Diskuze k článku


 • Dana • 2. května 2018

  No, zrovna ted se „Trumpova prehazovacka“ znazi prehodit vyhybku na : ‚Amerika predevsim‘, ale i to zahrnuje pripadne konflikty s nepratelskymi staty.
  Svolejte referendum v CR o clenstvi v NATO. Klidne si vystupte, ale uvedomte si, ze Rusko za vas bojovat nebude. I Putin ma dlouhodobou politiku, ruske zajmy predevsim. Viz jen verbalni rozhorceni se nad bombardovanim Srbska, vlazna pomoc a pak stahnuti se z Donecka, neucast vojenske podpory pri utocich spojencu zapadu v Syrii, namatkou.

 • Aleš • 3. května 2018

  Dana: Proč by mělo Rusko za nás bojovat? Jestli nebudeme v NATO, nebudou se nás týkat některá rizika plynoucí z jeho existence. Pokud by na nás nechtělo zaútočit samotné NATO, nedokáži si představit útok jiné země na nás. Bombardování Srbska, které bylo provedeno koalicí v čele s vaší armádou, proběhlo před 19 lety, při jiné ekonomické, politické a vojenské síle Ruska a těsně po nástupu současného vedení.
  Hrozící konflikt s KLDR muž s přehazovačkou vyřešil skvěle, inspirován českou literární klasikou J. Haškem. Lépe po těle by bylo lidem, kdyby s Kimem nelaškovali s jaderným kufříkem za zády, co už. Takový materiál, jako je z větší části váš národ především včetně těch, kteří u vás tahají za nitky, si nic decentnějšího asi nezasloužil a na víc na vás nic jiného než hrubá záplata nefunguje. Když si kdokoliv ze západu bere do huby Sýrii či Donbas, beru to jako vrchol nebetyčného pokrytectví. Co se týče referenda čekám, jak se zvolení politici postaví k vyhlašování referend. Vláda v demisi řeší především provozní nikoliv koncepční záležitosti.

 • Aleš • 4. května 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Pavel-z-radia-velice-vazne-zautocil-na-Jaroslava-Foldynu-534523
  Holt když POSRANEC Hamáček spatřuje větší nebezpečí v SPD než v generálu Pavlovi, to se pak těžko některým poslancům jeho strany vykonává mandát poslance…

 • zajoch • 4. května 2018

  https://www.pravda.ru/news/world/europe/european/04-05-2018/1383142-nato-0/?utm_referrer=last_news_list
  Generál Pavel hodnotí ruskou propagandu v článku V NATO byli ohromeni efektivitou „ruské propagandy“

 • orinoko • 4. května 2018

  Dobrý clanek.
  Takové poznání po hromadě let je zásadní počin. Něco jako … Dvě strany teze mince.
  Neexistují dobří. Jen zájmy, kořistění, vychcanost, svinstvo, vyvolenost, pomsta, absence morálky, studu. … a hekatomby KOLA BORA ntu s Veskrnou v reprezentativním předsednictvu.
  Jako bychom pozorovali paralelní vesmír s nekonecnym úžasem nad tím, ze nic není vyloučeno ani po milionu minulých pruseru.
  Breznevovo obočí prý byl knír na vyšší úrovni.
  Kačerova prehazovacka je betonem západního prominutí smyslu.
  Ted by mel soudruh Havel psát svoje absurdity.
  Nikdy v novověku k tomu nebyla tak skvělá příležitost.

 • Gatta • 4. května 2018

  Člověče orinoko – jedno nechápu – proč máš pořád potřebu se nějak vymezovat vůči Havlovi ? Tebe musel nějak hrozně zklamat – a to snad přímo osobně.

  Já o jeho existenci samozřejmě věděl, v prvních dnech plyšáku jsem o něm i chvíli uvažoval, ale komplet se u mě odepsal prakticky okamžitě – a tak mě už nikdy nijak nemohl zklamat.

  A vůbec, koho dnes ještě zajímá … ?

 • orinoko • 4. května 2018

  Já ho mám především na háku. Najdi si , co jsem napsal v dřevních dobách OM jako clanek .
  Já ho klidně budu opomíjet, az nám ho betonová propaganda sametu přestane vnucovat jako Kim Ir Sena českého i světového všehomíra.
  Stydim se za něj.
  Za jeho oslavovane vlezdoprdelstvi, které tak tepal , pokud melo jiný azimut.

 • orinoko • 4. května 2018

  A nějak nechapu …
  Reagoval jsem na článek. Lze opacit … koho zajímá Brežněv? Veskrna je dokonce součástí obou systémových poruch. Komu se to podařilo? Aby nevypadal jako naprostý debil zpetne v obou dějinných uvratich?

 • Gatta • 4. května 2018

  Re orinoko – „nějak nechapu … “ – asi proto, protože nějaký odkaz na Veškrnu je ve většině Tvých příspěvků – a to od určité doby, jako by od určitého „prozření“.
  Dřív to bylo pravidelně spíš o muzice…

  A co současná ČSSD – nebyl by nějaký komentář … ?

