Diskuze k článku


 • fajt • 18. února 2015

  v podstatě by se dalo říci, že mír je stav , který je ve většině nad duševnimi schopnostmi člověka – a čím více socializace, tím větší válečný průser. ..)

 • Bety • 18. února 2015

  Je to až hrůzostrašně stejné, jako před II. světovou. Putin, stejně jako Stalin, se ze všech sil snaží válce zabránit, ale západní politici jsou k tomu hluší, slepí a nechci říct němí, protože toho nažvaní ažaž, ale právě že jen žvaní. A naše
  „reprezentace“se může roztopit na máslo, jen když jí US ambasáda poklepá po rameni.Myslím, že i na té Ukrajině to mnoho lidí chápe, ale nechali se zastrašit /viz Oděsa/a také zblbnout sdělovacími prostředky. Dokud se tihle mlčící nevzchopí a neuspořádají pořádnou defenestraci, tak se to tam neuklidní. A Česko bude sedět na zadku, říkat si nás se to netýká a zatím se podíváme v TV, kdo z naší smetánky se s kým rozvedl, kdo má s kým dítě a kdo se s kým nepohodl. Letíme prostě dolů z mrakodrapu, míjíme tak dvacáté patro a říkáme si- zatím je to dobré!

 • Dolmen • 18. února 2015

  Jak dlouho asi bude ještě trvat občanská válka na Ukrajině, než se rozhoří velká válka v Evropě? Španělská občanská válka trvala 3 roky…, potom už chytla celá Evropa plamenem.

 • fajt • 18. února 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=a4Ym4rZKrtI . ..)

 • petr • 18. února 2015

  Hyeny – České firmy dovážely zbraně na Ukrajinu. Embargu navzdory http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

 • Béda • 18. února 2015

  Musí to být hodně frustrující, když i echtovní pravičák T.Haas, http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-ODS-odchazi-jeji-dlouholety-clen-A-pridava-ostry-rezignacni-dopis-362117 poradce Kalouska, Klause a Topolánka píše: „… ODS věděla, že od léta 2013 byla Ukrajina pod vedením prezidenta Viktora Janukovyče tlačena k podpisu aociační dohody s EU, ačkoli za to neměla téměř nic dostat. Naopak měla tratit, protože své zboží by do západní Evropy nedostala, stala by se naopak odbytištěm levného zboží z EU a měla by problém při obchodech s Ruskem. Putin proti tomu Janukovyčovi nabízel potřebné půjčky v nemalé výši.
  Není pravda, že by za všechno mohl Putin

  Janukovyč ale přesto všechno vyjednávání s EU nezastavil, jen požádal o čas. Jednání zastavila EU, připomíná Haas. A mezitím sílilo hnutí na Majdanu podporované ze Západu, v jehož čele se objevili představitelé radikálních stran Pravého sektoru a Svoboda. Analytik je označuje za neonacistické a ODS podle něj věděla, že se dostávají do popředí. A hanebně mlčela. Mlčela i k puči, kterým byla svržena vláda. Chovala by se ODS stejně, kdyby se totéž dělo v Praze?

  Haas tím ovšem ve výčtu „ukrajinských selhání ODS“ zdaleka nekončí. „Ani když se v našem parlamentu projednávala otázka ohrožených krajanů, volyňských Čechů, se nenalezl jediný poslanec ODS, který by je podpořil. Naprosto necitlivě a přímo odpudivě se zachovala ke krajanům, jimž může Česká republika děkovat za pomoc v době pro nás nejtěžší, za druhé světové války. Tehdy se volyňští Češi dobrovolně hlásili do východní Československé armády, kde tvořili ve skutečnosti její největší národnostní skupinu. Připojovali se dobrovolně k boji za vlast, kterou většina z nich v životě na vlastní oči nespatřila a kterou více než tisíc z nich nespatřili ani potom…

