tribune, jinak si vašich názorů vážím, ale tady zaměňujete příčinu s následkem. Mimochodem, kde na těch videích a fotkách vidíte nějaké děti? Jsou tam jen mladíci a muži v plné síle, a kdyby jim bylo dovoleno udělat si pořádek doma, jistě by tomu dali přednost před ponižujícím doprošováním v cizí zemi.
  Holokaust a jiné hrůzy způsobili stejné síly, které je teď ženou z Afriky do Evropy.

 • Paulito07 • 26. června 2015

  Znásilnit Parkanovou, no to musí být už skutečný zoufalec…..

 • Martin (už bez taky m) • 26. června 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=GM-M5QaYYf0

 • peter. • 26. června 2015

  Tribun napsal

  Přátelé, děkuji. Konečně jsem pochopil, jak mohla projít Velká válka i Holocaust.

  Veľká vojna a holokaust!Atribúty,ktoré sa vždy uplatňujú pri citovom vydieraní v prípadoch,keď je potrebné aby špinu ktorú po sebe zanechávajú usraelci upratal na vlastné náklady a na svoj úkor niekto iný.

 • Martin (už bez taky m) • 26. června 2015

  Až přijdou…
  měli bychom my Lidé zase přijít k Sobě.
  Přicházet jeden za druhým.
  Ne kvůli ničení a ubližování si NAVZÁJEM.
  Ale přicházet, abychom sdíleli to hezké.

  Je jich víc než miliarda – a umí to…
  Co my na to?
  https://www.youtube.com/watch?v=RqaYlW1jjz8

 • Tribun • 26. června 2015

  @Alena Tak stěhování národů… a kde jsme se my Češi tady ve střední Evropě asi tak vzali?

  @Bety A kdo utíkal z protektorátu? Nebýt našich mužů v plné síle, co z něj utekli, tak měl pan Heydrich minulý týden státní pohřeb.

  @peter Já přece nikoho nevydírám. Já jen říkám, že díky debatám, jako je tahle, lépe chápu, jak je možné, že ve Velké válce šli proti sobě lidé, kteří měli víc společného sami mezi sebou, než s pány, za které bojovali. Zatím jsem si totiž nedokázal představit, jak rychlé a intenzivní to semknutí se kolem mýtu může být.

 • lomikel • 26. června 2015

  tribun – tazke vas program je masovou imigraci a islamizaci proti treti svetove valce ? nebo hodlate delat jeste neco nez pozadovat bezpodminecne prijeti kazdeho kdo bude chtit ? nespadl jste na hlavu ?

  co se lidskeho utrpeni tyce, to je jedina cast ktere ma smysl ve vasi agitce, pomoci je mozno a nutno tam kde problem vznika. nebo v sousednich zemich – aby bylo lze provest repatriaci jakmile to bude mozne, pripadne hned pokud se jedna o ciste ekonomickou migraci.

  tohle ale nikdo nechce, ani USA ani EU, ani vy. vas navrh abychom znicili CR/EU jak si NWO agenda zada neakceptuji.

 • Martin (už bez taky m) • 26. června 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=dTtJBlqdPa8

 • Tribun • 26. června 2015

  @lomikel Proboha, kam na ty nesmysly chodíte? Strach má velké oči, pak vidíte i to, co není.

 • Sio • 26. června 2015

  Inu, v případě takových výplodů lze uvažovat jen o tom, zda je autor blbý nebo navedený, přičemž nevylučuji ani jednu možnost. Proč?
  Zaprvé, takový příklad demonstrovaný na Rusech je návodný a nic nepomůžou věty jako „budu nyní předpokládat, že takové nebezpečí skutečně existuje, protože bude pro většinu lidí snadno představitelné a uvěřitelné.“ Je to venku a na podvědomí to působí v intencích klišé, které mají lidé ukotveno z našich médií.
  No a zadruhé, útok na naše pocity viny ve stylu „může se to stát i tobě“ je podpásovka, běžně používaná mainstreamovou propagandou. Pokud si vzpomínám, v 68 přecházel nějaký značnější počet obyvatel ČSSR na západ a většina z nich přímo ohrožena nebyla. Bylo to skvěle využitelní propagandou, Hlas Ameriky a Svobodná Evropa si přišly na své, většina v té době, která byla konjunkturální našla relativně snadno uplatněni a zapadla do kulturního prostředí. Západ potřeboval pracovní síly a v roce 89 se mu to bohatě vrátilo, ač ho to skoro nic nestálo. Pokud by náhodou US napadly na Slovensko, rádi tu imigranty z této země příjmeme. Asi by nebyly problému ani s přijetím Maďarů nebo Poláků, popřípadě Srbů. A právě k této situaci by se emigrace našich lidí na západ dala porovnat.
  Pravda, asi by tu snížili platy a trochu i zatížili sociální systém, ale neporovnatelně s tím, jak to udělá stejné množství uprchlíků ze Sýrie nebo Eritreje. Takže porovnávání emigrace našich lidí navíc s asociací na Rusy se současnou imigrací je buď neuvěřitelná blbost nebo zlý úmysl. Pokud to druhé, rád bych věděl, kolik zadavatelé platí, zda to stojí za to, takto ohnout hřbet? Ale možná vyhrožují, pak je to z lidského hlediska pochopitelné. Nevím, která varianta je správná.

