Diskuze k článku


 • Béda • 12. ledna 2017

  Strana demokratického socialismus k Prohlášení Charty 77 ve vztahu k aktuální realitě: http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2005032801

 • Béda • 12. ledna 2017

  http://www.czechfreepress.cz/blogy/teroristicky-byznys-v-cr.html

  Ministerstvo vnitra opět dokázalo, že nespí. Naopak dře jako kůň. Vydali totiž soubor tří, pardon čtyř zajímavých dokumentů, které shrnují bezpečnostní pokyny při činnosti teroristů. ..

  – Strategie České republiky pro boj proti terorismu
  – Systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem
  a hlavně
  – Metodika-Základy ochrany měkkých cílů. U toho se trošku zastavíme, protože vážně stojí za to. A to v mnoha ohledech.

  První, co stojí jistě za zmínku je, že i když Ministerstvo vnitra má jistě obrovské množství odborníků a zkušených specialistů, tak paradoxně MV tento dokument nevytvořilo. Byl to jakýsi Soft Targets Protection Institute, z.ú. – tedy nám dosudneznámý „ústav“, sídlící v Praze 1, který si trochu přiblížíme.

  Dalším, co nelze jen tak přejít je fakt, že Soft Targets Protection Institute, z.ú. je v Rejstříku ústavů zapsán necelý rok před odevzdáním zmíněného dokumentu na podatelně Ministerstva vnitra. To je celkem zajímavé, ale abychom si o „ústavu“, zaháčknutém na silovém ministerstvu, udělali úplný 3D obrázek, tak lze snadno zjistit, že tým „ústavu“ Soft Targets Protection Institute tvoří 3 (slovy „tři“) lidé (http://www.stpi.cz/cz/nas-tym-360/), které financuje mimo jiné: Evropská unie, zmíněné Ministerstvo vnitra, Hlavní město Praha, Židovská obec v Praze, Židovské muzeum v Praze a Forum 2000…

 • Béda • 12. ledna 2017

  pokračování:
  …Celkem hezká sbírka zákazníků, která opravdu hodně doplní skládanku, s kým že to ministerstvo vlastně spolupracuje. Jen to Forum 2000 může někomu vrtat hlavou. Ale snad bude jen stačit uvést, že zakladatelem byl m.j. Václav Havel a k tomu dát jako nášup pár jejich projektů:
  – Konference Forum 2000 – mezi více než 700 osobnostmi, které se zúčastnily konferencí Forum 2000 byli Jeho Svatost dalajlama, Bill a Hillary Clintonovi, Madeleine Albright, rabín Michael Melchior a George Soros. .. Trošku jsme si od terorismu a „ústavu“ Soft Targets Protection Institute odskočili, ale …ale vlastně ne! Vždyť tam, kde jsou Madeleine Albright, George Soros a „neziskovky“, tam je vždy přítomen i terorismus.

  Nit jsme tímto odbočením tedy neztratili a rozhodně tohle odklonění nebyla ztráta času. Jednoznačně jsme si ukázali, kudy nevládní organizace pronikají do státních institucí a jak vydávají pokyny pro jejich další činnost. Tohle je jednoznačný smysl vzniku Soft Targets Protection Institute v roce 2015 a jejich díla Základy ochrany měkkých cílů v roce 2016, protože obsahově je tato práce na úrovni ne úplně internetově negramotného studenta gymnázia, s průměrnou znalostí angličtiny….

 • Béda • 13. ledna 2017

  Co to? http://svobodnenoviny.eu/prime-cileni-civiliste-tvori-temer-polovinu-obeti-v-mosulu-tvrdi-osn/

  A já myslel, že je něco takového možné pouze v Aleppu, kde kromě regulerní syrské armády a legálně působící ruské armády působí také poradci umírněné opozice z civilizovaných zemí Západu. A tu máš čerte kropáč! Ještě že v Mosulu zabíjí civilisty pouze islamisté. V Aleppu naopak islamisté žádné civilisty nezabíjejí. Tam je vraždí pouze Rusové a diktátor Asad.

  A tak je to správně, tak to má být! Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí. Jakub Janda a ministerstvo Pravdy o tom vědí své.