Diskuze k článku


 • Béda • 19. února 2017

  „…Předně, Trump není solitér, sám voják v poli v prezidentském úřadě s hrstkou věrných, ale stojí za ním mocné síly globální moci, které dokázaly ve volební kampani americké domácí elity zapojené rovněž do globální hry, představované například klany Bushových, Clintonových, Rockefellerových a dalších, „přehrát.“….“

  Ano, nový MZV Rex Tillerson – představitel globální společnosti ExxonMobil rozhodně „není globalistou“, Během politické prezidentské kampaně v r. 2016 byl kandidát Donald Trump velmi kritický vůči politikům, ve Washingtonu DC, kteří dělají laskavosti firmám z Wall Street. Při mnoha příležitostech pan Trump řekl, že Wall Street je symbolem zkorumpované elity, která okrádá americkou pracující třídu a obohacuje sebe. Také sdělil, 28. července 2016, že ministryně Hillary Clinton je „vlastněna Wall Street“ a že banky z Wall Street mají „ totální kontrolu“ nad jeho konkurenty Hillary Clinton a Tedem Cruzem, … Jedním z prvních kroků pana Trumpa coby prezidenta bylo, že nařídil zrušení finančních regulací známých jako zákon Dodd-Frank, který byl přijat v r. 2010, po finanční krizi v r. 2008… jmenoval bývalého bankéře Goldman Sachs, Stevena Mnuchina, svým ministrem financí.

  Pan Trump rovněž požádal mega banku Goldman Sachs o pomoc a podporu. Jmenoval pana Garyho Cohna (1960-…), prezidenta Goldman Sachs, šéfem prezidentské Národní ekonomické rady, čímž zajistil, že bankéři Wall Street budou mít hodně co mluvit do ekonomické a finanční politiky jeho vlády.
  Byla kritika jeho oponentů a jejich označování za loutky bank Wall Street jen prostou prázdnou předvolební rétorikou?…

  J. Mattis je bývalý generál… „Preslávil sa“ najmä krvavým potlačením povstania vo Fallúdži v Iraku 2004 a niektorými škandalóznymi výrokmi, napr.: „Je zábavné strieľať niektorých ľudí

 • Béda • 19. února 2017

  Domnívám se, že víra v to, že Trump s heslem „USA first“ byl „prediktorem“ = šedou eminencí, která ve skutečnosti vlastní svět a rozhoduje z příšeří (různých Bilderbergů , Councilů a Trilaterálních komisí) o jeho osudu, vybrán k tomu, aby prosadil vícepolární svět je naivní.

  Trump byl naopak těmi co mají neomezené prostředky a ve volbách standardně podporují obě konkurenční strany vybrán,ABY SE JINÝMI PROSTŘEDKY (JINÝMI METODAMI A FORMAMI PROSAZENÍ) POKUSIL ZACHOVAT A UTUŽIT DOMINANCI USA VYJÁDŘENOU V PNAC A NWO. Proto „USA FIRST“. Buldozer Trump určitě nebude poraženecky ustupovat, případně se dobrovolně a solidárně dělit o moc s ostatními velmocemi. To je zcela zásadní nepochopení situace. Zcela určitě bude silně politicky aktivistický, bude tlačit, mávat klackem divoce nad hlavou a pravděpodobně i klacek selektivně používat při prosazování zájmů skupin které jej vynesly k moci a které je povinen na oplátku prosazovat.

 • Béda • 19. února 2017

  Jenom pro pořádek: není ExxonMobil (nástupce Rockefellerovy Standard Oil Co.), jehož zájmy v Trumpově vládě reprezentuje Rex Tillerson, čirou náhodou v majetkovém portfoliu rodiny Rockefellerů?

