Diskuze k článku


 • asym • 24. června 2016

  Asi to skončí konstatováním, že evropský volič je nesvéprávný a tudíž se ho ptát stejně jako v případu svévolného vstupu do struktur NATO, je zbytečné.

 • peter. • 24. června 2016

  Nesľubujem si od toho nejaké závratné zmeny.No celkom isto to donúti bruselské elity k tomu,aby prehodnotili svoje doterajšie pôsobenie a možno si uvedomia,že nemôžu manipulovať s európanmi a nebrať pri tom do úvahy verejnú mienku.Očakávam,že sa spamätajú a zaujmú racionálnejší prístup aj k imigrantskej kríze.Že európski „socialisti“sa začnú konečne venovať sociálnym otázkam a prestanú preferovať rôzne menšinové „ľudské práva“a uťahovať náhubok „politickej korektnosti“.

 • lomikel • 24. června 2016

  …Brusel se naivně domníval, že partnerství s USA a procesy globalizace jsou jedno a to samé. To je krutý omyl a dosud je možné vidět i mezi politickými matadory v Evropě, že nepochopili, co se děje v USA a ve Velké Británii….

 • lomikel • 24. června 2016

  Američané potřebují slabou Evropu, rozloženou, v nepřátelství s Ruskem, aby skrze své elitní vyhrazené procesy řízení mohli ovládat jednotlivé státy EU skrze své proxy organizace, fondy, neziskovky a lobbisty a dovést Evropu ke zničující konfrontaci s Ruskem. A proxy subjekty Američanů rozvrací Evropu za USA. Podporou migrace, podporou konfliktu s Ruskem. Kauza Nečas, kauza Šlachta. Americké destabilizace Evropy v malém. Brexit jako americká destabilizace Evropy pro změnu ve velkém. Globalisté potřebují přesný opak, sjednocenou Evropu a jediné centrum řízení, které je reprezentováno byrokratickým Bruselem. Trochu zvláštním elementem jsou v této hře americké globální elity. Ty jsou široce rozkročené mezi americkými národními elitami a těmi tvrdě glboalizačními, které reprezentuje východní křídlo globalistů reprezentované Čínou.

 • bergpora • 24. června 2016

  lomikel napsal
  Američané potřebují slabou Evropu, rozloženou, v nepřátelství s Ruskem, aby skrze své elitní vyhrazené procesy řízení mohli ovládat jednotlivé státy EU

  Americane jedou podle jedineho scenare, ktery umi, ovsem Evropa neni Nikaragua, tohle tak jednoduche sousto nebude.
  Vedouci Kolotoce je plne pod vplyvom metafyziku z KSB-DVTR, ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi). Ze o nich zatim neni slyset je jina vec. V tomhle smeru Evrope verim, i kdyz duvodu k malomyslnosti by se naslo vice nezli dost.

 • Sio • 24. června 2016

  bergpora napsal
  Americane jedou podle jedineho scenare, ktery umi, ovsem Evropa neni Nikaragua, tohle tak jednoduche sousto nebude.
  Vedouci Kolotoce je plne pod vplyvom metafyziku z KSB-DVTR, ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi). Ze o nich zatim neni slyset je jina vec. V tomhle smeru Evrope verim, i kdyz duvodu k malomyslnosti by se naslo vice nezli dost.

  No nějak z těch skvělých evropských vizionářů zatím vypadl jen neomarxismus, což je nestravitelný blivajz sloužící globálním elitám ke zblbnutí lidí.
  Takže tu vidíme „boj za práva menšin“, „boj za lidská práva“, „multikulti“, „imigrantskou krizi“ a následný rozpad EU v dohlednu. A EU elity v roli slouhů elit USA.
  K tomu nejméně polovina Evropanů je těžce znachucena politikou úředníků v čele EU. Pochopitelně ta realističtější, druhá polovina se dívá jen na vlastní výhody, které z EU má, snaží se tento stav udržet po co nejdelší dobu a mele něco o evropských myslitelích, protože vlastní intelekt je zakázán.

 • lomikel • 24. června 2016

  bergpora – no, na jednu stranu je pravda ze pristup na leva.net je rekneme nebudici duveru, ale preci jen je treba jit za uroven „americane“ a hledat jemnejsi deleni – amerika se nechova konzistentne. Nemyslim si ze GP je nejak napomocny (spise zastirajici, mlzici a odvadejici pozornotst), vzdy na konci jsou to konkrenti skupiny lidi, s konretnimi zajmy.

  Brexit ukazal, ze minimalne do urcite urovne pyramidy ( to ten egypt :) rizeni je v elitach pnuti, nedelam si iluze o tom ze nektera ze globalnich ( ona i ta emericka lokalni je globalni) elit je lepsi ci horsi. Muze byt ze realizovan zajmy nektere skupiny nedopadaji tak tizive ale hlavne – kazde uvolneni direktivnoho rizeni ( a k tomu ted doslo) je dobre pro lokalni lidske pospolitosti ktere se mohu pokusit zmatorit.

  Otazka globalizace jekozto objektivniho procesu ke kteremu se musime nejakou formo pridat nebo zhynout je rekneme neco jako marxova dejina nutnost prevzeni moci denicku tridou .. pohady vovci babicky. Globalizace je zalozena slozitem provazani sveta, jakakoli krize redukujici slozitost systemu redukuje i globalizaci.

  Ja bych vubec neuvazoval o porovnavani tvurcu s KSB-DVTR s vami vyjemenovanymi (mrtvimi ) pany. KSB-DVTR je zpusob jak koncipovat spolecnost, rekneme ismus-ne -ismus, pracujici na vice urovnich, nova tvar ideologie pro nove stoleti – prectete si nejake jejich textty ( ne aby jste si vymyl mozek jak pozaduji, ale aby jste pochopil system).

  Suma sumarum bych rad, od Pjakina, treba pekne konrketne, kdo je kdo v tch elitach a GP, jake jsou vazby atd. Zatim je to jako analiticky nastroj pro amatera nedostatecne precizni a hlavne spise teorie bez dat.

 • bergpora • 24. června 2016

  Sio napsal
  z těch skvělých evropských vizionářů zatím vypadl jen neomarxismus

  Ano, Marx mi z toho meho vyctu vypadnul a pritom patri na jedno z prednich mist.
  Tyhle typy jsou pro rezim smrtelne nebezpecne, protoze funguji protisystemove. Ale nastesti v evropskych dejinach nasla spolecnost vzdy tolik sil, ze nekoho podobneho v dobe nejvyssi krize pripustila ke slovu.
  My ale v nejvyssi krizi nejsme, takze pocitam, ze to nekde zraje pod povrchem.
  Goethe, coby minist valky, je trochu jiny pripad. V nove povestfalske sekularni dobe pusobil spise proti-staro-systemove…kolaboroval sice s rezimem, ale da se rici „zachrannym“. Byl pretendentem rezimu, ktery v te dobe jeste slapal a do krize bylo daleko.

 • lomikel • 24. června 2016

  bergpora – vy na to jdete moc fylosoficky, jste osobnosti intelektual, ale vase uvahy se s vetsinou lidi minou, jKakes o tom tusim neco rikal byt v krapet jinem kontextu ;).

  Btw ktery rezim mate na mysli, ktere kridlo GP :), ktere narodni elity ?

  Priste as zas ozubena ples nebo bures pojedou do emeriky je treba davat pozor od koho berou investituru a instrukce ..

 • bergpora • 24. června 2016

  lomikel napsal
  Ja bych vubec neuvazoval o porovnavani tvurcu s KSB-DVTR s vami vyjemenovanymi (mrtvimi ) pany.