 • Alena • 26. června 2015

  Přišli jsme odněkud z Ukrajiny, kde údajně byla kolébka Slovanů, pokud se nemýlím, ovšem v té době zde nebylo na zemi přes 7 mld.obyvatel. Nebyl problém zabrat půdu a usídlit se v blízkosti vody

 • Tribun • 26. června 2015

  Alena napsal

  Přišli jsme odněkud z Ukrajiny, kde údajně byla kolébka Slovanů, pokud se nemýlím, ovšem v té době zde nebylo na zemi přes 7 mld.obyvatel. Nebyl problém zabrat půdu a usídlit se v blízkosti vody

  A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Tribune, Tribune, na tos nám, ty čtveráku jeden, nepotřeboval vnucovat představu slavice Vlasty ojeté rotou Karamazovů. (Ovšem toto je dooopravdy pitomá oplzlost ― i když na druhé straně, v době, kdy prapor Tornádo „brutálně znásilňuje muže na tělocvičném nářadí a pak je zabíjí“ ??)

  Vždyť přece taková situace už byla opravdu a říkalo se tomu protektorát („a ti lidé, milé děti, to byli Němci“). Jo, vlastně, nekradlo se tak moc hodinek a násilné smilstvo taky nic moc, a Sibiř ― darmo mluvit. Jen se sekaly hlavičky, zastřelovalo s celou rodinou a jezdilo na převýchovu, na tábor do Mýtných Domků či přímo na konečnou Osvětu.

  No a taky se občas podařilo utéct. S uprchlíky bylo naloženo převážně podle potřeby a podle vážnosti situace přijímající země. V první fázi, do války, se s nikým už vůbec nedělalo moc cavyků, aspoň pokud jsem slyšel jistě výběrové vzpomínky pamětníků, kteří to vzali každý opačným směrem. Jednoho poslali stalinisti na Kolymu, druhý šel ve Francii do demokratického krimu. Oba, spolu s přeživšími soudruhy po dalších peripetiích dostali kvér a bylo jim dovoleno nasazovat život za společný zájem vlasti a hostitele. Kdyby ovšem té války nebylo (a babička měla vajíčka), skončili jako u Tribuna.

  Zhruba ve stejné době mimochodem na Západě nikdo moc nechtěl věřit tomu, že se ti Židi u pana Hitlera mají až tak špatně. A Britové potápěli lodi s reálnými uprchlíky i potom. Proč ? A jak vám by se vládlo v přistěhovalectvím rozvrácené Palestině ?

  Tribunův příklad je špatný celkově. Je to jen zase jeden pokus o morální vydírání aporií typu Sofiiny volby. Máte na Titaniku dvě děti. Obě nezvládnete zachránit. Které to bude ? Nebo je správná volba „když utopit, tak všichni“ ? Z literárních příkladů se mi vybavuje proti S.-E. méně vznešený Malevil

 • Alena • 26. června 2015

  Tribun napsal
  A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

  pár krků?
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/10663/
  co se týče zemědělství, nejsme soběstační, co se týče průmyslu, nepatří nám. Ale jinak dobrý nápad. Těch cca 200 mld. Kč vyplacených do ciziny z divident ročně by se takto mohlo použít

 • Neználek • 26. června 2015

  Paulito07 napsal

  Znásilnit Parkanovou, no to musí být už skutečný zoufalec…..

  Hudební kritik???

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Aby bylo jasno, zatřást okoralou duší obecenstva je samo o sobě OK. Protiví se mi ale vnucování dilemmatu, zda se fakticky připojit k propagandě, nebo se naopak v předem ložené pozici cynika a sobého hnusce potýkat se zneužíváním srdcervoucích historek.

 • fra • 26. června 2015

  @Tribun Ano pane kauzalita může být irelevantní v okamžiku smrtelného ohrožení, ale nikoliv v případě, kdy toto nehrozí a navíc původci neutěšeného stavu jsou známi. Velká válka i holocaust prošli mimo jiné právě proto, že to bylo pro absolutní většinu Němců irelevantní tedy bezvýznamné, nezávažné, vedlejší a nepodstatné. Viníci jsou téměř vždy známi ale není v našich silách je potrestat protože jsou pod ochranou mocných, kteří ale naopak jsou schopni trestat i nevinné. Možná, že máte zkušenosti s následky roku 1968 pro řadu lidí absolutně nevinných a teď nemám na mysli zrovna kriminál. Nechci s Vámi polemizovat, Váš názor respektuji, svým způsobem chápu, ale bezvýhradně s ním nesouhlasím. Byl bych rád kdyby na světě bylo více spravedlnosti, ale někdo tomu brání! Kdo to asi může být? Tak zvaný obyčejný člověk? To těžko.

