Diskuze k článku


 • Sasin • 9. listopadu 2015

  Mně fascinují kydy šmejdů, kteří by furt vyměřovali kolik je potřeba, a stále to roste, makat v nevolnosti na panstvo alias vedoucí finkcionáře od nejnižších článků harpagonedchajcko papalášského řetězce až po ty největší nadnárodní oligarchicko nejdrzejší společností řídící institucionalizované zlo s nastrčenými „korporacemi“, čili blázny a debily, co neznají nic jiného než svůj ničím a nikým nedotknutelný zisk. Takovým mají normální lidi vydělávat na apanáž. Já to tady sleduju pořád.

  Gdyž chce nějakej nažhavenej pomatenej spisovatel přihlouplých paradigmat vylepšit průzkum mentální závadnosti lidí při čtení takových žvástů, pustí do kolotoče dycky takovej škvár, že se lidem musí dávit ve střevech aj poslední strojně opracované zbytky. Člověk s neprodejným a nezašantročitelným podílem na půdě a rozpočtu, dejme od 20 let, musí být do třicítky totálně soběstačnej. Postaví si bydlení, podle toho jak chce a pěstuje potravu, kterou chce. To mu může trvat 10 let. O zbytek státu nebo jak se ta banda bude menovat, rozhoduje podílem na rozpočtu, o kterém pošle písemné vyjádření naprotivá úřednímu potvrzení, který se bude sečítat v termínech se všemi ostatními.

  No máš ho vidět aby se lidi báli, jací kreténi se narodí a gdo je zblázní pro jejich věc. Dyk to nemusí ostatní vůbec zajímat. Mají chtít jen aby zápis jejich požadavků do sečítání byl právoplatný. Tím to je hotové a není potřeba číst tyto slátaniny nactiutrhačné pamflety a zaKONem vymýšlené protivenství. To nepotřebujeme.

  Potřebujeme jen aby se požadavky každého podílníka dostali včas do sečítání a pak se dovíme jaká má být společná budoucnost. Hotové!! Jinak si děte po svejch. Heh

 • Sio • 9. listopadu 2015

  No, dobrá nadsázka, ale moc technické představivosti v tom není. I když to medicína možná bude umět, pochybuji, že nás nechají všechny žít do 100 let, natož do 120. O to už se nějak postarají, aby se podobný průšvih nekonal. 95-letý řidič autobusu je blbost, nejpozději do 20 let žádní řidiči nebudou, auta se uřídí sama. Nejméně 50% lidí nebude zvládat robotizované technologie, takže nebude nejspíše pracovat vůbec nikdy. Co je proti tomu problém s důchodci. Ti, co práci v budoucnu zvládnou budou ovšem pracovat jako šroubi a možná i do té stovky, za to je nechají déle žít.
  Zda to budou lékaři, to nevím, klasičtí obvoďáci určitě ne, základní roztřídění nemoci se bude konat po internetu, stejně jako analýzy krve, změření tlaku apod. Většinu nutných čidel budeme mít doma nebo si na měření dojdeme někam, kde nepotkáme živou duši. Živí doktoři budou, budou to špičkoví specialisté schopni tvořivého náhledu. Základní roztřídění jim udělají počítače, takže k nim půjdou hraniční, zajímavé s složité případy. Pochybuji, že budou pracovat sami, spíše v týmech. Ve většině případů ani neuvidí naživo pacienta. Profese chirurg bude něco jako CAD inženýr. Operaci naplánuje, ale pacienta se ani nedotkne a nástrojů rovněž ne. Vše zařídí NC chirurg.
  Balíky Amazonu nikdo přenášet nebude, přiletí dronem, který je přesně uloží do vaší schránky.
  V montovnách nebude ani noha, linky se budou i samy diagnostikovat a opravovat. Lidi jen budou vymýšlet, jak mají vypadat výrobky a to za značné podpory CAD. Počítám, že projektovat se bude stavěním jakési stavebnice ve formě hologramů.
  Kdysi jsem to bral jako technicky možnou fantazii, ale zárodek systému, který zbaví Zemi 95% lidí je už tady. Jsou to počítačové hry. Pokud bude každý člověk (svobodným rozhodnutím) uložen do speciální … pokračování

 • Sio • 9. listopadu 2015

  Pokud bude každý člověk (svobodným rozhodnutím) uložen do speciální formy hybernace podobně jako v Matrixu, může prožít i několik virtuálních životů v roli podle jeho přání. Nic kolem něj sice skutečné nebude, ale nepozná to. Může lovit dinosaury, být faraónem nebo špičkovým vědcem. To vše virtuálně a navíc ve vrtuálním čase, takže za život může stihnout i více životů. Přitom může být uložen v „rakvi“ 2x1x1 metr napěchované elektronikou dávající mu umělou výživu a řízením procesů v jeho organismu jej udržovat v skvělé fyzické kondici třeba 500 let. No neberte to. Kolik procent lidí takovou možnost odmítne a rozhodne se raději prožít strastiplný život v realitě? Vždyť masový únik od reality vidíme po celou historii lidstva a v posledních desítkách let roste už i růst růstu technických možností exponencionálně.
  Ve světle podobných reálně možných scénářů bych moc neřešil, co bude, až dnešním 10-letým bude 100 let.