  Neporovnavam je, to ne, jen rikam, ze teoretikum z KSB- DVTR :-) chybi evropska zkusenost se sekularnimi mysliteli ci vubec vudcimi intelektualnimi osobnosti mimo sferu moci, chapajicimi plne chybne procesy ve spolecnosti a snazicimi se je racionalnimi metodami napravit. Tedy s lidmi chovajicimi se jako profesionalni politici, ovsem pusobicimi mimo politicky establishment.
  Rusove byli budto jurodivi (Rasputin), ci idealiste (Tostoj), ci jiz soucasti establishmentu, kterym chybel „rebelsky“ odstup (Stolypin, Potemkin).

  KSB-DVTR je pro hruby uchop naprosto skvela, jakmile chcete trochu zajit do podrobnosti, prestane fungovat. Jakmile Pjakin zacne neco predikovat, obvykle to dopadne opacne (Savcenko, dnes Brexit).

  „kazde uvolneni direktivnoho rizeni ( a k tomu ted doslo) je dobre pro lokalni lidske pospolitosti ktere se mohu pokusit zmatorit.“
  Prave a presne tak, pokud by se v EU nic nestalo, se 100% jistotou by to slo z kopce az na dno, ovsem s Brexitem (a moznymi dalsimi) je tu MOZNOST, ze to tak nedopadne. Takze ja na straseni VK o tom, ze Brexit JEN voda na americky mlyn, moc nedam.

 • Alena • 24. června 2016

  EU je vytvořena tak, aby ekonomicky vyhovovala Německu. Viz umístění EU banky, měna EURO. Německo je ekonomický gigant, ovšem politicky zcela ovládán Amerikou.
  A Rusy bych v žádném případě nepodceňovala. ( vím, propaganda nás učí něco jiného), ale přesto

 • cnemo • 24. června 2016

  Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost…

  Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:)

 • Alena • 24. června 2016

  trochu paralela s 2. světovou- Anglie, ač ostřelována, nebyla, na rozdíl od zbytku Evropy, okupována

 • bergpora • 24. června 2016

  lomikel napsal
  vy na to jdete moc fylosoficky

  Naopak, jdu na to ciste vedecky v ramci mych historiografickych vedomosti: dejiny Evropy ukazaly, ze z marasmu dokazaly dostat Eropu temer vzdy jen „myslitele“.
  Nejhorsi je zabetonovana rezimne- systemova pozice, ze ktere v ramci dostupnych nastroju neni vychodisko- jako priklad uvedu nasi normalizaci. Dusiva doba, kde kazdy pokus o napravu, i ten nejlepe mysleny, jen zhorsil situaci. V necekanem a zaroven odmitanem smeru to nakonec musi rozhybat jedine intelektual, rezimni kadry tohle nedokazi, ti vidi problematiku pouze zevnitr.
  A neresme tu Havlovu osobnost a vlivy na neho pusobici, to je jina otazka.

  Dalsi priklad: Savonarola. Opet v marasticke dobe selhavani cirkve a tim i cele spolecnosti, utapejici se ve spirale korupce, prisel prosty mnich, ktery dal vse do pohybu. A ted prosim- opet neresim, zda- li „dobre“, anebo „spatne“, jeho zasluha je v tom, ze dokazal gordicky uzel kolabujiciho systemu rozetnout.
  jinak vam rozumim, tohle asi nejde videt jinak.

  Pri tehle uvaze je treba se abstrahovat od nazoru druhych, kterym nebyl prislusny vyvoj po chuti a uchopit vec pokud mozno objektivne. Bez techto lidi by nedoslo ke zmene a bez zmeny by to bylo horsi, nezli s ni.

 • Alena • 24. června 2016

  no, už vidím Ukrajinu, kde povstal myslitel, a dal vše do pořádku. Myslitel musí svými názory a postoji padnout na úrodnou půdu, aby bylo ovoce vydáno. Není možno něco změnit bez změny např. vzdělávání, atd. k lepšímu, jinak myslitele brzy rozsápou

 • lomikel • 24. června 2016

  cnemo napsal

  Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost…

  Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:)

  jasne, kdo normani by se netesil :)

  ale clanek z aeronetu je , v jadru , o tom ze k tomu muze dojit lec nemusi a ze to je v postate kolateral k boji ruzne globalnich elit. Coz obavam se je +- faktum (kdyz nechame stranu nejjemnejsi detaili postoju a akci elit ktere mohou byt vykladany ruzne i v ramci kontextu clanku) a proto pisu ze Brexit otvrel „moznost“

 • lomikel • 24. června 2016

  bergpora napsal
  Naopak, jdu na to ciste vedecky v ramci mych historiografickych vedomosti: dejiny Evropy ukazaly, ze z marasmu dokazaly dostat Eropu temer vzdy jen „myslitele“.
  Nejhorsi je zabetonovana rezimne- systemova pozice, ze ktere v ramci dostupnych nastroju neni vychodisko- jako priklad uvedu nasi normalizaci. Dusiva doba, kde kazdy pokus o napravu, i ten nejlepe mysleny, jen zhorsil situaci. V necekanem a zaroven odmitanem smeru to nakonec musi rozhybat jedine intelektual, rezimni kadry tohle nedokazi, ti vidi problematiku pouze zevnitr.
  A neresme tu Havlovu osobnost a vlivy na neho pusobici, to je jina otazka.

  Dalsi priklad: Savonarola. Opet v marasticke dobe selhavani cirkve a tim i cele spolecnosti, utapejici se ve spirale korupce, prisel prosty mnich, ktery dal vse do pohybu. A ted prosim- opet neresim, zda- li „dobre“, anebo „spatne“, jeho zasluha je v tom, ze dokazal gordicky uzel kolabujiciho systemu rozetnout.
  jinak vam rozumim, tohle asi nejde videt jinak.

  Pri tehle uvaze je treba se abstrahovat od nazoru druhych, kterym nebyl prislusny vyvoj po chuti a uchopit vec pokud mozno objektivne. Bez techto lidi by nedoslo ke zmene a bez zmeny by to bylo horsi, nezli s ni.

  to ze odhodlany jedinec v prihodne pozici surfuje na vlne doby a tim dobu meni je i muj nazor. jen ma, dnes vice nez drive, zas sebou stab. Savonarola – tam se vyjadrovat nebudu, nemam to nastudovane, ale Havla pamatuji osobne, bylo to medialni maskot rizeny lidmi kteri meli hlavu na mysleni. To jste se uplne netrefil.

  ja uprednostnuji archytekta zmen, toho kdo tvori koncepci ( Kissinger rekneme kdyz us jsme u tech negativnich vzoru ;). Jadro pudla je v schopnosti vykrocit z paradigma systemu , kouknout se zvenku, nahlednou moznosti dalsiho vyvoje a pka se zase vrati a rozpracovat je v ramci toho systemu.

 • Alena • 24. června 2016

  lomikel napsal
  jasne, kdo normani by se netesil

  ale clanek z aeronetu je , v jadru , o tom ze k tomu muze dojit lec nemusi a ze to je v postate kolateral k boji ruzne globalnich elit. Coz obavam se je +- faktum (kdyz nechame stranu nejjemnejsi detaili postoju a akci elit ktere mohou byt vykladany ruzne i v ramci kontextu clanku) a proto pisu ze Brexit otvrel „moznost“

  štěstí přeje připraveným, což si představuji tak, že by již měl existovat program přetvoření EU. Ten ovšem ani existovat nemůže, protože EU řídí nevolení komisaři. Pak zbývá nepodřídit se EU a spolupracovat např. na úrovni čtyřky, což není zase reálné při pohledu na to, kdo nám vládne

 • bergpora • 24. června 2016

  lomikel napsal
  Havla pamatuji osobne, bylo to medialni maskot rizeny lidmi kteri meli hlavu na mysleni. To jste se uplne netrefil.