 • cnemo • 26. června 2015

  Alena napsal
  co se týče zemědělství, nejsme soběstační, co se týče průmyslu, nepatří nám. Ale jinak dobrý nápad.

  Dosazení soběstačnosti v zemědělství je reálné, jen možná nebude mít tak velká břicha a rozhodně nebudou biopaliva. Co se týká průmyslu, jeho vlastnictví je otázkou jednoho dekretu. Důležitější je know-how a kvalifikovaná pracovní síla. To by mohl být problém.

 • Sio • 26. června 2015

  Tribun napsal

  @fra Kauzalita je irelevantní. Nejde o to, kdo ten dům zapálil, jestli blesk, soused nebo ožralý fotr, ale o to, jestli děti, co v tom domě žili, musejí teď žít na ulici, protože je to pro nás levnější, jestli se k nim budeme chovat jako k lidem v nouzi, nebo jestli jim pod nějakou „rozumnou“ záminkou jejich lidství upřeme.

  Opět demagogie typu „ztracená koťátka“. Jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů, abyste nám dokázal, že to myslíte upřímně. Možná by pro začátek stačilo adoptovat nějakého nešťastného malého Roma? Nebo těch vám není líto? V dětských domovech to prý není žádný med. Mi jich líto je a ještě asi miliardy lidí v Indii, podobného počtu v Číně a také v Africe, ale přesto do toho nejdu.
  Cože jste si všiml až teď? Panové zaveleli?

 • Sio • 26. června 2015

  Tribun napsal
  A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

  Jsem pro jim poslat pár desítek kamiónů s jídlem. Dostane se možná i na ty, co nemají tisíce dolarů pro převozníky a kteří jsou vám u zadele, protože o těch se nezmiňujete. Je mi z toho pokrytectví šoufl.

 • Gatta • 26. června 2015

  Mám v životě jednoduchou zásadu:
  „Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám“.

  Jistě, každý má jiné možnosti, každá situace je jiná, ale zde jde o míru osobního nasazení a vynaloženého úsilí si pomoci. Prostě nebudu se pro nikoho honit po večerech, aby on mohl celý den v klidu ležet.

  Co tedy udělali běženci pro zlepšení své situace a především své země ?

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  I jako ultralevičák přiznávám býv. šl. Schwanzen-Berkovi jeho zrno pravdy: povídal v parlimentě, že strach má velké oči a že se z toho nemáme hlavně podělat. Proč bych potom neměl souhlasit, když to říká Tribun ? Ano, strach je nejhorší rádce.

  Na stejné schůzi našich pomazaných hlav ovšem padla (kupodivu) konkrétní otázka či interpelace jaké rezervy jsou nebo budou vyčleněny v rozpočtu, zda tedy už někdo anaylzoval dopady a dělal kalkulace, zda jsou vytipované lokality, objekty, uvážena režimová opatření, nároky na zdravotnické kapacity atd. S odpovědí na toto se už (samozřejmě) nikdo neobtěžoval.

  Popravdě, takový přístup bych čekal až poté, co jak tu někdo píšete, se dekretem vyřeší vlastnictví, začne se řešit soběstačnost…to ale myslíte po revoluci, že ??

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Tribune, nezlobte se, ale pravdu má Sio. Vy říkáte: buďto se budeme k nim chovat jako k lidem, anebo jim pod nějakou záminkou upřeme lidství.

  Já Vás nakonec chápu v té druhé části: aby se pouhá pohodlnost (iracionání strach, předsudky, řada by dlouho pokačovala) neschovávala za racionální natož ctnostné záminky.

  Otázka je, zda uváděné důvody jsou jenom záminky. Vy to nemůžete najisto vědět, já taky ne ani nikdo z diskutujících.

  Trval byste ale na tom, že je nutné „chovat se k nim jako k lidem“, i kdybyste se nemohl hádat, že obavy=záminky, trval byste na pomoci, ať to stojí co to stojí ?? Pokud ano, tak je to principiální postoj.

 • aram • 26. června 2015

  http://www.novinky.cz/komentare/373442-komentar-proc-eritrejci-a-co-to-bude-znamenat-alex-svamberk.html
  Co budeme dělat až se budeme muset vyrovnávat s ženskou obřízkou mezi imigranty, konkrétně z Eritreje? Budeme trestat nebo přehlížet? Co budeme dělat až bude třeba se s nimu vůbec domluvit, když je u nás nepatrně lidí, kteří jsou toho vůbec schopni? Oni většinou žádným jiným jazykem než svým totiž nemluví a navíc jsou to anakfabeti. Co budeme dělat, až se do sebe pustí Eritrejci s Etiopci, který je u nás několik desítek, protože nenávist mezi nimi je nepřekonatelná?

 • Tribun • 26. června 2015

  @Sio „…jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů…“ A tohle snad není demagogie, dokonce přímo ukázková?