 • Béda • 18. února 2015

  pokračování: …To všechno se slovy Haase stalo ještě před Krymem, takže za všechno určitě nemůže Putin. Situaci vyhrotili ukrajinští neonacisté a s nimi Západ. ODS ovšem bok po boku s nimi prosazovala kurs, který mohl vést jen a pouze k válce, což je pro Haase zkrátka nepřijatelné. Za hrozný pak označil článek Jana Klusáčka (ODS), který vyjádřil názor, že se Česko musí držet co nejdál od Ruska, přidal k tomu také návod, jak toho dosáhnout. A víc už autor rezignačního dopisu nesnesl… To všechno se slovy Haase stalo ještě před Krymem, takže za všechno určitě nemůže Putin. Situaci vyhrotili ukrajinští neonacisté a s nimi Západ. ODS ovšem bok po boku s nimi prosazovala kurs, který mohl vést jen a pouze k válce, což je pro Haase zkrátka nepřijatelné. Za hrozný pak označil článek Jana Klusáčka (ODS), který vyjádřil názor, že se Česko musí držet co nejdál od Ruska, přidal k tomu také návod, jak toho dosáhnout. A víc už autor rezignačního dopisu nesnesl.

 • Béda • 18. února 2015

  Kyjevští oligarcho – náckové se drží PLzákovského: Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Nepřiznávají totální debakl u Debalceva (stejně jako hitlerovští nacisté nepřiznávali debakl u Stalingradu) ale mluví o tom, že hrdinové drží stále části města a ostatní spořádaně ustupují do předem připravených obranných pozic.

 • fajt • 18. února 2015

  https://m.youtube.com/watch?v=FS4QVnl4sBE. běžný život opolčence ( kdysi prostého graždanina), dovede si na podobný úděl zvyknout i prostý evropan ? . ..)

 • Béda • 18. února 2015

  Béda napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinski-vojaci-sa-vzdavaju-povstalcom-pri-debalceve-narodna-garda-im-striela-do-chrbta/554551

  Velitelia mnohých dobrovoľníckych bataliónov uvedomujúc si, že sa prebojovať z obkľúčenia spolu s ťažkou technikou nepodarí, vydali rozkaz o likvidácii ťažkej techniky pred útokom a prelomom frontu. Povstalci rokujú s ukrajinskými jednotkami a navrhujú, aby sa vzdali. Mnohí súhlasia. Tomuto procesu však bránia niektoré dobrovoľnícke batalióny a Národná garda. Vojakom, ktorí utekajú a vzdávajú sa, strieľajú do chrbta.

  Povstalci sa im snažia pomáhať a odvetnou paľbou odháňajú príslušníkov Národnej gardy a nedovoľujú im zabíjať vzdávajúcich sa vojakov ukrajinskej armády. Velitelia povstaleckých jednotiek hovoria o obrovskom chaose v radoch nepriateľa. Varujú pre nebezpečnými situáciami: ukrajinskí vojaci majú obmedzené množstvo nábojov a potravín, sú vyhladovaní, zúfalí, a preto sa môžu odhodlať na zúfalé činy.

 • Sio • 18. února 2015

  Jak říká Pjakin: pokud řeči a představy některé vlády neodpovídají realitě, může přistoupit k cenzuře a represi, které ovšem jen oddálí její pád. Ukrojunta to má spočítané.

 • aram • 18. února 2015

  Béda napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinski-vojaci-sa-vzdavaju-povstalcom-pri-debalceve-narodna-garda-im-striela-do-chrbta/554551

  Podle Čro, který právě ve zprávách citoval ukrajinskou TV ukr. armáda opouští kotel směrem na Artěmovsk, přičemž povstalci po nich pálí.

 • Béda • 18. února 2015

  aram napsal
  Podle Čro, který právě ve zprávách citoval ukrajinskou TV ukr. armáda opouští kotel směrem na Artěmovsk, přičemž povstalci po nich pálí.

  To se nevylučuje. Ti, kteří uposlechli výzvy a vzdali se jsou opolčenci bráni do zajetí a chráněni, ti, kteří dál bojují, (byť při ústupu – zejména pravý sektor a nacigarda- s těmi asi bojují).

 • fajt • 18. února 2015

  aram napsal
  Podle Čro, který právě ve zprávách citoval ukrajinskou TV ukr. armáda opouští kotel směrem na Artěmovsk, přičemž povstalci po nich pálí.

  už i zdejší korporátky přiznávají, že ukrové jsou v Dolbaceve v hazlu – a dobře jim tak – jenom si zase cintaj na bachoro a citově vydíraj příběhem nějaké ukro blbky, která vidí okolo sebe samé padlé soukmenovce ( což je pravda) a tvrdí, že byli zákeřně postříleni ( což je shit ) – ale i tak to musí být pro pro pruhovanou džudy dost tristní zpráva, právě teď, když by tam nejraději nasypali všechny svoje armádní smrtící přebytky, ale opolčenci by jim za to mohli poděkovat zasláním psích známek žoldáků, kteří prý tutově nejsou pindosové. ..)