  Havel byl simulakrum, zastupujici ve sve funkci dejinnou osobnost. To je jasne, zadny priklad neni 100%, proto je to priklad. Havel je priklad treba 10%, ale je.

  „Jadro pudla je v schopnosti vykrocit z paradigma systemu , kouknout se zvenku, nahlednou moznosti dalsiho vyvoje a pka se zase vrati a rozpracovat je v ramci toho systemu.“

  Ano, presne o tom mluvim a dejiny Evropy mne proto naplnuji optimismem, ze i v nasi tezke dobe se nekdo takovy najde. Samozrejme je ve hre vice faktoru, napr. moznosti medialni propagandy atd., ovsem i dustojnici jsou lide a kazdy politik ma maminku :-)
  Jasne je, ze pokud bude system zabetonovany a u moci budou pouze spokojeni lide, nic se stat nemuze, na potlaceni kazde revolty jsou zdroje a metody.
  Brexit otevrel MOZNOST a dodal cas a silu mnohym a je treba to tak brat, na jednoznacny zaver je prilis brzy.

 • Martin (už bez taky m) • 24. června 2016

  „…ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi)… “
  To je ale blábol…
  Mám nepříjemně dlouhodobý dojem (bezmála přes 20 let), že jaksi generuje velké kulové a ne myslitele…
  A když, tak mnohé „Evropské myslitele“ bych Rusku nepřál ani za trest…
  Rusko je velký, samostatný národ který funguje naštěstí jinak než -dnes úpadková- Západní Evropa.
  A pro Evropu jsou SVÉBYTNÍ Rusové jednoznačně přínos. O „přínosnosti“ svébytných myslitelů Evropy“ Rusku lze ale bohužel v posledním cca století silně pochybovat…
  Kdyby Evropa skutečně stále generovala „myslitele na nejvyšší úrovni“, nebyla by tam kde se dnes řítí, nedopustila by zničení svého „rodinného stříbra“ (sociálních států), nezdiskreditovala by myšlenku Evropského spojenectví, nezahodila by poválečný étos víry lidí v lepší svět- který po děsivých hrůzách války a pogromů, všeobjímajícího násilí byl úžasnou možností JÍT ZA LEPŠÍ EVROPOU I SVĚTEM! Ne.rala by se válečnicky do Ruska…,
  nezahodila by étos let 60-tých…
  Jestliže Evropa ty „myslitele“ stále „generuje“, proč ustavuje idioty typu Schulze, Junckera, Porošenka, Pavla…do významných funkcí?
  Rusové toho asi tolik „negenerují“, ale působí a jednají všeobecně mnohem čistěji a upřímněji (pokud některé také nezkazily peníze a moc)…
  Jo „myslitelé Evropští“…- ne opravdu nevidím, že by si toho sama byla i vědoma -že má údajně „nadprůměrný potenciál (dle některých) v tomto „generování“… jinak by NEZDISKREDITOVALA OBČANSKOU SPOLEČNOST, myšlenku demokracie…
  V současnosti má bohužel Evropa, a zejména ta Západní PRVENSTVÍ ne v generování ale V DEGENEROVÁNÍ…

 • bergpora • 24. června 2016

  Martin (už bez taky m) napsal
  Jestliže Evropa ty „myslitele“ stále „generuje“, proč ustavuje idioty typu Schulze, Junckera, Porošenka, Pavla…do významných funkcí?

  Vy jste typicka malomyslna 5. kolona, Martine. Rozvrh je velmi jednoduchy: bud se Evropa emancipuje vlastnimi silami, anebo skonci jako velka montovna. Rusove na silne Evrope z historickych a i aktualnich duvodu zajem nemaji, evropskym cilem vzdy bylo Rusko zlikvidovat a rozdelit si ho, coz Rusove vedi velmi dobre.
  Takze kdybychom se nahodou dostali pod rusky vliv, zadne vitezstvi by to take nebylo, ruska montovna v bledemodrem.
  Jen vlastnimi silami, jako v minulosti, tohle je vase zeme, vas kontinent, tak se snazte, porazenectvi k cili nevede.

 • peter. • 24. června 2016

  http://www.hlavnespravy.sk/cameron-rezignoval-z-postu-premiera/800026
  Ešte Juncker,Schulz a Tusk.Ale to by som od týchto sráčov chcel asi priveľa.

 • peter. • 24. června 2016

  http://ukraina.ru/images/101676/26/1016762637.jpg
  tá reťaz….

 • peter. • 24. června 2016

  bergpora napsal
  . Rusove na silne Evrope z historickych a i aktualnich duvodu zajem nemaji

  Majú!!!
  Ale musí to byť Európa priateľská a kooperujúca.Na takej Európe Rusom záleží veľmi.Taká Európa je pre nich životne dôležitá.

 • bergpora • 24. června 2016

  peter. napsal
  Ale musí to byť Európa priateľská a kooperujúca.

  Rad nemeckych rytiru- Rzeczpospolita- Karel XII (Severni valka)- podpora Turecka pri kazde rusko-turecke valce- Napoleon- Hitler- Atlanticke spolecenstvi.
  Me by se Evropa pratelska a kooperujici take libila, ale u ideove kolebky Evropy, coby sudicka, bohuzel stalo dialekticke paradigma rustu a pokroku skrze nasilny stret konkurencnich koncepci (teze a antiteze :-)

 • leho • 24. června 2016

  Z článku: Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA.

  Prosím vás, alespoň někteří, vzpamatujte se. Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války někdy v roce 1945 či nejpozději 1946. A pokud si správně pamatuji, tak ve svých pamětech se W. Churchill zmiňuje, že myšlenkou se zabýval už o několik let dříve, tj. hned po začátku války. CIA byla založená až v roce 1947 a těžko by vynalezla nějakou EU. Ostatně, rád bych viděl ty dokumenty z Národního archívu.

  BTW, dnešní EU nemá s původní myšlenkou Spojených států evropských W. Churchilla vůbec nic společného a proto ten Brexit.

  A což takhle dokumenty o americkém brouku? Ty by měly v tom archívu být také. Holt si nemohu odpustit to nemístné rýpnutí :-) …

 • bergpora • 24. června 2016

  leho napsal
  A což takhle dokumenty o americkém brouku?

  Tady je mate:
  http://www.sussex.ac.uk/Units/spru/hsp/documents/CWCB33-Garrett.pdf

 • Jan Kristek • 24. června 2016

  Martin (už bez taky m) napsal

  „…ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi)… “
  To je ale blábol…
  Mám nepříjemně dlouhodobý dojem (bezmála přes 20 let), že jaksi generuje velké kulové a ne myslitele…
  A když, tak mnohé „Evropské myslitele“ bych Rusku nepřál ani za trest…
  Rusko je velký, samostatný národ který funguje naštěstí jinak než -dnes úpadková- Západní Evropa.
  A pro Evropu jsou SVÉBYTNÍ Rusové jednoznačně přínos. O „přínosnosti“ svébytných myslitelů Evropy“ Rusku lze ale bohužel v posledním cca století silně pochybovat…
  Kdyby Evropa skutečně stále generovala „myslitele na nejvyšší úrovni“, nebyla by tam kde se dnes řítí, nedopustila by zničení svého „rodinného stříbra“ (sociálních států), nezdiskreditovala by myšlenku Evropského spojenectví, nezahodila by poválečný étos víry lidí v lepší svět- který po děsivých hrůzách války a pogromů, všeobjímajícího násilí byl úžasnou možností JÍT ZA LEPŠÍ EVROPOU I SVĚTEM! Ne.rala by se válečnicky do Ruska…,
  nezahodila by étos let 60-tých…
  Jestliže Evropa ty „myslitele“ stále „generuje“, proč ustavuje idioty typu Schulze, Junckera, Porošenka, Pavla…do významných funkcí?
  Rusové toho asi tolik „negenerují“, ale působí a jednají všeobecně mnohem čistěji a upřímněji (pokud některé také nezkazily peníze a moc)…
  Jo „myslitelé Evropští“…- ne opravdu nevidím, že by si toho sama byla i vědoma -že má údajně „nadprůměrný potenciál (dle některých) v tomto „generování“… jinak by NEZDISKREDITOVALA OBČANSKOU SPOLEČNOST, myšlenku demokracie…
  V současnosti má bohužel Evropa, a zejména ta Západní PRVENSTVÍ ne v generování ale V DEGENEROVÁNÍ…

