Diskuze k článku


 • Alena • 16. srpna 2017

  Dobrý článek. Co dodat více?
  Schází mi pořádná levice, kterou nikde nevidím.
  Nový levicový model frankfurtské školy neuznávám.

 • Gatta • 16. srpna 2017

  Re Souhlas – dobře popsáno.

  Ano levice chybí, ale co chybí v dnešní politice, a to nejen u nás, především je normální selský rozum. No a po dosavadních zkušenostech si tedy myslím, že nějaká ta „levice opět bez rozumu“ vlastně ani nechybí.

  U mě je jasno – SPD a Tomio Okamura – a je mi úplně jedno, co se bude do voleb dít, říkat nebo psát.
  Důvody ?
  1. Program – přímá demokracie, odpor nedemokratickým praktikám Bruselu, realistické politické postoje.
  2. Člověk který se vypracoval sám, člověk z reálného světa podnikání.
  3. Ale především, má stále ještě jednu devizu, kterou u nás už všichni ostatní politici dávno ztratili – důvěryhodnost! Každý má svoje a nikdo není dokonalý, ale Tomio doposud neudělal nic, čím by u mě ztratil svůj kredit.

 • fajt • 16. srpna 2017

  chození k tzv volbám v korporátním fašismu je taky nehezkým znakem (a v podstatě i zvykem), který má svou ( negativní) vypovídací hodnotu – trest za to nemine ani jednu stranu, ti nahoře se ale budou trápit o dost déle ( i když oni to budou vnímat jako splnění svého pedofilního snu ), ale nakonec je příroda ( či jak to nazvat ) taky udolá. ..)

 • fajt • 16. srpna 2017

  Gatta napsal
  Gatta

  ten má taky potenciál ( při získání, tedy propůjčení jakési servisní moci) zapadnout velmi rychle do feudálně-korporátního řádku – prostě není v dnešním světě alternativa na skutečnou progresi, navrátili jsme se do doby temna a ti co z toho tyjí, se už velmi dobře postarali, aby jejich systém fungoval i v hlavách otroků, mám za to, že kdyby ta hrstka skutečných manipulátorů s lidským stádem jakýmsi zázrakem chcípla ( na lidský faktor pomoci už dávno nehřeším ), tak tohle obludné monstrum si pojede dál svým dojebaným životem – asi basic stigma předchozích generací ( tohle se táhne desítky tisíce let – proto taky KC má důvod likvidovat jakékoliv zmínky a artefakty dob prehistoricky minulých, páč by naše ztracená budoucnost byla ještě více jasnější )nedovolí lidem jednat jinak a stále je to navrací k jedinému funkčnímu společenskému uspořádaní, kterému v podstatě nevratně propadli – lidojedství. ..)

 • Aleš • 16. srpna 2017

  Gatta: Pravici nevolím, jako hrozba komunistům, že bych SPD mohl zvolit místo nich, však určitě na místě je. O prozřetelnosti těch, kteří útočí na vše unijní, ale vůči NATO, v jehož zájmu je přijímána řada bruselských pitomostí, mlčí, lze mít pochybnosti. Pitomiem bych klidně přezdíval jisté budovy a jejich osazenstvo poblíž bruselského atomia. Nicméně tyto dvě strany mají jistý společný potenciál a programové shody, aby mohly být spolu ve vládě, budou však potřebovat někoho dalšího. Dokud tu svou volbou aspoň mírně poupravím podmínky korporátního fašismu, nemohu si dovolit luxusu volební divadlo zcela ignorovat, asi na rozdíl od fajta nejsem za vodou… S řadovými členy ČSSD se vybavuji spíš ze soucitu, nemyslím si, že by spolu s voliči dokázali odstranit mafii, která jim vládne a dělá z nich korporátně fašistickou stranu, kde populisticky před volbami se najednou snaží o sociální rozměr jejich činnosti. ČSSD je menším zlem oproti různým neoliberálním uskupením, ale to je málo a voliči jim to dají letos vyžrat.

 • peter. • 16. srpna 2017

  Gatta napsal
  U mě je jasno – SPD a Tomio Okamura – a je mi úplně jedno, co se bude do voleb dít, říkat nebo psát.

