Diskuze k článku


 • orinoko • 13. srpna 2015

  Vedecky veskrnismus v sametovem rezimu.

 • Petrc • 13. srpna 2015

  Co se týká reklam, ve kterých nám lepé prodejné děvy vnucují nepřeberné množství zbytečného zboží, tak jsme dostatečně duševně způsobilí, ale na posouzení komunistické literatury nikoliv. Mohla by nám otevřít oči. Co se týká kritiky kapitalizmu, buržoazní či liberální demoracie, tak to měli soudruzi bohužel/bohudík absolutní pravdu. Na poprvé se hned všechno nepovede. Ani fašistům se první pokus zcela nepodařil. Ale příště to třeba vyjde (nebo to už dávno vyšlo)…

 • J. W. • 13. srpna 2015

  Nevím, co si pořád naříkáte. Vždyť se máme dobře. Viz reklama na OM: „Hotely v Dubaji až o 78% levněji!“ Máme se už tak dobře, že i prostý český občan si může koupit hotel v Dubaji. Kupte si hotel v Dubaji!

 • Jan Kristek • 13. srpna 2015

  Dost podobné tomu, když Marta Gottwaldová-Čepičková napsala svou nevydanou knihu vzpomínek na otce – pouze do roku 1945. Knihu napsala v roce 1973 a Ústav marxismu-leninismu ji zakázal vydat.

 • K. J. • 13. srpna 2015

  Jan Kristek napsal

  Dost podobné tomu, když Marta Gottwaldová-Čepičková napsala svou nevydanou knihu vzpomínek na otce – pouze do roku 1945. Knihu napsala v roce 1973 a Ústav marxismu-leninismu ji zakázal vydat.

  Vždyť on ten ústav v podstatě funguje dodnes, akorát názvy se mění…

 • K. J. • 13. srpna 2015

  J. W. napsal

  Nevím, co si pořád naříkáte. Vždyť se máme dobře. Viz reklama na OM: „Hotely v Dubaji až o 78% levněji!“ Máme se už tak dobře, že i prostý český občan si může koupit hotel v Dubaji. Kupte si hotel v Dubaji!

  A k tomu máme, když koukám na tu reklamu ještě všichni duhu uvnitř:
  We all have a rainbow inside
  I když je zajímavé pokud zde použijeme přesmyčku:
  We have(al)l a rainbow inside
  Potom by měli uvnitř všichni havlovu duhu. Třeba je to skryté poselství té akce…

 • abx • 14. srpna 2015

  je pravdu, ze za Bilakovho ucinkovia v politike sa tiez vselico vynechavalo, dokonca aj zosrotovalo. vydavatel, ktory vynechal v jeho pamatiach prislusnu cast, je podla vsetkeho tiez manipulator a dovolim si povedat, ze aj idiot. Bilak toho vela za zivota nenapisal, takze kazde autenticke svedectvo o tom, kto to bol, akym myslienkam a idealom bol oddany, co bolo original a co bola povinna jazda – to su velmi cenne poznatky pre sucasnikov a urcite aj pre ludi buducnosti, ktori sa touto dobou budu zaoberat…

 • Béda • 14. srpna 2015

  Každý režim si ostřížím zrakem hlídá svou ideologii, provozuje propagandu (politickou reklamu) svého ( „zaručeně ze všech nejlepšího“ systému), snaží se všemi možnými způsoby vyvrátit svoji kritiku, odradit, zastrašit, zesměšnit, překřičet, umlčet své kritiky. To se vůbec nezměnilo. Za 1.republiky zavírali komunisty, fašisté se snažili vyhubit komunisty, komunisté zakázali svým oponentům svoji kritiku, cenzurovali, dávali své kritiky na listinu zakázaných autorů, zakázali vydávaní jejich děl… Nynější řežim jde na věc sofistikovaněji – prozatím se snaží své kritiky vytlačit na periferii veřejného zájmu mainstreamovým „překřičením“ a „autocenzurou“, špicluje své kritiky, shromažďuje je v databázích, buduje rozsáhlou trollí a propagandistickou síť povinně financovanou veškerou veřejností (včetně svých kritiků), převychovává mládež (to dělal i předešlý režim)…

 • fajt • 14. srpna 2015

  co vlastně dosáhl absolutistický kapitalismus za posledních 25 let – v podstatě humanitární krizi , která nemá obdoby – pomohla technická revoluce lidem ? zcela ne – došlo k nějakému civilizačnímu rozvoji, který by významně člověka někam posunul ? absolutně ne – jaký je vlastně význam existence člověka na planetě, krom toho, že jde o krutý omyl, nepovedenou hříčku všehomíra – po dlouhém bádání i vědci přišli na to, že je v podstatě jediný – kurvit planetu a trápit a ničit co se mu dostane do pacek…sebe z toho nevyjímaje … jo, a důchodci revoluce nedělaj, ti jenom důsledně betonují to, co celý život ignorovali. ..)