 • fajt • 18. února 2015

  ups … Debalceve…)

 • aram • 18. února 2015

  Béda napsal
  To se nevylučuje. Ti, kteří uposlechli výzvy a vzdali se jsou opolčenci bráni do zajetí a chráněni, ti, kteří dál bojují, (byť při ústupu – zejména pravý sektor a nacigarda- s těmi asi bojují).

  Opolčenci hlásili, že naci střílí do zad těm, kteří se vzdávají a oni jsou nuceni je střelbou chránit. Ty vzdávající se. Někde už taky bylo uvedeno, že náckové se nemohou vzdát do zajetí ze známých důvodů a opolčenci je z kotle jen tak nepustí.
  Takže se tam střílí zcela určitě, ale vyznat se v tom kdo po kom nemůže podle mne ani UK TV.

 • ducatista • 18. února 2015

  Podle odhadu povstalců vládní vojsko ztratilo v Debalceve dva až tři tisíce vojáků, stovky dalších se prý vzdaly nebo upadly do zajetí. Kyjev ústup z města označil za „příklad efektivního velení“. Armáda podle prezidenta Porošenka „dala povstalcům do zubů,“ když se pokoušeli Debalceve obklíčit.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajinska-armada-se-stahuje-z-dobyteho-mesta-debalceve-piw-/zahranicni.aspx?c=A150218_091439_zahranicni_fer

  Doteď jsem myslel, že Porošenko frčí na koksu, ale podle tohoto to spíš vypadá na halucinogeny typu LSD.

 • aram • 18. února 2015

  http://voenkor.info/content/6198
  Přicházejí strašné zprávy z Debalcevského kotle. S postupem osvobozování území města od okupantů se objevují nové stopy jejich zločinů. Zejména jsou to tvrdé represálie proti civilnímu obyvatelstvu.
  Zdroje z DNR sdělují, že karateké začali v nesmyslném vzteku krutě zacházet s obyvateli, bez milosti pro seniory nebo děti. Střelba jde nepřerušeně z oblastí, které naši osvobozují a pokoušejí se odtud vyvést obyvatele, ve velkém množství jsou lidé v domech už mrtví. Ukrajinská armáda tam dělá kruté čistky. Ubíjejí lidi přímo v domech, výstřely v hlavách skoro u všech nalezených obyvatel v polorozbořených domech a bytech.
  Podle některých zdrojů podobné trstné činy jsou páchány karateli a cizími žoldáky, proto, aby na váhající mobilizovaní se nemohli vzdávat.
  Evakuace z Debalceva byla naplánována na 18.února a částečně realizována, ale vyvézt civ. obyvatelsvo bylo velmi obtížné a nebezpečné kvůli pokračujícím bojům.
  http://voenkor.info/content/6199
  Video: Přikázali mi zabíjet civilní obyvatelstvo.

 • aram • 18. února 2015

  http://voenkor.info/content/6202
  Debalcevský kotel není, řekl Porošenko. A je to pravda, kotel už není. Debalcevo je osvobozeno, organizovaný odpor nepřítele je zlomen. Probíhá čištění města a okolí a likvidace posledních ohnisek odporu. Zpravidla to jsou bojovníci kar. bat. a cizí žoldáci, kteří nespoléhají na milost. Ti, kteří dobrovolně skládají zbraně v souladu se zárukami jsou propouštěni „zeleným koridorem“.
  1000 uk. vojáků opustil Debalcevo, když složili zbraně, oznámil představitel MO DNR Vladislav Brig.
  „Ukrajinská vojska odcházejí – ty, kteří odevzdali zbraně pouštějí koridorem, je jich už asi 1000“, řekl Brig.
  Je zřejmé, že kromě toho se nějaké části bojovníků se podařilo proniknout po objezdných cestách nebo je pravděpodobné, že budou propuštěni z kotle na autotrnsportem i s osobními zbraněmi. To mohlo být uděláno proto, že pro VSN bude krajně složité přijmout takové množství zajatých.
  Je třeba poznamenat, že před nár. republikjami stojí i tak dost obtížný úkol otgranizace normálního života v osvobozených obydlených obcích vydrancovaných okupanty a zničených během bojových událostí. Stačí jenom říct, že pohřební týmy čeká posbírat 2000 těl okupantů.

