Co je podle Peheho státnické či nestátnické?

Komentátor Práva Pehe pochválil premiéra Sobotku za to, jak prý uvážlivě, státnicky a bez emocí pohlíží na uprchlickou krizi, a naopak zkritizoval prezidenta Zemana za postoj k témuž, který je prý zbytečně poplašný, populistický, na rozdíl od premiéra tedy nestátnický a zahleděný jen do naší země i našich občanů – a postrádající tak širší pohled evropský, ne-li tedy – to už svrbí na jazyku jenom mně – přímo severoatlantický. Jako kdyby nechtěl vidět a slyšet nic o skutečném rozměru migrantské krize, která proti všeobecnému očekávání ani v současném mrznoucím čase nepolevuje a slibuje tedy stát se skutečným stěhováním národů na evropskou pevninu, až teplota vzduchu i vody v oblasti Středozemního moře začne šplhat nahoru. Stěhováním o to masovějším, že právě Evropa a EU, ke které se jako k reálné naději Pehe vzpíná, dává na všechny strany najevo, že si s hrozící krizi neví rady, ústy svých představitelů vyslovuje pochybnost o tom, že by se kolem Evropy dala zbudovat hráz, jež by přiliv migrantů zastavila, a vylučuje i možnost, že by se proti migrantskému přilivu dalo použít vojsk NATO – takže kdo skutečně zodpovědný se může divit či dokonce kritizovat prezidenta za to, že za tohoto stavu přiznané evropské nemohoucnosti navrhuje řešení národní, jak to ostatně činí i jiné evropské země, nejakuálněji např. Bavorsko? Čili ochranu hranic vlastními silami, což ovšem není úkol na týdny či na jeden měsíc, ale na dobu podstatně delší, a je tedy už dnes právě tak čas o této možnosti mluvit, získávat pro ni souhlas a následně pro ni i něco dělat.

Nemohu si pomoci, ale právě takto s přestihem jednat a připravovat se na existující možnost, že evropské řešení zklame, považuji já – na rozdíl od komentátora Peheho – za státnické. Ale on – to už známe ze všech jeho dalších statí – všechna česká řešení, která by nebyla políbená severním Atlantikem, čili zarámovaná buď do EU či do NATO a jedině tak též politicky přípustná, považuje za porušení svátosti.

Stanův komentář: Za sebe mohu říci, že mi je Sobotkova civilní a racionální politika bližší než Zemanovo bubnování do války proti islámu. Už jenom proto, že pokud bychom se opravdu do války proti teroru (tedy těm, co financují, organizují a řídí teroristické organizace po celém světě) chystali, slušelo by přípravám na ni, vzhledem k jejímu očekávanému charakteru, spíše utajení. Zatím to ale spíše vypadá, že se žádná efektivní opatření na řešení uprchlické krize a jejích negativních dopadů nechystají. A současná „válka proti terorismu“ v podání NATO vypadá spíše jako barbarský státní terorismus, jehož jediným cílem je radikalizovat i ty muslimy, kterým byl Západ doposud ukradený.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
27. 1. 2016 22:14

Tohle jsou novinky od Pehe? Z profylaktických důvodů od toho zaprodaného b.l..ba více než nadpisy (tomu se těžko vyhnu) nečtu. Zeman může jen tak bubnovat, protože je prezident. Jiných pravomocí moc nemá. Ale máme tu informační válku a on pálí poměrně těžkotonážní municí. No, je dobré, když je po EU slyšet, jaké mají lidi v Česku názory. A v tom bubnování se většina lidí se Zemanem shodne. Skoro jako by tu byl element přímé demokracie. A Sobotka? Možná Zemana dobře doplňuje. Vysílá věrchuškám v EU signály – no tak, soudruzi, Zeman je Zeman, ale vláda je v pohodě, s vámi… Číst vice »

Admirál
Admirál
28. 1. 2016 6:16

Pokud někoho chválí Pehe (Šafr, Lipold, Fendrych, Urban, Čulík apod.,apod.), znamená to pro mně, že si na dotyčného musím dát véélký pozor, že to bude s největší pravděpodobností nějaký výlupek. To platí i obráceně. Čtí li na někoho oheň, zaslouží si onen člověk naší svrchovanou podporu.

Jinak Pehe je zbytečné komentovat. propaganda, propaganda a v poslední době hysterická propaganda.

Aleš
Aleš
28. 1. 2016 6:29

Stane: Co je racionální na Sobotkově politice, pokud jeho politika nevede k vystoupení z NATO nebo změnu kurzu politiky celé aliance?