 • abx • 14. srpna 2015

  co je toto za system, 400 ton papriky hnije len v Dolnej Kounici…
  http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-udalosti/361706/?foto=0

 • Janus • 14. srpna 2015

  Pokud mne pamě’t neklame první Biĺakovi paměti vyšly někdy kolem roku 1991 v sešitovém vydání. Biĺak popisuje nejen učednická léta, ale zvláště své působění v armádě Slovenského štátu(dne SR) tažení v rámci dělostřelecké baterie do Polska a SSSR. Bohužel knihu jsme měl půjčenu od tehdejšího spolužáka a další si nepamatuji.

 • J. W. • 14. srpna 2015

  fajt napsal

  co vlastně dosáhl absolutistický kapitalismus za posledních 25 let– v podstatě humanitární krizi , která nemá obdoby –pomohla technická revoluce lidem?zcela ne – došlo k nějakému civilizačnímu rozvoji, který by významně člověka někam posunul ? absolutně ne – jaký je vlastně význam existence člověka na planetě, krom toho, že jde o krutý omyl, nepovedenou hříčku všehomíra – po dlouhém bádání i vědci přišli na to, že je v podstatě jediný – kurvit planetu a trápit a ničit co se mu dostane do pacek…sebe z toho nevyjímaje … jo, a důchodci revoluce nedělaj, ti jenom důsledně betonují to, co celý život ignorovali. ..)

  Máte mé vřelé sympatie! Přesně tak. Technická revoluce je forma genocidy lidstva. Je to urychlení lidské degenerace a mutace. Technika masivně nahrazuje přirozené přírodní a lidské biologické funkce. A ti zmrzačení idioti si to ještě chválí, považují si to, vytahují se mezi sebou a před sebou, kdo je vlastně větším zdegenerovaným idiotem…. Ač se třeba zevně ohrazují proti některému zacházení ze strany režimu, proti omezeným možnostem ještě více degenerovat a mutovat, v zásadních věcích svého bytostného úpadku jsou s ním zcela za jedno. Komické!

 • hudryper • 14. srpna 2015

  J. W. napsal
  Technická revoluce je forma genocidy lidstva. Je to urychlení lidské degenerace a mutace. Technika masivně nahrazuje přirozené přírodní a lidské biologické funkce. A ti zmrzačení idioti si to ještě chválí, považují si to, vytahují se mezi sebou a před sebou, kdo je vlastně větším zdegenerovaným idiotem….

  Přijeli na prázdniny vnuci plní zájmu o vše okolo i uvnitř. V pondělí vyhlásilo pražské ZOO vstup
  důchodcům za symbolickou korunu,a tak jsem zaplatil za dva špunty „jen 300“ kč a šli jsme. Bylo všude okolo nás hlavně hodně lidí a pohled na velmi mnohé připomínal některá zvířátka jako jsou třeba hroši,kteří ale svá nadmíru tlustá těla schovávají celodenně pod vodu a vylezou jenom, když
  jim zřízenec rozhodí okolo bazénu desítku zelných hlav a oni si jdou pochutnat. Ne tak ale lidé…
  Pohled na mladá děvčata a maminky vedle svých ratolestí by měl být radostný a vzbuzující aspoň
  u chlapů příjemné pocity,leč v tom množství korzujících lidí reprezentativního vzorku současné společnosti bylo příležitostíí ,kdy pohled se zájmem spočine na ladných křivkách, jako šafránu.
  Mimoděk jsem si vzpomněl na své pocity z roku 1993,kdy jsem se pohyboval v USA. Tam také jakoby nebylo půvabných žen,jen tlustá monstra a když se mezi nimi objevila štíhlá postava pěkné
  holky, byla to vždy mladá černoška. O chlapech s pivními mozoly a pneumatikami okolo pasu ani
  radši nevzpomínat. Hospody v ZOO Praha byly trvale narvané (a že jich tam opravdu není málo),
  na každém kroku někdo něco jedl a popíjel,jakoby ani nepřišel za zvířátky,ale hlavně se nacpat.
  Vedle mne na lavičce u bazénu,kde řádili mí vnuci jako jediní bez plavek,seděla mladá paní a měla
  sebou kočárek s dítětem. Měla na sobě v tom horku černé šaty. Zřejmě se domnívala,že skryjí její
  obezitu,ale bylo tomu naopak. Vtom přiběhla její starší dcera ,asi tak okolo 6 let a já vidím,že co
  do tloušťky už důsledně napodobuje svou maminku. „Mami, já mám hlad“ ozvala se příchozí. Máma zalovila v síťovce kočárku a podala dceři jakýsi krém s čokoládou . Ale ne jeden kelímek !
  Rovnou dva. Když jsem si představil jejich výživnou hodnotu,bylo mi šoufl..