  @Gatta „Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám.“ Tihle dotyční se ale snaží si pomoci. Sehnali peníze pro převaděče, šli týdny a týdny po zemi a pak riskovali své životy na moři. Co mají ještě udělat, abyste uvěřil, že se snaží? Aby mohli něco změnit, musejí poznat, že změna je možná, že to jde i jinak, a to je právě to, co jim nechceme dovolit, chceme, aby poznali, že je to všude stejné, že jediný rozdíl mezi těmi, co jim šlapou po krku, je barva kůže a láce mobilu.

 • Tribun • 26. června 2015

  @Velekněz Ratata Ať to stojí, co to stojí? Zatím nás to nestálo nic, než naše pohodlí. Zatím hledáme tisíc a jeden důvod, proč nepomoci, než jediný způsob, jak pomoci (zametení problému pod koberec formou vojenské intervence nepovažuji za řešení). Chápal bych, kdyby podobně vyšilovali Italové nebo Řekové, kteří ten problém reálně a akutně mají, ale ti kupodivu pomáhají a chtějí jen trochu solidarity od těch, ke kterým z logiky věci po moři nikdo nikdy nepřipluje. Zato u nás se šílí přímo ukázkově.

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Tribun napsal
  Citovat

  Budiž, ale ani vyvrácením protivníkovy demagogie „B“ Vaše vlastní demagogie „A“ nemůže býti potvrzena :-)

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Tribun, teď kličkujete Vy. Zatím nás to nic nestojí, Řeky možná. No a kdybychom se teď bavili v Řecku, říkal byste totéž ??

 • Gatta • 26. června 2015

  Re Tribun – většinou se shodujeme, ale …

  Podle stejné logiky byste mohl (s nadsázkou) omlouvat i zloděje. Do páčidla investoval, v noci nespal a lezl chudák po střeše, aby si trochu pomohl …
  To není snaha o zlepšení života v Libyi – to není ochota bránit svůj způsob života třeba se zbraní v ruce. To je útěk od problémů, byť za ně třeba dotyčný nemůže.

  Nakonec, zkuste zazvonit na někoho ve Švýcarsku, že se vám jeho barák moc líbí a že má doma určitě volný pokoj pro vaši rodinu.

 • hudryper • 26. června 2015

  Vážení , váš spor je už poněkud unavující. Kromě toho nejde zdaleka o tak akutní nebezpečí,jak by se mohlo zdát. Chtěl bych se obrátit na Tribuna s otázkou. Dá se očekávat,že na Ukrajině se budou „čistit“ řady mladých nacistů. V tomto případě důležité kdo to bude dělat, na každý pád se
  dost z nich odebéřou na západ.A odebéřou se ozbrojeni. Já pamatuji tento pohyb banderovců ve
  čtyřicátých létech a mohu dosvědčit,že to nebyla žádná legrace ani pro čs.armádu a policii ochránit
  obyvatele zejména severní Moravy před nimi. Moje otázka : “ Jak se stavíte k přijímání Ukrajinců
  poté,až někteří z nich budou mít závažné politické důvody k opuštění své milované vlasti ?“

 • hudryper • 26. června 2015

  oprava : ..není důležité…

 • jh111 • 26. června 2015

  1) Ignorance není politováníhodná, nýbrž trestuhodná.
  2) Strachem paralyzovaná společnost je lépe ovladatelná.
  3) Špatné načasování akce, oligarchové cestovních kanceláří musí vysvětlovat,
  že dovolenkovým destinacím se mračna uprchlíků, vyhýbají.
  4) Majitelé montoven, kterým se daří snižovat pauzy na cigarety a na WC díky přizpůsobivému obyvatelstvu. Budou těžce rozdýchávat pauzy na modlení směrem k mekce a brát ohledy na ramadán? Takřka vyloučeno.
  5) Nahrazení přizpůsobivého živočišného druhu obývajícího Střední Evropu (tzv. pivněgaučoidní typ homozapiems) nepřizpůsobivým typem (tzv. afroeuro homosapiens) by nepřineslo kýžený ekonomický profit, kromě rozvratu. Tedy jestli to není onen žádaný benefit.
  6) Nepodaří li se dostatečně vybudit islamofobické vášně ve společnosti, bude se zřejmě nutno vrátit k obligátní romofobii. Vždyť fotbaloví rowdies si také potřebují někde proti něčemu řvát.

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Teď teda krutě odbočím, ale když už tu byly literární příměry a příklad s RD ve Švýcarsku: A co Větrná hůrka ? Jedno cikáně, a dva staré rody projdou svou apokalypsou. V poslední filmové verzi je Heathcliff už rovnou černoch :-) Příště scenárista vyšpekuluje, jak se pachole dostalo do Liverpoolu 18. stol. ze Somálska.

  Jo, Hindley by se asi nakonec uchlastal stejně, to má člověk holt v sobě. A závěr je stejně optimistický. Jenže kdo dostává šanci ? Hareton a malá Katka. Vetřelcovy geny jsou eliminovány :-) Doufám, že mě teď neberete vážně.