  Je to vaša voľba a byť českým voličom,asi by som ho volil tiež.Je tu ale malý problém.Ide o tú malú hŕstku skutočných manipulátorov ktorú spomína fajt.Myslím,že aj keby to Okamurovi vyšlo,tak by si s ním „skutoční manipulátori“poradili tak,ako si poradili s Ficom,ktorý dnes vyhlasuje,že on si síce V4 váži,ale priestor pre Slovensko vidí v „jadre“EÚ.O tom,kto z toho vysnívaného jadra má vypadnúť,už nehovorí.Podľa mňa,to nebude nikto.Prosto – politický kotrmelec účelom ktorého je rozbiť jednotu vo V4.
  Alebo taký Lukašenko :
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3288-minsk-cerne-slunce-zrady-belorusti-poslanci-podrazili-rusko-na-pude-obse-globalisticka-chobotnice-vakci-lukasenko-ve-slepe-ulicce-doplati-evropa-na-drazdeni-ruskeho-medveda.htm
  Chcem len poukázať na to,že „manipulátori“majú ešte stále moc a schopnosť určovať akým smerom sa má ktorýkoľvek „nový“člen EU uberať.Takže aj Okamura sa buď prispôsobí,alebo padne.K pádu ho donúti ekonomický tlak ktorý môže na ČR vyvinúť bruselský establišment.Páky na to jednoznačne v rukách má.

 • Gatta • 16. srpna 2017

  Tak nějak se mi při těch myšlenkách na volby asocioval jeden Divokej Bill …

  https://www.youtube.com/watch?v=Cgx0X-xjYRQ

 • Petrpavel • 16. srpna 2017

  Realistický popis.
  Žádné ANO, ČSSD, ODS, TOP, KDU, Realisté a jiné systémové strany … jen vítězná volba SPD či KSČM může přivodit postupnou malou změnu k lepšímu. Jinak sešup pokračuje.

 • Admirál • 16. srpna 2017

  Okamura? Dost lidí okolo mně se chytá mu to dát. Ja osobně o tom, přesto že bych upřednostnil levicovější alternativu, kdyby byla, vážně uvažuji také.

  Co z toho vyvodit? Okamura ne 5%, ale 10-15% a když se chlapcům, co spolu mluví podaří jejich křišťálově čistými metodami zlikvidovat Babiše, tak 15 – 25%.

  Přeji pravděalásce klidné spaní.

 • peter. • 16. srpna 2017

  Petrpavel napsal

  Realistický popis.
  Žádné ANO, ČSSD, ODS, TOP, KDU, Realisté a jiné systémové strany … jen vítězná volba SPD či KSČM může přivodit postupnou malou změnu k lepšímu. Jinak sešup pokračuje.

  KSČM ? Tiež nie zlá voľba,keby sa zbavila J.Dolejša.A treba pamätať aj na to,že jej prípadná účasť vo vláde by znamenala koniec tejto strany.Myslím,že to isté môže postihnúť aj SPD.Jednoducho preto,že žijeme v EÚ,kde sa akékoľvek vybočenie z línie ktorú vytýčili „skutoční manipulátori“sediaci v Bruseli,Londýne a v New Yorku postihuje a trestá.

 • fajt • 16. srpna 2017

  teď trochu z jiného, globálního soudku – včera jsem se bavil s kolešem, který funguje v jedné nadnárodní výkrmné společnosti, no a ten si pochvaloval, že ve městě jeho působnosti, která je v zóně protektorátní pustiny se opět rozjel kšeft s evropským potravinovým odpadem, no a to z důvodů ne slev, ale lázeňských lufťáků z arábie, kteří v jeho kaufu masově zkupují kdejaký jedovatý shit – jeho pohled na věc by se dal nazvat národově pragmatický, páč říká, že při větších merglích ještě krátí life budoucím barbarům, kteří pustinu nakonec stejně osídlí ( tedy pokud tady nenastane nějaký jaderný jaro ), prý je na to patřičně pyšný, protože i když slouží ( a kvalitně jako každý švejk), tak v podstatě i mazaně likviduje ( ale v mezích všech korporátních norem ) – asi ode mne očekával ,když ne pochvalu, tak nějaký projev obdivu, sem k němu jenom procedil, že to jsou starý plečky a frajeří už jedou vyšší level ( snad ho to posune taky výše a dále… tedy – i pro kapík – nevratně). ..)