 • Béda • 18. února 2015

  ducatista napsal

  Podle odhadu povstalců vládní vojsko ztratilo v Debalceve dva až tři tisíce vojáků, stovky dalších se prý vzdaly nebo upadly do zajetí. Kyjev ústup z města označil za „příklad efektivního velení“. Armáda podle prezidenta Porošenka „dala povstalcům do zubů,“ když se pokoušeli Debalceve obklíčit.Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajinska-armada-se-stahuje-z-dobyteho-mesta-debalceve-piw-/zahranicni.aspx?c=A150218_091439_zahranicni_fer

  Doteď jsem myslel, že Porošenko frčí na koksu, ale podle tohoto to spíš vypadá na halucinogeny typu LSD.

  Vyhráli a proto hledají kde nechal tesař díru. I tak se to dá interpretovat. Jakoby ani Debalcevo nebyl důležitý strategický železniční uzel.

 • zedd • 18. února 2015

  Pod peterem nalinkovaným článkem na iDěs je docela povzbudivá diskuse. Zabrousil jsem na ni jen kvůli tomu, že si Čulík ztěžoval, jak tamní diskutéři propadají Kremelské propagandě. Nezdá se mi, že by propadali čemukoliv jinému než realističtějšímu pohledu na svět resp. dění na Ukrajině. Dodávky zbraní/nezbraní po memorandu EU jsou tam dávány do souvislosti s výbuchy ve Vrběticích – přiznávám, je to dost dráždivá myšlenka.

 • peter. • 18. února 2015

  ČT chýbajú českí politológovia a analytici.Preto si do vysielania pozýva týpky ako Fištejn,Romancev,Mitrofanov,včera bola novinka – Václav Lidl no a pred chvíľou to bol „český“politológ Emil Asen Sulejmanov.Od neho som sa dozvedel,že Debaľcevo sa separatistom a ruským vojakom podarilo dobiť preto,že zneužili prímerie a kým UA prímerie dodržiavala,nestrieľala a na nikoho neútočila,tak zákerná RF na nich vrhla tisícové davy vojakov s technikou a preto Debaľcevo dobili.

 • Starý doktor • 18. února 2015

  Na Ukrajině se jasně projevuje starý problém USA a EU, čili žalostný nedostatek kvalifikovaných vůdčích osobností, píše ve svém vydání německý Der Freitag.

  Prezident oligarcha, premiér, který dlouho pracoval pro Washington, starosta-boxer, hledaný bývalý gruzínský prezident, velitelé-nacisti v armádě – se všemi těmito lidmi hovoří západní politici jako rovný s rovným.

  Ukrajina, která je společným projektem EU a USA, svědčí o tom, že kapitalistický svět směřuje do propasti, píše bez servítku Der Freitag. Podle autora článku se za této situace velmi jasně ukazuje nedostatek kvalifikovaných vůdčích osobností. A když nejsou, začínají zločinci rozkrádat majetek kus po kuse.

  Chcete-li, stačí začít s „prezidentem-oligarchou, který bez jakýchkoliv komplexů podnikl údery vůči části obyvatel vlastní země, a to za použití síly armády a loupeživých fašistických gangů“, píše tvrdě.