 • Béda • 19. února 2017

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Kissinger

  … Působil jako poradce pro národní bezpečnost a později jako ministr zahraničních věcí v administrativě prezidentů Richarda Nixona a Geralda Forda. .. Po studiích na Harvardu, kde obdržel v roce 1954 titul Ph.D., zde zůstal jako univerzitní profesor v oboru mezinárodních vztahů až do roku 1971. V roce 1955 byl jmenován zpravodajem Rady zahraničních vztahů, což je prestižní vědecký institut, jehož doporučení berou v úvahu i vysocí činitelé washingtonské administrativy.[11] Tehdy se také seznámil s Nelsonem Rockefellerem, což byl republikánský politik z mocné podnikatelské rodiny. Od té doby tak Kissinger politicky patřil k tzv. Rockfellerovým republikánům, jak se v 60. letech v USA říkalo příznivcům Nelsona Rockefellera…V 60. letech se Kissinger stal Rockefellerovým zahraničněpolitickým poradcem a podporoval ho při jeho neúspěšné kandidatuře na prezidenta USA v letech 1964 a 1968. Kissingerovy služby využívali nejen republikáni, ale i demokraté, jako například John F. Kennedy, který ho jmenoval poradcem Rady pro národní bezpečnost, což je orgán sloužící pro vypracování návrhů dlouhodobých strategií. V této funkci setrval i za vlády Lyndona B. Johnsona. V listopadu roku 1968 zvítězil v prezidentských volbách Richard Nixon, který si Kissingera vybral za svého poradce …Kissinger však i po opuštění nejvyšších funkcí zůstal velice vlivnou postavou nejen americké, ale i světové politiky a začal působit jako soukromý konzultant. Také se stal členem několika různých skupin, jako je např. skupina mocných zvaná „Bilderberg“ nebo Rada pro zahraniční vztahy… Kissinger je i například dobrým přítelem a rádcem neúspěšné kandidátky na post prezidenta Hillary Clintonové, i přestože Hillary je demokratka a Kissinger republikán…

 • Béda • 19. února 2017

  Shrneme li výše uvedené: co mají společné Trump Co, ExxonMobil, banka Goldmann Sachs, voj.-prům.komplex USA a klan Rockefellerů? Nejsou to čirou náhodou globální zájmy?

 • Martin (už bez taky m) • 19. února 2017

  S autorem víceméně souhlas.
  Pro ČR by bylo nejlepší být v té neutrální zóně.
  Jalta 2.0 bude, ať se to komu líbí nebo ne.
  Možná v trochu jiném formátu (GB nahradí Čína),
  ale „Jaltu 2:0“ proti Číně RF rozhodně neudělá.
  Samozřejmě s tím, že i Čína některé věci změní.
  „Mnichovská konference“ zatím dokazuje (stejně jako schválení CETA pohrobky „staré Evropy“), že EU už žádnou globální roli hrát nebude, pokud se urychleně nevzpamatuje a „elity“ zkorumpovaného „dneška minulosti“ nenahradí kompetentní lidé zajišťující skutečné zájmy Evropských zemí. NATO postupně nahradí jiná bezpečnostní struktura neutrální vůči RF.
  Čím později to Evropské státy udělají, tím horší a bolestnější to pro Evropu bude.
  Toto je trend, je jen otázkou kolik bídy a utrpení bude stát. Evropa sama na tom už nic nezmění. Může být součástí budoucnosti společně a uměřeně, nebo může být bez budoucnosti sama.
  Na tom nic nemění to, že staré struktury dosavadních „elit“ a poblitických mrtvol zcela odtržených od reality a obyvatel a jejich potřeb jsou stále stejného „názoru“. Volby v Evropských zemích staré „elity“ neschopných smetou, můžou se pokusit volby ukrást, ale na výsledek pozice Evropy to nebude mít vliv. Tak dlouho chrápala na zkorumpovaných vavřínech, až se propadne do zapomnění, pokud velice rychle nevystřízliví.
  A to velmi záleží na tom, zda se občané aktivní zatím spíše na internetu spojí i fakticky…
  „Sen“ o „Euroatlantické civilizaci“ končí.
  V nastálém probuzení ekonomické pobídky a nástup RF rozhodnou o její cestě do okrajové pozice.
  Ukroruina má jen tu šanci rozvíjet se více s RF, jinak „poctivě vychovaná europeizovaná korupční černá díra“ zablokuje většinu „východního ekonomického snažení“ Evropy…
  RF může většinu projektů realizovat bez států EU, a ty brzy toto dostanou jasně na vědomí…