  S tou Evropou jsem si už kdysi všiml, že už od dávného pravěku funguje tak, že do ní vždy přijdou nějaké živočišné druhy nebo lidské kultury z východu, a v Evropě pak zdegenerují. Vždy byla jen jakýmsi slepým střevem Asie, ve kterém vše, co do ní z Asie přišlo, zahnilo…

 • bergpora • 24. června 2016

  leho napsal
  Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války

  Tak jeste tady:
  http://www.eu-facts.org/en/background/dark_roots_europe_lecture.html

 • peter. • 24. června 2016

  bergpora napsal
  Rad nemeckych rytiru- Rzeczpospolita- Karel XII (Severni valka)- podpora Turecka pri kazde rusko-turecke valce- Napoleon- Hitler- Atlanticke spolecenstvi.
  Me by se Evropa pratelska a kooperujici take libila, ale u ideove kolebky Evropy, coby sudicka, bohuzel stalo dialekticke paradigma rustu a pokroku skrze nasilny stret konkurencnich koncepci (teze a antiteze

  A obdobia spolupráce a vzájomného porozumenia – Peter I.,protinapoleonské vojny.prvá aj druhá svetová vojna a dokonca aj ten socializmus.Vždy je to o vzájomnom porozumení a obojstranných výhodách.
  bergepora !
  čo by malo Rusko zo skrachovanej Európy?Oni sa potrebujú aby prežili.Slabá Európa nepomôže nikomu a ničomu.A to,čo sa dnes deje,je pokus o likvidáciu Európy a Ruska zo strany USA a VB.Európa je odsúdená na spoluprácu s RF.Zvlášť keď sa ukazuje,že spolupráca Európy s USA je pre Európu kontraproduktívna.

 • bergpora • 24. června 2016

  Petr I je v tomhle zajimava osoba: Zalozil Petrohrad uprostred svedskeho uzemi. Ingrie, dominium svedskeho cisarstvi, trvala na uzemi dnesniho Petrohradu temer 100 let, do roku 1721. A Petrohrad byl zalozen 1703 a to primo uprostred Ingrie. Me to prijde jako nejaka rafinovana vyssi hra, protoze pro normalniho smrtelnika nema tenhle fakt zadne vysvetleni.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Ingria

 • Sio • 24. června 2016

  cnemo napsal

  Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost…

  Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:)

  Tak to bychom byli dva.

 • Aleš • 24. června 2016

  Bergpora je typický troll s automatickým vkládáním spamů a odporných urážek. To je typická dnešní mločí strategie 5 kolony jelit USA označit někoho za 5. kolonu (Ruska). Svoboda každého jedince přeci končí u svobody druhého jedince. Martin bez taky m výborně rozvinul již tak výtečnou úvahu pana Mana a není náhodou, že pokaždé, když padnou podobné perly na om, nastává útok lehovistů a masivní trollení. Není tohle již skutečný útok na poslední špetky našich svobod?
  Hanba takovému lidskému odpadu. FUJ!

 • Bety • 24. června 2016

  Sio napsal
  Tak to bychom byli dva.

  Tak to bychom byli tři.

 • Sio • 24. června 2016

  leho napsal

  Z článku: Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA.

  Prosím vás, alespoň někteří, vzpamatujte se. Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války někdy v roce 1945 či nejpozději 1946. A pokud si správně pamatuji, tak ve svých pamětech se W. Churchill zmiňuje, že myšlenkou se zabýval už o několik let dříve, tj. hned po začátku války. CIA byla založená až v roce 1947 a těžko by vynalezla nějakou EU. Ostatně, rád bych viděl ty dokumenty z Národního archívu.

  BTW, dnešní EU nemá s původní myšlenkou Spojených států evropských W. Churchilla vůbec nic společného a proto ten Brexit.

  A což takhle dokumenty o americkém brouku? Ty by měly v tom archívu být také. Holt si nemohu odpustit to nemístné rýpnutí …

  Heh, nechci být příliš jízlivý, ale o sjednocené Evropě snil například už Jiří z Poděbrad a nepochybně i další.

 • dixi • 25. června 2016

  k posledním třem příspěvkům přidávám souhlas.

 • peter. • 25. června 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=qEl_uHwjSaU

 • Honza999 • 25. června 2016

  Nejsem si tou nadvládou Washingtonu tak úplně jistý….

  Podle mého názoru to není tak, jak je nám předkládáno. Pokud vládci světa chtějí, abychom se domnívali že světem hýbou USA, bezpochyby to bude kamufláž, protože oni sami jsou tím pádem neviditekní a chtějí, aby to tak zůstalo i nadále. Myslím, že bankéři z City nikdy skutečnou moc z rukou nepustili, jen si zvolli obslužnou elitu zpoza oceánu. Domnívám se, že Evropskou unií nehýbe Merkel. Ona je jen figurka a plní příkazy dalších figurek. Obyčejný občan při přemýšlení o tom kdo tu vládne skončí u ní. Ten zvídavější přes ni „dojde“ k USA. A také skončí. Ale já myslím, že další cesta nitek vede do Londýna. Vládci světa odstavili Británii z „centra moci“ – podle hesla sejde z očí, sejde z mysli. A hlavně z těch očí a mysli světa se ztratili oni – a mohou v anonymitě dělat cokoli. Když se něco podělá, bude to na jiné, vše připravované nepříjemné pro lidi také bude na jiné.
  Podle mého linie vedení je – nadnárodní kapitál se sídlem v Londýně>USA, jejích armáda a CIA jako hlavní výkonné síly pro celý svět>Německo a Francie jako podřízená „divize“ pro Evropu. No a Británie jako hlavní sídlo – štáb toho všeho – nenápadně vzadu. Podle mého EU, Brusel a totalita z nich vycházející jsou „produktem“ londýnské City a Británie z EU „zdrhá“ hlavně proto, aby zůstala jako sídlo moci oázou klidu a moři zběsilých nařízení. Jestli se Britům – občanům žije dobře nebo špatně, to vládce nebolí, hlavní je, aby jejich „nasranost“ nepřekročila hranici, po které by Británie přestala být oázou „klidu na práci“. Jestli se odtrhne Skotsko nebo S. Irsko není důležité – vládnout světu se dá i bez nich a navíc, bude to přece vzorovou ukázkou demokracie – a kdo by v takové demokracii hledal ty největší světové darebáky, že…

 • zedd • 26. června 2016

  @bergpora: Asi znáte Tolstého a Dostojevského. Jsou to podřadní autoři? Ruská muzika je na Evropské úrovni atd… Před 100 lety tam panoval fakt odpudivý feudalismus, přesto tihle mužici zvládli technologii jaderného štěpení a lety do vesmíru. Vytekla při tom spousta krve, ale to na Západě taky. Vyvraždění původního obyvatelstva USA je moderní historie.