  Autor článku suše upozorňuje na předsedu vlády Arsenije Jaceňuka, který pracoval „po mnoho let pro Spojené státy“, boxera „povzneseného na starostu“ Kyjeva, stejně jako velitelé-fašisti, kteří „upalovali lidi v jejich domovech, a nyní mají právo na vydávat příkazy armádě zasazovat ještě brutálnější útoky vůči civilistům a bojovníkům za nezávislost na východní Ukrajině“.
  Jak článek uvádí, tyto skvělé kádry v zemi doplňuje „další kriminálník“, mezinárodně hledaný bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili, který před nedávnem „našel útočiště v zemi podvodníků – Spojených státech amerických“ (mezitím informovala generální prokuratura Gruzie, že Ukrajina odmítla její žádost na zadržení a vydání Saakašviliho do Gruzie – pozn. red.)
  „Právě Saakašvili bude koordinovat dodávky zbraní na Ukrajinu, která zhorší občanskou válku na Ukrajině, a bude přípravkou na válku proti Rusku,“ zdůraznil znechuceně autor

 • Starý doktor • 18. února 2015

  Potom není divu, že vůdčími kádry jsou třeba předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, výkonná ředitelka MMF Christine Lagardeová, německý ministr financí Wolfgang Schäuble a další – těměř každý má ve své kariéře epizody podvodu, zpronevěry, braní úplatků a jiné podobné skutky, píše nemilosrdně autor. Všichni tito lidé jsou více či méně spjati s finančními institucemi, které „svými trestnými machinacemi téměř zavedly svět do propasti“ a dělají vše, aby své dílo dokončily, uzavřel autor.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ukrajina-priklad-jak-podvodnici-u-moci-vedou-zemi-do-propasti/

 • Starý doktor • 18. února 2015

  Že by vše trochu takhle – http://images.megaupload.cz/USA4.png

 • peter. • 18. února 2015

  takto sa vzdávajú pod Debaľcevom
  https://www.youtube.com/watch?v=Vng0rKvkSJ0

 • Béda • 18. února 2015

  Český jestřáb (manager projektu Housing a Construction) promluvil. Proč mě nepřekvapuje, že je na straně kyjevských nácků?

 • Béda • 18. února 2015

  Béda napsal

  Český jestřáb (manager projektu Housing a Construction) promluvil. Proč mě nepřekvapuje, že je na straně kyjevských nácků?

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-prusvihu-u-Debalceva-muze-ukrajinska-vlada-udelat-cokoliv-Zkuseny-general-Sedivy-rozebral-mozna-pokracovani-konfliktu-362596

 • peter. • 18. února 2015

  http://jetoinak.livejournal.com/34575.html

 • fajt • 18. února 2015

  http://m.youtube.com/watch?v=WbgpDbUdMPs – balšaja ruskaja těchnika – to mi připomnělo záklaďácké časy na Libavé . ..)

 • Béda • 18. února 2015

  Béda napsal

  „Mírový“ Porošenko (po úklidu rodiny do závětří): http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Porosenko-navrhuje-sestaveni-valecneho-kabinetu-a-vola-na-pomoc-Ukrajine-OSN-Jeho-vojaci-pry-bojovali-neuveritelne-hrdinsky-362616

  Podle Porošenkových slov to vypadá, že junta utrpěla u Debalceva slavné vítězství. Poté vítězně odtáhla do předem připravených pozic (eufemismus pro útěk z bojiště).

 • Béda • 18. února 2015

  Přeji slavné ukrajinské armádě stejné vítězství u Mariupole. A jestli kyjevské politiky nepřestane bavit osvobozování, pak i v Kyjevě. Pak by mohli vítězné zbytky junty odtáhnout třeba do bratrského Polska. Slava Ukrajině! A Polsce!

 • Sio • 18. února 2015

  Béda napsal
  Podle Porošenkových slov to vypadá, že junta utrpěla u Debalceva slavné vítězství. Poté vítězně odtáhla do předem připravených pozic (eufemismus pro útěk z bojiště).

  Bože, to je debil!

 • Sio • 18. února 2015

  Něco na spravení chuti. Poetičnost neskutečná … zná někdo něco podobného v současné české hudbě? Snad něco z 60-tých? nebo dřív?
  https://www.youtube.com/watch?v=nS90MLxXtrg

  Александр Дольский

  Мне звезда упала на ладошку,
  Я ее спросил: – Откуда ты?
  – Дайте мне передохнуть немножко,
  Dejte mi oddychnout trošku
  Я с такой летела высоты
  А потом добавила, сверкая,
  Словно колокольчик прозвенел:
  – Не смотрите, что невелика я,
  Я умею делать много дел.
  Вам необходимо только вспомнить,
  Что для Вас важней всего на свете.
  Я могу желание исполнить,
  Я все время занимаюсь этим.
  – Знаю я, что мне необходимо:
  Мне не нужно долго вспоминать.
  Я хочу любить и быть любимым,
  Я хочу, чтоб не болела мать.