 • Béda • 19. února 2017

  Rockefellerova řeč ze zasedání OSN z roku 1994, kterou přednesl více než 10 let před vypuknutím světové finanční krize: „Jsme na pokraji globální transformace. Vše co potřebujeme, je opravdu významná krize a pak národy přijmou Nový světový řád.“ (HAYS, 2013, s. 23).

 • Béda • 19. února 2017

  Vídeň, Jalta, Paříž – byly vždycky politické důsledky vojenské porážky velmoci (velmocí) aspirujících na světovládu, kde vítězové přerýsovali mapy politického vlivu velmocí podle dosaženého reálného stavu daného přímou konfrontací velmocí.

 • Aleš • 20. února 2017

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Neuveritelny-projev-Donalda-Trumpa-o-kterem-media-radeji-mlci-Zdedili-jsme-obrovsky-binec-Ti-co-ohrozuji-nasi-bezpecnost-skonci-ve-vezeni-476162
  America first a konec sekty vyznávající euroatlanticismus jako svou pevnou jedinou víru se nevylučuje. Naopak bystřejší korouhvičky včas na tuto svou víru zanevřou. Euroatlanticismus národy rozděluje a jeho konec naopak může lidi spojovat.

 • Martin (už bez taky m) • 20. února 2017

  D. Trump dělá vše pro to, aby jeho slova byla uvěřitelná.
  Je jediný způsob jak dát slovům zpět jejich význam: držet je, dělat dle svých nejlepších schopností přesně to co znamenají.
  Dělá to s médii na počátku stejně jako VVP,
  říká o nich totéž co u nás již dlouho M. Zeman.
  Jen zopakuji, že merdia v ČR se významnou měrou spoluzasloužila o prakticky úplné metastázování korupce do státní správy a „politiky“ u nás – díky své prodejnosti, špinavému chování tam kde mělo být čisté.
  Pomohly zkorumpovat a zneschopnit nejen ony „tři pilíře moci“, ale zejména ZRADILY OBČANA, a zcela svou úplatností a prodejností vyzmizíkovala mnohé možnosti občana promítnout jeho názory a požadavky do skutečné politiky.
  Merdia stojí za ustavením marasmu rozložené „společnosti“ u nás, mají velký podíl na za/blokování občanského odporu.
  Kdo zažil krátkou dobu „lepších mediálních časů“ cca do 2/2 90- tých let u nás – již tehdy bylo velké množství merdií píšících od počátku na zakázku, jen ještě byly i jiná – tedy dobu hrstky skutečných novinářů „naivů“ a poctivců ví o čem píši.
  Média jako merdia jsou pro občana vysloveně škodlivá, a jde o váznamné nástroje k oblbování, vymývání mozků, akcelerovanému účelovému přepisování historie, ovládání občana jeho rozeštváváním. Staly se přímým nástrojem NWO.
  Merdia jsou jedním z nejaktivnějších nástrojů nového třídního a morálního roztříštění a úpadku společnosti. Jde vesměs o senzacechtivé děvky nejnižší kategorie, a internet dnes situaci přes mnohé chyby doslova zachraňuje.
  Čest „posledním mohykánům“ mezi žurnalisty a redaktory – kteří ale díky „prostředí“ žumpy okolo prakticky nemají možnost pracovat.
  Operativnost internetu dnes na všechny poctivé pisatele ve veřejném prostoru klade vysoké nároky, stejně na „alternativní“ weby- často poslední záštity občana.

