Diskuze k článku


 • karpi • 15. března 2017

  Ano,
  zrušení trestu smrti nacházím jako jediné dobré, co ten Havel udělal.

 • Béda • 15. března 2017

  Vždyť je to všechno jenom o manipulaci veřejného mínění, politické reklamě, obchodní reklamě – všechny tyto ceny jsou jako novodobý festival politické písně.
  Skrytě je zde manipulováno lidské vědomí – díla jsou dělána prvoplánově na diskreditaci komunismu a všeho co by jej mohlo zobrazit v pozitivním světle.

  Je to jako s Nobelovou cenou míru a nejnověji dokonce už i se sportem. Umění je plné politiky – US akční hrdinové bojují s lítými Rusy a Číňany (samo západní zachránci světa v tomto souboji vždycky zvítězí), dochází k politizaci sportu (Rusové jsou již nevítáni na sportovních hrách), nyní přichází soutěž politické písně a tanců v Kyjevě zvaná Eurovize. A Nobelova cena míru – to je politická cena udělována nikoliv za příspěvek k míru. Jinak by ji nikdy nemohl obdržet válečník a militarista, mezinárodní zločinec Obama.

 • fajt • 15. března 2017

  já tu sračku viděl ( bez finanční újmy) a první dojem byl, že tohle movie není pro české publikum, ale pro americké, ještě více slaboduché ( snaha zalíbit se za mořem a pak profitovat nějakou cenou z toho smrdí na sto honů ), o historii to moc není, umělecky takový nepovedený noir žánr a to časové přeskakování je i na české publikum dost únavné a hlavně ani nenese tu požadovanou propagandistickou myšlenku ( tedy smyšlenku ), takže z celého filmařského snažení ( které tady někdo hrubě dotoval ) si budu pamatovat, že Jeník byl děvkař, feťák, slaboch a pak, že blázinec je dobrá schovka jak pro zkrachovalé politiky, servisní elitu, co zrovna upadla v nemilost, tak i pro prosté zločince, ostatní české figury se tam mihly jenom lehce a nebyly ve filmu nijak pořádně dějově ukotveny ( natož, aby měly nějaký významný charakter k hodnocení). ..)

 • Béda • 15. března 2017

  fajte,

  doufám, že Roden zahrál citlivě pasáž, kde jej agent KGB anebo sám Gottwald vyhazuje z okna.

 • fajt • 15. března 2017

  Béda napsal

  fajte,

  doufám, že Roden zahrál citlivě pasáž, kde jej agent KGB anebo sám Gottwald vyhazuje z okna.

  to tam není, tuhle spornou epizodu nechali na závěrečný text, kde ale tajemně podtrhli, že zemřel za zatím nevyjasněných okolností – a protože v samotném filmu je Jeník ukazován jako psychicky narušený jedinec ( jedno proč, páč jeho ošetřující felčar je němec toho času v nemilosti v říš pro svou gay orientaci, který tomu dal ve filmu taky pěkně na frak – scénárista byl asi krácen na úkor barevnějších obrázků u moře ), kterému sebevražda nebyla cizí v žádném časovém období jeho života – takže s přitvrzením o agentech KGB bude možná dvojka ( tedy jestli tihle žabaři dostanou nějakou jewrejskou cenu ). ..)

 • Aleš • 15. března 2017

  Strejda nejbližšího kolegy z práce s Janem Masarykem chlastával. Jan Masaryk se na římse než spadl dolů, podělal. Bylo hodně lidí, kteří mohli mít zájem na jeho smrti a rozhodně ti, před kterými utíkal anebo si to myslel, že jsou to oni, v místnosti byli, prý ho chtěli vystrašit. To, že ho někdo strčil, je asi fikce, stejně asi jako sebevražda. „Nehoda“ generovaná psychickým nátlakem, strachem a profilem člověka, kterého se týkala, pravděpodobněji.
  Abychom ukončili znesvěcování státních symbolů podpindosníky pražské kavárny, měli bychom tyto ceny přejmenovat na předávání cen českých hyen či krys. A kultovní film Kobry a užovky by měl být hymnou jejich festivalu trapnosti.
  Není nad to mít plán a Kalousky součástí establishmentu.

 • racek • 16. března 2017

  Hepnarovou jsem znal. Divná holka s nenavisti ke společnosti jako celku, ale ne k jednotlivým lidem, měla i pár přátel. Udělala to záměrně a cíleně. Myslím že pochybovat o hromadné vražedkyni spáchané takovým způsobem a o trestu smrti je trochu nepochopitelné. Mě se trest smrti nelíbí. Ale tohle nemohlo vzbudit žádné pochybnosti. Neznám nikoho, kdo by se jí tehdy zastal.
  A k těm českým lvům, jeden názor mi k tomu fakt seděl. Jde o to, kdo si je sám sobě uděluje. Něco jako národ sobě, že ano.

 • zart • 17. března 2017

  Prosím vás, kdo to byl ten Masařýk, že o něm točí filmy???