Chudoba je politický problém

Když přijde řeč na uprchlíky, tak je kde kdo, křiklounem z hospody počínaje a předsedou vlády konče, začne rozdělovat na „ekonomické“ a „politické“, přičemž těm politickým je ochoten dát alespoň minimální naději na azyl v České republice, ale těm ekonomickým ani náhodou, protože to jsou pro něj jen lidé, kteří chtějí koláče bez práce, chtějí se mít jako prasata v žitě a za tím účelem nás sem chtějí přijít vyjídat a parazitovat na našem sociálním systému.

Ale co vlastně takovým postojem říkáme? Že chudoba je něco normálního, s čím nemůžeme a nechceme nic dělat, že být chudý není důvod ke stížnostem. Jako kdyby smrt hlady nebyla stejně hnusná, jako smrt ve vyšetřovací vazbě, jako kdyby nedostupnost zdravotní péče měla na kvalitu života menší dopad, než nedostupnost poslaneckého mandátu. Paradoxně tak může azyl získat spíš podnikatel, kterému nedovolili kandidovat do parlamentu, než člověk, který si při práci proto toho samého podnikatele zničil zdraví a pracovat (čti otročit) tak teď u podnikatele musí jeho děti.

Jenže to dělení uprchlíků na politické a ekonomické je naprosto nesmyslné, protože i ti tzv. ekonomičtí jsou ve skutečnosti političtí – chudoba totiž není nic jiného, než důsledek nějaké konkrétní politiky, ať již fiskální, sociální, rodinné, školské či zdravotní. Význam politických práv je nezpochybnitelný, ale to samé platí o právech sociálních. Dělení uprchlíků na politické a ekonomické alibisticky účelové, je to způsob, jak naší subjektivní neochotě (či neschopnosti) pomoci dodat punc objektivity, za níž neneseme zodpovědnost. Ve skutečnosti všechny uprchlíky žene politika, jen některé explicitně a jiné implicitně.

Jediní skutečně ekonomičtí uprchlíci jsou uprchlíci do daňových rájů.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
91 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
12. 7. 2015 7:17

fotodokaz o prepojeni sionizmu a fasizmu. sionista Fedor Gal je odborne fundovany clovek, nie je mozne ho podozrievat z toho, zeby nevedel co a kto je Pravy sektor na Ukrajine…
comment image?w=600&h

Alena
Alena
12. 7. 2015 7:21

ve jménu pravdy a lásky na věčné časy
amen

fajt
fajt
12. 7. 2015 7:51

hovno, chudoba je kapitalistický cíl. ..)

Alena
Alena
12. 7. 2015 7:54

doporučuji relace o imigrantech z archívu svobodného vysílače. Jednak tam ještě nejsou autocenzurováni ve jménu pravdy a lásky, jednak dávají praktické rady. Místa, která byla vybrána jako utečenecké tábory, kde plánovitě počet běženců převyšuje počet obyvatel Co je nutno: – urychleně prodat nemovitosti a odstěhovat se z této oblasti, protože cena nemovitostí klesne. Uprchlík má právo vzít si sem svou rodinu, takže vbrzku se počet běženců zdvacetinásobí. -Cena ženy je v muslimském světě přibližně v ceně čtyř koz, takže aby dívka chodila večer bez dozoru- je velmi nebezpečné, jedině v autě z diskotéky a zpátky, minimálně v doprovodu -Nelze předpokládat,… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 7:57

Alena napsal
řešení je útěk ze země, je doporučováno Německo, kde je sice plno Muslimů, ale nežijí v getech jako ve Francii nebo v Anglii a německá policie se s nima nes…, při jakémkoliv porušení německých zákonů jsou posíláni zpět

a co Rusko, to by bylo taky řešení…a nebo že by taky ne. ..)