 • peter. • 16. srpna 2017

  Aj v Nemecku sa schyľuje k voľbám
  Generácia dnešných dvadsiatok bude voliť Merkelovej CDU
  http://www.meras.cz/2017/08/generace-merkel-potter.html
  Až taký rozdiel medzi našimi a nemeckými dvadsiatkami nevidím.

 • Gatta • 16. srpna 2017

  Re peter – z článku „Protože nechceme žádnou změnu, jsme prý apolitičtí a nasycení. “
  Ano – Jsou nasycení a proto mohou být spokojeně apolitičí, no a proto také nechtějí žádnou změnu.
  Každá společnost je ve třetí generaci míru a blahobytu změkčilá a snadno ohrozitelná.

 • peter. • 16. srpna 2017

  No a aby nám nebolo ľúto,tak sa ukazuje,že voľby môžu byť aj u nás.Predčasné!Ako je
  známe,Predseda koaličnej strany SNS Danko pred niekoľkými dňami odstúpil od koaličnej zmluvy.Fico a Bugár (predseda maďarskej strany Most-Híd)boli rázne proti,vyjednávalo sa a ešte včera sa zdalo,že sa situácia upokojila.Lenže dnes odvolal Fico ministra školstva – nominanta SNS Plavčana.Danko to označil za podraz od Fica a ako sa to vyvinie….je vo hviezdach.
  http://www.hlavnespravy.sk/andrej-danko-podrazil-ma-padla-pasca-ktoru-dlho-budoval/1104340

 • peter. • 16. srpna 2017

  Admirál napsal

  Hamp – stojí za přečtení http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3296-bitva-ve-virginii-probouzi-saantifa-novou-hrozbu-sice-nackove-ale-nasi-hra-na-demokracii-skoncila-levicove-guerilly-legalne-terorizuji-zapad-kdo-chce-obcanskou-valku-vrazdami-belochu-ke-svetlym-zitrkum.htm

  V Charlotteville zohrala Antifa kľúčovú rolu spolu s ďalším kvázi ľavicovým hnutím „Black Lives Matter“.BLM je hnutie bojujúce za práva černochov,financované G.Sorošom.Zohralo rozhodujúcu úlohu v nepokojoch vo Fergusone.O ideológii ktorou sa toto hnutie riadi najlepšie vypovedá tento odkaz:
  http://www.hlavnespravy.sk/rasizmus-hnutia-black-lives-matter-kanadska-liderka-pourazala-belochov/898648

 • Gatta • 16. srpna 2017

  Admirál napsal

  Hamp – stojí za přečtení http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3296-bitva-ve-virginii-probouzi-saantifa-novou-hrozbu-sice-nackove-ale-nasi-hra-na-demokracii-skoncila-levicove-guerilly-legalne-terorizuji-zapad-kdo-chce-obcanskou-valku-vrazdami-belochu-ke-svetlym-zitrkum.htm

  Onehdy napsal na jednom drsném webu jeden drsný komentátor velmi nekorektní názor. Týkalo se to jakéhosi člověka, který díky své absolutní rezignaci na myšlení i na samotný pud sebezáchovy přišel zbytečně a velmi lehce o život.

  Volně cituji: „Chyba je, že neoomezenou humanitou bráníme přirozenému výběru, protože půlka lidí je na světě stejně úplně na h….o“.

  Při sledování některých hromadných akcí a sešlostí začínám o tom nekorektním názoru přemýšlet.
  https://www.youtube.com/watch?v=vxMEOBYHKa0

 • Gatta • 16. srpna 2017

  Zkusím si svůj nekorektní profil trochu vylepšit jednou Jižanskou písní od interpreta, kterého těžko podezírat z rasismu.
  Za pozornost stojí i fotografický doprovod …

  https://www.youtube.com/watch?v=prBXNwxjU4I

 • Gatta • 16. srpna 2017

  No a ještě jeden odkaz – chvíli to trvalo najít aspoň nějaký zdroj informací mimo CNN a spol …

  https://www.facebook.com/Confederatepatriotsofamerica/?ref=page_internal

 • Bety • 16. srpna 2017

  Mě ta světová „moderní levice“ s tím co vyvádí tak nějak připomněla Roehmovy
  SAmany. Vyváděli natolik, že když je Hitler nechal vyvraždit, tak si lidé oddechli a lépe přijali nacismus. Takže bych ji /tu levici/ spíš než Antifa označila jako PreFA.

