Byl jednou jednou jeden zpolitizovaný proces

Právě probíhají soudní proces s ukrajinskou letkyní Savčenkovou je učebnicovou ukázkou politického – či spíše zpolitizovaného – procesu. Je to především sama Savčenková, kdo ho politizuje tím, že drží hladovky a místo toho, aby před soudem vypovídala, tak vydává politická prohlášení. Zpolitizovala ho západní média, která důsledně ignorují věcnou podstatu procesu a nahlížejí ho prizmatem toho, kdo na jaké straně stojí; zpolitizovala ho i tím, že si za objekt svého intenzivního zájmu vybrala právě proces se Savčenkovou a ne některý ze stovek či tisíců dalších pochybných procesů, co jich ve světě od USA přes EU (o Africe nemluvě) až po Rusko je, jen jejich aktéři mají tu smůlu, že nejdou využít k protiruské propagandě. A zpolitizovali ho i západní politici, kteří za Savčenkovou houfně orodují, jako kdyby to byla nějaká disidentka a ne vojenská pilotka, která z podstaty své profese musí snášet vyšší míru rizika a nižší míru ochrany. Jediné, čeho tímto nadržováním Savčenkové Západ dosáhne, bude to, že ještě víc poškodí důvěru mezi Ruskem a sebou jen o to víc utvrdí Rusy v jejich obavách, že jim chce Západ diktovat. Je otázka, nakolik tento proces jako politický chápe ruský, ale je evidentní, že Západ ho jako politický chce a potřebuje.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
10. 3. 2016 8:08

Jen bych si dovolil vyjádřit pochybnost, jestli autorkou prohlášení, vydávaných jménem Savčenkové je opravdu ona sama. Byl bych rád, kdyby se dalo odlišit, co je dílem její nesvéprávnosti a co dílem jejich rádců, „advokátů“ a propagandistů, kteří z procesu vytloukají politický kapitál.

Admirál
Admirál
10. 3. 2016 10:40

J. Hruška napsal Jen bych si dovolil vyjádřit pochybnost, jestli autorkou prohlášení, vydávaných jménem Savčenkové je opravdu ona sama. Byl bych rád, kdyby se dalo odlišit, co je dílem její nesvéprávnosti a co dílem jejich rádců, „advokátů“ a propagandistů, kteří z procesu vytloukají politický kapitál. Při vší úctě to Savčenková ze své hlavy nemá. Na to by soudný člověk nemohl přijít. A ona soudná bude. Jinak by nemohla zvládnou pilotáž tryskáče. Takže zbývá oddělení propagandy USA a EU. Tedy těch, co stvořili a vedli Pussy Riot (kundičky), co nás otravují denně miliony nelogických nesmyslů z mainstrému. Těm je to podobné,… Číst vice »

peter.
10. 3. 2016 11:04

Admirál napsal
Jinak by nemohla zvládnou pilotáž tryskáče.

Nie je pilotom tryskáča.Je navigátorkou a aj to nie je isté či pre vrtuľník alebo len delostreleckú paľbu.

Sio
Sio
10. 3. 2016 12:58

Je to snaha o vytvoření symbolu-ikony pro přiblblé Ukropy. „Nevadí, že nemáme co do huby, podívejte, co dělá Putin s naší Naďou“, či jak se jmenuje. Nedávno jsem potkal jednu Ukrajinku středního věku, co je tu už 15 let. Říkala že tam má syna i dcery na západě Ukrajiny. Prý jsou to právníci a vydělávají v přepočtu tak 2000 Kč měsíčně. Prý sem ale nechtějí. Měla v tom naprosto jasno. Za všechno může Putin, který napadl Ukrajinu. Nemělo cenu jí to vyvracet. No a o čem taky mluvila? O Savčenkové, jak ji Rusáci chudáka nevinnou soudí. Řekl jsem jí, že… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 3. 2016 13:28

Nevite někdo, jak to dopadlo s tím sexuálně dezorientovaným jedincem, co ho nechtěli pustit do baru a co se kvůli tomu pak bojkotovala Olympiáda v Soči?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 3. 2016 16:31