Alena
Alena
12. 7. 2015 8:01

Rusko je země, která by straně nedovolila, aby satirický časopis urážel lidi jiného vyznání, jak se stalo ve Francii. Tam je mix obyvatel co do náboženství a národností a žijí spolu dobře. Ale rozhodně je tam všeobecně nižší životní úroveň než v Německu

Béda
12. 7. 2015 8:07

Migrace, jak řekl pan Čulík na základě svých zkušeností z Británie, je pro hostitelské země velkým přínosem. S migranty nejsou podle něho problémy a znamenají velké ekonomické plus. Pak je otázkou proč se o migranty neperou „nejvyspělejší“ země Západu, proč se je snaží rozehnat pomocí kvót do celé Evropy? Asi chtějí být solidární a nezištně se podělit o bohatství s chudšími.

Béda
12. 7. 2015 8:11

Jinak i migrace je klasickou privatizací zisků (zbrojaři, lichváři) a socializací nákladů a ztrát. Ty války a zinscenované převraty rozvířily chaos a násilí, které se staly zdrojem běženectví. To kteří ty války a převraty provedli přenášejí náklady a svoji odpovědnost na ostatní. Inu, kapitalistická „solidarita“.

nula
nula
12. 7. 2015 8:13

Alenko, taky jsem slyšel relaci na SV-CS s panem VK, kde tohle říkali. V podstatě s tím souhlasím, jen si nedokážu představit, že se všichni nasáčkujeme do Němec a budeme žít na ostrůvku stability a rasové čistoty (až na ty miliony Turků) obklopeni rozbouřeným mořem okolní Evropy zamořeným černou špínou. Takže to rozhodně není nějaká univerzální rada, natož systémové řešení toho problému, který na nás ušili. Nicméně tím neříkám, že je řešení to, co tady už poněkolikáté proklamuje sluníčkový soudruh Tribun (soudruh profesor Kohout?), který by sem lifroval černoušky nejmíň po milionech – každá rodina si přece může vzít rodinu… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 8:16

Alena napsal

Rusko je země, která by straně nedovolila, aby satirický časopis urážel lidi jiného vyznání, jak se stalo ve Francii. Tam je mix obyvatel co do náboženství a národností a žijí spolu dobře. Ale rozhodně je tam všeobecně nižší životní úroveň než v Německu

takže ne, nakonec je to jenom o osobním blahobytu – když k tomu přidáme fakt, že lidi už neděsí mrtví, ale hlavně živí, tak je na léta a generace rozhodnuto a vystaráno. ..)

Béda
12. 7. 2015 8:18

Migrace jer pouze pověstnou špičkou ledovce (kterého jedna „setina“ kouká do Evropy a naprostá většina zůstává ukryta – v tomto případě záměrně, pod hladinou informační blokády). Řešte migranty a přitom v zákulisí dál iniciátoři válek a zbohatlíci na válkách budou podvracet státy, vyvolávat nenávist, dodávat zbraně, poskytovat půjčky…. Proč nepomůžou tam odkud problém vzešel? Proč namísto dodávek zbraní, tolerance k politice SA, nezakážou dodávky zbraní a financí, nepostaví jejich aktéry mimo zákon, proč namísto ničení nepodpoří stavění? Tím zabrání příčinám migrace.

Alena
Alena
12. 7. 2015 8:22

rasová čistota už v žádné zemi není a nebude, jen si vezměte, jak jsme my středoevropané „rakousko- uhersky „pěkně pomícháni. Jen se jedná o to, že každý cizinec by měl ctít zákony země, do které emigroval.
Obávám se, že čeští politici nedospěli k tomu, aby chránili své obyvatele, je zde silná sluníčkovská rétorika, zatímco v Německo se striktně dodržují zákony pro všechny. Dokladem je fakt, že žádná ghetta s právem šarija tam ještě nevznikla- prozatím

Alena
Alena
12. 7. 2015 8:26

fajt napsal
takže ne, nakonec je to jenom o osobním blahobytu – když k tomu přidáme fakt, že lidi už neděsí mrtví, ale hlavně živí, tak je na léta a generace rozhodnuto a vystaráno. ..)

