Diskuze k článku


 • orinoko • 15. června 2014

  Hmm, poněkud mě zaráží , čím se údajně také zabývá NASA. To není zpochybňování obsahu článku, spíše to připomíná stav, kdy na lety do vesmíru nejsou peníze a tak se provádí náhradní činnost. Jenom doufám, že to není realizace emerického přistání na Měsíci v Hollywoodu.
  Ačkoli … kdo ví … V Hollywoodu by mohli připravit současné tématické sci fi: Jak přežít na Haliči bez ruského plynu.
  Aby měli holé zadky o zábavu postaráno.

 • proradost • 15. června 2014

  Zánik civilizace byl vždy zánikem elit té které civilizace. Prostí lidé nakonec přežili a změnil se řád. Je otázka jaké zdroje stačí představitelé našich elit svým nástupcům zničit, než odejdou.

 • hudryper • 15. června 2014

  Souběh energetické,potravinové a vodní krize je vlastně jeden proces,kdy se tyto fenomény navzájem doplňují a synergicky působí k společnému zrychlování.Dalším akcelerátorem je distribuční krize způsobená finanční krizí s nevyhnutelným pádem hodnoty světové měny coby měřítka hodnot a samozřejmě také jako kapitálu či prostředku obživy starobních a jiných důchodců.Jestliže tyto faktory studie NASA nezahrnula,jde
  spíše o pokus o alibististické upozornění nadřízených,že „z objektivních důvodů“ jde vývoj euroatlantické civilizace do kytek.A odvrátit tento vývoj lze jak ? Obnovit význam NASA na úrovni Kennedyho programu,což znamená nešetřit na výzkumu vesmíru a všech oborech,bez jejichž vědeckých výsledků není možné takový program realizovat.
  Takže asi nejde ze strany NASA o náhradní činnost,nýbrž o pokus zvrátit svou postupnou likvidaci.Pokud se ale nezvratně dokáže,že přistání na měsíci v roce 1969 bylo opravdu jen mimořádně povedeným představením k zastrašení vojenského protivníka a potvrzením své vojensko-ekonomické dominace nad světem,stane se to dalším urychlovákem pádu USA a celé bílé části světa.

 • B. Tichánek • 15. června 2014

  proradost napsal

  Zánik civilizace byl vždy zánikem elit té které civilizace. Prostí lidé nakonec přežili a změnil se řád. Je otázka jaké zdroje stačí představitelé našich elit svým nástupcům zničit, než odejdou.

  Zánik režimů socialistických zemí ponejvíc nastával proto, že hledaly něco nového – pro vztahy mezi lidmi. Nutně promýšlely možnosti – a myslet není snadné, prý to bolí.
  Snáz se udržují režimy dané sobectvím. Takové hledání je snazší, pracuje podvědomí, při sledování pudových přístupů.

 • Mudrc • 15. června 2014

  Zdrojů a kapitálovych toků je na planetě dostatek,aby byly uspokojeny nároky chudých,ale nejde uspokojit nároky bohatých!

 • Sio • 15. června 2014

  41 přečtení, 5 komentářů. Kolik z těch 41 to dočetlo asi do konce? Jsou to blafy složené z náhodně vybraných polopravd. Eintopf z Říma, českého vysokého školství a muslimské vnitroděložní invaze. Tohle všechno připáleno v entopfovém hrnci na nedostatku vody. Prostě proud myšlenek bez ladu a skladu, jak přišly na rozum.

 • tožtak • 15. června 2014

  Já to napíšu jednoduše.
  Ve škole do nás pořád hustili, že v budoucnu budou za lidi dělat všechno roboti.
  To je sice hezké, tento trend už započal, takže lidstvo by na tom mělo být teoreticky lépe, ale nikdo se nezmínil z čeho ti lidé, kteří budou nahrazeni roboty budou žít.

  Děsím se doby, kdy 3D tiskárny budou elity nakupovat v řádech tisíců a ty budou nahrazovat člověka – otroka.

  Ono takovému robotovi či 3D tiskárně nemusíte platit mzdu, odvádět zdravotní, sociální, odvody apod., (navíc může pracovat 24 hod. denně bez přestávek) takže stát utře nos a navíc se bude muset postarat o armádu nezaměstnaných.
  No jo, ale z čeho?

  Jistým řešením by byl nepodmíněný příjem a odstranil by se tak problém nezaměstnaných a taky by odpadla složitost všech těch sociálních dávek na život, na bydlení, vytápění atd.
  Horší by bylo pro stát, ty prachy pro nepodmíněný příjem nějakým způsobem získat.

 • jjmm • 15. června 2014

  Válka o modré zlato
  aneb
  Nad vodou se nedá zvítězit
  čili
  Ve válce pro sklenici vody na ideologii záleží
  http://www.czechfreepress.cz/ekologie/valka-o-modre-zlato.html
  http://www.vlastnihlavou.cz/kaddafi-mozna-nebyl-zabit-kvuli-rope-ale-kvuli-vode/

 • jjmm • 15. června 2014

  Josef MikovecVypijeme Antarktidu a co dál ?
  “The Antarctic is also the continent that holds 70 percent of the world’s fresh water reserves, a resource becoming scarcer and more valuable each year. The Antarctic Treaty signed in 1959 has thus far protected the continent’s environment from resource extraction and military activity, however, it neither affirms nor denies territorial claims currently held by seven countries. As access to fresh water becomes more critical, the treaty may become another ideal purported on paper but trampled in practice.” Resource Control and Military Might: The Future of the Malvinas/Falkland Islands

  „Saudi Arabia has always had an acute fresh water shortage problem. The problem has been so severe that a proposal was once considered to literally tow an ice burg from Antarctica all to way to the Kingdom for use as fresh water“.Na řadu v případě nouze přijde i Antarktida, která může být, ačkoliv by neměla, největší zásobarnou vody. V dnešní době její ,,těžba,, je dosti nákladná záležitost, ale to může znamenat v budoucnosti málo“http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com.br/2012/04/vypijeme-antarktidu-co-dal.html

 • petr • 16. června 2014

  Jak to vidí Fulford : Mimoradne schuzky zapadnich elit nejsou schopny zadnym zpusobem vyresit financni stagnaci a to, co ted hrozi nejvice je imploze ekonomiky Spojenych Statu. http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

 • Alena • 16. června 2014

  Zánik a pád velkých říší- zde se historie zcela neopakuje,protože pisatel nebere v úvahu globalizaci, která obsáhla veškeré lidské dění.Zánik velké říše v dnešní době by byl i zánikem lidstva. To dříve opravdu nebylo. Dnes zbývá ovládnout pár zemí, jejich přírodní a lidské zdroje. Islamizace Evropy jako zánik zdejší civilizace? Je to záměr nebo přirozený vývoj? Zdá se, že elity,které hýbou světem, si to přejí. Jinak by nebyl kladen takový důraz na multikulturu,homosexuály,odebírání dětí atd., neboli oslabení rodin,národních států, které se hůře ovládají.