Diskuze k článku


 • jogín • 8. února 2018

  Celá dnešní zastupitelská demokracie je podfuk. Samozřejmě za účelem vnutit občanům něco, co nechtějí. Původní athénská demokracie fungovala tak, že společnost zastupovali vylosovaní občané. Při dostatečném počtu vylosovaných měli stejné názory jako společnost.

 • Dana • 8. února 2018

  Pan Kadubec opakuje mythus, ktery ma koreny v komunismu. Coz je, ze Spojene Staty jsou demokracie, jako by to byl nejaky rezim. Neni. Spojene Staty, USA jsou republika, zalozena na zakonech a Ustave. Demokraticky je tudiz jen proces, postup, nastroj k rizeni, modus operandi, ktery se osvedcil a funguje staleti.
  Osobne je mi uplne jedno, co si budou psat dalsi generace o dnesni ere a o nasi dobe. .. Kazda nova generace si predstavuje historii dle sveho mentalniho porozumneni, stare filosofy a intelektualni vudce bude, jak uz to chodi od zacatku sveta, bud zatracovat ci vyzdvihovat.

 • Botičky od Diora • 11. února 2018

  Pod vedením komunistických stran žije na Zemi pořád podstatně víc lidí než v takzvaných „vyspělých“ západních demokraciích.
  Tím skutečným problémem je pasivita, tupý a ohlupující konzum, uzavřenost a ochota „usnadňovat si život“…Víra, že vše co nemám si můžu koupit, izolacionismus, či že „nic nelze změnit“ či že „vše je jen jako“, virtualizace života,…atd. Jak že znělo to Obamovo heslo??? Hlídací psi demokracie ji skutečně hlídají tak dobře, že ji ještě nikdo kromě nich neviděl… a nezaštěkaj potvory a nezaštěkaj…Co si pak o té demokracii máme myslet…když už nám to J. Psaki s IQ „Dany“nevysvětlí…