Diskuze k článku


 • Eric Jade • 28. března 2018

  Ban na import 24 typů odpadů (kam spadají i plasty) byl ohlášen v létě 2017 a NENÍ tedy reakcí na Trumpovo zavádění celních tarifů – spíš je to naopak a bylo to i dost naznačeno skrze požadavky na odstranění tohoto zákazu v posledních dnech ze strany „yankees“ (a také by chtěli, aby Čína kupovala jejich zkapalněný plyn). Důvodem zákazu je jednak to, že v importovaných várkách byly krom deklarovaného i jiné nebezpečné průmyslové odpady, které tam neměly co dělat (jasně že „omylem“) nebo nebyl odpad vůbec vytříděn, jak měl být, a druhým důvodem je, že se teď čínský recyklační průmysl bude muset soustředit na domácí odpady. Obojí jasně navazuje na „ekologickou revoluci“ v Číně – další podrobnosti zde (doporučuji přečíst, v našich médiích o tom nikdo nemekne) : https://www.cestycinou.sk/zivot-v-cine/cina-20-co-nas-caka

 • Béda • 28. března 2018

  KOMENTÁŘ HALA TURNERA
  Je mi 56 let, jsem na světě už docela dlouho. NIKDY jsem však nebyl svědkem tak masivního vyhošťování diplomatů na světové scéně. Jedná se o bezprecedentní kolektivní akci, která nevede k ničemu jinému, než k válce. Nemůžete mít válku, aniž byste nejprve zničili mezinárodní vztahy…a ty vztahy byly právě zničeny. Dnes.

  Hloubka dluhu, v kterém se nejmocnější země světa aktuálně nachází, již nemůže být splacena. Nekontrolovatelná populace, nekontrolovatelná imigrace,nekontrolovatelné dluhy, selhání Brexitu. A jediným rychlým řešením je válka. Celosvětový souboj s následky, jaké si mnozí z nás ani neumí představit.

  Jak sami víte, zde v USA dluh naší federální vlády dosáhl 21 bilionů dolarů. Není reálné splatit ani úroky, natož celý dluh. Kdyby vláda snížila výdaje, lidé, kteří jsou na tomto systému závislí, by se vzbouřili. Takže to JEDINÉ východisko vlády je se těchto lidí zbavit.Petrojüan byl oficiálně zaveden včera v noci a za první hodinu obchodování na burze proteklo 10 miliard dolarů.

  Po desítky let se veškerý obchod s ropou uskutečňoval v dolarech. To znamenalo, že země z celého světa potřebovaly fyzické americké dolary k nákupu ropy. Díky novému způsobu získávání ropy s využitím čínského jüanu, se celá flotila amerických dolarů vyplaví zpátky ve Spojených státech a to ze zemí, které již naši měnu používat nechtějí a kterým se nelíbí, že ji dosud používat musely. Jakmile se veškerá tato hotovost vrátí zpět do USA, způsobí to téměř okamžitou hyperinflaci, ztrátu hodnoty dolaru a kolaps americké ekonomiky.

  To je něco, díky čemu se země vydávají do války…zabránit takové situaci.

 • Béda • 28. března 2018

  Minulý týden čínský prezident Xi Jinping sdělil, že „Čína je připravena svést krvavou bitvu“ o to, o čem tvrdí, že je jejich „suverenita“ v regionu.

  Čína je součástí ekonomické skupiny BRICS: Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika. Tyto země dohromady tvoří OBROVSKOU ekonomickou sílu a pokud nyní všechny přepnou na obchodování v petrojüanech, pak USA jako ekonomická velmoc pravděpodobně nepřežije!

  Proto se objevují „potíže“ se dvěma největšími hráči skupiny BRICS: Čína a Rusko.Vypovězení diplomatů je jednou z prvních známek války. Znamená to, že všechny nepřátelské prostředky jsou odstraněny, aby nemohly činit nic zevnitř.

 • Béda • 28. března 2018

  zdroj: Tadesco – kráceno

 • Martin (už bez taky m) • 28. března 2018

  čerstvý vánek z Tichomoří
  :-)
  https://lenta.ru/news/2017/03/19/forced_to_leave/