 • zedd • 26. června 2016

  bergpora napsal

  Petr I je v tomhle zajimava osoba: Zalozil Petrohrad uprostred svedskeho uzemi. Ingrie, dominium svedskeho cisarstvi, trvala na uzemi dnesniho Petrohradu temer 100 let, do roku 1721. A Petrohrad byl zalozen 1703 a to primo uprostred Ingrie. Me to prijde jako nejaka rafinovana vyssi hra, protoze pro normalniho smrtelnika nema tenhle fakt zadne vysvetleni.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Ingria

  Hovořili obyvatelé Ingrie „švédsky“, nebo nějakou slovanskou hatmatilkou? V každém případě byli pravoslavní, takže kulturně to prostě není součást Švédska. Tohle je ostatně obecný problém legalita vs. legitimita.

 • zedd • 26. června 2016

  Je to stejný nesmysl jako by si Česká republika nárokovala Horní a Dolní Lužici, protože to prokazatelně byly země Koruny české.

 • zedd • 26. června 2016

  Ostatně i v tom zmiňované článku se píše, že to byla bažina a jediné, o co šlo švédským oficiálům, bylo clo. A Luther.

 • hudryper • 26. června 2016

  Honza999 napsal
  nadnárodní kapitál se sídlem v Londýně>USA, jejích armáda a CIA jako hlavní výkonné síly pro celý svět>Německo a Francie jako podřízená „divize“ pro Evropu. No a Británie jako hlavní sídlo – štáb toho všeho – nenápadně vzadu. Podle mého EU, Brusel a totalita z nich vycházející jsou „produktem“ londýnské City a Británie z EU „zdrhá“ hlavně proto, aby zůstala jako sídlo moci oázou klidu a moři zběsilých nařízení.

  S tímto tvrzením se dá souhlasit s jedinou výhradou. Někteří původně kolegové světové centrální
  moci Londýnské city podílející se zejména posledních 150 let na vybudování světa,který jim patřil
  postupně z 10% na dnešní stav převyšující 50% přestali být „potřební“, a tak jim bylo předvedeno,
  že mohou být v případě potřeby hladce eliminováni(Lehman před 8 roky a Rockefeller loni na
  konci roku.)Tito „vyvrhelové z ráje“ samozřejmě nejsou zvyklí prohrávat a k ozbrojeným složkám
  USA mají přímý vztah,jsou jim geograficky blíže ,navíc s ohromujícím vlivem sionistických lobby,
  většinou spojenců.Jediným rychlým způsobem jak se bránit je podnikat silové aktivity na hraně
  světové války a spoléhat na vítězství v 6.prioritě.Na ní se však rodina světovládců pojistila silnou
  ruskou a úžasně rostoucí čínskou armádou a efektivními tajnými službami.
  Mám zato,že brexit byl vyvolán proto,aby připravovaná válka v Evropě,v pořadí už třetí,nezasáhla
  Londýn a aby její zámořský okupant neměl kontrolu prostřednictvím bruselských loutek nad jeho
  podílem na připravované katastrofě a také nad konspiratívním spojením s vedením Číny a Ruska.
  Přitom by se mohlo někomu zdát,že jde vlastně o jakési mírotvůrce a proto hodné naší podpory.
  Pro malé státy v Evropě vidím jedinou správnou politiku. Vytvořit zdola spolupracující skupinu
  zemí dle návodu pana Kurase,nespolupracovat s loutkama v EU a NATO na přípravě útočné války
  proti Rusku,co nejrychleji se ozbrojit a vytvořit svou vlastní obrannou armádu potřebné velikosti.
  Tímto způsobem efektivně zabránit plánu dalšího zničení Evropy a Ruska,protože bez střední Evropy ve svých řadách žádnou evropskou válku s Ruskem prakticky vést nelze. Je to zřejmě šance
  nejen k přežití,ale posléze i k vytvoření lepšího společenského systému v Evropě.

 • fajt • 26. června 2016

  hudryper napsal
  hudryper

  Hudrypere, střední Evropa není schopná ( lidským potenciálem ) s Ruskem vést válku, ta může maximálně pronajmout své území americkým žoldákům a teroristům a mezi tím si počkat na svůj demografický konec ( těch pár zdejších zbohatlíků, kteří se fyzicky převedli do říše, za nějaký pochybný národ a zemi bojovat nebudou ) . ..)

 • peter. • 26. června 2016

  fajt napsal
  střední Evropa není schopná (

  fajt:
  Ten Kurasov návod uverejnený aj v PL,zase nevidím ako nerealizovateľný.Dokonca si myslím,že ide o jedinú možnosť ako sa zbaviť bezočivej bruselskej nadradenosti.Myslím,že aj Poliaci si rýchlo uvedomia,že zo západu ich nič dobrého nečaká a zmenia svoj postoj k RF.
  No niečo robiť treba,lebo ak sa stane,že EU krachne,tak ostaneme sami s rozpredanou a rozkradnutou republikou.A bez podpory niekoho silného z vonku jednoducho nebudeme schopní postaviť sa na nohy.Aj keď ČR na tom nie je až tak zle ako SR,lebo česká ekonomika je napojená na nemeckú a Nemecko nikam neujde od Česka.

 • hudryper • 26. června 2016

  fajt napsal
  Hudrypere, střední Evropa není schopná ( lidským potenciálem ) s Ruskem vést válku, ta může maximálně pronajmout své území americkým žoldákům a teroristům a mezi tím si počkat na svůj demografický konec

  Přisuzuje to kolísavému tlaku a vysoké vlhkosti,že jste tak flagrantně nepochopil,co jsem uvedl v
  předchozím příspěvku.Střední Evropa žádnou válku proti Rusku,zejména pak na svém území nejen nepotřebuje,ale byl by to zřejmě totální konec středoevropské kultury.Válku,jak o tom sní polští rusofobové,není schopna se svými současnými armádami vést,dokonce se ani ubránit větší vojenské síle,ale měla by být schopna držet své území mimo globální střet vyvažováním vojenského
  vlivu obou stran. K takové “ středoevropské konfederaci“ by se rychle přidali Srbové i Slovinci a
  určitě i Rusíni. vyloučena z toho by měla zůstat Halič,která by mohla být „svěřeneckým územím“
  Polska,“něch še paňstvo kochane zabavja po svojim“…

 • fajt • 26. června 2016

  hudryper napsal
  Přisuzuje to kolísavému tlaku a vysoké vlhkosti,že jste tak flagrantně nepochopil,co jsem uvedl v
  předchozím příspěvku.Střední Evropa žádnou válku proti Rusku,zejména pak na svém území nejen nepotřebuje,ale byl by to zřejmě totální konec středoevropské kultury.Válku,jak o tom sní polští rusofobové,není schopna se svými současnými armádami vést,dokonce se ani ubránit větší vojenské síle,ale měla by být schopna držet své území mimo globální střet vyvažováním vojenského
  vlivu obou stran. K takové “ středoevropské konfederaci“ by se rychle přidali Srbové i Slovinci a
  určitě i Rusíni. vyloučena z toho by měla zůstat Halič,která by mohla být „svěřeneckým územím“
  Polska,“něch še paňstvo kochane zabavja po svojim“…

  tak poláci jsou asi poslední poctiví nacionální šovinisté staršího ranku ve střední Evropě, ale ani oni by nakonec nebyli v dostatečném počtu, aby vážněji oponovali ruské síle ( a už vůbec ne, pokud by se američané po anglicku vypařili ),je zase pravdou, že rusové ( na rozdíl od českého) by polské území nikdy neasimilovali ( to je taky historicky prověřeno ), takže ruská strana nemá zájem poláky fyzicky zabrat ( to ví i Kaczynski a proto si na kremelskou stranu tolik slovně dovoluje ), ale vyhovovala by jim polská natura ( psal jsem o ní podrobně pod jinou statí) pro obchod, při tvoření nového ekonomického prostoru v Evropě, ta je pragmatická, ale ne až tak vlezle a servilně jak u jiných slovanských kmenů, které byly za století totálně zbaveny svých dobrých kořenů – takže když to vezmu obecně, ani polákům by nevyhovovala válka, jak si jí představují neoconové a jejich mluvící morda Killary, ale do nového vztahu o novou Evropu, kde by hráli významný prim, by s Ruskem tvrdě licitovali a vyjednávali si své podmínky ( což by u čechů taky nehrozilo, ti by se zase sesypali případným novým pánům do klína). ..)