není to o osobním blahobytu, pouze jsem dál předala názor . Já sama nemohu doporučit žádnou zemi z důvodu, že žiji tady, a dovolená mi objektivní obraz o žádné zemi neudělá. . To by ode mne nebylo správné.

fajt
fajt
12. 7. 2015 8:28

Alena napsal
zatímco v Německo se striktně dodržují zákony pro všechny.

ale prd, v Německu jsou taky rovní a rovnější, tady mají taky své vyvolené, kteří mohou na pravidla, tedy zákony zvysoka srát a nic se jim nestane, v Německu je jenom silnější policejní stát, větší konzumní úroveň a bič na chudáky praská v takovém tempu a kadenci, že ovce lítají pěkně v tempu, když k tomu přidáme genetickou militantní výbavu domorodců, tak z toho taky vychází, že pro ně je řád i základní životní jistota, pro kterou by byli schopni i vraždit…jak už krásně ukázali v minulosti. ..)

jogín
jogín
12. 7. 2015 8:28

Problém s uprchlíky nespočívá v jejich chudobě. Nemají vzdělání, často ani chuť pracovat a hlavně nechtějí změnit svůj pohled na svět, často přímo středověký. Potkal jsem se s přistěhovalcem z Afriky, uměl česky, byl vzdělaný, ovšem když došlo na zmínku o evoluci, jakákoliv logika se ztratila. Pevná náboženská víra doslovně kopírující svatou knihu je v zásadním rozporu s rozumem a iracionální postoje jsou s technickou civilizací neslučitelné- v nejlepším případě vedou k technologické stagnaci. A migranti jsou nejasertivnější částí své původní populace, takže jsou nejméně ochotní měnit svůj pohled na svět a totéž se přenáší na potomstvo, jak díky dědíčnosti,… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 8:34

jogín napsal
Pevná náboženská víra doslovně kopírující svatou knihu je v zásadním rozporu s rozumem a iracionální postoje jsou s technickou civilizací neslučitelné- v nejlepším případě vedou k technologické stagnaci.

a jaká je racionalita v té naší civilizaci, která je pouze ošklivým feudalismem postiženým technickou revolucí – bych řekl že nulová. ..)

Alena
Alena
12. 7. 2015 8:35

fajt napsal ale prd, v Německu jsou taky rovní a rovnější, tady mají taky své vyvolené, kteří mohou na pravidla, tedy zákony zvysoka srát a nic se jim nestane, v Německu je jenom silnější policejní stát, větší konzumní úroveň a bič na chudáky praská v takovém tempu a kadenci, že ovce lítají pěkně v tempu, když k tomu přidáme genetickou militantní výbavu domorodců, tak z toho taky vychází, že pro ně je řád i základní životní jistota, pro kterou by byli schopni i vraždit…jak už krásně ukázali v minulosti. ..) propaganda vám nic neříká? Už znám ve svém okolí lidi,… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 8:36

jogín napsal

„Pevná náboženská víra doslovně kopírující svatou knihu je v zásadním rozporu s rozumem a iracionální postoje jsou s technickou civilizací neslučitelné- v nejlepším případě vedou k technologické stagnaci.jogín napsal
Pevná náboženská víra doslovně kopírující svatou knihu je v zásadním rozporu s rozumem a iracionální postoje jsou s technickou civilizací neslučitelné- v nejlepším případě vedou k technologické stagnaci.“

Platí slova o náboženském fanatismu také pro jiná náboženství?

jogín
jogín
12. 7. 2015 9:14

Samozřejmě.

jogín
jogín
12. 7. 2015 9:18

Zkuste třeba hledat ropu nebo uhlí podle skutečnosti, že svět byl stvořen před 5000 lety.