 • Gatta • 17. srpna 2017

  Další zdroj nezávislého zpravodajství z USA !!

  http://www.informationliberation.com/?id=57193

 • peter. • 17. srpna 2017

  Gatta napsal

  Zkusím si svůj nekorektní profil trochu vylepšit jednou Jižanskou písní od interpreta, kterého těžko podezírat z rasismu.
  Za pozornost stojí i fotografický doprovod …

  https://www.youtube.com/watch?v=prBXNwxjU4I

  Pekné.
  Keď som bol chalan,tak som bol v kine 5x na film Rio Bravo len pre túto pesničku a túto scénu:
  https://www.youtube.com/watch?v=v2ssbgThljU

 • Gatta • 17. srpna 2017

  peter. napsal
  Pekné.
  Keď som bol chalan,tak som bol v kine 5x na film Rio Bravo len pre túto pesničku a túto scénu:
  https://www.youtube.com/watch?v=v2ssbgThljU

  Taky pěkné :-)
  To je prostě „americká muzika“ – komu čest, tomu čest. Ať je to bluegrass, muzikál nebo rock, tak vždy je u nich prvotní výrazný a zajímavý zpěv . Doprovod je (nebo vypadá) jako vlastně nepostatná lehká improvizace vynikajících muzikantů.
  To je úplně někde jinde oproti ČR, kde se často všechno hraje pěkně na doby jako dechovka a do toho se někdo snaží zpívat.

  Přidám třeba jednu Dolly
  https://www.youtube.com/watch?v=7NX9UuRyt0E

 • peter. • 17. srpna 2017

  Gatta napsal
  Přidám třeba jednu Dolly
  https://www.youtube.com/watch?v=7NX9UuRyt0E

  Gatta
  Viem,že existuje česká cover verzia a zaboha si neviem spomenúť.Nepoznáte ju náhodou?

 • Gatta • 17. srpna 2017

  Re peter – jo slyšel jsem – myslím, že to byly Schovanky (bez záruky).

  Na stránce s tou Dolly je vedle v několika provedeních i autor:
  https://www.youtube.com/watch?v=fWYAS5JSZ-E
  https://www.youtube.com/watch?v=juH8Di8jaY8
  Někdy to nejlíp nazpívá sám autor, někdyn to lépe nazpívá někdo další – něco se mi i nejvíc líbí v češtině.

  Z jiného hudebního soudlu – člověk od nějž se mnozí učili … Little Richard
  https://www.youtube.com/watch?v=jqxNSvFMkag
  https://www.youtube.com/watch?v=KzYJS3ksH_s

 • peter. • 17. srpna 2017

  Atentát v Barcelone.Zatiaľ údajne 13 mŕtvych.Zvykáme si,zvykáme.
  https://www.novinky.cz/

 • Gatta • 17. srpna 2017

  peter. napsal

  Atentát v Barcelone.Zatiaľ údajne 13 mŕtvych.Zvykáme si,zvykáme.
  https://www.novinky.cz/

  Omlouvám se, ale nemůžu si pomoct:

  A zase „dodávka najela“ …Nechápu na co hledají jakéhosi člověka, když pachatele – tu dodávku přeci už dávno zatkli.
  EK by měla urychleně zasáhnout – zakázat dodávky.

 • Gatta • 17. srpna 2017

  A teď vážně – Trumpova tiskovka !! (s CZ titulky)
  https://vimeo.com/229895470

 • fajt • 18. srpna 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=2HbYVK3DFGk&feature=youtu.be – viděl už tohle Doník … neskutečně servilní, nakonec místní pepíci budou místo upalovaní čarodějnic upalovat indiány ( rozhodně symbolicky…ale kdyby je jejich uncle samík hezky ponoukal, možná by i nějakého místního chudáka zamordovali, samozřejmě by se nesměl bránit ). ..)