 • J. W. • 14. srpna 2015

  viz Hudryper: ZOO koncentráky jsou ukázkou naší narůstající debility. Nestačí, že trpíme sami, ještě mučíme a zotročujeme druhé – rostliny, zvířata aj. Debilní otrok se úchylně oblažuje, když mučí doma v kleci, teráriu či akváriu dalšího otroka – mnohem inteligentnější než je on sám.
  Jedinou naději skýtá Vědecký negativizmus, který praví, že všechny molekuly i atomy tohoto vypráskaného vesmíru se musí pokřtít písmem svatým (gramotností), tedy abstraktním myšlením a posléze se musí vysát a umučit až do úplného vyhlazení a vymizení. Pak konečně přijde ona velebená prázdnota, mír a klid.
  (Mezi námi děvčaty, dnešní ženský jsou pěkný krávy. Za kus špeku na těle prodaly sebe, svoji duši, své děti, milence, manžele prostě všechno. „Kráva“ je vlastně urážka toho inteligentního a svatého zvířete. Správný výraz pro ty ochechule je jiný….Většina dnešních lidí si lidské tělo vůbec nezaslouží, mnohem lépe by jim vyhovovalo například tělo láčkovců nebo prasečí, jenomže těch není ve velkovýkrmu tolik k dispozici, proto padají do těl lidských, která odporně pustoší….V lidské těle se každé hovado naučí číst, psát, chlastat, fetovat, poslouchat peníze a ovládat mobil, auto aj.)

 • peter. • 14. srpna 2015

  V.Biľak má na východnom Slovensku(minimálne v Prešovskom kraji) omnoho viac prívržencov ako odporcov.Jeho hendikepom bol slovný prejav poznačený rusínskym prízvukom a nevýrazným,dosť nepríjemným hlasom.Napokon,toho prízvuku sa nezbavil do smrti, čo je pre mňa dosť nepochopiteľné,lebo peknou slovenčinou bez prízvuku dnes hovorí väčšina Rusínov aj z tých najodľahlejších dedín pri kontakte so Slovákmi.Toto spôsobovalo,že pri prejavoch vnímali poslucháči viac nedostatky v Biľakovom spôsobe vyjadrovania sa, ako významový obsah samotného prejavu ktorý sa takto u poslucháča dostával do úzadia.Mnoho vtedajších nepriateľov režimu využívali práve tento Biľakov hendikep k zosmiešneniu nie len jeho samého ale aj myšlienky a idei ktorú hlásal.Preto nie je žiadúce práve dnes,aby sa jeho myšlienky v písanej forme dostali v nezmenené k čitateľovi.Podľa mňa to,že sa s jeho pamäťami manipuluje svedčí o tom,že súčasný režim si ešte ani dnes nie je sto percentne istý tým,že už tu bude natrvalo a Československo sa už nikdy k socializmu nevráti(podľa mňa socializmus nemá alternatívu,takže sa mýlia). Myslím,že starší ľudia ak si dnes prečítajú niečo z Biľakovych písomne zachytených prejavov,“Poučenia“včítane,tak by s ním v mnohom súhlasili.Smiešne je,ak si ešte aj dnes nejaký blb myslí,že dôvodom vstupu vojsk VZ do Československa bol nejaký pozývací list a Biľakov podpis na ňom.
  Ospravedlňujem sa p.JW,lebo viem,že tento príspevok nezodpovedá práve tomu,čo očakával ako reakciu na svoj článok.Asi chcel na prípade Biľakovej knihy poukázať na nešváry panujúce dnes na poli kultúry a života vo všeobecnosti.

 • J. W. • 14. srpna 2015

  Nemáte se co omlouvat. Spíše se omlouvám sám za hrubší provokace směřující k ženám, ale mínil jsme to v dobrém, neboť ženy velmi podléhají bezohledně destruktivnímu vlivu dnešního zrůdného režimu. A protože žena táhne muže, mléko je rozlito.
  Souhlasím s vámi. Socializmus společnost založená na levicovosti, ženskosti, nesobeckosti a regeneraci lidské bytosti a společnosti je jediná možná varianta vývoje. Jinak zde bude horoucí peklo…..(jako že ta vedra již začala).

