Balancování na hraně války

Reklama


V Bílém domě již téměř 100 dní sedí nový prezident. Ty tam zůstaly jeho volební sliby o neaktivistické zahraniční politice USA.

Za tuto krátkou dobu toho Donald Trump v zahraniční politice stihl mnoho:

  • Nekompromisně tlačí na významné navýšení výdajů členských zemí NATO. Touto politikou nejenom spouští nové kolo závodů ve zbrojení, ale také chce zajistit rozmach mezinárodního obchodu USA s vojenským artiklem.
  • Do krajnosti vyostřil konfliktní situaci vojenských supervelmocí v Sýrii, když na základě tvrzení bez věcných důkazů dal pokyn k raketovému ostřelování letecké základny, na které jsou přítomni ruští vojáci,
    Spojené státy za prezidenta Trumpa dál podporují umírněnou teroristickou al-Kájdu a uřezávače hlav z ISIL na území Sýrie, se kterými provádějí koordinované útoky proti jednotkám legitimní syrské vlády (viz ten při raketovém útoku Tomahawky).
  • Přímo na ostří jaderného konfliktu dohnal situaci v oblasti korejského poloostrova, který má strategickou pozici mezi velmocemi Ruskem a Čínou, jež jsou mezinárodními konkurenty a oponenty USA.
  • Neustále přisouvá další vojenskou techniku k hranicím Ruska, na programu je otevření dalších vojenských základen USA v bývalých postsovětských satelitech (vyloučeno není ani oprášení záměru zřídit v ČR část protiraketové základny USA), do Evropy jsou přesouvány letadla F-35.
  • V OSN se již USA ani nepokoušejí o předkládání  věcných pseudodůkazů, jakými kdysi byly ampule s domnělým antraxem Saddáma Husejna anebo snímky chemických laboratoří vyrábějících ZHN, které prý chtěl irácký diktátor použít proti „civilizovanému “ Západu. Zástupci USA už pouze vytahují jako králíka z klobouku osvědčené snímky dětí usmrcených anebo umírajících v důsledku použití chemických látek. Důkazy o tom kde, kdo ty chemické látky použil, případně jaké chemické látky byly použity, předložit odmítají, ale trvají na tom, že jako dostatečný důkaz stačí slovo mnohokrát usvědčeného lháře (Tonkin, ZHN v Iráku, první „použití“ chemických zbraní jednotkami B.Asada…). Mezinárodní právo USA již nic neříká, snímky dětí usmrcených vojsky USA a jejich satelitů samozřejmě světové veřejnosti v OSN z  vrozené skromnosti nepředkládají.
  • Evropské satelity USA jsou setrvale tlačeny do sebevražedné sebedestruktivní politiky přijímání záplavy migrantů z válečných zón USA. Tito „obohacují“ Evropu vytvářením no-go zón, terorem, skupinovým znásilňováním Evropanek, brutálním násilím, chaosem a vyžíráním sociálních fondů s perspektivou zničení evropského sociálního systému.
  • Evropské země jsou svým protektorem tlačeny do udržování a posilování politicky motivovaných protiruských sankcí zavedených na základě mystifikací a účelových konspirací.

Co tím vším asi sleduje Velký bratr na evropském kontinentu? Podle všeho skrze chaos v Evropě, vymezování se vůči přirozenému ruskému partnerovi, který má zájem na stabilitě důležitého obchodního partnera a vytlačení vlivu Ruska z Evropy (násilné prosazování plynovodu z Kataru skrze Turecko do EU) usiluje o naprostou závislost EU na Spojených státech a na jejich islamistických loutkách.

Přejít do diskuze k článku 30 komentářů