 • Neználek • 26. června 2015

  Sio napsal
  Opět demagogie typu „ztracená koťátka“. Jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů, abyste nám dokázal, že to myslíte upřímně. Možná by pro začátek stačilo adoptovat nějakého nešťastného malého Roma?

  A já myslel, že už je zásoben? A že příští Tribunův článek ponese název Moje zkušenosti z multikulturního soužití s uprchlíky? Ale to bychom od něj asi chtěli příliš mnoho, aby se řídil podle vlastních zásad.

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Teď teda krutě odbočím, ale když už tu byly literární příměry a příklad s RD ve Švýcarsku: A co Větrná hůrka ? Jedno gipsy baby, a dva staré rody projdou svou apokalypsou. V poslední filmové verzi je Heathcliff už rovnou černoch :-) Příště scenárista vyšpekuluje, jak se pachole dostalo do Liverpoolu 18. stol. ze Somálska.

  Jo, Hindley by se asi nakonec uchlastal stejně, to má člověk holt v sobě. A závěr je stejně optimistický. Jenže kdo dostává šanci ? Hareton a malá Katka. Vetřelcovy geny jsou eliminovány :-) Doufám, že mě teď neberete vážně.

 • Gatta • 26. června 2015

  Sio napsal – Opět demagogie typu „ztracená koťátka“.

  To jsem přehlédl, pěkné :-)

  Dám to sem ještě jednou – dva nexenofobní odkazy k tématu které stojí za pozornost. Krátké video a dlouhý Kotrba:

  https://www.youtube.com/watch?v=HxoFtSjjMCU
  http://www.novarepublika.cz/2015/06/stepan-kotrba-uprchlici-museji-dozit.html

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  Fííííííííííííííha.

  Poslední komentář, netvrdím, že kdovíjak chytrý, mi uvázl v režimu „čeká na schválení“. To jsem zde nezažil, že by nějaká chyba ? Pak jsem si řekl „do prkenné ohrady a co když…“ a slůvky „gipsy baby“ jsme nahradil slůvko, které tam bylo před tím, a jímž jsem samozřejmě nic zlého nemyslel. Jako K.J. Erben : bodejž bys jen trochu málo, ty baby gypsy, mlčelo.“

  A co byste mysleli ? Mám ho tam. Hned.

 • fra • 26. června 2015

  Ještě něco málo o příčině a následku citací z článku Břetislava Olšera včetně odkazu:
  „Vše, co bylo ještě před čtvrt stoletím v rámci sametu proti lidským právům, se změnilo k horšímu; zásadní úkol ve stavění nových plotů z ostnatých drátů a vysokých zdí plyne z příkazů EU. Proto staví 175 kilometrů a čtyři metry vysokou zeď Maďaři na hranicích se Srbskem, aby zabránili přílivu několik set tisíc běženců. Řecko a Bulharsko nechce a ani nemůže být pozadu; na hranicích s Tureckem se totiž tísní další desetitisíce běženců z Afriky a Blízkého východu, sofistikovaná stovky kilometrů dlouhá zeď již stojí na hranicích v Saúdské Arábii proti teroristům Islámského státu“.
  „Kdo by čekal, že se něco takového ještě stane, když Bush mladší vykřikoval něco o tom, jak US Army přinesla iráckému lidu svobodu a demokracii. Podobně patetická slova pronesla svého času i Sarah Palinová, guvernérka Aljašky a potenciální viceprezidentka USA za republikány. „Vůdci našeho národa chlapce posílají na misi, kterou vytyčil Bůh,” prohlásila Sarah a měla na mysli Irák. Pak se přišlo a to, že ta válka byla vylhaná. A to už bylo jen kousek ke vzniku Islámského státu, jehož přičiněním byl na světě největší exodus uprchlíků po 2. sv. válce“.
  http://svobodnenoviny.eu/bude-vrcholem-sametove-revoluce-navrat-zelezne-opony-krale-sumavy-hranicnich-zatarasu-a-pohranicni-straze/#more-38914

 • lomikel • 26. června 2015

  a kurva!

  esli to projde je to slusne slovo…

 • Velekněz Ratata • 26. června 2015

  lomikel napsal

  a kurva!

  esli to projde je to slusne slovo…

  Ano … to je velmi … krásná … slovo. (Hadži Tamil jméno mé)

 • Bety • 26. června 2015

  Gatta- dlouhý Kotrba opravdu stojí za přečtení.

 • Admirál • 26. června 2015

  Paulito07 napsal

  Znásilnit Parkanovou, no to musí být už skutečný zoufalec…..

  Není ošklivých žen. Je vodky bývá někdy málo.