 • peter. • 14. srpna 2015

  p.J.W.
  Ani nehovorte!Meteorológovia spievajú každý deň o búrkach z horúčav.Nebola ani jedna.Potok z Beskydu vyschol,všetko je spálené,zem ako kameň.Ani vtáci nelietajú,len havrani v pohrebákoch a sanitky odvážajúce ľudí,ktorí od horúčav skolabovali.Ozajstné peklo.

 • lomikel • 14. srpna 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/08/dotaznik-pro-jiriho-fialu-odpor-proti.html

  jsem rad ze ja pan fiala venku a neposkozen na tele i na duchu.

  v kontextu clanku me zaujalo ze hodnoti justici pred 89 jako funkcnejsi a systemove lepe zabranujicim exesum (pomineme li ciste politicke causy) nez v jistici dnesni.

  pan fiala je antikomunista

 • J. W. • 14. srpna 2015

  Jestli někdo znáte vydavatele a vlastníky vydavatelských práv knihy soudruha Vasila Biľaka, sdělte jim, že mi dluží odměnu, za zvýšení prodejnosti jeho knihy. O tu odměnu nemám zájem „Až po mé smrti“…ať mi jí dají hned!!!!!

 • fajt • 15. srpna 2015

  J. W. napsal
  Máte mé vřelé sympatie! Přesně tak. Technická revoluce je forma genocidy lidstva. Je to urychlení lidské degenerace a mutace. Technika masivně nahrazuje přirozené přírodní a lidské biologické funkce. A ti zmrzačení idioti si to ještě chválí, považují si to, vytahují se mezi sebou a před sebou, kdo je vlastně větším zdegenerovaným idiotem…. Ač se třeba zevně ohrazují proti některému zacházení ze strany režimu, proti omezeným možnostem ještě více degenerovat a mutovat, v zásadních věcích svého bytostného úpadku jsou s ním zcela za jedno. Komické!

  technika je v podstatě v dnešním světě pouhá zákeřná droga, umožňuje mase přestat myslet a u některých úspěšně nahrazuje mozkové funkce, které byly pro minulé generace nezbytně důležité – že někteří nechtějí o tohle oblbovadlo přijít , je nasnadě, že je to zabíjí snad i chápou, ale touha po životě, který je v jistém směru pohodlný ( ale evolučně naprosto sterilní) je pro masy prostě silnější – mno, příroda neodpouští ( jede si svým vlastním řádem a životem), takže výsledek takového fěťáctví ( s vymezením, či bez) není žádným složitým tajemstvím. ..)

 • fajt • 15. srpna 2015

  J. W. napsal

  Nemáte se co omlouvat. Spíše se omlouvám sám za hrubší provokace směřující k ženám, ale mínil jsme to v dobrém, neboť ženy velmi podléhají bezohledně destruktivnímu vlivu dnešního zrůdného režimu. A protože žena táhne muže, mléko je rozlito.
  Souhlasím s vámi. Socializmus společnost založená na levicovosti, ženskosti, nesobeckosti a regeneraci lidské bytosti a společnosti je jediná možná varianta vývoje. Jinak zde bude horoucí peklo…..(jako že ta vedra již začala).

  přesně, socialismus bez zákeřných a chamtivých jedinců a jejich následných interakcí na společenské procesy – jenom jestli toho je lidstvo ještě schopno, protože pokud je mi známo z historie, tak až na pár krátkých chvil, lidstvo formovali právě tito parchanti. ..)

 • J. W. • 15. srpna 2015

  fajt napsal
  technika je v podstatě v dnešním světě pouhá zákeřnádroga, umožňuje mase přestat myslet a u některých úspěšně nahrazuje mozkové funkce, které byly pro minulé generace nezbytně důležité – že někteří nechtějí o tohle oblbovadlo přijít , je nasnadě, že je to zabíjí snad i chápou, ale touha po životě, který je v jistém směru pohodlný ( ale evolučně naprosto sterilní) je pro masy prostě silnější – mno, příroda neodpouští ( jede si svým vlastním řádem aživotem), takže výsledek takového fěťáctví ( s vymezením, či bez)není žádným složitým tajemstvím. ..)