 • fajt • 26. června 2016

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/06/26/byl-cerny-myslivec-opravdu-cernoch/ – nu vot česká kultura za evropské chechtáky. ..)

 • peter. • 26. června 2016

  fajt napsal

  http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/jak-slovensko-vidi-cizinci/r~cb2850043a1311e6a4100025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&ut

  Slovákom prd záleží na tom,čo si o nich myslia cudzinci.Čechov za cudzincov nepovažujeme.Nie sme bohatí ale máme svoju hrdosť.Rodina je pre nás posvätná a pomoc susedov nie iba pri stavbe domu je normou.Od nikoho nič nechceme a keď máme,radi pohostíme aj cudzincov.Sme takí istí ako Moraváci,kde to poznám,lebo tam mám po manželke rodinu.Pravdepodobne sú úplne rovnakí aj Česi,aj keď diskusia pod článkom to práve nedokazuje.K nám chodia ľudia radi.Aj Česi,ktorí objavili kút Slovenska v ktorom žijem až v posledných cca 10-tich rokoch.
  Nech sa páči,navštívte nás.Ešte sme nikomu neodmietli pohár vody a kus chleba.

 • peter. • 26. června 2016

  Toto si o Brexite myslí satanáš Soroš:
  http://ukraina.ru/news/20160626/1016773008.html

 • fajt • 26. června 2016

  peter. napsal
  Slovákom prd záleží na tom,čo si o nich myslia cudzinci.Čechov za cudzincov nepovažujeme.Nie sme bohatí ale máme svoju hrdosť.Rodina je pre nás posvätná a pomoc susedov nie iba pri stavbe domu je normou.Od nikoho nič nechceme a keď máme,radi pohostíme aj cudzincov.Sme takí istí ako Moraváci,kde to poznám,lebo tam mám po manželke rodinu.Pravdepodobne sú úplne rovnakí aj Česi,aj keď diskusia pod článkom to práve nedokazuje.K nám chodia ľudia radi.Aj Česi,ktorí objavili kút Slovenska v ktorom žijem až v posledných cca 10-tich rokoch.
  Nech sa páči,navštívte nás.Ešte sme nikomu neodmietli pohár vody a kus chleba.

  já to vím, Peter, proto tam tak rád jezdím. ..)

 • Sio • 26. června 2016

  peter. napsal
  fajt:
  Ten Kurasov návod uverejnený aj v PL,zase nevidím ako nerealizovateľný.Dokonca si myslím,že ide o jedinú možnosť ako sa zbaviť bezočivej bruselskej nadradenosti.Myslím,že aj Poliaci si rýchlo uvedomia,že zo západu ich nič dobrého nečaká a zmenia svoj postoj k RF.
  No niečo robiť treba,lebo ak sa stane,že EU krachne,tak ostaneme sami s rozpredanou a rozkradnutou republikou.A bez podpory niekoho silného z vonku jednoducho nebudeme schopní postaviť sa na nohy.Aj keď ČR na tom nie je až tak zle ako SR,lebo česká ekonomika je napojená na nemeckú a Nemecko nikam neujde od Česka.

  Poláci na sebe radši nechají shodit atomovku, než by si něco uvědomili.

 • Sio • 26. června 2016

  fajt napsal
  tak poláci jsou asi poslední poctiví nacionální šovinisté staršího ranku ve střední Evropě, ale ani oni by nakonec nebyli v dostatečném počtu, aby vážněji oponovali ruské síle ( a už vůbec ne, pokud by se američané po anglicku vypařili ),je zase pravdou, že rusové ( na rozdíl od českého) by polské území nikdy neasimilovali ( to je taky historicky prověřeno ), takže ruská strana nemá zájem poláky fyzicky zabrat ( to ví i Kaczynski a proto si na kremelskou stranu tolik slovně dovoluje ), ale vyhovovala by jim polská natura ( psal jsem o ní podrobně pod jinou statí) pro obchod, při tvoření nového ekonomického prostoru v Evropě, ta je pragmatická, ale ne až tak vlezle a servilně jak u jiných slovanských kmenů, které byly za století totálně zbaveny svých dobrých kořenů – takže když to vezmu obecně, ani polákům by nevyhovovala válka, jak si jí představují neoconové a jejich mluvící morda Killary, ale do nového vztahu o novou Evropu, kde by hráli významný prim, by s Ruskem tvrdě licitovali a vyjednávali si své podmínky ( což by u čechů taky nehrozilo, ti by se zase sesypali případným novým pánům do klína). ..)

  No, když se podívám na tradičně zaostalejší Polsko, které v historii mnohokrát dostalo od Čechů po čuni (ani ten Těšín by bez Němců nedobyli), tak mám pocit, že polskou zvláštností je spíše drzá velkohubost, než úspěchy v boji. U nás na Moravě mají už pár desítek let Poláci pověst vexláků se vším možným a k tomu se ta velkohubost hodí.

 • fajt • 26. června 2016

  Sio napsal
  No, když se podívám na tradičně zaostalejší Polsko, které v historii mnohokrát dostalo od Čechů po čuni (ani ten Těšín by bez Němců nedobyli), tak mám pocit, že polskou zvláštností je spíše drzá velkohubost, než úspěchy v boji. U nás na Moravě mají už pár desítek let Poláci pověst vexláků se vším možným a k tomu se ta velkohubost hodí.

  vy jste asi v Polsku dlouho nebyl, že, Sio. ..)

 • fajt • 26. června 2016

  Sio napsal
  No, když se podívám na tradičně zaostalejší Polsko, které v historii mnohokrát dostalo od Čechů po čuni (ani ten Těšín by bez Němců nedobyli), tak mám pocit, že polskou zvláštností je spíše drzá velkohubost, než úspěchy v boji. U nás na Moravě mají už pár desítek let Poláci pověst vexláků se vším možným a k tomu se ta velkohubost hodí.

  to právě už není pravda, Moraváci, hlavně na severu a blízko u hranic, vidí velmi dobře, že jim Polska utíká někam dopředu a u nich jde všechno do kopru – dost lidí odsud jezdí za prací do rzeczipospolitej, což bylo před pár léty naprosto nemyslitelné, polské zboží ( ne to objednávané cz kaufy, aby mohli zdejší manažéři vykazovat velká zisky ) má skutečné i lepší kvalitu a pokud jde o národní identitu a integritu, tak tam poláci hodně posílili a jsou češi hodně daleko na evropském ocasu. ..)