Alena
Alena
28. 1. 2016 6:38

Český president má minimum pravomocí, na rozdíl od české vlády. Co se týče uprchlíků, zatím se v Česku, až na slovní přestřelky nic neděje. Zákony se připravují ovšem v souladu s evropským nařízením, viz možnost volby do místních samospráv. Pokud byl dán návrh z druhé strany, byl smeten ze stolu. Např. KSČM chtěla prosadit zákon o českém jazyku- neuspěla, Okamurovci chtěli zakázat šaríju- neuspěli. Jak je vláda prakticky připravena, uvidíme v době, kdy Rakousko a Německo začnou zavírat hranice a proud uprchlíků se začne valit přes Česko. Např.přes Chorvatsko prošlo za jeden víkend loni 30 až 40 tis. uprchlíků. Jsme… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 1. 2016 11:55

http://www.novinky.cz/komentare/393127-ocima-sasi-mitrofanova-mloci-a-povondrove-tady-a-ted.html
Mloci se občas, milý Stane, umí vetřít do blízkosti a některé jiné lidi zdravit pozdravem, ahoj mloku. Taky jsi mi bližší Ty (a nutně nikdo z nás nemusí být mlok) než kdejaký prvoplánovitý dobrosrdečný islamofob, ale přesto skočils na sofistikovaný špek. Mně fascinuje přiznání na http://www.euroasia.cz. Nejsme objektivní, straníme dobru….
A tak se ptám. Kdo vyléčí bílou nemoc? Trapní rozsévači pražské kavárny asi nikoliv.

Béda
28. 1. 2016 12:05

Pro mně je každý odsudek pánů z Bilderberka, v Peheho případě taky z NY University doporučením pro zbystření a zamyšlení se nad tím jestli není všechno přesně naopak než tvrdí. V naprosté většině případů je můj názor diametrálně odlišný od tohoto neoliberála – propagandistu v rouše pravdoláskařském.

Béda
28. 1. 2016 12:22

Aleš napsal http://www.novinky.cz/komentare/393127-ocima-sasi-mitrofanova-mloci-a-povondrove-tady-a-ted.html Mloci se občas, milý Stane, umí vetřít do blízkosti a některé jiné lidi zdravit pozdravem, ahoj mloku. Taky jsi mi bližší Ty (a nutně nikdo z nás nemusí být mlok) než kdejaký prvoplánovitý dobrosrdečný islamofob, ale přesto skočils na sofistikovaný špek. Mně fascinuje přiznání na http://www.euroasia.cz. Nejsme objektivní, straníme dobru…. A tak se ptám. Kdo vyléčí bílou nemoc?Trapní rozsévači pražské kavárny asi nikoliv. Mitrofanov zapomněl uvést koho těmi mloky míní. Já kupř. považuji právě Mitrofanova za jednoho z nich. Pehe bude nejspíš taky jedním z nich. Jsou to tzv. střední (v tomto případě nájemné propagandistické) mločí kádry.… Číst vice »

Béda
28. 1. 2016 16:10

Stan napsal Odmítá kvóty i zadrátování hranic a snaží se tlumit zbytečnou paniku. Vystoupení z NATO nemá v programu žádná z parlamentních stran (snad jen u komunistů si nejsem úplně jistý), takže tam je to zatím utopie, tam jsme my ti, na které čekáme, že to za nás udělají. Jak vyplynulo z uniklé mailové korespondence odmítá pouze naoko, ve skutečnosti chystají promigrační propagandu. Zadrátování hranic by nemuselo být od věci, až se dá invaze do pohybu a bude usměrněna skrze české území. Nemíním tím pouze tuto migraci ale celkovou dlouhodobou migraci – viz odkaz na Staňkovu přednášku ale i pravděpodobnou… Číst vice »

racek
racek
28. 1. 2016 22:34

Přesně. Bédo, Sobotka jako Babiš … navenek „racionálně“ nebo „odmítavě“, přitom jeho strana a vláda hlasuje úplně jinak .. Prostě takové navrch huj a vespod fuj!! Zase si z nás dělaj srandu