PPK
PPK
12. 7. 2015 9:42

fajt napsal hovno, chudoba je kapitalistický cíl. ..) Zlatá slova, pane fajt! Je neuvěřitelné, jak je dnešní mediální doba plná hnoje politického pokrytectví, dokonce i v levicových řadách. Dříve jsme rozlišovali pojmy emigrant a exulant, přičemž pouze exulant byl chápán jako člověk, v domovském prostoru žijící v sociálním útlaku, nebo za své politické názory pronásledovaný a proto považovaný za uprchlíka. Dnes někteří propagandisté za uprchlíky falešně vydávají úplně všechny, kteří z rodné země odcházejí a záměrně je přitom zamlčována skutečnost, že základní příčinou soudobého stěhování národů jsou války, vyvolávané velmocenským neokoloniálním imperialismem, za nímž stojí zcela konkrétní pachatelé toho stavu… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 9:55

PPK,

asi tak. Uvedu to na příkladu. Hoří dům a oheň se začíná pomalu šířit do přilehlého okolí. Z hořícího baráku se povedlo utéct několika lidem. Vůdci hasičů, křičí na veřejnost: „Podívejte se na ty chudáky, podívejte se jak trpí! Vemte si je k sobě a zachraňte je!“ Přitom vůdci těch hasičů jsou pyromani, kteří ten barák úmyslně zapálili a nepřestávají do toho hořícího baráku ve kterém hoří desetitisícínásobky počtu těch co utekli z druhé strany stříkat hektolitry benzínu.

Béda
12. 7. 2015 10:19

Právě jsem začal poslouchat //www.youtube.com/watch?v=6Zu4Xjg7wnM, na který jsem narazil v diskusi. Co o tom soudíte?

Béda
12. 7. 2015 10:31

Tak si říkám: nedělá někdo ten nabalující se požár v okolí Evropy, jehož důsledkem je chaos v Evropě záměrně, aby čelíc tak předpokládanému kolapsu svého systému mohl ve finále zavést pod rouškou hašení mezietnických rozmíšek fašismus?

fajt
fajt
12. 7. 2015 10:36

Alena napsal propaganda vám nic neříká? Už znám ve svém okolílidi, kteří by, v případě války, na ty „haj…“ a ku… “ Rusáky šli Správně nacílená propaganda a vystupňované emoce dokáží i z těch ovcí čechů nadělat militantní blby jistě, drtivá většina propagandě s radosti podlehla a nemá s ní žádný morální, či jiný pudový problém – já jsem ale nikde nepsal, že bych na ty hajzly a kurvy ruský šel se železem, já bych už vraždil jenom za svůj ( family ) prospěch a blahobyt, to je myslím i celé gro existence těch elitářských kurev na samé špici ubu… Číst vice »

Sio
Sio
12. 7. 2015 11:06

Buď neuvěřitelná blbost nebo neuvěřitelné pokrytectví. Tady jde v první řadě o bezpečnost naši a našich dětí. A hned v druhé řadě o ekonomiku a sociální systém. Tyto vlády si nedokáží poradit ani s Romy, čímž je naprosto jasné, jak zde může dopadnout jiné etnikum, přibližně stejně kvalifikované ale s drsnějšími zvyklostmi a totální neznalostí jazyka. Bydlet v blízkosti, sám ti domobranu začnu organizovat. Autor a všichni podporovatelé imigrace musí každou plamennou obhajobu začít větou. Jsem solidární a já sám už se chystám příjmout do svého domu (bytu) jednoho, dva, tři … uprchlíky, než si najdou práci pak samozřejmě příjmu… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 11:19

Západní ekonomika jde horempádem někam a systémové řešení je i po letech v nedohlednu. Někdo nejmenovaný z ryze altrustických důvodů začne sérii válek a převratů. Běžence z těch zemí, ač s nekompatibilní hodnotovou preferencí (v západních zemích o tom existuje dostatek praktických důkazů) radí plošně přijímat v zemích, které jsou samy v dluhovém chomoutu toho, co dal pokyn k válkám. Očekávat lze masivní mezietnické střety. Ten co rozpoutal války a převraty, destabilizoval země, podporuje války, chaos, převraty dál jako kdyby se nic nedělo a současně tím podporuje ještě větší příliv běženců s nekompatibilními hodnotovými preferencemi, navíc zradikalizovaných válkou, násilím a… Číst vice »

Neználek
Neználek
12. 7. 2015 11:29

Béda napsal

Tak si říkám: nedělá někdo ten nabalující se požár v okolí Evropy, jehož důsledkem je chaos v Evropě záměrně, aby čelíc tak předpokládanému kolapsu svého systému mohl ve finále zavést pod rouškou hašení mezietnických rozmíšek fašismus?