 • Béda • 26. června 2015

  Bez ohledu na to, jestli Tribun psal o Rusech a měl přitom na mysli amíky, kteří tak jak to popsal konají dnes a denně, popsaná logika má jednu chybu krásy. Tou chybičkou je, že jedni při takovémto přístupu budou cíleně rozeštvávat společnosti, zahajovat války, podporovat různé násilnické skupiny a druzí budou nést důsledky jejich konání. Konkrétně v posaném případě, jedni začali pod falešnou vlajkou války a po druhých chtějí aby to zatáhli a ještě si vzali na svá bedra obětě těch válek. Při takovém přístupu jsou důsledky nasnadě. Válečných obětí a migrantů bude stále přibývat a náklady válek budou stále stoupat. Nepostiženi konspirátoři budou rozšiřovat válečné pole do dalších států, dovdávat zbraně a kořistit až nakonec ty druhé – nepřímé oběti svých válek úplně zahltí a „utaví“. A až jim to dojde a začnou se o něco pokoušet, anebo až začne virvál u nedobrovolných „hostitelů“ migrantů – obětí válek, tak jim „humanitárně“ zavedou v zemích EU totalitu jak řemen. Čili variace klasického rozděl a panuj, privatizace zisků, socializace nákladů a ztrát.

 • peter. • 26. června 2015

  hudryper napsal
  Moje otázka : “ Jak se stavíte k přijímání Ukrajinců

  Rád vám odpoviem.Pokiaľ by sa jednalo o deti a ich matky z Donbasu,tak by som bol za to,aby ich SR prijala a postarala sa o ne,do vtedy,kým neskončí vojna a neusporiadajú sa tam pomery.Nemám problém ani s Ukrajincami všeobecne.Ak prídu a nájdu si u nás prácu,tak mi vadiť nebudú.Problém by som mal s ukrajinskými nacistami a vojnovými zločincami.Ich mená podobizne a identifikačné údaje sú známe už dnes,zločiny a ich páchatelia sú známi,tak pochybujem,že by SR takýmto ľuďom poskytla azyl.A ak by sa to aj stalo,nevydržali by u nás ak by sa ich zločiny zverejnili.
  Teraz niekto môže postaviť otázku tak,že keď Ukajinci áno,tak prečo nie Afričania, Pakistanci a militantní islamisti.No tak odpoviem že preto,lebo napriek tomu čo sa na Ukrajine deje,ide o národ slovanský,zdielajúci podobné hodnoty ako obyvatelia SR.Nevytvárajú getá a nevnucujú svoje politické a náboženské presvedčenie nikomu,kto ich nechá žiť na území svojho štátu(stále hovorím o Ukrajincoch a nie o nacistoch a zločincoch).Viem to,lebo u nás Ukrajinci žijú a integrovali sa tak,že o mnohých ani podľa prízvuku nezistíte,že ide o Ukrajincov.
  Imigranti o ktorých sa bavíme,sa ale integrovať nechcú.Oni ani nežiadajú o pomoc.Oni prišli brať, dobíjať a možno sa aj mstiť za to,čo s nimi „biely muž“robil v minulosti a čo robí s ich krajinami aj teraz.

 • Neználek • 26. června 2015

  A tady máte, kvůli čemu to všechno je:

  http:/www.novinky.cz/domaci/373480-cesi-jsou-vystraseni-z-uprchliku-a-chteji-odvody-do-armady-silene-emoce-mini-stropnicky.html

  Takže to nejtemnější podezření se vyplňuje: Evropané nechtějí jako kanonefutr do války s Ruskem, takže je třeba je vytrestat!!! Čistě Usácká geopolitická špinavost, a jelita melou něco o našich „elitách“!!!

 • peter. • 26. června 2015

  Admirál napsal
  Není ošklivých žen. Je vodky bývá někdy málo.

  Súhlasím.Sú muži,ktorí by po dlhšom „pôste“pretiahli aj cestára v zástere a V.P.by im pripadala ako kráľovná krásy.Najmä vtedy,ak by aj tej vodky bolo dosť.

 • Gatta • 26. června 2015

  peter. napsal
  Súhlasím.Sú muži,ktorí by po dlhšom „pôste“pretiahli aj cestára v zástere a V.P.by im pripadala ako kráľovná krásy.Najmä vtedy,ak by aj tej vodky bolo dosť.

  Má to jistý samoregulační mechanismus. Při vypití určitého kritického množství vodky se sice i VP může zdát krásnou, ale dotyčný muž je pro tyto věci už naprosto nepoužitelný. :-)

 • peter. • 26. června 2015

  Ááá! Tak na to som nepomyslel.Zdá sa,že máte pravdu.V.P.je doživotne imúnna proti znásilneniu.Iba že by…ani sa mi to nechce napísať!…čo Honza Vyčítal?

 • Gatta • 26. června 2015

  peter. napsal

  Ááá! Tak na to som nepomyslel.Zdá sa,že máte pravdu.V.P.je doživotne imúnna proti znásilneniu.Iba že by…ani sa mi to nechce napísať!…čo Honza Vyčítal?

  Že by …? o jistých svých zkušenostech se už rozpovídal …

  https://www.youtube.com/watch?v=nvwIfNBfLP4

 • hudryper • 26. června 2015

  Gatta – no to je opravdu trefa !

 • Gatta • 26. června 2015

  Jinak, abych byl objektivní, Honza vyčítal byl vždy prvotřídní textař.
  Třeba zde – film v 6 minutách:
  https://www.youtube.com/watch?v=5VpCRhSXRXM

  Bohužel nikdo není dokonalý.

