Diskuze k článku


 • orinoko • 23. června 2017

  Rusko údajně sestřelilo poblíž Sýrie nad Středozemním morem Global Hawk. Copak NATO pilot sedící někde v emerickych katakombach? Stačil se katapultovat?
  Pokud je to pravda, tak to byla velmi inteligentni odpověď na emericke epické zboží.
  Takové pořádně kopnuti do Trumpovy jednokulecne poliTIKY.

 • Dana • 24. června 2017

  Tak pro zmenu pan Man udelal dobry vyber z clanku, ridil se fakty a vynechal blbosti jako cokoladove mleko z hnedych krav. :-)

  Predpokladam, ze nad Syrii si sestreluji drony Americane i Rusove, to by se muselo stat neco vice drastickeho, treba prime ohrozeni chranenych Kurdu, nez by zacal vazny konflikt.
  Mozne je ale vsechno, eskalace hrozi vzdy.
  ——-
  Rusko zajiste, coz jest dokazano, hackovalo volebni aktivity v USA. Sam Putka prohlasil, ze on nic takoveho nenaridil, ale nemuze za nejake ruske patrioty, kteri jsou sankcemi rozzlobeni a takto se „branili“..Do dulezitych a rozhodujicich informaci se Rusove nedostali, stejne ale je to nedbalost a lajdacka bezpecnostni prace, za kterou muze Obamova administrativa.
  Seriosni zdroj:
  It begins with a top-secret communique delivered to B.Obama last August.
  Inside was an intelligence bombshell, a report drawn from sourcing deep inside the Russian government that detailed Russian President V.Putin’s direct involvement in a cyber campaign to disrupt and discredit the U.S. presidential race. But it went further. The intelligence captured Putin’s specific instructions on the operation’s objectives — defeat or at least damage the Democrats.
  At that point, the outlines of the Russian assault on the U.S. election were increasingly apparent. Hackers with ties to Russian intelligence services had been rummaging through Democr.Party computer networks, as well as some Republ. Party systems, for a year. In July, the FBI had opened an investigation of contacts between Russian officials and Trump associates.

  V kostce, v lete 2016, americky spion v Kremlu podal zpravu Obamovi o snaze Rusu hackovat americke volby..Setreni FBI cyberspace to potvrdilo, – jestli to ovsem neni „false flag“ proti-trumpovske oposice.

 • Asfalt • 24. června 2017

  Dana:
  Co si mám pod pojmem „hackování voleb“ představit? Jak se to dělá? Nějaký hacker se nabourá do nějakého počítače a tam zprofanuje v očích desítek milionů voličů demokraty? Co je to za počítač a jak konkrétně to provede? Ptám se, protože vůbec netuším, jak se dají jakékoliv volby heckovat, tedy vyjma zásahu do procesu sčítání hlasů a heckování voleb považuji za hodně hloupý výmysl.
  Pokud citujete, autorský zákon vám ukládá povinnost uvést autora, název díla a zdroj citace. Doufám, že u seriozního zdroje vaše opomenutí nebude problém napravit dodatečně.

 • Dana • 24. června 2017

  Volebni aktivity neznamenaji fyzicky volebni proces-„hazeni listku-dotykani se pocitace“ – ale aktivity s volbami spojene. To jest, nabourani se do krajskych volebnich mistnosti-jejich pocitacu,
  zjistovani IP adres volicu
  seznam, kdo je clenem Republikanu ci Demokratu
  volebni preference nezavislych volicu
  seznamy lidi, co volili postou
  —-
  To vse neznamena, ze nejaky hacker ovlivnil vysledek voleb, na to je proces moc komplikovany.
  Programy ve volebnich pocitacich operuji na samostatnych parametrech. Jsou zde mechanismy, ktere mimo elektronicke voleni kandidatu take zaroven archivuji hlasy na papirovem kotouci. . Elektronicke a papirove zaznamy pak musi souhlasit, protoze se to znova kontroluje.
  As ve 20 statech zaznamenala volebni administrativa ( archivovane doklady volicu) zasah nejake entity, brouzdani ve vladnich instrukcich, kopirovani jmen volicu. Zkratka, nekdo se v tech volebnich programech-instrukcich hrabal..
  Samozrejme, toto nemohlo ovlivnit samotne volby a ve statech, kde oposice tvrdila, ze nema jistotu, tak se znova prepocitavaly hlasy manualne. (Michigan)
  Druha vec:
  Vyzrazovani ukradenych e-mailu ohledne Hillary necestneho jednani (Wikileaks) dle meho nazoru neni puvodem od Rusu, ale od zklamanych demokratu, co fandili B. Sandersovi.(Zavrazdeny Seth Rich)
  ——
  Kody a pristupna hesla vladnich organizaci byla prolomena, coz je ostuda pro americkou bezpecnostni sluzbu. Musi se pocitat s pokusy o hackovani, toto je lajdactvi, ktere ale probihalo za B.Obamy. Misto, aby zabezpecil pocitacove programy, vyhostil ruske diplomaty-pocitacove experty. Jako kdyby se mohlo hackovat jen z USA.
  Tady mate dukaz, ze Putin nevylucuje ruske patrioty, ze by hackovali do volebniho systemu v tom, ze by se snazili pusobit chaos..

