Diskuze k článku


 • Béda • 28. února 2016

  Tohle se musím dát. Ukazuje to sto a jeden způsob, jakým velkokapitál VE SVÉM systému dosahuje svého cíle, ožebračit a zadlužit, zotročit všechny kromě velkokapitalistů a s nimi spojených parazitických služebních „elit“: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sto-miliard-za-dvacet-pet-let-Tolik-pry-bude-potreba-investovat-do-energeticke-soustavy-423908

  (Nejdřív nás okradou tím, že vykradou a vytunelují stát v zájmu cizích nadnárodních firem – tyto vyvážejí „vagóny“ peněz, do ciziny, pak nás začnou zadlužovat, přijmou zákon o fotovoltaice, církevních „restitucích“, nyní budeme platit podruhé na solární barony a německou distribuci energie z obnovitelných zdrojů. A to je ta „demokracie a humanismus“. O nás bez nás – všechno pro lidi (ale jenom pro některé), ostatní budou platit a platit a budou odrbáni na tisíc nejrůznějších způsobů. Aby toho nebylo málo, dovezou a vnutí nám povinně cizí „hosty“, kterým v zájmu privátního zisku rozmlátili vlast a zničili její ekonomiku. Prý jsme povinni pomáhat. Provatizace zisků, socializace privátních nákladů – to je podstata kapitalismu.

 • Béda • 28. února 2016

  Otázka: proč rekonstrukci energetické rozvodné sítě v ČR nezaplatí Němci anebo solárníci, když je její rekonstrukce potřebná kvůli nim?

 • idiotronic • 28. února 2016

  Je to otázka, směrovaná na EK, která rozhodla , že ČR (ČEPS) nenáleží žádná odměna za přepravu elektřiny mezi Rakouskem a Německem, že prostě bude pracovat zadarmo. Tak vypadá trh z pohledu otrokáře.

 • jogín • 28. února 2016

  Fantastická je především podpora distribuovaných sítí. U Jílkové tvrdili experti z ERU, že zdražení plateb za elektroměry je důsledek přebudování jednosměrné „silnice“ od výrobce ke spotřebiteli na síť, která umožňuje mnoha malovýrobcům zapojení do distribuce. A dále tvrdili, že díky tomu náklady na distribuci elektřiny stoupnou mnohonásobně, stejně jako cena elektřiny. Proč tedy stát vznik distribuované sítě nezakáže, když to vede ke zcela nesmyslnému růstu cen? Proč takový naprosto protiekonomický vývoj podporuje? Přece razantní růst nákladů na elektřinu popírá naši konkurenceschopnost a ničí celou ekonomiku, nejen okrádá malospotřebitele.
  Ještě k vlastnímu článku. Vědy přírodní a technické fungují a mají do žlabu hodně vysoko. Zrušit jejich podporu znamená propadnout se na hospodářskou úroveň Burkiny Faso, protože v těchto oborech jsou hlavním měřítkem pro kariéru vysokoškolského pedagoga publikace v mezinárodních vědeckých časopisech. Vš tituly bez znalostí a schopností jsou k ničemu. Něco jiného jsou vědy humanitní, tam mám pochybnost, že o vědu opravdu kráčí. Užitečnost genderových studií a politologů se blíží nule, hodí se jen pro politickou nebo úřední kariéru. A třeba ekonomové považují za výzkum průzkumy veřejného mínění. A nedá mi, abych nepřipoměl záplavu dezinformací, šířených internetem, od klasických mašíbl aneb magorů, šílenců a blbců po reklamu homeopatik.

 • idiotronic • 29. února 2016

  jogín napsal
  přebudování jednosměrné „silnice“ od výrobce ke spotřebiteli na síť, která umožňuje mnoha malovýrobcům zapojení do distribuce.

  Musím si opatřit zařízení na sterilizaci vody. Až totéž zavede Veolia, půjde o krk.
  A půjde o tentýž rozdíl: dvě komodity kvalitní (stabilní elektřina, pitná voda) si budou konkurovat se šmejdem( kolísavá elektřna, špatně využívající rozvodnou soustavu a voda s koliformními bakteriemi). Distribuce rizik je taky obchod a taky se v něm dá šidit.

 • Aleš • 29. února 2016

  ČEZ a Veolia jsou mafiánské struktury bojující proti zájmům občanů, to s vědou nemá nic společného. Možná krom toho, že tací mafiáni budou sponzorovat právě tu blátivou vědu. O žádné kolísání a nestability v sítích elektřiny tu moc nejde. Tu nijak pozitivně neovlivní mafiemi navrhované kroky. To je podobné, čím obhajovali stavbu VVN Krasíkov – Dolní Životice. Prý kvůli stabilitě sítě. Houby s octem. Jen další prostředek obohacení z veřejných zdrojů. VVN bude sloužit na prodej elektřiny do Polska. Stát z prodeje bude mít kulové, občanům se kvůli stavbě (ne kvůli stabilitě sítě či alternativním zdrojům) zdraží elektřina a přihřejí si svoji polívčičku i drobní zlodějíčkové (firmy, vypracování a hodnocení EIA -nemám nic proti EIA, pokud se bude dělat poctivě, když ne, slouží k legalizaci zlodějen a legalizaci ničení ŽP!!!)
  V sousední diskusi jsem již rozebíral díky zmínce Bédy o kontrole financování NGO složitost problematiky cizích agentů. Zrovna Věda a výzkum má svého kazisvěta na postu nejvyšším. Místopředseda vlády pro Vědu a výzkum. Ten podléhá přímo Schapirovým nadřízeným.
  Zrádcovská činnost Evropské komise je věc jiná, spíš slouží jako zástěrka a zčásti je to znakem arogance moci, že oni si to dovolí, protože se lid proti nikým nevolené evropské komisi nebouří (u volených si naši spoluobčané volí svoje TOP09 a ODS katy a Němci si volí svého Schulze, který nechává vraždit poctivé europoslance).
  Jediným řešením bude progresivní kolaps NATO. Pentagon má již jedinou funkci. SATANISTICKÝ PENTAGRAM hubící nás v blátě. Věda v tomto není výjimka.