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 6:11

Stane: Ale i v tom nevyvolávat hysterii je evidentně rozpolcen. V jeden okamžik rozumně tlumí islamofobní hysterii a v druhý vyvolá hysterii proti prezidentovi na základě mediální přeháňky pražské kavárny, ke které se připojilo „nečekaně“ i vedení KSČM a sám Sobotka se jako hysterická ženská zachoval. Holt budu asi nějakou delší dobu prudit s tím vystoupením z NATO, protože demokratické (r)evoluce v USA se asi hned tak nedočkáme. Co si předchůdci i tvůrci reaganomiky spískali, to se bude napravovat celá desetiletí. Velká neznámá bude nevyhnutelný pád dolaru, ale důvodu k radosti asi taky moc nebude. Ale stejně si myslím, že… Číst vice »

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 7:14

Kováčik a trutnovská KSČM jsou nejspíš ale výjimka, poslanecká sněmovna a senát ještě tento návrh, pokud vím, neřešily.

fajt
29. 1. 2016 7:36

Aleš napsal

Kováčik a trutnovská KSČM jsou nejspíš ale výjimka, poslanecká sněmovna a senát ještě tento návrh, pokud vím, neřešily.

jj, výjimka, jinak komanďury jedou tu nejbrutálnější kapitál sračku, za kterou by jim i Klaus měl dát placku – ale neměli bychom zapomínat, že v podstatě samotní komunisti spáchali v 89 státní převrat, udělali komedii pro sprostý dav a pak poslali masarykovo československo do prd*le – nevím o co se snaží Babiš, ale revitalizace socrealismu, či demokracie to rozhodně není. ..)

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 8:11

fajt: Vždyť už to tady hudryper několikrát psal, normalizace neskončila, ale trvá. Jak já dodávám, jen pokračuje větším tempem. A prezident v tomto směru se chová racionálně. Snaží se stát aspoň jednou nohou mimo ten systém.
Heheho dny jsou naštěstí sečteny pádem petrodolaru, jak vidím vezdejší poměry, tak o pár dní déle. Co dělat, aby paměť národa zase nebyla zatracena a v rukách nějakých ústrků.
Kurnikšopa TOŽ to né, házet špínu na všechny. Agenti s teplou voodoou tohle rádi?

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 8:34

Takhle útočí mloci. Pravda je dle nich neomaleností a lež pravdou. Cokoliv, na co člověk nemá svědka či přímé důkazy, zapřou. S jídlem jim posléze roste chuť. S oblibou obviňují druhé, s toho co sami dělají. Rádi kážou vodu a pijí víno. Licoměrnost v rozhodování a posuzování normou, používaná podle potřeb. Po jejich zesílení již nepomůžou ani důkazy a svědky buď očerní nebo zlikvidují. Časem proti nim již pomůže jen kalašnikov. Ale skutečný. Ten jak známo ovšem neumí rozlišit lidi a deprivanty, ten vidí jen cíle. Chovat se k mlokům vlídně a v rukavičkách nejde. Ani nevšímat si jich. Oni… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 8:38

Z volebního programu KSČM do EP v r.2014:

„…Pojetí kolektivní bezpečnosti Evropy v celoevropském rozměru a na základě
celosvětové bezpečnosti bez strategie NATO, která umožňuje účelové
vojenské zásahy mimo území současných členů NATO.
 Proti militaristickému formování vojenských složek EU – zahraniční mise EU
mimo Evropu musí mít výlučně humanitární, ne vojenský charakter jako
přívěsek paktu NATO.
 Usilovat o likvidaci všech cizích základen na území členských států EU a
o zákaz rozmísťování jaderných zbraní a systému proti mezikontinentálním
raketám. Za bezjaderné pásmo v Evropě – nejen ve střední Evropě…“
file:///C:/Users/HP/Downloads/Volebni_program_KSCM_do_EP.pdf

Béda
29. 1. 2016 8:57

fajt napsal jj, výjimka, jinak komanďury jedou tu nejbrutálnější kapitál sračku, za kterou by jim i Klaus měl dát placku – ale neměli bychom zapomínat, že v podstatě samotní komunisti spáchali v 89 státní převrat, udělali komedii pro sprostý dav a pak poslali masarykovo československo do prd*le – nevím o co se snaží Babiš, ale revitalizace socrealismu, či demokracie to rozhodně není. ..) Já bych měl na to širší pohled. Barevný převrat v 89 proběhl na základě dohody Gorbačova s Reaganem na nejvyšší úrovni. Byl to jenom jeden z převratů, které proběhly v celém bývalém sovětském bloku podle společného mustru.… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 8:59

K tomu ještě dovětek. Je paradoxem, že samotného velkého „reformátora“ Gorbačova nakonec donutil střelbou do parlamentu a zajetím „demokrat“ Jelcin k odstoupení z funkce a k rozpadu SSSR.

