Diskuze k článku


 • Béda • 9. března 2017

  Chovanci na vnitru momentálně asi nacvičují poplach: http://www.hlavnespravy.sk/milos-zeman-oznamil-ze-sa-bude-uchadzat-o-znovuzvolenie-za-prezidenta/926070

 • Béda • 10. března 2017

  http://skrytapravda.cz/domaci/599-parlamentni-listy-velice-zavazne-pozvali-jsme-do-debaty-zastupce-centra-proti-dezinformacim

  Internetová TV ParlamentníListy.cz uvede ve středu ráno svůj nový díl pořadu Horké téma.

  Produkce pořadu se primárně jako prvního hosta pokoušela pozvat zástupce Ministerstva vnitra (MV), který by byl oprávněn za resort o tzv. Centru proti terorismu a hybridním hrozbám mluvit a měl jedinečnou možnost jeho vznik a činnost v diskusi obhájit. Na následujících řádcích popisujeme, jak jednání ze strany vnitra probíhalo.

  Tiskové oddělení Chovancova resortu vůbec nereaguje

  Téměr dva týdny před termínem natáčení jsme oslovili tiskové oddělení vnitra s pozvánkou buď pro Evu Romancovovou, která centrum budovala, anebo pro kohokoli jiného, kdo je oprávněn na toto téma hovořit. Na e-mailovou pozvánku nikdo z úřadu vnitra nereagoval. Stejně neúspěšné byly i pokusy prostřednictvím telefonu. Hovory nepřijímal mluvčí Ondřej Krátoška ani jeho zástupkyně Hana Malá.

  Nikdo ze jmenovaných nereagoval na telefonní hovory prakticky celý zbytek následujícího týdne (mezitím odešel další e-mail s totožnou pozvánkou). Produkce pořadu Horké téma i přesto stále čekala. Hlavním zájmem bylo dát slovo zástupci samotného centra.

  Mluvčí vnitra Ondřej Krátoška se ozval zpět jen zhruba den a půl před natáčením a okamžitě sdělil, že je v zahraničí, nemůže nic řešit a vyzval k předání pozvánky kolegům z tiskového odboru. „Stejně ani nevím, kdo by tam mohl jít,“ dodal k tomu. Uvedl nicméně, že pokud na mail pošleme příslušné informace, „kolegové se jistě ozvou“.

 • Béda • 10. března 2017

  Netuším odkud autor článku čerpal inspiraci. Že by pani Romancevová byla takto košatě názorově rozkročená?

 • Béda • 10. března 2017

  Aha! On myslel zajisté samotného pana ministra za ČSSD Chovance, který svým hradním extempore prokázal, že je velice VŠEHOSCHOPNÝM a přizpůsobivým politikem.