Alternativní média se na to snažila během posledních několika let upozornit veřejnost. USA přece celkem otevřeně deklarovali záměr vytvořit pás nestability kolem svých hlavních soupeřů – Ruska, Číny a EU.

Ale když s tím teď přichází i věčný generál po bitvě Béda, tak je to opravdu důvodem k vážnému znepokojení.

Bety
Bety
12. 7. 2015 11:32

Já vidím problém v militantní církvi. Nemyslím tím, že by islám byl v tomto smyslu něčím vyjímečným. Jsem ochotná věřit tomu, že v Koránu jako takovém není násilí hlásáno. Ale nějak jsme pozapomněli na to, že v Novém zákoně je také spíše hlásána láska k bližnímu. Zakladatelé / nebo spíše iniciátoři/ vzniku církví takoví ani nebývají. Problém je v tom, že každá církev potřebuje poslušné a hlavně platící ovečky. V Evropě, tak proslulé křesťanskými hodnotami , jsme si nějak vymazali z paměti, jak krutá ta naše církev byla, protože se nám časem /ale hezky dlouhým časem/ podařilo ji jaksi zpacifikovat.… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 11:33

Neználek napsal Alternativní média se na to snažila během posledních několika let upozornit veřejnost. USA přece celkem otevřeně deklarovali záměr vytvořit pás nestability kolem svých hlavních soupeřů – Ruska, Číny a EU. Ale když s tím teď přichází i věčný generál po bitvě Béda, tak je to opravdu důvodem k vážnému znepokojení. Neználek, „Věčný generál po bitvě“ o tom psal jak v alternetivě jeden z prvních na Czech Free Press (tehdy tam ještě byli Solis a T.Spencerová) někdy (tipnu si) před 8 lety. Taky jako první psal kupř. články Míří USA k fašismu, Déja vu, Je ČSSD levicovou stranou, Pravděpodobné… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 11:34

Béda napsal Západní ekonomika jde horempádem někam a systémové řešení je i po letech v nedohlednu. Někdo nejmenovaný z ryze altrustických důvodů začne sérii válek a převratů. Běžence z těch zemí, ač s nekompatibilní hodnotovou preferencí (v západních zemích o tom existuje dostatek praktických důkazů) radí plošně přijímat v zemích, které jsou samy v dluhovém chomoutu toho, co dal pokyn k válkám. Očekávat lze masivní mezietnické střety. Ten co rozpoutal války a převraty, destabilizoval země, podporuje války, chaos, převraty dál jako kdyby se nic nedělo a současně tím podporuje ještě větší příliv běženců s nekompatibilními hodnotovými preferencemi, navíc zradikalizovaných válkou,… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 11:36

Sio napsal Sio hezky jste to napsal, ale jenom taková kontrolní otázka, jak vaše nadšení pro českou věc a pro budoucnost země a vašich dětí budete realizovat prakticky, až vám čezká loutková vláda nastrká vybrané, americkými kontraktory školené barbary tř. do vaší lokality ( možná kousek od vaší pěstěné zahrádky a domku , na kterém jste se tolik nadřel ), půjdete je osobně, v rámci vámi postavené domobrany požádat, aby táhli do prd.ele, tedy Německa nebo spojených státu, půjdete Sobotkovi dát hlavičku, aby se to ho.vado dalo do pořádku a vzpomnělo si, čí předseda vlády je a čí zájmy má… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 11:56