Naprostý souhlas s Tribunem.
«Moc Ruska může být podlomena pouze oddělením Ukrajiny. Tu je třeba nejen odtrhnout, ale i postavit proti Rusku, poštvat proti sobě dvě části jednoho národa a pozorovat, jak bratr bude zabíjet bratra. Za tím účelem je třeba najít a vyškolit zrádce v řadách národní elity a s jejich pomocí změnit uvědomělost jedné části velkého národa do takové míry, že tento bude nenávidět všechno ruské, nenávidět svůj rod, neuvědomujíc si to. Vše ostatní je otázkou času.«
Řekl to Otto von Bismarck před 130 léty…

Dana
Dana
10. 3. 2016 20:51

Rusko si s timto politickym procesem Savcenkove podrezava svoji vlastni vetev. Prave, ze existuje mnoho zaznamu obzalovane, prave proto si i radovi Rusove udelaji svuj nazor, protoze mnohe, co Savcenkova prohlasuje, je pravdive.
I nepritel totiz muzi uznat statecnost a neoblomnost teto mlade zeny, shazovat jeji boj je ukazkou zbabelosti a zavisti. . Laska k vlasti se ovsem u komunistu nenosi, to spise najde Savcenkova pochopeni u normalnich lidi, a je uplne jedno, zda jsou to Ukrajinci ci Rusove.
Tohle protahovani soudu je hnusne, zamerne skodlive a jestli aktivistka zemre, pak je krev na ruske strane.

https://www.youtube.com/watch?v=72HzV8p6-Sk

peter.
10. 3. 2016 21:27

Dana napsal
Laska k vlasti se ovsem u

Aj Savčenkovej predkovia páchali tieto „zverstvá z lásky k vlasti“!!!A z lásky k vlasti upaľovali ľudia ako Savčenková ľudí v Odese.Čo vy ste to za človeka?!!
Pokochajte sa vy „vlastenka“:
http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid=50

Admirál
Admirál
11. 3. 2016 6:27

Dana – „Tohle protahovani soudu je hnusne, zamerne skodlive a jestli aktivistka zemre, pak je krev na ruske strane.“

Ano, konečně by tu byla krev, konkrétní mrtvola, mučednice kolem které by mohl naši milí, objektivní, nezávislí informátoři. tančit.

Takovej Míra Karas by si vynahradil absťák z doby kdy Krym utíkal k RF. Žádní mrví, ani přejetej pes. Bylo vidět, jak ho to trápí.

Mrtví z Oděsy se nepočítají. Ale o tom s Vámi Dano asi nebude řeč.

fajt
fajt
11. 3. 2016 6:45

peter. napsal
Aj Savčenkovej predkovia páchali tieto „zverstvá z lásky k vlasti“!!!A z lásky k vlasti upaľovali ľudia ako Savčenková ľudí v Odese.Čo vy ste to za človeka?!!
Pokochajte sa vy „vlastenka“:
http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid=50

peter, dana je chlap, nájemný žoldák co za zelené papírky mordoval v Iráku civilisty a tady má dovoleno provokovat, se na něj …. víte co, tomu je ukrajinský zákeřný babochlap úplně ukradený. ..)

fajt
fajt
11. 3. 2016 6:51

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Adamec – tohle byl hrdina a ne nějaký špinavý banderovec, který neumí ani držet hladovku. ..

Béda
11. 3. 2016 8:01

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajina-je-v-soku-zradili-ju-zo-vsetkych-stran-europska-unia-ju-nemieni-prijat-do-svojich-radov-a-nik-ani-nepozyva-kyjev-do-nato/754786

Kdo by taky chtěl nacistickou ekonomickou černou díru před výbuchem?

Kvůli tzv. asociační dohodě a nezbliřování Ukrajiny s EU byl vyštípán Janukovyč.
Západ dosáhl svého – odstřihl Ukrajinu od ruské pupeční šňůry, kolonizoval ji a zavalil svým zbožím. A Ukrajinci získali předluženou zemi v chaosu. Neměly by teď padat politické hlavy (podobně jako padla ta Janukovyčova?) Ne jenom v Kyjevě ale taky v Německu a ve Franci za to, že podvedli Ukrajince?