 • Irena • 10. listopadu 2015

  Sio, zní to příšerně, ale bohužel celkem pravděpodobně.

 • Sio • 10. listopadu 2015

  Irena napsal

  Sio, zní to příšerně, ale bohužel celkem pravděpodobně.

  Obávám se, že ani takto z řetězu puštěná fantazie omezená technickými znalostmi zdaleka nedostihne realitu. Nikdo neví, co bude za 20, natož pak 50, 100 let.
  GP sice plánuje v těchto horizontech, ale to neznamená, že mu to všechno přesně vychází, musí dělat korekce. Pjakin to docela dobře popsal v posledních otázkách na příkladu ruského útoku na IS, se kterým nikdo nepočítal a podle něj i GP musel urychlit vyvedení Íránu na scénu. Jak tomu říkal? Overstag? Zjistil jsem, že je to holandský termín.
  https://nl.wikipedia.org/wiki/Overstag_gaan
  Uvidíme, nakolik měl pravdu, taky myslím občas vaří z vody.

 • idiotronic • 10. listopadu 2015

  Po roce 2000 začne katastrofální nedostatek zinku, všechna ložiska vytěžena (časopis Trend, 1980).

 • Gatta • 10. listopadu 2015

  Není práce pro mladé, zdravé a silné – a u toho mají dělat „důchodci“ do kolika ?

  Mají dělat, dokud můžou a budou mít práci – pak, jako nemocní či nezaměstnatelní, půjdou na nějaké mizerně placené sociální podpory či dávky ze kterých se nedá vyžít, nebo na ještě horší „nemocenskou“ a starost o ně přitom zůstane prakticky na krku rodině. Pokud budou na dnešní poměry vyjímeční, budou mít štěstí a o nějaké funkční širší rodině ochotné se postarat se u nich bude dát vůbec mluvit. Životní perspektiva – čekání na smrt.
  A s takovou perspektivou beznadějného dožívání to nebude trvat až tak dlouho.

  Tedy nebudeme pracovat do stovky. Budeme pracovat skoro až do smrti.

 • Sasin • 10. listopadu 2015

  Sorta nepolepšitelných a nepřizpůsobitelných, lidem, se už rozrostla do všech dobře placených míst. Z toho gdo ty místa platí a proč se rozumný seznam udělat nedá je ve skutečnosti tajné. Kyne to podle preferencí a každá další dobře placená místa si přisuzují svá další dědičná „práva“ na dělení. Je to neupotřebytelný proces a vůbec se nezdá, že by narážel na jakékoliv myslitelné mantinely.Tyto náklady nešly hradit nigdy, nechápu, proč si něgdo může myslet, že se dá na tuto představu navázat. Většina odborníků ale klidně potvrdí správnost, oprávněnost a přímé ideologické napřažení ke konečnému spravedlivému a udržitelnému kriminálu pro nás všechny ostatní.

  Ta myšlenka, sice nemístná a nepravdivá, že děti mají znovu a stále chodit v rodičovských botách po stále stejných prošlapaných cestičkách nedá spát zas tupitelům. Jim zní bourání a kazisvětsví stále liběji a předem se o těch svých pocitech ujišťují aby se nestávalo, že by potomci mohli něgdy reálného dědictví předků užívat trvale a bezplatně. Svoji perfektní „prací“, která vyústí za KON itě ve ztrátě všech nároků normálních potomků rukama středověkých tmářů a jejich papá lášského vedení v bídu nejen ducha, ale i zašantročení vědění, potřebné k odporu vrchnosti, se mohou pochlubit jen ve vatě pěstovaní nýmandi, odborníci na vykrádání vědění lidstva. Už dnes se tetelí radostí jak jim to bourání zažitých pravidel vynáší. Nigdy neřeknou lidem přímo, komu ty jámy kopají. Oni jen čekají až se lidi chytnou a říkají veledůležitě o této činnosti „práce“. Pracují pro své známé a ty co je platí. Zatím ještě říkají, že je dobrovolně platí „poplatníci“, ale už to neví jem blázni a psychopati s rodinama. Už si jenom pučují.

  IGDYBY SI PUČILI JEN JEDNU KORUNU, znamená to, že nejsou nikomu potřební. Jsou jen ztrátovou položkou, kterou je nutné škrtnout a zajistit nebo popravit bycha, který je honil.

  A napravit to lze jedině prostým pochopením, že už to nigdy tak neudělám dědečku aby se tady roztahovali šmejdi, zlo ději a odborníci. Tož tak.

  Jinak budou potomci pod jejich jha dřít do smrti.