  https://youtu.be/f2Ev5zEaYig

 • Asfalt • 24. června 2017

  Dana:
  Pokud odpovídáte mně, pak to, co popisujete, jsou korektní trestné činy ať už ve stádiu dokonání nebo pokusu. Pokud se něco takového skutečně dělo, pak je třeba zahájit příslušná řízení, která jsou v demokratickém právním státě striktně a ještě jednou opakuji striktně nepolitická, nikoliv věc zpolitizovat, a to ještě mezinárodně politicky skutečně jak za nacistů.
  Jinak je velmi zajímavé, že to, co popisujete, jsem kdesi četl jako prognózu ještě před volbami a před tím, než se o ruském hackování voleb začalo mluvit. Šlo o článek, který tvrdil, že technické zajištění voleb bylo dodáno někým s propojením na Sorose nebo někoho takového a že jsou nějaké pochyby, zvláště pokud by měl vítězit Trump. Přesně už nevím, moc pozornosti jsem tomu nevěnoval. Pokud bych tušil, že to někdo za nedlouho poté hodí nebo použije místo Sorose či koho na Rusko, asi bych četl pozorněji.

  K věci samotné mohu říci to, že pokud by ruské vedení opravdu hackovalo americké volby způsobem, který jste popsal, bylo by naprostý blázen. Nevěřím, že ruské vedení je blázen, natož naprostý. Tento svůj postoj nazývám nezaujatostí a soudností. Toho pána z Vašeho videa, co vidí jednoznačně ruské zadání, pak považuji za ztělesnění přesného opaku nezaujatosti a soudnosti. Zvlášť, když žádné důkazy provedeny nebyly (a mluvím o provedení důkazů, protože v těchto záležitostech se důkazy musí provádět, nikoliv smýšlet).
  Rovněž si nemyslím, že údajně hackované údaje z amerických voleb by Rusku k něčemu byly. Tomu by myslím bohatě stačily údaje ze zveřejněných statistik, pokud by ho americké volby opravdu až tak moc zajímaly.

 • Dana • 24. června 2017

  Ano, odpovidala jsem vam, Asfalte.
  Jsem presvedcena, ze se vsechny staty s rozvinutou technologii navzajem v cyberspace smiruji. Smiruji tedy i Spojene Staty, ne jen Rusko. To je vyvoj elektronicke doby. Je na kazdem vedeni, aby si zachovaval sve bezpecnostni zdi proti vmesovani-hackovani a vytvoril si ucinnou obranu.
  Putin urcite o ruskych hackerech vedel, sam rad Ameriku postuchuje, tak co by jim branil, ze.
  Obama zase preslapoval a neucinil razne kroky proti vmesovani, protoze se domnival, ze vysledek nabouravani se do voliciho aparatusu neni nebezpecny a volebni hlasy to neovlivni. V tom asi mel pravdu.
  No a tohle vse vyuziva protitrumpovska klika k napadani noveho presidenta, ze jako nejak spolupracoval s Rusy proti americkym zajmum. .Z casti proto, ze Trump je celkem Putinovi nakloneny. Podezreni z nejake Trumpovy vlastizrady pochazi od oposice, ktera je silna a vlastni hlavni medialni prostredky. . Na vysetrovani jsou ustanovene ruzne komise, vysetrovani trva uz 6 mesicu a stale zadny primy dukaz.
  Tak si to preberte.