  Чтоб на нашей горестной планете
  Только звезды падали с небес,
  Были все доверчивы, как дети,
  И любили дождь, цветы и лес.

  Чтоб траву, как встарь, косой косили,
  Каждый день летали до Луны,
  Чтобы женщин на руках носили,
  Не было болезней и войны,

  Чтобы дружба не была обузой,
  Чтобы верность в тягость не была,
  Чтобы старость не тяжелым грузом –
  Мудростью бы на сердце легла,

  Чтобы у костра, пропахнув дымом,
  Эту песню тихо напевать.
  А еще хочу я быть любимым
  И хочу, чтоб не болела мать.

  Говорил я долго, но напрасно,
  Долго, слишком долго говорил.
  Не ответив мне. звезда погасла –
  Было у нее немного сил…

 • Martin (už bez taky m) • 19. února 2015

  Sio: Krásná melodie i text, způsob podání.
  Ta píseň nese hluboké poselství.
  K „Hvězdám“ (nejen) máme mít respekt, úctu a pokoru,
  Jako LIDÉ si ale musíme „svítit“ navzájem…
  U nás snad Ulrychovci…

 • Slobo • 19. února 2015

  „Киев-Чоп“
  zablokovaný je aj vjazd do Kyjeva zo strany Borispoľa.
  Aj v Čerkaskej oblasti obyvatelia stotisícovej Umani zablokovali na niekoľko hodín cestu na Odesu.
  http://www.ua-reporter.com/novosti/165012

  ღ ♥ ❤ ღ

  Je-to-inak (!?..)
  „ak by ukrajinských vojakov kŕmili, obliekali a nezabíjali,
  to by všetci títo protestujúci, vrátane žien a matiek neboli proti tomu,
  že ich deti zabíjajú iné deti.“

  ______________✞✞____________
  od ******
  Uzhgorod:
  Tady u mne sousedka minuly tyden pohrbila syna,
  povidala ze to dovezli jenom par kyblu kusu masa, co ani nevi jestli to maso bylo z jejiho kluka !

  Ta pani ke ktere chodim pro klobasy,
  tak take pohrbila syna pred vanocemi
  a take to tak nejak povidala !

 • Béda • 19. února 2015

  Sio,

  „Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve středu oficiálně oznámil stažení vojáků a gardistů z obléhaného Debalceva. ..Porošenko popřel nejen zprávy o obklíčení města, ale hlavně o stovkách padlých. Těch je aktuálně 22…

  „Nyní už mohu říci, že dnes ráno Ozbrojené síly Ukrajiny spolu s Národní gardou ukončily operaci plánovaného a organizovaného odchodu části jednotek z Debalceva,“ řekl prezident před odletem na východ země do zóny nedávných bojů. Podle něj bylo staženo 90 procent sil: „Očekáváme ještě dvě kolony.“

  Vyzdvihl úsilí obránců města, kteří podle něj odhalili skutečnou tvář separatistů: „Mohli jsme ukázat celému světu skutečnou tvář banditů, separatistů podporovaných Ruskem, které vystupuje jako garant minských rozhovorů.“

  Separatisté na Debalcevo stříleli i poté, co začalo platit příměří s tím, že se nachází uvnitř zóny pod jejich kontrolou. Obhajovali to tím, že v době prvního příměří v září bylo město pod jejich kontrolou…“

 • Béda • 19. února 2015

  Z opačného pohledu: http://www.novarepublika.cz/2015/02/ukrajina-boje-pres-primeri.html#more

  „…„ Zůstalo ještě několik obytných čtvrtí, jinak máme místo plně pod svou kontrolou“, řekl v úterý Eduard Bassurin, zastupující šéf štábu armády Republiky Doněck. Bylo zajato více než 300 ukrajinských vojáků, je „mnoho mrtvých“ , řekl Bassurin. Vyčítal Kyjevu, že porušil příměří. Ukrajinská vláda tvrzení o větším počtu zajatců nejprve odmítla. Mezitím prezident Petro Porošenko přiznal stažení vládních jednotek z místa bojů. Doposud opustily strategicky důležité místo „organizovaně“ 4/5 vojáků, sdělil ve středu Kyjev – ovšem jsou ještě stále uzavřeni v kotli.