 • Dana • 28. března 2018

  Clanek je zase zabavny pokus o agitku proti USA. Gramotni ctenari internetu uz davno vi, ze nejen plastovy odpad z USA, ale i odpad z Evropy byl doposud z velke casti odvazen do Ciny. Od zacatku roku vsak Cina odpad nebere, coz zavinilo odpadovou krizi ve Velke Britanii, napriklad, byt ne v USA. Pripominam, ze i Ceska republika se podilela tunami na plastu vyvezenych do Ciny. . Jenze Cina uz je odpadky sveta, nejen z USA, presycena a navic uz generuje odpadky sve.
  Plastove odpadky se holt budou muset zacit plosne spalovat, cemuz doposud branily ekologicke organizace . Je pravda, ze spalovani plastu uvolnuje jedovate plyny, nejen CO2 a zapricinuje znecistovani vzduchu. Proto plati v USA prisna ekologicka opatreni a omezeni. To se asi ted zmeni a spalovaci prumysl se bude moci rozvijet pod mensim omezenim a EPA byrokracii. (EPA je statni agentura pro ochranu prostredi).. Spojene Staty maji dost vyspelou metodu, jak incinerovat- spalovat plastove odpadky, i kdyz dosavadni metoda stale prostredi znecistuje. Polovina US statu uz ruzna spalovaci zarizeni ma . Bez pomoci Ciny se spalovaci prumysl jiste vyvine, coz je dobre pro americkou ekonomiku, prirodu a nakonec i pro ty, co maji obavy ze spalovani plastu.

  http://theconversation.com/garbage-in-garbage-out-incinerating-trash-is-not-an-effective-way-to-protect-the-climate-or-reduce-waste-84182
  ——–
  Autor zdejsiho clanku si zrejme plete plastovy odpad vyspelych statu s odpadem namornim a komercnim. V oceanech se jedna nejvic o namorni odpad, ktery obnasi sice take plasty, ale zaklad tvori rybarske a lodni odpadky. (Na svetovych morich je rusna lodni doprava.) Zmineny ostrov namornich odpadku v Tichem oceane je skutecne vetsi, nez stat Francie.
  Wiki: „Great Pacific Garbage Patch

 • Irena • 29. března 2018

  Dávala jsem odkaz na článek v ruštině, tady je to ve slovenštině, popsaná ta dětská domácí úloha, kterou prezentovali Angláni
  https://www.hlavnespravy.sk/noviny-kommersant-ziskali-dokument-z-neverejneho-brifingu-na-britskom-velvyslanectve/1356320

 • racek • 31. března 2018

  Béda : Brics je bohužel již historií, jako mnoho takových pokusů. Jižní afrika se dala na cestu Rhodesie, Brazilie je v moci proamerické ústavní skupiny, Indie se s Čínou vůbec nemusí … Rusko má naději jen s Čínou, ale s ní by ztratilo duši. Ono to má Putin už tak těžké, jeho oligarchové nejsou Rusové a většina z nich se ani necítí součástí Ruska (tedy kromě jeho surovin).

 • racek • 31. března 2018

  Milá Dano, většina toho oceánského odpadu skutečně pochází z pevniny a nejvěší část jsou plasty. Oni ty ostatní pevné odpady moc neplavou, víte? Spalování plastů je velmi barbarský způsob likvidace, většina plastů jde recyklovat, což čína dělá. Předpokládá to totiž vysokotepelné spalování, které je ovšem finančně náročné a neefektivní. A recyklace šetří naše zásoby uhlovodíků pro budoucnost.
  No, a tak brzo uvidíme jak to s tou ekologií myslíme. Zatím děláme vysocenákladná opatření u věcí, které nic neřeší … soláry, elektrovozy, biopaliva, kde je výroba v nejlepším případě ekologicky neutrální … a trám v oku nevidíme. Ty plasty jím tedy jsou.
  Samozřejmě, souhlasím s Vámi že článek je zbytečně dost osobní. Odvádí totiž pozornost od toho hlavního. Ten problém máme všichni a ne jen USA-

 • Bety • 1. dubna 2018

  Milá Dano, možná bychom si měli připomenout, kdo lidstvo „obohatil“ vynálezem např. plastových lahví. Patent byl podán v Británii v roce 1941, ovšem měl ještě značné nedostatky, které překonal americký inženýr N. Wyeth – patent v roce

  1973, výroba od 1978 a první firma která do nich začala plnit je slavná Coca-Cola.
  A ačkoliv se v ČR začaly tyto lahve používat až v roce 1993, už jsme jimi zcela zavaleni. První igelit dostal název podle své firmy IG Farben, která jak víme měla
  už v době II. světové takové společníky, jako byl Standart Oil Company a Rockefeller. (Připadá mi krajně nepravděpodobné, že by tito společníci nevěděli o výrobě otravného plynu Cyklon B, používaného v koncentrácích – ale to je zase jiná věc).
  Takže komupak to v prvé řadě vděčíme za ten plastový odpad se kterým si nevíme rady? Hádejte, můžete třikrát.

 • racek • 1. dubna 2018

  Bédo, proti tomuto zločinu jsem tenkrát rozhodně nic neměl. Usnadnilo to totiž život, likvidace jednoduchá, byly lehké … No tehdy jsem vyjel na nějaké školení do Švýcarska … tam už byly tyto obaly zakázané. A my začínali.