 • Béda • 29. února 2016

  Aleš,

  Celý ten humbuk kolem migrace (multikulturalkizace) přikrývá před veřejností veleutajenou konspiraci TTIP/TISA. Přitom společným dalekosáhlým cílem všech těchto svinstev (kupř. migrační invaze – multikulturalizace, TTIP/TISA, inkluze)…je odstátnění, odnárodnění, likvidace sociálního státu, oddemokratizování a zavedení korporátně oligarchické globální totality. Pak bude všechno zpoplatněno, lid rozdělen na „tisíc“ vzájemně animozních skupin a ožebračen (zadlužen) bez perspektivy a ochrany ve stáří, při ztrátě zaměstnání anebo v nemoci, mladá generace „debilizována“ jak ve školách tak různými „neziskovými“ Sorosovkami, tzv. demokracie nebude znamenat vůbec nic – člověk se nikde nedovolá, nebude mít na nic vliv (mezinárodní arbitráže jsou prodlouženou paží velkokapitálu). A nakonec tomuto chaotickému státu zavedou totalitu o jaké se ani komunistům nikdy nesnívalo. S nepřetržitým drobnohledem nad všemi lidskými aktivitami (ekonomickými, politickými, snad budou kontrolovat i myšlenky).

 • Béda • 29. února 2016

  oprava:… chaotickému STÁDU zavedou…

 • Aleš • 29. února 2016

  Béda: Souhlasím s Vámi. Ale právě proto argumentuju, jak argumentuju. Když řekneme A, musíme říci i B, C, D, pokud to spolu souvisí. A to evidentně souvisí. Použiji bonmot z billboardů fašistů. Více než si myslíme.
  Naše životy ovlivňuje VĚDOMÍ a POROZUMNĚNÍ (ve všech smyslech toho slova).

 • zajoch • 29. února 2016

  Tady je vyjádření jednoho z Českého klubu skeptiků Sysifos, kterýžto klub je v článku zmiňován. Astrofyzika Grygara.
  „Vidím jako kardinální chybu, že radar (ten v Brdech, aby bylo jasno) naše veřejnost nepodpořila z naprosto nejapných důvodů. Radar přece nikoho nezabije, může však pomoci k sestřelení raket, které mají zabít nás. Kdo sleduje současné činy ruské vlády a výhrůžky ruských diplomatů, ten snad pochopí, že chceme-li uchovat mír, musíme útočníka postrašit účinnou obranou.Na hvězdné války to nevypadá, spíše na dezinformační kampaně směřující k rozvrácení evropské jadnoty a pak, jak patrno, aby se kde se vzali tu se vzali zelení pidimužíci s raketomety a příručnímy tanky, které si přibalili na dovolenou.
  Jeden z bloků má 140 miliponů obyvatel a v čele diktátora, který opakovaně porušil suverenitu několika okolních států, za našimi humny právě teď vede horkou válku a hrozí i dalším státům preventivním jaderným útokem. Druhý blok má 850 milionů obyvatel a demokratické vlády. Jakou jinou možnost máme, než se energicky bránit?“
  Citováno z: Nový prostor 455, v prodeji od 7. dubna 2015
  Nemyslím si, že by pan astrofyzik byl blbý, když převrací veškerá fakta naruby, ale spíš z něho mluví neskonalá nenávist k Rusku a neskonalá podlézavost k Západu. Kdysi ještě za totality mi můj známý, který se rovněž zabýval astrofyzikou a s Grygarem se stýkal v jakémsi zájmovém klubu upozorňoval, že tento odborník je přesvědčen jen o své pravdě a jinou nepřipouští. A že pokaždé pravdu nemá. Ovšem je to náš uznávaný popularizátor vědy. Pro laiky je jistě důvod mu v odborných věcech věřit a zajisté mu věří i tam, kde odborníkem není.
  Hned po převratu předvedl některé své trapnosti.
  Pan astrofyzik není jediný odborník, který se takto zvráceně chová.

 • Béda • 29. února 2016

  Třeba když Grygar mluvil o diktátorovi, který napadá cizí země měl na mysli některého z amerických prezidentů. Jinak – ten astrofyzik pokud jde o politiku – si do huby nevidí.

 • zajoch • 29. února 2016

  Bédo, máte recht. Naše veřejnost je sice podle Gragara nejapná, když nechtěla v Brdech radar, ale zato on je politicky úžasně japný. Jistě si to sám o sobě myslí.

 • fajt • 29. února 2016

  otázka taky zní – může být věda v kapitalismu opravdu vědou?