 • Béda • 20. února 2017

  Martin (už bez taky m) napsal

  D. Trump dělá vše pro to, aby jeho slova byla uvěřitelná.
  Je jediný způsob jak dát slovům zpět jejich význam: držet je, dělat dle svých nejlepších schopností přesně to co znamenají.
  Dělá to s médii na počátku stejně jako VVP,
  říká o nich totéž co u nás již dlouho M. Zeman.
  Jen zopakuji, že merdia v ČR se významnou měrou spoluzasloužila o prakticky úplné metastázování korupce do státní správy a „politiky“ u nás – díky své prodejnosti, špinavému chování tam kde mělo být čisté.
  Pomohly zkorumpovat a zneschopnit nejen ony „tři pilíře moci“, ale zejména ZRADILY OBČANA, a zcela svou úplatností a prodejností vyzmizíkovala mnohé možnosti občana promítnout jeho názory a požadavky do skutečné politiky.
  Merdia stojí za ustavením marasmu rozložené „společnosti“ u nás, mají velký podíl na za/blokování občanského odporu.
  Kdo zažil krátkou dobu „lepších mediálních časů“ cca do 2/2 90- tých let u nás – již tehdy bylo velké množství merdií píšících od počátku na zakázku, jen ještě byly i jiná – tedy dobu hrstky skutečných novinářů „naivů“ a poctivců ví o čem píši.
  Média jako merdia jsou pro občana vysloveně škodlivá, a jde o váznamné nástroje k oblbování, vymývání mozků, akcelerovanému účelovému přepisování historie, ovládání občana jeho rozeštváváním. Staly se přímým nástrojem NWO.
  Merdia jsou jedním z nejaktivnějších nástrojů nového třídního a morálního roztříštění a úpadku společnosti. Jde vesměs o senzacechtivé děvky nejnižší kategorie, a internet dnes situaci přes mnohé chyby doslova zachraňuje.
  Čest „posledním mohykánům“ mezi žurnalisty a redaktory – kteří ale díky „prostředí“ žumpy okolo prakticky nemají možnost pracovat.
  Operativnost internetu dnes na všechny poctivé pisatele ve veřejném prostoru klade vysoké nároky, stejně na „alternativní“ weby- často poslední záštity občana.

  1/ Trump chce stavět velkou mexickou zeď, aby Mexičani nebrali práci Američanům: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/trump-je-proti-imigrantum-jeho-firma-pritom-zada-o-viza-pro-zahranicni-zamestnance-28169
  2/ Trump bojuje proti Wall Streetu. Není figurkou Wall Streetu jako Killeri. Proto jako jeden z prvních návrhů podepsal zrušení Dodd-Frankova zákona o regulaci bankovních spekulací na burze a ministrem financí USA ustavil chlápka od Goldmana a šéfem ekonomické rady ustavil chlápka od Goldmana.
  3/ Trump bojuje proti nebezpečí radikálního islamismu. Proto podepsal výnos o časově omezeném zákazu přijímání občanů sedmi muslimských zemí v USA. Na hlavního sponzora radikálního islamismu Saudskou Arábii přitom zapomněl. Asi proto, že některé jeho firmy podnikají v S.Arábii.
  4/ Trump chce skončit s aktivistickou politikou USA ve světě, proto hned od začátku vyhrožuje Íránu „kroucením rukou“ a nebere si žádných servítek vůči Číně.
  5/ Trump chce narovnat vztahy USA s Ruskem: V pořadu Morning Joe se televizní hlasatelka Mika Brzezinski zeptala Trumpa, zda se nebojí, že posilování jaderného arzenálu spustí závody ve zbrojení s Ruskou federací. Odpověď Trumpa byla prostá: ”Nechť to jsou závody ve zbrojení.”

  Chtip: Ptá se Američan jiného Američana: „Neznáte toho nového komedianta? Prý jakýsi Trump.“
  U politiků – oligarchů (Babiše, Trumpa, Pornošenka, Berlusconiho…) si můžete být jisti jedním. Nikdy se nespletou a neříznou do vlastního masa.