Viky
Viky
11. 3. 2016 8:17

Dana • 10. Březen 2016 Rusko si s timto politickym procesem Savcenkove podrezava svoji vlastni vetev. Prave, ze existuje mnoho zaznamu obzalovane, prave proto si i radovi Rusove udelaji svuj nazor, protoze mnohe, co Savcenkova prohlasuje, je pravdive. I nepritel totiz muzi uznat statecnost a neoblomnost teto mlade zeny, shazovat jeji boj je ukazkou zbabelosti a zavisti. . Laska k vlasti se ovsem u komunistu nenosi, to spise najde Savcenkova pochopeni u normalnich lidi, a je uplne jedno, zda jsou to Ukrajinci ci Rusove. Tohle protahovani soudu je hnusne, zamerne skodlive a jestli aktivistka zemre, pak je krev na ruske… Číst vice »

Viky
Viky
11. 3. 2016 9:04

Tribune, on to politický a zpolitizovaný proces je. Ale i z Ruské strany. Jenže tomu se asi nelze vyhnout. Ale zarážející je obrovská vlna „podpory“, aniž by bylo fakticky rozporováno to, co je obsahem soudního projednávání. O tom se spíše mlčí. Zato těch lží… tak třeba: „Savčenko byla unesena…“ hovnajs! přešla přes zelenou čáru a přespala dokonce v místním hotelu. Typický únos. Nebo: „Savčenko drží ´suchou hladovku´. “ Hodně tvrdá holka. bez tekutin by se po týdnu takhle nevzpínala v kleci soudní síně. po týdnu by se nevzpíala vůbec. „soud nad Savčenko je porušením Minských dohod“ četl jsem si je… Číst vice »

nikdo
nikdo
11. 3. 2016 9:26

Kdesi jsem četl, že Savčenková studovala na Charkovské leteckém učilišti cca 3x a nedostudovala. Údajně se jeden z jejích učitelů vyjádřil, že je naprosto neschopná pilotovat cokoliv, pro duševní nestabilitu a sklon k podnikání riskantních a adrenalinových akcí. Savčenková je normální válečný zločinec a vrah, a Rusové budou přihlížet jen k tomu a ne k nějakému PR divadýlku co si hraje přiblblý Západ. Možná, že ji nakonec s Ukrajinou za někoho vymění, přece jen jsou vlastní lidi cenější než tenhle materiál, ale až po rozsudku. Na Ukrajině se teď mluví o tom, že by Savčenková mohla do ukrajinské vlády, ale… Číst vice »

Béda
11. 3. 2016 9:27

Stejně. Kdyby mělo dojít k masovému exodu z VÁLEČNÉ UkraDiny do EU – musela by Evropa přijmout pouze běžence z VÁLEČNÉHO Donbasu (pravda původ by asi běžencům bylo obtížné prokázat, když všichni umějí rusky) , nikoliv ze západní části UkraDiny, která vede válku proti svým občanům – včetně civilistů na Donbasu. U mužů by EU musela ještě zkoumat jestli náhodou nejde o ukrajinské zběhy, kteří odmítají šířit nacistickou „demokracii“ a evropská „lidská práva“ v barbarském ruském prostředí.

Béda
11. 3. 2016 9:44

Béda napsal

T.Spencerová: http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/21662-juncker-kyjev-musi-na-lenstvi-v-eu-a-nato-zapomenout-

Nejkurioznější na té tragédii je fakt, že zatímco nacistickou (pardon zdemokratizovanou) UkraDinu EU nemůže v nejbližších 20-25 letech přijmout do EU a NATO, tureckého Osmana již v NATO dávno má (taky kyperskou krizi a nyní NATO-idní chování Osmana v Sýrii a v Iráku) a EU zdá se, nic nebrání (ústy fuhrerin Adolfine Makrelové) přijmout osmanského „demokrata“ za své příkladné lidskoprávní a demokratické jednání (Turek v poslední době zázračně začal splňovat kritériá pro integraci do EU) do svého společenství.

Admirál
Admirál
11. 3. 2016 9:55

nikdo – „Na Ukrajině se teď mluví o tom, že by Savčenková mohla do ukrajinské vlády, ale ta dáma má vyšší sebehodnocení – že prý prezidentka“

Ukrajinci zřejmě mají hóóódně velikou personální nouzi.