 • Aleš • 18. srpna 2017

  fajte: pěkná ulička hanby, aby Doník viděl, museli by být obyvatelé Benešova nápaditější než je v Praze a okolí obvyklé, není nad moravskou servilitu transparentů Yankee´s murders go home a holých zadnic.
  A kapku protiváhy:
  http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614890
  Všichni mladí by se k upalování nepřidali…

 • fajt • 18. srpna 2017

  Aleš napsal

  fajte: pěkná ulička hanby, aby Doník viděl, museli by být obyvatelé Benešova nápaditější než je v Praze a okolí obvyklé, není nad moravskou servilitu transparentů Yankee´s murders go home a holých zadnic.
  A kapku protiváhy:
  http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614890
  Všichni mladí by se k upalování nepřidali…

  chtěl jsem Vám Aleši odpovědět, ale zdejší filtr mě nepustil – škoda. ..)

 • Aleš • 18. srpna 2017

  dobrý fígl na filtr je v inkriminovaných slovech psát nadbytečné hlásky

 • Admirál • 18. srpna 2017

  Drobátko jiný popis událostí ve Virginii. Co mi to jen připomíná…!!!
  http://mail.zvedavec.org/komentare/2017/08/7349-charlottesville-past-na-trumpa.htm

  U nás už to taky asi Chovanec trénoval (Útok operetních pravičáků na squotery).

  Asi bude hůř. Občas by to chtělo nějaký ty plicejní provokatéry pořádně zmlátit. Vzorem budiž Švejk – „Pak začal nějaký provokatér řvát „Ať žije volná myšlenka“, tak ho lidi povalili a trošku po něm šlapali.“

 • fajt • 18. srpna 2017

  Aleš napsal

  dobrý fígl na filtr je v inkriminovaných slovech psát nadbytečné hlásky

  to jsem zkoušel, dokonce jsem inkriminovaná slova i vypustil…a nic, asi je problém s linkem, který jsem přiložil, ale bez něj to celé nedává patřičný smysl – tak snad příště. ..)

 • Gatta • 18. srpna 2017

  fajt napsal
  to jsem zkoušel, dokonce jsem inkriminovaná slova i vypustil…a nic, asi je problém s linkem, který jsem přiložil, ale bez něj to celé nedává patřičný smysl – tak snad příště. ..)

  Asi bude problém v tom, že jeden už ani neví co všechno jsou ta nekorektní slova.
  Protože to jsou slova v kutuře historicky pevně usazená, běžně užívaná všemi vrstvami společnosti a mnohdy i odborná a 100% spisovná.
  A nehledě na to, že tu cenzurní restrikci občas odnese i nějaké trefné cizojazyčné slovo z lidové němčiny, slovenštiny, polštiny či maďarštiny … :-)

 • fajt • 18. srpna 2017

  Gatta napsal
  Gatta

  Co je slušné a neslušné o tom dnes kolikrát rozhodují blbci se ztrátou vlastní osobnosti , za to krytí zbytečným majetkem , ale to je obecný jev , který má větší sílu než než kdysi dobře známé a vcelku respektované pravidla – ale když může duševně omezený bůh proč nemohl sprostý lid oplývající selským rozumem , že … 😃

 • Gatta • 18. srpna 2017

  Re fajt

  To je boj s větrnými mlýny je-li potřeba něco označit slovo se vždacky najse. Třeba si vezměme jinak nic neříkající slovo Kalousek (nehledě na to že slovo „kalósek“ se v místně opravdu používá a má svůj význam ).
  Takže to jinak běžné příjmení tohoto našeho známého politika Kalouska (nebo někoho jiného) by od minuty klidně mohlo sloužit jako veličina hned několika lidských vlastností.

  Už vidím nějakou tu sousedskou žalobu: „Vážený soude, protistrana ně hrubě urážela, když mi nadávala do pitomých Kalousků“.

 • Aleš • 21. srpna 2017

  Dnes jezdí jako ten bělobradý osel na kobereček do emeriky, aby poslušně hlásali, co jako má být správné. Jenomže, oni sami už jen tápou…
  https://cz.sputniknews.com/svet/201708205833992-bannon-spor-amerika-administrativa/
  Poločas rozpadu Brežněvovy a americké okupace by se mohl časově rámcově podobat. Příští rok je smutné výročí, ale mohlo by být veseleji a skončit okupace nová.
  Taky jsem si všiml, že filtr nebere víc než dva odkazy v jednom komentáři.