Myslím, že kruh se uzavřel. Ten co vyvolal příčiny beženectví, radikalismus a mstivost části islámské populace a přiživuje je, žádá o povinné přidělování běženců (aby se náhodou nepřemnožili „i když jjde vlastně o přínos“ jak tvrdí Kotrba) formou kvót různým státům topícím se v dluhové krizi. Lze očekávat mezietnické střety v zemích, kde lidé díky dluhové krizi přicházejí o práci s uměle vyvolanou pracovní konkurencí, střety skrze distribuci prostředků přetíženého sociálního systému, hodnotové střety, radikalismus části běženců a nekončící odvetu místních. Přitom ten, co od začátku sedí „vzadu“ a odstartoval ty procesy podpořil současně nástup fašismu a nacismu (probudil jej… Číst vice »

Sio
Sio
12. 7. 2015 12:20

fajt napsal
comment image
hezky jste to napsal, ale jenom taková kontrolní otázka, jak vaše nadšení pro českou věc a pro budoucnost země a vašich dětíbudete realizovat prakticky,až vám čezká loutková vláda nastrká vybrané,americkými kontraktoryškolené barbary tř. do vaší lokality ( možná kousek od vaší pěstěné zahrádky a domku , na kterém jste se tolik nadřel ), půjdete je osobně,v rámci vámi postavené domobrany požádat, aby táhli do prd.ele, tedy Německa nebo spojených státu, půjdete Sobotkovi dát hlavičku, aby se to ho.vado dalo do pořádku a vzpomnělo si, čí předseda vlády jea čí zájmy má hlavně chránit ?

To si pište, že se pak prakticky budu angažovat. Dokonce tak, že vstoupím do politiky. Pokud se dostanu na zajímavou pozici v lokální politice, budu prakticky poporovat všechny, co nepřátele budou tlačit do kouta. Tlačit třeba na policii, aby dělala svou práci. Když jde o život, člověk jaksi nachází jiné priority. Určitě budu selektovat, klíč nebude v barvě kůže, ale podle přínosu popřípadě nebezpečí a ztrát. Hlavně budu vyvíjet činnost na vyšších prioritách řízení.
Taktika „půjdete je osobně,v rámci vámi postavené domobrany požádat, aby táhli do prd.ele,“ a „půjdete Sobotkovi dát hlavičku“ je hloupá, protože k cíli nevede. Šestá priorita jen za účelem obrany. Jak vidíte, začal jsem už tady, můj názor snad nevzbuzuje pochybnosti, co si o tom myslím.

PPK
PPK
12. 7. 2015 12:24

Béda napsal Právě jsem začal poslouchat //www.youtube.com/watch?v=6Zu4Xjg7wnM, na který jsem narazil v diskusi. Co o tom soudíte? Problém nás, kteří jsme odkázáni jen na dostupné informace, je v tom, že často u světových hráčů politiky vůbec nevíme, kdo personálně to vůbec je a co si za kulisami toho globálního politického divadla s kým a jak dojednal a stále ještě vyjednává. Problém jejich a jimi „vlastněných“ servisních elit je však zase v tom, že všechny jejich globální plány oni musí nějak uskutečňovat, protože by jim jinak ty plány byly k ničemu. Takže nakonec, i když do toho zákulisí nevidíme, přesto nutně… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 12:33

PPK,

přesně tak. Ne podle květu (slov a slibů) ale podle ovoce (konkrétní politické praxe) poznáme je a můžeme předpokládat co mají (navazujíc na předešlou politiku) dál za lubem.

Neználek
Neználek
12. 7. 2015 12:38

Béda napsal
Neználek,

„Věčný generál pobitvě“ o tom psal jak v alternetivě jeden z prvních na Czech Free Press (tehdy tam ještě byli Solis a T.Spencerová) někdy (tipnu si) před 8 lety. Taky jako první psal kupř. články Míří USA k fašismu, Déja vu, Je ČSSD levicovou stranou, Pravděpodobné cíle uSA v ukrajinské krizi. Pobitevní generál zdá se je dost často o „krok vpřed“.

Ne, o záměrném šíření chaosu v evropském příhraničí jste se zmiňoval pouze v článku Pravděpodobné cíle uSA v ukrajinské krizi, napsaném v době, kdy už to bylo zcela zjevné.