Po puči na Ukrajině jsem psal, že to pro řadové Ukrajince bude jako v té pohádce – „Jak chudák do ještě větší bídy přišel.“
Vyplnilo se bezezbytku a to nejsme ještě na konci.

Aleš
Aleš
11. 3. 2016 9:58

Viky: Všichni samozvaní ochránci západních hodnot by dle svých zásluh měli být souzeni. Zasazují se aktivně o to špatné, co se ve světě děje. Kateřina Jacques věděla, co je to pro ně biomasa, ale zaskočená to vypustit na přímo nemohla. Pár autentických pamětníků přeměny části lidstva na biomasu ještě žije a to by i pro tehdejší Havlovy přívržence přiznat, co pro ně znamená biomasa, bylo politicky nekorektní a nevhodné pro vkus mistra etikety pana Špačka. O co tu jde? O prosazení naprosté licoměrnosti. Od sudetských Němců počínaje, vyvěšování tibetských vlajek pokračujíce a po vězněnou letkyni konče. Pro mocensky vhodné skupiny… Číst vice »

Admirál
Admirál
11. 3. 2016 10:03

Bédo “ EU zdá se, nic nebrání (ústy fuhrerin Adolfine Makrelové) přijmout osmanského „demokrata“ za své příkladné lidskoprávní a demokratické jednání.

Jestli to nebude tím, že se chystá v EU nový přístup k těmto oblastem a to pod heslem „lidskoprávní a demokratické jednání Turecka- náš vzor“.

Mnoho indicií to dokládá. Máme se na co těšit.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 3. 2016 10:12

Viky – „Dana“ nestojí za reakci, ale rozumím, že jde jednak o lidskost, jednak je tak hloupá, že ji jde dobře využít k často potvrzení toho co jaksi ve své velikášsky „už taky ami“ pozici „poněkud opomíjí“… Děkuji Vám za tuto větu: „Všichni ti mrtví civilisté v oblasti mají (měli!) nějaká lidská práva? nebo se jedná jen o takovou biomasu bez jakýchkoli práv a nároků?“ Bédo – Ukradina je vydrancovaný NESTÁT, paní Tereza S. je hodně blízko pravdě. Vše o čem píše, jsme ale tady na OM mnozí uváděli již před měsíci. Svědčí to o naprosté neschopnosti lídrů EU „vést“-… Číst vice »

Aleš
Aleš
11. 3. 2016 11:22

Martine: Před rokem napsáno, ale stále aktuální: http://outsidermedia.cz/pobuceni-z-krizoveho-vyvoje/

M.C.
11. 3. 2016 12:52

peter. napsal Nie je pilotom tryskáča.Je navigátorkou a aj to nie je isté či pre vrtuľník alebo len delostreleckú paľbu. Podle toho co jsem četl před časem někde na webu (ruském) je Savčenková dcera nějakého generála a usmyslila si, že bude pilotkou. Z pilotního výcviku ji pro naprostou neschopnost vyřadili a dostudovala jako ,,šturman“ vrtulníku. A to ještě dostudovala jenom s ohledem na tatínka, protože měla často kázeňské problémy. Šturman je navigátor a zbraňový operátor (postaru bombometčík). Čili o Savčenkové je možno mluvit jako o letkyni – je zařazena mezi tzv. létající personál, ale není pilotka. Řada novinářů a internetových… Číst vice »

Viky
Viky
11. 3. 2016 12:53

Aleši, já bych spoustu věcí tak radikálně neházel přes palubu. Když dostanete před závorku všechna ta Západní, Evropská, Ruská, (atd) – zůstane Vám něco velmi universálního, něco o co stojíme vlastně všichni (to jest všichni alespoň trochu „obyčejní“) problém není v těch hodnotách, ale ve všem tom pokrytectví, kterým nám je chtějí znechutit a otrávit. Problém je všechno to zlo, které se tímhle přikrývá.

Béda
11. 3. 2016 12:59

Spolu s Tureckem by Adolfine Makrelová se suitou eurobyrokratů mohli přijmout do EU Saudskou Arábii, která nyní v OSN dozoruje dodržování lidských práv a stojí v čele boje s terorismem – saudskoarabský princ za to prý obdržel od francouzského prezidenta řád čestné legie.

Viky
Viky
11. 3. 2016 13:17

Martine, dyž mně to nedá… Jí používaná propaganda je tak primitivní a hloupoučká, že se na podobnou kostru dá dát naprosto jiný šat. Když rovnou navážu na Aleše a cosi propojím, myslím se nic nestane. Lidská práva, političtí vězni. Uvádí se nějakých 1300 kousků v ČLR. A na Ukrajině jsou schopni opozičníci doložit něco přes 1000. 1025? 1034? takové nějaké číslo jsem viděl uvádět. A to jsou pouze ti, kteří byli alespoň obviněni a existuje na ně nějaký spis. Jsou ještě další o kterých se ví, než že zmizeli. K tomu přibalíme Turecko? (asi radši ne). ale ve výsledku mi… Číst vice »

Viky
Viky
11. 3. 2016 13:40

to MC: Neznám její životopis, ale ukončený má pouze vzdělání na „šturmana“ helikoptér. Na Donbase byla dobrovolně, s letectvem to nemělo nic společného. Údajně měla navádět a korigovat palbu, pozemní minometnou. Ona sama tvrdí, že ne-e, a že v místě incidentu v té době ani nebyla. Rusové v rámci elektronické rozvědky (a taky možná díky dlouhým prstům a dobrým kontaktům u telefoních operátorů na Ukrajině ) tvrdí, že lže. Že dokonce možná přímo pomocí mobilu naváděla. Protože lokalizován v provozu právě tam, údajně byl. Samozřejmě to není „nade vší pochybnost“. Vinná? Nevinná? Zjevně někdo palbu naváděl, a věděl kam a… Číst vice »

Sio
Sio
11. 3. 2016 15:10

Enem esli ti neztrácíme čas se Savčenkovou a nepřátelská propaganda připravila další hoax: *Dnešní zpráva převzata z deníku Al Ahram mluví za všechno.* Turecký novinář Mehmet Akhul přinesl autentické svědectví o plánech a jejich realizaci přímo z centra bojů takzvaného Islámského státu z oblasti střední Sýrie. Rok a půl tam působil pod jménem Mohamed Akhe jako bojovník tzv.Islámského státu (kalifátu). Sám označuje tzv. Islámský stát (ISIS) jako podvod řízený zahraniční tajnou službou. Ve vedení ISIS jsou lidé trénováni v zahraničí a někteří dokonce i takoví, co byli už zatčeni americkými vojsky v Iráku a později propuštěni Jejich identita je poměrně… Číst vice »

Sio
Sio
11. 3. 2016 15:10

Příkazy a velení jde přes velitele skupin, které tvoří převážně obyvatelé Sýrie a Iráku a jedna skupina je vedena třemi muži za předpokladu, že jsou na jednom místě. Proto se takzvaní uprchlíci domáhali sami rozhodovat kde budou umístěni. Jejich taktika má začít tak zvanou guerillovou válkou, což je v podstatě partyzánský způsob boje a to bráněním veřejného pořádku, infiltrací domácího obyvatelstva a kontaktem s již žijícími skupinami v EU. Toto je důkaz, že celý systém v EU reprezentován zrádci jako Merkelová, Hollande, Junckers, Faymann a ostatní totálně zradili Evropu a nechali ji nepřipravenou na totální válku vedenou zvnitřku. Akhul podrobně… Číst vice »

Sio
Sio
11. 3. 2016 15:12

.. pokračování Připravovali teroristické útoky a sabotážní akce po celé zemi, což má být začátek přenesení bojů z Blízkého východu do Evropy. Jak Akhul uvádí ve svém příspěvku v Al Ahram z dnešního rána, tzv. uprchlíci komunikují většinou přes dubajského operátora firmy Etisalat, která do dnešního oběda zablokovala několik desítek tisíc účtů, které komunikovaly neustále jen a výhradně přes roamingové partnery v Evropě. Kontrola a odposlouchávání telefonátů začalo policejními orgány v německé spolkové zemi Hesensko, kde je nejvíce teroristických buněk, i ve Velké Británii. Podle svědectví Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků ISIS, z nichž je… Číst vice »

Irena
11. 3. 2016 16:18

Sio napsal
hoax.

Prosím, prosím vymyslete jiné slovo, tohle je příšerné. Copak neexistuje nějaké lepší?

J. Hruška
J. Hruška
11. 3. 2016 17:19

Dovoluji si tvrdit, že „navrácení Ukrajiny do sféry ruského vlivu“ je nepřátelskou akcí proti Rusku.

hudryper
hudryper
11. 3. 2016 17:49

Tuto zprávu jsem už četl někdy před asi 2 měsíci. O tom,že je v Evropě několik tisíc,možná i 10 000 bojovníků s úkoly vyvolat zmatky na povel zvenčí nemám nejmenší pochybnost. Že by jich však mohlo být 450 000 se mi nechce věřit,i když šlo o delší dobu předem organizovanou kampaň, v které se nejvíce činili účastníci sociálních sítí z Velké Británie a z USA. Každá lepší dezinformace v sobě obsahuje zhruba 95 % pravdivých a logických informací a to čertovo semínko je umístěno v 4% neprokazatelných tvrzení a 1% naprosté lži. Z tohoto hlediska by sio mělo jít o… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 3. 2016 17:51

Irena napsal
Prosím, prosím vymyslete jiné slovo, tohle je příšerné. Copak neexistuje nějaké lepší?

Hoax – podvod, kachna, falešná zpráva, švindl. Záleží na souvislostech. Stačí se podívat do slovníku. Jenže tady chce být někdo světový, že ? Těmi anglicismy hodně trpí ajtáci …

Amenre
Amenre
11. 3. 2016 19:55

Magnus Maximus napsal
Hoax – podvod, kachna, falešná zpráva, švindl. Záleží na souvislostech. Stačí se podívat do slovníku. Jenže tady chce být někdo světový, že ? Těmi anglicismy hodně trpí ajtáci …

Tak zrovna „švindl“ je převzato z němčiny. Takže anglicismy Vám vadí, ale germanismy ne ? :)

Sio
Sio
11. 3. 2016 20:07

Irena napsal
Prosím, prosím vymyslete jiné slovo, tohle je příšerné. Copak neexistuje nějaké lepší?

To ale není slovo, které jsem vymyslel já. Nečetla jste zdejší článek o hoaxu, který do Čech teprve příjde?

Sio
Sio
11. 3. 2016 20:15

Magnus Maximus napsal
Hoax – podvod, kachna, falešná zpráva, švindl. Záleží na souvislostech. Stačí se podívat do slovníku. Jenže tady chce být někdo světový, že ? Těmi anglicismy hodně trpí ajtáci …

Jsme na internetu a toto slovo se běžně používá pro klamnou zprávu. Jste srandovní, zřejmě dost neinformovaný o realitě. Já používám v práci angličtinu, protože musím. A nemám zapotřebí se tím vytahovat, většina mladších kolegů umí anglicky lépe, mám z toho spíše mindrák. Je to pro ně naprostá samozřejmost a přirozená věc, pro mě pracně vydřená nutnost.

Irena
11. 3. 2016 20:17

Sio napsal
To ale není slovo, které jsem vymyslel já. Nečetla jste zdejší článek o hoaxu, který do Čech teprve příjde?

Ale já vím. Já se ptám, jestli se to nedá říct ještě jinak. V RU je to фейк od fake, proč tady se říká hoax, to nikdo nevymyslel něco v češtině?

Irena
11. 3. 2016 20:22

PS: Já nechtěla kritizovat, mě se to slovo prostě protiví a mám problém, že ho musím pořád opisovat a platí to i pro ten fake viz možnosti od Magnuse, tak mě zajímalo, jestli se třeba nerozšířilo nějaké nové, na které jsem ještě nenarazila a bylo by taky takové univerzální, ale asi ne.

Irena
11. 3. 2016 20:27

Tak tomu říkám mít proříznutou hubu
https://www.youtube.com/watch?v=rzSTqhqRk-0
Татьяна Монтян. Безнадёжная Украина. 10.02.2016

Viky
Viky
12. 3. 2016 10:59

Ireno – žvást, internetový žvást? (některé výrazivo mne také vyvádí z míry, rozumět tomu rozumím, ale křiví mi to hubu při čtení, nebo poslechu.) ——— Sio-„“Podle svědectví Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků ISIS, z nichž je přibližně 80% aktivních. Ostatní se skrývají nebo jsou mimo kontrolu velitelů ISIS.““ To číslo by Vás mělo Sio varovat. 450 000 je strašně moc. I stokrát menší číslo je možná přehnané. Udržet akceschopnou a neviditelnou takovou skupinu lidí v cizím prostředí? Aby nám udělali ze života peklo stačí poměrně málo lidí. /Těch 450 000 by se dalo vztáhnout na… Číst vice »

Sio
Sio
12. 3. 2016 11:10

Irena napsal Ale já vím. Já se ptám, jestli se to nedá říct ještě jinak. V RU je to фейк od fake, proč tady se říká hoax, to nikdo nevymyslel něco v češtině? Takže Rusové se s překladem také moc nepárali. V ruštině je spousta termínů přeložených z němčiny, angličtiny atd. jen fonetickým přepisem. Bylo by snad řešením, kdybychom psali hauks nebo houks místo hoax? Český překlad, který mi sedí nejvíce by zněl „klamná zpráva“. Jenže mladá generace zná angličtinu poměrně dobře, z velké části díky počítačům. Pochybuji, že by se to ujalo. Nicméně uznávám, že tyto věci jsou vždy… Číst vice »

Sio
Sio
12. 3. 2016 11:17

Irena napsal PS: Já nechtěla kritizovat, mě se to slovo prostě protiví a mám problém, že ho musím pořád opisovat a platí to i pro ten fake viz možnosti od Magnuse, tak mě zajímalo, jestli se třeba nerozšířilo nějaké nové, na které jsem ještě nenarazila a bylo by taky takové univerzální, ale asi ne. Ireno, plně vám rozumím. Já mám češtinu moc rád a v rámci svých možností se ji alespoň u sebe snažím kultivovat. Studovat pravidla se mi, pravda, už moc nechce. Chytám to jak to přichází. Například mi se protiví slovo „výnimka“. Nikdy jsem neslyšel, že by ho… Číst vice »

Béda
12. 3. 2016 11:21

Mají ti pravdoláskaři kvalitní oběti zvůle – nejdřív Pussynky, teď toto s prominutím lidské „hovado“.

aram
aram
12. 3. 2016 21:36

Sio napsal Například mi se protiví slovo „výnimka“. Nikdy jsem neslyšel, že by ho někdo použil v živé řeči. Slovo „vyjímka“ však pravidla odsuzují nekompromisně. To mě zaujalo. Sio výnimka je slovensky. Česky je to výjímka. Možná vás spletlo, že vyjímka je skutečně špatně. Správně je to s dlouhým Y i když základem je vyjímat s krátkým Y. Prý je to jedna z nejčastějších češtinářských chyb. K hoaxu bych neměla žádný extra český ekvivalent. Mně nejvíc sedí kachna. Je to takové hezky české, ale zase mám pocit, že kachna je zpráva naprosto lživá a lze to na ní poznat což… Číst vice »

zajoch
13. 3. 2016 5:57

Moc mě zaujala diskuse okolo českého jazyka. Tak jako vás Ireno, Viki, Aram, Sio a další, mě bolí to, jak se čeština kazí zbytečnými cizími slovy, také to, jak se vulgarizuje, jak se používá nesprávně a jak se její pravidla mnohdy upravují pod záminkou „aby byla živá“. Například slovo diskuse, které se u nás ustanovilo na tvaru diskuze, ač se povoluje i správně psané i správně vyslovované diskuse. Co se vulgarismů týká, které je možno občas vidět v mých článcích, tak ta nepocházejí ode mne. Jsou výsledkem redakčních oprav (úprav). Já bych je v psaném textu nikdy nepoužila. Jeden příklad… Číst vice »

Béda
13. 3. 2016 6:02

http://www.nwoo.org/2016/03/12/heiner-gehring-kontrola-mysli-cast-1/

…..Podrobněji se pak rozebírá kontrola lidí strachem a vinou, používání ANGLICISMŮ a manipulace s jazykem, propaganda a lži NATO, sekty a falešné statistiky, přijímání do zednářské lóže. Proč někdo potřebuje sbírat data a sledovat chování lidí? ……