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 9:01

A protože v KSČM se tohle snažil prosazovat téměř jen Ransdorf, není divu, že ho odstranili. Co jiné je zamezení podání léku cukrovkáři?
http://www.novinky.cz/krimi/393216-policie-ma-u-smrti-ransdorfa-podezreni-na-trestny-cin.html

Béda
29. 1. 2016 9:11

Aleš napsal A protože v KSČM se tohle snažil prosazovat téměř jen Ransdorf, není divu, že ho odstranili. Co jiné jezamezení podání léku cukrovkáři? http://www.novinky.cz/krimi/393216-policie-ma-u-smrti-ransdorfa-podezreni-na-trestny-cin.html Je dobře, že nařídili pitvu. Ovšem prokázat, že na smrti pana Ransdorfa měla podíl švýcarská policie, když mu odepřela užití léku proti cukrovce (muselo by se taky prokázat, že mu odepřeli užití toho léku) bude asi velice obtížné, pakliže se prokáže, že právě toto mělo podíl na jeho pozdějším – o několik dnů/týdnů? úmrtí. Krom toho jsem ještě četl, že snad šlo o mrtvici. Kdoví co prokáže pitva? Myslím, že volební program, ať už byl… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 9:13

Béda napsal

K tomu ještě dovětek. Je paradoxem, že samotného velkého „reformátora“ Gorbačova nakonec donutil střelbou do parlamentu a zajetím „demokrat“ Jelcin k odstoupení z funkce a k rozpadu SSSR.

K tomu ještě jedna drobnost. Snad všude stanuli v čele barevných „sametových“ revolucionářů lidé, kteří byli podporováni ze Západu.

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 9:33

Bédo: To byla podle mne podmínka kandidatur Kellera a Ransdorfa – program, který budou moci reprezentovat v EP. A tu je rozpor v obou stranách s činy jejich souputníků na našem dvorečku. Pozitivní je, že ve světě nemáme ostudu a možná jen kvůli nim nás (možná tak ještě pravičáka Macha či pár dalších ze soc dem) za pár let nebudou brát na východ od nás jen za nějaké podpindosníky. Nicméně ta mašinérie EU už začíná vypadat nereformovatelně. A i v tomto je asi státnické si pro prezidenta získat podporu lidí byť s podporou některých výroků na tenkém ledě propagandy, pokud… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 9:41

Aleši,

vždyť já prezidenta (v tomto ohledu – i v mnoha dalších, nikoliv ovšem bez výhrad a nekriticky) podporuji. Snad jste si nemyslel, že jsem proti němu? Viz hned můj první příspěvek ve zdejší diskusi anebo v diskusi o „kalašnikovech“.

Mimochodem ke kalašnikovům: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/vyroba-znamych-kalasnikovu-se-presunula-na-floridu/
(co když prezident měl na mysli právě americké kalašnikovy – použité třeba na Majdanu? :)

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 9:52

http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/3371-o-tomto-media-nepisi-jak-se-tomas-halik-cvicil-v-usa-na-budouciho-ceskeho-prezidenta
Myslel jsem to takto.
Nicméně dobrý postřeh s tím Majdanem. A to už jsme zase u sousedního článku pana Mana, s tím, co vlastně provedl prezident. Protivil se vůli protektora.

Béda
29. 1. 2016 10:03

Aleš napsal

http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/3371-o-tomto-media-nepisi-jak-se-tomas-halik-cvicil-v-usa-na-budouciho-ceskeho-prezidenta
Myslel jsem to takto.
Nicméně dobrý postřeh s tím Majdanem. A to už jsme zase u sousedního článku pana Mana, s tím, co vlastně provedl prezident. Protivil se vůli protektora.

Protivit se vůli protektora patří k nejhorším prohřeškům proti demokracii a lidským právům. Kdyby měl prezident výkonné pravomoci a něco takového provedl, nehrozili by mu červené karty, ale Majdan anebo něco podobného jak se stalo M.Kaddáfímu anebo S.Husajnovi.

Halík, Bělobrádek – takových by se našlo… Tos jsou (spli s Dienstbierem, Švejnarem,Pehem, Mitrofanovem, Romancovem, Kocábem, Štětinou, Kolářem etc.,,,) ti největší zdejší vlastenci. Američtí.

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 10:22

To jste vyjmenoval některé české kolaboranty. Mezi americké vlastence řadím P. C Robertse, Olivera Stonea a některé jejich herce.