 • peter. • 26. června 2015

  Gatta napsal

  Jinak, abych byl objektivní, Honza vyčítal byl vždy prvotřídní textař.
  Třeba zde – film v 6 minutách:
  https://www.youtube.com/watch?v=5VpCRhSXRXM

  Bohužel nikdo není dokonalý.

  Pesničky Greenhorns-Zelenáčov ma sprevádzali životom.No potom prišla kauza radar v Brdoch a s ňou toto:
  https://www.youtube.com/watch?v=kEUpjrCtCyk

 • Starý doktor • 26. června 2015

  Prečo je potrebné nahradiť pôvodné obyvateľstvo Európy? ¨
  https://www.youtube.com/watch?v=bemzj4-uy7k

 • Gatta • 26. června 2015

  Starý doktor napsal

  Prečo je potrebné nahradiť pôvodné obyvateľstvo Európy? ¨
  https://www.youtube.com/watch?v=bemzj4-uy7k

  To by patřilo spíš pod ten Stanův článek.

 • Sio • 26. června 2015

  Tribun napsal

  @Sio „…jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů…“ A tohle snad není demagogie, dokonce přímo ukázková?

  @Gatta „Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám.“ Tihle dotyční se ale snaží si pomoci. Sehnali peníze pro převaděče, šli týdny a týdny po zemi a pak riskovali své životy na moři. Co mají ještě udělat, abyste uvěřil, že se snaží? Aby mohli něco změnit, musejí poznat, že změna je možná, že to jde i jinak, a to je právě to, co jim nechceme dovolit, chceme, aby poznali, že je to všude stejné, že jediný rozdíl mezi těmi, co jim šlapou po krku, je barva kůže a láce mobilu.

  Dobře se nabízí dary a pomoc, když nebudou za vaše peníze. Účet se pošle někomu jinému a dobrý pocit zůstane dárci. To umí kde kdo. Tak proč jenom se mi to tak příčí?

 • Sio • 26. června 2015

  Neználek napsal
  A já myslel, že už je zásoben? A že příští Tribunův článek ponese název Moje zkušenosti z multikulturního soužití s uprchlíky? Ale to bychom od něj asi chtěli příliš mnoho, aby se řídil podle vlastních zásad.

  Ale tož to bych si opravdu rád přečetl.

 • Neználek • 26. června 2015

  Tribun napsal
  @Sio „…jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů…“ A tohle snad není demagogie, dokonce přímo ukázková?

  Ukázková demagogie je to tak leda v Kocourkově, kdežto pro normální lidi naprostá samozřejmost.

  Měl byste jít ostatním příkladem, vy tvz. tribune.

 • Bety • 26. června 2015

  Tribune, jsem nějak mimo mísu. Pokud mladé muže z Afriky přirovnáváte k našim mužům, kteří odcházeli z republiky bojovat proti fašismu, tak by to zřejmě podle vás znamenalo, že oni do Evropy přicházejí ze stejného důvodu?
  A kde a s kým tedy budou bojovat???
  Paní Dana poznamenala, že pokud v domovských státech bojují mezi sebou, tak to vychází z hloubky jejich duše a ten, kdo je k tomu navedl a vlastně je k tomu dohnal za nic nemůže. Nějak k tomu zapomněla dodat, ten, co je o všechno okradl za nic nemůže, kdo jim rozbombardoval domovy a zničil celkem prosperující státy je taky bez viny. Takže když všichni tihle jsou bez viny a za nic nemohou / a také jsou zcela bez svědomí/ , tak mi má moje svědomí přikázat, abych se o ty chudáky postarala. Přitom já jsem jen napsala, že pokud by jim bylo DOVOLENO postarat se doma o prosperitu vlastní země, tak by tenhle problém vůbec neexistoval.

 • fajt • 27. června 2015

  http://politikus.ru/articles/53102-eduard-limonov-bespovorotnyy-razvod-navsegda.html – Парламентская ассамблея Европы признала Россию агрессором. А мы к сожалению,увы, миролюбивы, и вот Путин сегодня звонил Обаме … Однако есть у нас самих недоработки. У нас плохо дело с объяснениями наших мотивов. Вместо того, чтобы прятать нашу помощь восставшему Донбассу, следовало открыто и царственно заявить, что в Донбассе,также как и в Крыму, живут русские люди и поэтому Россия обязана их защитить. Это следовало заявить величественно, царственно, с полным правом. Европа бы это скорее поняла,чем нет. Они бы всё равно остались паршивцами, но хотя бы знали бы что мы правы … jak dlouho asi budou rusové Putinovi tolerovat jeho velkou politiku, kterou svým lidem přestává dostatečně vysvětlovat a která začíná pomalu zvedat i mezi prostým lidem nevoli. ..)

 • Honza999 • 27. června 2015

  Tribun napsal

  @Sio „…jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů…“ A tohle snad není demagogie, dokonce přímo ukázková?