 • peter. • 26. června 2016

  Sio napsal
  polskou zvláštností je spíše drzá velkohubost

  Sio:
  Prepáčte,ale teraz z vás hovoria predsudky.Ja hovorím otvorene,že na Slovensku panuje voči nim väčšia averzia ako v Čechách.Dokonca ak by ste označili Gurala zo Zamaguria alebo z Oravy za Poliaka(ich jazyk je podobnejší poľštine ako slovenčine),tak s veľkou pravdepodobnosťou by ste utŕžili od neho kopanec do zadku.Prosto,historicky dané reminiscencie,plodiace predsudky.Ak sa ale dokážete odosobniť od takýchto reminiscencií tak potom treba uznať,že Poliaci vždy patrili medzi najlepších vojakov v Európe.Nebudem to dokazovať,lebo sme už na túto tému diskutovali.Sú aj dobrí obchodníci,hoci častokrát na náš úkor.Sú aj hrdým národom,ktorý sa nikomu nepodarí rozpustiť v nejakom multikulti kotli.Na škodu je to,že sa radi nechajú strhnúť aj k neuváženým činom alebo výrokom,lebo najskôr konajú a až potom premýšľajú.So všetkým preháňajú asi aj preto,že dodnes vlastne nevie nikto určiť,kde presne sú hranice ich štátu.Od r.1795 až do roku 1918 poľská štátnosť neexistovala.To je pravdepodobne dôvod ich prehnaného národovectva a vlastenectva.Ja do Poľska chodím a mne pripadajú Poliaci ako priateľskí ľudia.Iný postoj ale mám k ich elitám a politikom.To sú hajzli,ale o nič väčší ako tie naše slovenské alebo vaše české elity.

 • peter. • 26. června 2016

  Alexander Tomský o Brexite.
  Pre mňa je dôležité v článku toto cit.
  „Británia ktorá je tradičným národným štátom par exellence ukazuje,že treba v Európe spolupracovať na báze národných(!)štátov a nie proti nim.Dokonca už aj Donald Tusk nedávno vyhlásil,že bez národných štátov to nepôjde „kon.cit.
  Dúfam,že toto zoberie vietor z plachiet tým,ktorí robia všetko pre jednotnú multikultúrnu Európu.
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/politologovia/A-co-bude-teraz-Hovori-Alexander-Tomsky-271362

 • Sio • 26. června 2016

  peter. napsal
  Sio:
  Prepáčte,ale teraz z vás hovoria predsudky.Ja hovorím otvorene,že na Slovensku panuje voči nim väčšia averzia ako v Čechách.Dokonca ak by ste označili Gurala zo Zamaguria alebo z Oravy za Poliaka(ich jazyk je podobnejší poľštine ako slovenčine),tak s veľkou pravdepodobnosťou by ste utŕžili od neho kopanec do zadku.Prosto,historicky dané reminiscencie,plodiace predsudky.Ak sa ale dokážete odosobniť od takýchto reminiscencií tak potom treba uznať,že Poliaci vždy patrili medzi najlepších vojakov v Európe.Nebudem to dokazovať,lebo sme už na túto tému diskutovali.Sú aj dobrí obchodníci,hoci častokrát na náš úkor.Sú aj hrdým národom,ktorý sa nikomu nepodarí rozpustiť v nejakom multikulti kotli.Na škodu je to,že sa radi nechajú strhnúť aj k neuváženým činom alebo výrokom,lebo najskôr konajú a až potom premýšľajú.So všetkým preháňajú asi aj preto,že dodnes vlastne nevie nikto určiť,kde presne sú hranice ich štátu.Od r.1795 až do roku 1918 poľská štátnosť neexistovala.To je pravdepodobne dôvod ich prehnaného národovectva a vlastenectva.Ja do Poľska chodím a mne pripadajú Poliaci ako priateľskí ľudia.Iný postoj ale mám k ich elitám a politikom.To sú hajzli,ale o nič väčší ako tie naše slovenské alebo vaše české elity.

  Samozřejmě, když se hodnotí celý národ, je v tom vždy nějaká nefér generalizace, tak já se přiznám. Použil jsem nadsázky, protože jsem chtěl trošku nadzvednout fajta za ty jeho řeči, které jsou v podobném duchu. :-)
  Co se týče vojenských úspěchů, Češi byli vyhlášení válečníci až do husitů. Určitě by se našly i momenty, co se týče odboje ve 2. světové.
  S Poláků si vybavuji Sobieského …

 • Sio • 26. června 2016

  fajt napsal
  to právě už není pravda, Moraváci, hlavně na severu a blízko u hranic, vidí velmi dobře, že jim Polska utíká někam dopředu a u nich jde všechno do kopru – dost lidí odsud jezdí za prací do rzeczipospolitej, což bylo před pár léty naprosto nemyslitelné, polské zboží ( ne to objednávané cz kaufy, aby mohli zdejší manažéři vykazovat velká zisky ) má skutečné i lepší kvalitu a pokud jde o národní identitu a integritu, tak tam poláci hodně posílili a jsou češi hodně daleko na evropském ocasu. ..)

  Nojo, nojo, Polákům se v posledních pár letech opravdu daří, to je fakt. :-)

 • Sio • 26. června 2016

  peter. napsal
  Slovákom prd záleží na tom,čo si o nich myslia cudzinci.Čechov za cudzincov nepovažujeme.Nie sme bohatí ale máme svoju hrdosť.Rodina je pre nás posvätná a pomoc susedov nie iba pri stavbe domu je normou.Od nikoho nič nechceme a keď máme,radi pohostíme aj cudzincov.Sme takí istí ako Moraváci,kde to poznám,lebo tam mám po manželke rodinu.Pravdepodobne sú úplne rovnakí aj Česi,aj keď diskusia pod článkom to práve nedokazuje.K nám chodia ľudia radi.Aj Česi,ktorí objavili kút Slovenska v ktorom žijem až v posledných cca 10-tich rokoch.
  Nech sa páči,navštívte nás.Ešte sme nikomu neodmietli pohár vody a kus chleba.

  Slováky mám rád a mám mezi nimi i pár kamarádů, nikdy jsem s nimi neměl problém. Povahově je řadíme někde mezi Čechy a Rusy. Jsou emotivnější, přímočařejší, pohostinnější a méně komplikovaní, než Češi, ale přesně to se dá říci v poměru Slováci a Rusové. Zase generalizace, samozřejmě. Slováci se ale podle mého názoru přibližují jen k jižním Moravákům. U nás na severu je to taková Amerika, tavící kotel všech možných národností. Češi, Moraváci, Poláci i Slováci. Také ale Němci, Šlonzáci, Prajzaci. Možná proto se také říká, že na severu moravy se mluví spisovnější češtinou, než v Praze. Tedy minimálně si nepleteme i s y. :-)

 • peter. • 26. června 2016

  Sio napsal
  S Poláků si vybavuji Sobieského …

  Poľskí stíhači v boji o Angliu(lietal s nimi aj Čech Josef František) a ich podľa hodnotenia anglických veliteľov „šialená odvaha“,Monte Casino,Boleslav I.Chrabrý,dobytie Moskvy r.1610,nemeckí križiaci a bitka pri Grunwalde (poľsko teutonská vojna),poľské légie v Napoleonovej armáde,poľsko-švédska vojna…..

 • peter. • 26. června 2016

  Sio napsal
  Povahově je řadíme někde mezi Čechy a Rusy.

  To je ťažké určovať.Osobne si myslím,že sa od našich susedov nejako výraznejšie nelíšime.Ono po Tataroch v r.1241 ostalo Slovensko čiastočne vyľudnené.My dnešní Slováci sme vlastne takí, v dobrom slova zmysle bastardi.V každom z nás koluje krv slovenská,tatárska,nemecká,maďarská,srbská aj chorvátska(ušli k nám pred Turkami),rusínska aj valašská no a aj česká(Jiskrovi bratríci).Boh vie,ako sme si dokázali uchovať našu osobitú kultúru,jazyk a národné povedomie.