  Kyjev a jeho západní partneři přisuzují jednoznačně vinu za porušení příměří separatistům. Spolková vláda odsoudila ostrou formou dobytí Děbalceva separatisty…„ V každém ohledu to přináší velké utrpení a další velkou nouzi obyvatelstvu regionu“. Také pověřenkyně pro zahraniční politiku EU Frederica Mogherini zhodnotila postup separatistů v Dělbacevě jako jasný prohřešek proti příměří. Rusko a separatisté musí neprodleně uskutečňovat dohody z Minsku, vyzvala ve středu v Bruselu Mogherini…“ Komedianti, předtím jim osudy civilistů byly ukradeny a porušování všech slibů juntou a přeskupování sil – chytání druhého dechu taktéž. Ať jdou pokrytci někam. Ujednání a civilisté je zajímají pouze když jim to vyhovuje – jinak na ně s prominutím se..u.

 • Béda • 19. února 2015

  Není nad svobodu a demokracii! http://www.novarepublika.cz/2015/02/mmf-trval-na-svem-ukrajina-souhlasi.html

  MMF trval na svém, Ukrajina souhlasí. Sazby plynu se zvýší o 280%

 • Béda • 19. února 2015

  http://www.hlavnespravy.sk/na-ukrajine-prudko-rastu-ceny-za-produkty-a-sluzby/554385

  Hospodárska kríza na Ukrajine hlbšie siaha do peňaženiek ukrajinských občanov. Zdražuje sa všetko: elektrina, plyn, verejné služby, cestovanie verejnou dopravou. A hlavne – stúpajú ceny za potraviny. Prudko vzrástli ceny za maslo, vajcia, cukor a chlieb…Dnes (18. februára) sa bude čerstvý chlieb predávať za novú cenu, ktorá bude vyššia o 12 percent…“V poslednom mesiaci percento nárastu ceny pšeničnej múky činilo navýšenie o 132 percent, oleja o 125 percent, cukru o 108 percent, elektrická energia vzrástla o 105 percent a zemný plyn o 109,7 percent.“.. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa cena ovocia zvýšila takmer o polovicu, vajcia – o 80 percent, ryby zdraželi o polovicu, výška cien za verejné služby sa zvýšila o tretinu. Rovnako sa zvýšila cena spotrebného tovaru a zariadení a aj žetóny v kyjevskom metre zdraželi na dvojnásobok.

  Zdá sa, že zdražovaniu nie je konca – všeobecne úroveň cien na Ukrajine rastie každý mesiac a to nie menej ako o 3 percentá. Pokiaľ ide o chlieb, tak v máji odborníci predpokladajú, že bude stáť 10 hrivien, čo je približne dvakrát vyššia cena, ako je teraz.

 • Béda • 19. února 2015

  Na základě uvedených zpráv o „zdraví prospěšném“ zdražování se zdá, že svoboda, demokracie, humanita, mír nesou své šťavnaté plody – chudáci lidé. Za toto Majdanovali. Kdoví, kd jim konečně dojde, že to byla pouze vysoká hra jejich oligarchických „patriotů“ a jejich západních protektorů, aby lidem mohli vykrást peněženky, zadlužit je a ukrást jim půdu pod nohama.

 • Béda • 19. února 2015

  Ještě předevčírem podle Porošenka slavná kyjevská armáda pevně držela ve svých rukou Debalcevo a opolčenci lhali, že jej dobývají a je otázkou času než strategické město ovládnou. Včera již Porošenko vydal rozkaz ke spořádanému taktickému ústupu. Ústup se zdařil a přes tvrzení některých vojáků, že jim zdrhli velitelé, došlo jim střelivo a proviant a nevěděli co mají dělat, zvítězila organizovanost a vůle kyjevských bojovníků. Rozkaz byl splněn a zemřelo pouze 22 vojáků, což je v podstatě zanedbatelná hodnota i proti jiným dosavadním bojům. Dnes „mírový“ prezident Porošenko již opět volá do zbraně, rozhoduje o svolání tajné válečné rady, volá k pomoci „střádajícímu“ Kyjevu mezinárodní „humanitární“ válečníky z celého západu.