  @Gatta „Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám.“ Tihle dotyční se ale snaží si pomoci. Sehnali peníze pro převaděče, šli týdny a týdny po zemi a pak riskovali své životy na moři. Co mají ještě udělat, abyste uvěřil, že se snaží? Aby mohli něco změnit, musejí poznat, že změna je možná, že to jde i jinak, a to je právě to, co jim nechceme dovolit, chceme, aby poznali, že je to všude stejné, že jediný rozdíl mezi těmi, co jim šlapou po krku, je barva kůže a láce mobilu.

  Sehnali peníze pro převaděče….

  Já mám ale pocit, že za ty peníze zaplacené převaděčům mohli ve své zemi žít nejméně 10, možná 15 let na životní úrovni, která průměrnou životní úroveň u nich vysoce převyšuje, aniž by těch 10-15 let museli hnout jediným prstem. Namítnete, že se na ně skládala rodina – celá ta rodina mohla za ty peníze uvedeným způsobem žít rok…

  Já si myslím, že jim to platil někdo úplně jiný než jejich rodina. Pokud je rodina ohrožena, posílají se do bezpečí ženy, děti a v kulturách majících právo považovat se za opravdu kulturní pak ještě starci a stařenky… Mladí silní mužové ve značkovém oblečení pak zůstávají doma a brání „dědictví národa“…

  Neee e e e e e…

  TADY za tím bude něco jiného…

 • fajt • 27. června 2015

  http://politikus.ru/articles/53125-ey-vy-tam-v-kremle-prosnites.html – Нужно закрыть (сказать, что на время, а там и не открыть никогда) вражеские радиостанции и СМИ. Кроме «Эха» закрыть и «Коммерсант-FM», РБК и «Новую газету», хотя бы этих. Следует лишить российского гражданства несколько десятков журналистов и выслать их в Чехию. Там до сих пор существует радио «Свобода». Вот их всех возьмут на радио «Свобода». Талантливый Венедиктов сделает на «Свободе» отличную карьеру, я уверен. А тех, кого не возьмут на «Свободу», возьмут на «Голос Америки».

  . ..)

 • peter. • 27. června 2015

  fajt napsal
  Putinovi tolerovat jeho velkou politiku, kterou svým lidem přestává dostatečně vysvětlovat a která začíná pomalu zvedat i mezi prostým lidem nevoli. ..

  Eufória z navrátenia Krymu vyprcháva.V istom momente,ak to v Rusku bude pokračovať takto ďalej,môže Putin stratiť značnú časť voličskej základne.Je to aj môj názor,že Európa by lepšie prijala,keby Putin na začiatku povstania na Donbase otvorene,z pozície prezidenta zvrchovaného a nezávislého štátu vyhlásil,že bude všetkými prostriedkami chrániť bezpečnosť a rovnoprávne postavenie Rusov žijúcich na Donbase.

 • fajt • 27. června 2015

  http://cz.sputniknews.com/svet/20150626/603773.html – ten poslední putinův telefonát Obamovi nemohou mnozí rusové rozdýchat ( a ani se jim nedivím ) – tak mi příjde, že začíná dělat stejné chyby jakých se dopouštěl Stalin ( jestliže mu opravdu zbytečně opadne tak pracně budovaná podpora lidu, tak návrat k důvěře by mohl docela bolet – krom toho už by asi nikdy nedosáhl původní masovosti ). ..

 • abx • 27. června 2015

  peter, fajt:
  no ano, tak by to malo byt v normalnej vojne. lenze toto je vojna hybridna. Putin si najskor pocka na vhodnu chvilu a potom pojde do toho. priazen obyvatelstva nie je v casoch, v ktorych je v kazdej domacnosti TV (niekde aj viac kusov) ziaden problem…

 • fajt • 27. června 2015

  abx napsal

  peter, fajt:
  no ano, tak by to malo byt v normalnej vojne. lenze toto je vojna hybridna. Putin si najskor pocka na vhodnu chvilu a potom pojde do toho. priazen obyvatelstva nie je v casoch, v ktorych je v kazdej domacnosti TV (niekde aj viac kusov) ziaden problem…

  ano, propaganda dělá divy ( hlavně u bezmozků, a těch je drtivá většina populace – na západě ještě více ), ale doufal jsem, že zrovna on se k ní nebude uchylovat jako nosnému pilíři při budování svého euroasijského prostoru…ale jinak je to logické. ..)

 • alexithymie • 30. června 2015

  Irena napsal

  http://politikus.ru/video/53001-neozhidannye-itogi-peterburgskogo-mezhdunarodnogo-ekonomicheskogo-foruma.html

  Sice se zpožděním, ale přec: Peter…. rád tě čtu, protože to nadšení je mému srdci velmi blízké,…. k tvým komentářům, které většinou akceptuji bych dodal, že Rusové mají hezké vyjádření, kterým charakterizují hajzly ze všech hajzlů nejhajzlovatějších- současné české kamarády, tj usa- „svoloč“!