 • Sio • 26. června 2016

  peter. napsal
  To je ťažké určovať.Osobne si myslím,že sa od našich susedov nejako výraznejšie nelíšime.Ono po Tataroch v r.1241 ostalo Slovensko čiastočne vyľudnené.My dnešní Slováci sme vlastne takí, v dobrom slova zmysle bastardi.V každom z nás koluje krv slovenská,tatárska,nemecká,maďarská,srbská aj chorvátska(ušli k nám pred Turkami),rusínska aj valašská no a aj česká(Jiskrovi bratríci).Boh vie,ako sme si dokázali uchovať našu osobitú kultúru,jazyk a národné povedomie.

  Stejně jako Češi. Z příchozích se stali Slováci.

 • peter. • 26. června 2016

  Írečitý angličan,poslanec britského parlamentu radí ignorovať výsledky referenda:
  http://politikus.ru/events/79384-britanskiy-deputat-prizyvaet-proignorirovat-itogi-referenduma.html
  A tu zase o tom,ako Obama vyhnal chudáka J.Kerryho do Londýna a Bruselu,aby svojim vazalom napravil hlavy :
  http://politikus.ru/events/79391-dzhon-kerri-letit-na-pomosch.html
  Ešte by sa mohlo stať,že EU odmietne ratifikovať TTIP ako sa to už chystá urobiť Manuel Valls vo Francúzsku.
  http://politikus.ru/events/79398-vo-francii-nazvali-nevozmozhnym-soglashenie-po-transatlanticheskomu-partnerstvu-s-ssha.html

 • aram • 26. června 2016

  Alena napsal

  pro Čínu je brexit zklamání
  pokud Evropu ovládne Amerika, klepe válka na dveře
  http://aeronet.cz/news/brexit-podle-ciny-posili-americkou-hegemonii-ve-svete-velka-britanie-misto-ttip-pristoupi-ke-smlouve-nafta-brexit-udelal-caru-pres-rozpocet-fedu-skotsko-je-trojskym-konem-globalistu/

  Aeronet je docela sporný zdroj, ale asi není tak neinformovaný. Když se to poskládá jinými, tak to vede k zajímavým závěrům
  http://cz.sputniknews.com/byznys/20160626/3385843/pariz-dohoda-ttip-usa-uzavrena.html
  „Žádná dohoda o volném obchodu nemůže být uzavřena, jestliže nedodržuje zájmy Evropské unie. Evropa musí být v této otázce kategorická a Francie to bude kontrolovat. Řeknu vám naprosto otevřeně, že žádná dohoda o transatlantickém obchodu není možná. Zvolila si totiž nesprávný směr“, prohlásil francouzský premiér.

 • Sio • 26. června 2016

  peter. napsal

  Írečitý angličan,poslanec britského parlamentu radí ignorovať výsledky referenda:
  http://politikus.ru/events/79384-britanskiy-deputat-prizyvaet-proignorirovat-itogi-referenduma.html
  A tu zase o tom,ako Obama vyhnal chudáka J.Kerryho do Londýna a Bruselu,aby svojim vazalom napravil hlavy :
  http://politikus.ru/events/79391-dzhon-kerri-letit-na-pomosch.html
  Ešte by sa mohlo stať,že EU odmietne ratifikovať TTIP ako sa to už chystá urobiť Manuel Valls vo Francúzsku.
  http://politikus.ru/events/79398-vo-francii-nazvali-nevozmozhnym-soglashenie-po-transatlanticheskomu-partnerstvu-s-ssha.html

  Peter, mám ti touto cestou předat poděkování od Georgiuse. Pokud mu chceš na sebe poslat mail, můžeš přes mě.

 • Alena • 26. června 2016

  peter. napsal

  Írečitý angličan,poslanec britského parlamentu radí ignorovať výsledky referenda:
  http://politikus.ru/events/79384-britanskiy-deputat-prizyvaet-proignorirovat-itogi-referenduma.html
  A tu zase o tom,ako Obama vyhnal chudáka J.Kerryho do Londýna a Bruselu,aby svojim vazalom napravil hlavy :
  http://politikus.ru/events/79391-dzhon-kerri-letit-na-pomosch.html
  Ešte by sa mohlo stať,že EU odmietne ratifikovať TTIP ako sa to už chystá urobiť Manuel Valls vo Francúzsku.
  http://politikus.ru/events/79398-vo-francii-nazvali-nevozmozhnym-soglashenie-po-transatlanticheskomu-partnerstvu-s-ssha.html

  Amíci to v Evropě značně přepískli a obávám se, že se schyluje k vystoupení dalších zemí. Od EU se netrhnou jen Maďaři, ale i Slováci. Tak mluví má intuice, ne hluboké politické analýzy. Prostě, jsem bláznivá stařena

 • peter. • 26. června 2016

  Alena napsal
  Amíci to v Evropě značně přepískli a obávám se, že se schyluje k vystoupení dalších zemí. Od EU se netrhnou jen Maďaři, ale i Slováci. Tak mluví má intuice, ne hluboké politické analýzy. Prostě, jsem bláznivá stařena

  p.Alena:
  Ja sa zase obávam,že tvrdé jadro EU zostane pokope a nás naivných idiotov,ktorí sme tam povstupovali po r.2000 vykopnú. A my, všetky post socialistické štáty-vykradnuté,rozpredané a života neschopné zostaneme na hunte ako sa hovorí.Pozitívna na tom by mohla byť nádej,že my,všetky takto odkopnuté štáty zabudneme na rôzne vzájomné animozity a vytvoríme niečo spoločné,čo prinesie osoh pre našich ľudí.Život nás k tomu donúti.

 • peter. • 26. června 2016

  Sio napsal
  Peter, mám ti touto cestou předat poděkování od Georgiuse. Pokud mu chceš na sebe poslat mail, můžeš přes mě.

  Pre pána Georgiusa z Raduně:
  Pán Georgius pozdravujem vás a ďakovať mi nemáte za čo.Ste prosto človek,ktorý si zaslúži úctu.Chýbajú mi naše diskusie o rôznych aspektoch života,napr.života slávikov a škovránkov.Vy ale určite máte dôvod prečo ste sa odmlčal.Prajem vám pevné zdravie,dobrú výdrž a aby sa na vás občas usmialo aj to šťastie,ktoré ako sa zdá,sa už tiež sprostituovalo.

 • Martin (už bez taky m) • 26. června 2016

  peter. napsal

  Írečitý angličan,poslanec britského parlamentu radí ignorovať výsledky referenda:
  http://politikus.ru/events/79384-britanskiy-deputat-prizyvaet-proignorirovat-itogi-referenduma.html
  A tu zase o tom,ako Obama vyhnal chudáka J.Kerryho do Londýna a Bruselu,aby svojim vazalom napravil hlavy :
  http://politikus.ru/events/79391-dzhon-kerri-letit-na-pomosch.html
  Ešte by sa mohlo stať,že EU odmietne ratifikovať TTIP ako sa to už chystá urobiť Manuel Valls vo Francúzsku.
  http://politikus.ru/events/79398-vo-francii-nazvali-nevozmozhnym-soglashenie-po-transatlanticheskomu-partnerstvu-s-ssha.html

  Bodaj ho!
  Kdyby je tak Francie skutečně poslala s TTIP do haj.lu!
  Že by první statečná země?
  Nebo si už prostě uvědomili roli a význam svého zemědělství (i pro EU- co tam řekne Francie a … Polsko, to se…).
  Na TTIP se nedá nic dobrého vyjednat, je to nástroj na zničení, doslova vysátí Evropy v zájmu upadajícího hegemona.
  Tu smlouvu je třeba ODMÍTNOUT.
  A pokud u nás někteří tvrdí, že „dosavadní smlouvy s USA jsou ještě horší“ – na omluvu a podporu TTIP – tak ti kdo je uzavřeli by se měli zodpovídat PROČ je tehdy uzavřeli TAKTO!
  Potěšující zpráva pán peter!