Sio
Sio
12. 7. 2015 12:44

Bédo, celé je to bezstrukturně řízenou akcí nejspíše VP US, který, jak jste si možná všiml u Pjakina, zápasí o své přežití. GP je to nejspíše jedno, nebo mu to vyhovuje také, protože se jedná o ničení sociálního státu v Evropě, který je nejlepší na světě a to jeho vlastními pravidly. Ať už to byl VP USA nebo GP, každopádně už teď vítězí na všech frontách. Podařilo se mu rozdělit jak pravici, tak levici, jak vidno zde i na ostatních podobných webech a to nejspíše dost nesmiřitelně. Jakmile dojde na realitu, tak podobně jako u Romů, se kterými elity neumějí… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 12:54

Sio napsal To si pište, že se pak prakticky budu angažovat. Dokonce tak, že vstoupím do politiky. Pokud se dostanu na zajímavou pozici v lokální politice, budu prakticky poporovat všechny, co nepřátele budou tlačit do kouta. Tlačit třeba na policii, aby dělala svou práci. Když jde o život, člověk jaksi nachází jiné priority. Určitě budu selektovat, klíč nebude v barvě kůže, ale podle přínosu popřípadě nebezpečí a ztrát. Hlavně budu vyvíjet činnost na vyšších prioritách řízení. Taktika „půjdete je osobně,v rámci vámi postavené domobrany požádat, aby táhli do prd.ele,“ a „půjdete Sobotkovi dát hlavičku“ je hloupá, protože k cíli nevede.… Číst vice »

Alena
Alena
12. 7. 2015 12:58

pane fajt- podle Vás-optimismus je opium lidstva. Je to i nebezpečnější- jak myslíš, tak se i stane, a tu cestičku k porobě si prosekáváte bezvadně.
Všechno lidské konání má v zárodku touhu, která se mění v cíl.
Ne nadarmo jsou Slované pro anglosasy lidé podřadné kategorie

fajt
fajt
12. 7. 2015 13:18

Alena napsal

pane fajt- podle Vás-optimismus je opium lidstva. Je to i nebezpečnější- jak myslíš, tak se i stane,a tu cestičku k porobě si prosekáváte bezvadně.
Všechno lidské konání má v zárodku touhu, která se mění v cíl.
Ne nadarmo jsou Slované pro anglosasy lidé podřadné kategorie

ne, jsem pouhý realista – já si rozhodně nechci vystačit jenom se slovy, jednou bude líp a přitom pokorně kličkovat jako zajíc a to vše na dráze života, která je globálními sviněmi nalinkovaná. ..)

Béda
12. 7. 2015 13:22

Neználek,

pane Neználku, pro Vaši informovanost o „záměrném šíření chaosu v evropském příhraničí“ jsem se zmiňoval pod nickem Béda již asi před 8-mi lety, poté co ten web byl založen na Czech Free Press (tehdy v redakční radě byl D.Solis a T.Spencerová), o USA jako Římu před zánikem jsem se kupř. zmiňoval pod nickem DDD na Ihned již v roce 2006. Takže bych řekl, že jsem byl dost často (ne ovšem vždycky) o krok, někdy o dva „vpřed“. Tím ovšem netvrdím, že jsem někdy neudělal „botu“.

Béda
12. 7. 2015 13:28

Sio napsal Bédo, celé je to bezstrukturně řízenou akcí nejspíše VP US, který, jak jste si možná všiml u Pjakina, zápasí o své přežití. GP je to nejspíše jedno, nebo mu to vyhovuje také, protože se jedná o ničení sociálního státu v Evropě, který je nejlepší na světě a to jeho vlastními pravidly. Ať už to byl VP USA nebo GP, každopádně už teď vítězí na všech frontách. Podařilo se mu rozdělit jak pravici, tak levici, jak vidno zde i na ostatních podobných webech a to nejspíše dost nesmiřitelně. Jakmile dojde na realitu, tak podobně jako u Romů, se kterými… Číst vice »

