Buch potrestal Slovaky na Vratne

Reklama


A potrestal je drsně, jak už to buch umi. Cele udoli Vratne vyplachnul jak špinavu studňu. Hromady blata, bazalu a jineho humusa se valily udolim dolu do Vratne, kaj zlikvidovaly všecko, na co přišly. Zlikvidovaly jedinu přistupovu cestu a přes Tiesňavy poničily Vratnu aji s haličsko-polskym narodnym hrdinu Janoszikem (narozenym v Uhrach).

U nas se o tym nevi, bo mala zprava sice proběhla předvčerem na servrach medyjalnich magnatu, ale narod, zblbnuty čuměnim na televizu asi spiš zajima, jesli raketa, kera zrobila ďuru do malajskeho letadla byla zrobena v Rusku anebo jestli nebyla kupena z dolaru, zapujčenych Ukrajině Mezinarodnim měnicim se fondem. Co je za humnama, to nikoho nezajima.

A tuž, co kdybyste se radši vykašlali na dovolenu kajsik v zavšivene Malorce, a přijeli si užit žinčicu, uzene syry a borovičku ze Zazrivej? To je ta nejlepši pomoc, jak řika starosta:  ,,…ľudia nám môžu pomôcť tým, že nás podporia svojou návštevou – šancu majú už tento víkend, kedy sa v obci uskutočnia Jánošíkove dni. Okrem toho je v Terchovej nepoškodených 200 kilometrov turistických chodníkov.“

A pokud už u teho zavšiveneho mořa valate kyty, tuž si dneska urvěte od huby a častku za dva piva pošlete přimo na učet obce, bo každa koruna bude dobra. Čislo učta a jejich fejsbuček je tady. A poslat prachy ze svojich onlajn učtu zvladnete, ni?

Ladislav Větvička, reinkarnovany Gyorgy Janoszik, Tyerchova

PS: fotky z fejsbučkove skupiny Pomožme Vratne – link vyše v textu.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů