Byla jednou jedna modlitba

Zpráva z tisku: „Zvukař Jaroslav Hensl, který během listopadového mítinku při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou pouštěl Modlitbu pro Martu, se nedopustil přestupku. Rozhodla o tom přestupková komise, která případ odložila.“Špatně, všechno špatně. Ta zpráva je špatně – stejně jako všechny podobné – protože neustále omílá že šlo o Modlitbu pro Marku od Kubišové, jako kdyby byl dotyčný zvukař pohnán před přestupkovou komisi za to, že pouštěl právě Modlitbu pro Martu a kdyby pouštěl, co já vím, Kabát nebo zvuk cirkulárky, nikdo by ho za přestupek nestíhal. Jenže on byl přece stíhán za narušování předvolebního shromáždění, ne za pouštění nějaké konkrétní skladby. A každý takový by měl být stíhán, i kdyby v podobné situaci pouštěl hymnu.

To se ale nestane, protože jak přestupková komise právě rozhodla, předmětný skutek není přestupkem. A protože Modlitba pro Martu není ze zákona nijak privilegovaná (což není ostatně ani ta hymna) a toto rozhodnutí je tudíž třeba chápat jako precedent, nezbývá než uzavřít s tím, že narušování politických shromáždění těch, se kterými nesouhlasím, je v České republice zákonem chráněno (sic!).

Pro definitivní závěr ale budeme muset počkat až do té doby, než někdo na mítinku TOP09, na Českých lvech nebo na pietním shromáždění u příležitosti výročí vstupu do NATO pustí Internacionálu. Pak se teprve ukáže, jestli se platí stejný metr na všechny a jestli rozhodnutí úřadu v Lipníku bylo motivováno právním názorem, nebo politickým aktivismem.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Je to pořád dokola. V Listopadu 89 jsme demonstrovali proti třídní justici, máme ji tady zpět jen s opačným znaménkem; a proti komunistické cenzuře, máme ji zpět v korporátní a neoliberální verzi. Až má z toho člověk dojem, že dnešním „demokratům“ na minulém režimu nevadila nespravedlnost a cenzura jako taková, ale v podstatě jen to, že obojí nemohli uplatňovat oni sami…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
14. 3. 2018 8:07

To není jen opačné znaménko. Předešlá cenzura se snažila – i když ne příliš vynalézavě a někdy přímo neobratně – chránit sociální stát. Tato cenzura všemi
prostředky chrání a prosazuje společnost rozdělenou na bohaté a stále více chudnoucí většinu a mezi ty prostředky patří i válka.

brankoslav
brankoslav
14. 3. 2018 15:12

Je třeba to vidět politicky soudruzi. Dotyčný soudruh pochopil kde je jeho místo, místo na straně pokroku, reálné demokracie a NAŠEHO právního státu.

Admirál
Admirál
14. 3. 2018 18:35

Je jen otázkou času, kdy se hrot rozsudku otočí proti svoloči.

racek
racek
15. 3. 2018 23:15

Jenom jako pamětních bych připoměl, že ta píseň byla složena pro tehdy populární televizní hudební seriál Píseň pro Rudolfa III, dost dlouho před invazí. Ten díl se pak nakonec nevysílal, snad ani nebyl dokončen. Sovislost s okupaí byla tedy náhodná. Nicméně píseň se fakt na tuto událost hodila. Kubišová ovšem měla problém spíše z písní Tajga Blues a poté s tím pornofilmem, kde hrála herečka neobyčejně jí podobná. No, viděl jsem tehdy velmi špatnou amatérskou kopii, takže nemohu říci zda to byla pravda. Spíš to byla nějaká soukromá seance. Tehdy se objevily ty Super8 kamery a byla toho spousta. Mimochodem,… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 3. 2018 15:46

Stane: Váš pocit ohledně svobody slova a jeho uplatňování našimi samozvanými demokraty není jen pocit. O tom to přeci bylo a je v první řadě. Oni chtějí, chtějí a chtějí a MÍT musí, musí a musí, i kdyby kvůli tomu vyvraždili půl sluneční soustavy. Ohledně svobody slova a desinformací se pěkně vyjádřil poslanec Leo Luzar. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803166962135-luzar-rozhovor-sputnik-informace/ Se zděšením jsem četl e-republiku a paní Květu. Soucítím s ní a její rodinou. Ale zde na om na veřejnosti kladu otázku. Jestli moje výkřiky o tom, že rakovinou a dalšími smrtelnými nemocemi zpravidla onemocní hodní lidé a ti zlí ne a že to… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 3. 2018 16:06

Adminovi … skvěle formulováno. S tim je třeba pracovat. Ma to dnes tak zadaný náboj oslovení.
Kde kdo kolem mne o tom mluví a jakoby si dal nevěděl rady.
A vysledek?
Havlobanderovci, Kalouskovo seradiste, kolik za to beres , ty hřeBEJKU, když pambu hledal Čížka, tak ho zaujal moderatorsky zidacek Kraus, a vývoj dále zdárně pokračuje.

orinoko
orinoko
16. 3. 2018 16:13

Jo … a ta písnička …
Osobně si myslím, ze je skvělá po všech stránkách. Obstojí i mimo JAKYKOLI kontext!!
Marta K. prý ukončila aktivní koncertní činnost. V každém případě její socikovska marta narazila na Martu tržní. S velmi katastrofalnimi následky a důsledky.
A Vena z roentgenova seradiste ma na svědomí další pruser.