Sio
Sio
12. 7. 2015 14:23

fajt napsal standardně politicky dnes nic nevyřešíte, ani na komunální úrovni prosté,komunálně triviálnívěci ( ale to je snad tak všeobecně provalená a špinavázáležitost –zastupitelská demoška –, že si jisnad nemusímeani rozebírat ) , na policii tlačit ( jako že papírově a verbálně v rámci falešných morálně-etických norem )můžete, ale ta je naprosto inertní vůči vaším potřebám, vaší bezpečnosti a v podstatě i ke svému deklarovanému poslání ( tedy pokud nebudete patřit mezi elitáře), když na to příjde ( acajti dostanou befel), tak z vás udělají kriminálníka jako cumel ( v podstatě je dnes pro policajty každý ovčan už potencionální drban,… Číst vice »

Sio
Sio
12. 7. 2015 14:25

fajt napsal
ne, jsem pouhý realista – já si rozhodně nechci vystačit jenom se slovy, jednou bude líp a přitom pokorně kličkovat jako zajíc a to vše na dráze života, která je globálními sviněmi nalinkovaná. ..)

To já také neudělám. Ale významný výsledek lze dosáhnout jen probuzením většího počtu lidí.

Neználek
Neználek
12. 7. 2015 14:42

Béda napsal Neználek, pane Neználku, pro Vaši informovanost o „záměrném šíření chaosu v evropském příhraničí“ jsem se zmiňoval pod nickem Béda již asi před 8-mi lety, poté co ten web byl založen na Czech Free Press (tehdy v redakční radě byl D.Solis a T.Spencerová), o USA jako Římu před zánikem jsem se kupř. zmiňoval pod nickem DDD na Ihned již v roce 2006. Takže bych řekl, že jsem byl dost často (ne ovšem vždycky) o krok, někdy o dva „vpřed“. Tím ovšem netvrdím, že jsem někdy neudělal „botu“. „o USA jako Římu před zánikem jsem se kupř. zmiňoval pod nickem… Číst vice »

fajt
fajt
12. 7. 2015 14:43

Sio napsal Tohle bude naprosto jiná situace, než předpokládáte. pokud se naplní scénář takový, jak si myslím, bude opravdu hodně dotčených a tím pádem nas..ých lidí a to je síla, kterou stačí organizačně uchopit. Jistě, asi by v mém případě nedošlo k výstupu do nejvyšších příček moci, kde se dá udělat nejvíc. Ale řeč byla o tom, co bych dělal v rámci svých možností. Jít někoho zmlátit nebo zastřelit není zrovna účinné a chytré, přesto nepochybuji, že při vyhrocení situace k tomu bude docházet. Zbraň bych vzal do ruky jen za velmi specifickývh zoufalých podmínek, není to můj styl tuhle… Číst vice »

Béda
12. 7. 2015 15:02

Neználek,

to je váš problém.

Jinak mě by zajímaly třeba nějaké vaše články a diskusní vstupy – nejlépe pokud bych si mohl i počíst ve vašich článcích. Mé články se dají lehce dohledat a konfrontovat je s dobovým tiskem. Z toho se dá zjistit, jestli měly nějaký časový předstih v předvídání nějakých politických a ekonomických procesů anebo zpoždění.

Neználek
Neználek
12. 7. 2015 16:26

Tak jsem si dohledal Bédův článek O geopolitice a arabske otazce z roku 2011,

http://outsidermedia.cz/O-geopolitice-a-arabske-otazce/

protože právě zde bych očekával nějaké pojednání o úmyslech USA vyvolat uprchlickou vlnu směřovanou proti Evropě. No a něco velice neurčitého tam je:

„Otázkou je, jestli se tyto procesy nakonec hegemonovi opět nevymknou z ruky a namísto posílení své dominance neprohloubí svou agonii a nespustí nekontrolovaný proces v blízkosti Evropy a svého hlavního spojence v regionu – Izraele. Takovou situaci si raději ani nechci představovat.“

To má být jako ta předpověď? Ani slovo o tom, že se jedná o geopolitický záměr Washingtonu.