  Nelze než souhlasit. Zlo či parchanti určují vývoj lidské společnosti, protože působí v souladu s gravitací, které se masy díky své zaostalosti, duševní pasivitě, tak rády oddávají. Je to přirozený proces utrpení. Pouze chudáci ti, kteří se jej již nabažili a kteří jej prohlédli, těm se všichni náležitě pomstí – stádo i ti vlci v kůži bernánčí…

 • J. W. • 15. srpna 2015

  fajt napsal
  technika je v podstatě v dnešním světě pouhá zákeřnádroga, umožňuje mase přestat myslet a u některých úspěšně nahrazuje mozkové funkce, které byly pro minulé generace nezbytně důležité – že někteří nechtějí o tohle oblbovadlo přijít , je nasnadě, že je to zabíjí snad i chápou, ale touha po životě, který je v jistém směru pohodlný ( ale evolučně naprosto sterilní) je pro masy prostě silnější – mno, příroda neodpouští ( jede si svým vlastním řádem aživotem), takže výsledek takového fěťáctví ( s vymezením, či bez)není žádným složitým tajemstvím. ..)

  Není sporu o tom, že účelem vědy a techniky je dostat lidstvo na ještě nižší podlidskou úroveň, správněji podzvířecíúroveň, neboť zvířata jsou nebetyčně výše nežli civilizací (vědou a technikou) zdegenerovaný člověk. Tím účelem řádově nižší hladina utrpení, než na jakou by se lidstvo dostalo přirozeným způsobem života a přirozenými prostředky. Budiž mu země lehkou!!

 • leoš • 15. srpna 2015

  J. W. napsal

  viz Hudryper: ZOO koncentráky jsou ukázkou naší narůstající debility. Nestačí, že trpíme sami, ještě mučíme a zotročujeme druhé – rostliny, zvířata aj. Debilní otrok se úchylně oblažuje, když mučí doma v kleci, teráriu či akváriu dalšího otroka – mnohem inteligentnější než je on sám.
  Jedinou naději skýtá Vědecký negativizmus, který praví, že všechny molekuly i atomy tohoto vypráskaného vesmíru se musí pokřtít písmem svatým (gramotností), tedy abstraktním myšlením a posléze se musí vysát a umučit až do úplného vyhlazení a vymizení. Pak konečně přijde ona velebená prázdnota, mír a klid.
  (Mezi námi děvčaty, dnešní ženský jsou pěkný krávy. Za kus špeku na těle prodaly sebe, svoji duši, své děti, milence, manžele prostě všechno. „Kráva“ je vlastně urážka toho inteligentního a svatého zvířete. Správný výraz pro ty ochechule je jiný….Většina dnešních lidí si lidské tělo vůbec nezaslouží, mnohem lépe by jim vyhovovalo například tělo láčkovců nebo prasečí, jenomže těch není ve velkovýkrmu tolik k dispozici, proto padají do těl lidských, která odporně pustoší….V lidské těle se každé hovado naučí číst, psát, chlastat, fetovat, poslouchat peníze a ovládat mobil, auto aj.)

  Mít lidské tělo je veliké štěstí.Poskytuje možnost vymanit se ze samsáry.

 • J. W. • 15. srpna 2015

  Je to velké stěstí pro lidi, mít lidské tělo, ne však pro tu mrzkou čeládku, která se tam nastěhovala….ta jej pouze haní, ponižuje, zesměšňuje, pošlapává, pustočí a ničí.

 • Aleš • 15. srpna 2015

  Kapitán Nemo z čezsekty by vám politicky vysvětlil, že „Pokrok nezastavíš!“ Dnešní cenzura je taková dětinská. Informace v TV o havárii v Litvínově mi připoměly výjev z mateřinky. Nemám vši, jenom hnidy…
  A pak se nestačíme divit,
  že všechna ta hovádka boží,
  fetují, hulí a taky se množí,
  a trollové se svými noži,
  jako k Libavé tu láskou hoří.
  Je mi k blití z každého kašpara,
  z ostrova paniky prchlého barbara,
  co ho miluje Respekt i HASBARA,
  v pochodu s úšklebkem na líci,
  po lidech šlapou tu balíci,
  Artuš, Merlin i prchlíci,
  na om natáhli udici,
  Dobřečov je Gazou v krabici,
  kterou proklely všechny sekty i kulty
  fašouni i ti multi kulti,
  užít si radost až na kosti,
  s pochodem slizu a hrdosti,
  jak při velké ceně je plno,
  lží a hádek jako Brno.
  Kiskův náhradník již vlasy ježí,
  klokánky otevřou stěží,
  ještě tak autobazar Skotnice,
  je obchod na plechové krabice,
  kterým postaví tunel každý kat,
  co pochází ze země surikat.
  Kdo ajfoun či reaktor nechce,
  lze odstranit z cesty tak lehce,
  strašit Řeckem či ztrátou práce,
  a v rezervaci stromy kácet,
  a na nás namířit dělo,
  by se jim náramně chtělo.
  Palas či prostitut církevní,
  jsou totiž bratrové pokrevní.