 • orinoko • 4. května 2018

  Ta at jde klidně do perDEALe jako VESkrna. Ale podobně to platí o soudruzich. Jejich zprávy ze Sýrie maji velkou selfcenzuru. Aby drželi informační lajnu jedné obří lži.
  Cosi mi rohatý nakukal. A tak jsem zasel na Kosu.
  Tak ještě ke všemu judaisticka propaganda. V českém ANALytickem hejvlu.
  Njn, vůbec se nedivim, ze běžný občan politiku nesleduje. Jedna lez a pitomost vedle druhé, přičemž nejblíže pravdě bývají tzv. spiklenci.
  Socani už se zase pochlapili. Hamáček i Zimola už zvaní jako nejvyšší skin. Asi vlezli do svěrací kazajky systému a nijak jim to nevadí.
  Mne osobně ano.

 • Gatta • 4. května 2018

  Re orinoko – no jo, dřív se vracely náhle proměněné osobnosti z Moskvy, dnes z Vošinktonu. Taková jedna fotka v širáku udělá s uvažováním člověka úplný zázrak.

  Podle čeho se orientiovat? – sledovat toky PENĚZ a hlavně silová pole MOCI.
  A taky číst – od Starého Zákona (běžně nejdostupnější skutečně stará beletrie), přes romanopisce 19. stolet, modernu … až do dneška – všechno stejné. Mění se kuli¨sy a okolnosti, ale grunt je stále týž.
  A pak hlavně nepodlehnout kecům, že „tentokrát je jiná situace a že tentokrát je to všechno úplně jinak“.

  Už to tu dlouho nebylo – a pořád to platí … :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=Cgx0X-xjYRQ

 • orinoko • 4. května 2018

  Jenom taková coda.
  Hola pravda je dneska nežádoucí. V lepším případě musí byt zasazena do kontextu mainstreamu. Vůbec nejvíce žádoucí je pravda variabilní. Kdy lze veci vykládat i přesně opačné. Polopravda hadr. Prostě si zjevných a hlavně nových faktu vůbec nevsimat. A do politiky dosadit podnikatelské kréteny. U nichz není zřejmě, jestli nebyli uvolnění z chocholouskova světového kruhu.
  Platí jedno: Nic neplatí.
  Čím větsi debilakov, tím vice ptydepe.
  Zeman něco řekl o novicoku … a takovou sraccu, jakou právě předvádí tzv. pravice, hávloidi, svazaci kapiku, pionýři sametu a jiskry rozumu a logiky, tak hledejme u emerickeho chudaka Barnuma.

 • orinoko • 4. května 2018

  Jak se ORIENTovat?
  Porad porovnavat. Kde kdo ma pravdu, ale kde kdo s ni nesprávně zachází. Domnívá se totiž, ze jen ta jeho je jediné správná.
  Držet si odstup, srat na hádky , které vůbec nemiri k podstatě, nemít pravdu jako živobytí, a neúčastnit se davovych psychóz.
  A poslouchat odkazy minulých civilizaci.

 • Gatta • 4. května 2018

  Re orinoko … a starat se v prvé řadě sám o sebe. Ne sobecky, ale udělat si nejdřív pořádek v hlavě, pak okolo sebe, myslet samostatně a něčeho se snažit dosáhnout a být přitom prospěšný i někomu dalšímu … a možná být pro někoho jiného v něčem snad i příkladem – když náhodou bude chtít. Jo, a mělo by to člověka taky aspoň trochu bavit.

  https://www.youtube.com/watch?v=Wa2i3H-wgRI
  (pozn: Havla zde v textu vnímám jako opzitum vůči Shakespearovi – tedy negativně)

 • peter. • 4. května 2018

  Generál Petr Pavel tvrdí,že Rusko odmieta prijať „hodnoty“západu a preto sa treba pred ním brániť.Generál nemá pravdu.Rusko tie hodnoty prijíma!
  https://cont.ws/@chetverikova/935437
  Rusko má bohatú a dávnu históriu,v priebehu ktorej si vytvorilo svoje vlastné hodnoty,ktoré sú bez debát na podstatne vyššej mravnej úrovni,ako tie západné.Nemusí prijímať to,čo sa v Európe a Amerike označuje ako jedine správne hodnoty,ktoré musí prijať celý svet bez výnimky.Nie sú to žiadne hodnoty!Je to len dekadencia – úpadok morálky,zvrátenosť a hnus vyvolávajúca ideológia tlupy sexuálnych deviantov,ktorí tie pseudohodnoty na západe vytvárajú.
  Bývali v Rusku časy,keď podobnú svoloč ako sú tí prznitelia rodičom nasilu odobraných detí,strieľali ako škodnú,alebo ich izolovali niekde na Čukotke.A mali pravdu!