Béda
29. 1. 2016 10:31

Aleš napsal

To jste vyjmenoval některé české kolaboranty. Mezi americké vlastence řadím P. C Robertse, Olivera Stonea a některé jejich herce.

Myslel jsem to samozřejmě ironicky.

Aleš
Aleš
29. 1. 2016 10:53

To si myslíte, že jsem tak natvrdlý, že jsem to nepoznal?

fajt
29. 1. 2016 11:17

Béda napsal Já bych měl na to širší pohled. Barevný převrat v 89 proběhl na základě dohody Gorbačova s Reaganem na nejvyšší úrovni. Byl to jenom jeden z převratů, které proběhly v celém bývalém sovětském bloku podle společného mustru. Všude s líbivými politickými frázemi a kytičkami, pouze v Rumunsku se střelbou. Gorbačovův SSSR paradoxně tlačil na pokojný přechod moci v Československu (i když tvrdé jádro KSČ uvažovalo o násilném odporu). Řekl bych že běžní komunisté moc nikomu nepředávali a pravděpodobně většina z nich na tom neměla zájem a určitě nesouhlasila s tím co se dělo v širší časové perspektivě po… Číst vice »

fajt
29. 1. 2016 11:21

fajt napsal
Béda

kdyby jenom trochu bývalí komunisté ukázali odhodláni a Gorbačova neposlechli, tak by se Jelcin už na ně vybodl – otázkou ale zůstává, jestli normalizační partajníci měli na to vydržet pak v takovém československu jako to udělala Castrova Kuba, která byla odříznuta od sovětské pomoci i surovin. ..)

Béda
29. 1. 2016 11:33

fajt napsal kdyby jenom trochu bývalí komunisté ukázali odhodláni a Gorbačova neposlechli, tak by seJelcin už na ně vybodl – otázkou ale zůstává, jestli normalizační partajníci měli na to vydržet pak v takovém československu jako to udělala Castrova Kuba, která byla odříznuta od sovětské pomoci i surovin. ..) Kuba je ostrov. Má nějaké zastání a kontakty v latinskoamerických zemích, nemá suchozemské hranice s potenciálními interventy, lidi jsou tam asi docela odhodláni bránit svoji zemi, navíc USA mají k ní nějaký závazek (ten by asi lehce porušily pod nějakou záminkou) – ale nebyl by to dobrý příklad – pro Latinskou Ameriku… Číst vice »

fajt
29. 1. 2016 11:46

Béda napsal Béda verzi, že Gorbačov byl připraven zasáhnout proti vzpurným straníkům v ČSSR považují za takovou alibisticky pracovní, kterou do světa vypustili snad samotní soudruzi – ale podle archívu MV ČSSR v Spišském Podhradí bych řekl , že od poloviny 70 let byli někteří soudruzi už systematicky připravování na případný přechod ze socialismu na kapitalismus ( a v zemi byla kromě normalizace velmi schopně udržována i stagnace ) proto i tolik kádrových rezerv bylo posíláno na západ , aby nabrali reálné zkušennosti a načichli ( asocializovali se ) pravou kapitalistickou atmosféru – američani tady měli svou pátou kolonu pod… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 11:57

fajt napsal verzi, že Gorbačov byl připraven zasáhnout proti vzpurným straníkům v ČSSR považují za takovou alibisticky pracovní, kterou do světa vypustili snad samotní soudruzi – ale podle archívu MVČSSR v Spišském Podhradí bych řekl , že od poloviny 70 let byli někteří soudruzi už systematicky připravování na případný přechod ze socialismu na kapitalismus( a v zemi byla kromě normalizace velmi schopně udržována i stagnace )proto i tolik kádrových rezerv bylo posíláno na západ , aby nabrali reálné zkušennosti a načichli ( asocializovali se ) pravou kapitalistickou atmosféru – američani tady měli svou pátou kolonu pod vedenímzájmové skupiny Ch 77… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 11:58

oprava – přehozený slovosled: Těch verzí asi bude nepřeberně (ostatně v čem dneska není vícero výkladů? vemte si třeba příčiny a závěry světové války, stalinismu, katyňský masakr – ten první i ten druhý, kdy si Poláci pravděpodobně zlikvidovali generalitu i s politickým vedením, díky nařízení Kyczyňského aby letadlo přistálo v mlze…) Faktem ale je že ty sametové „barevky“ běžely podle jednoho kopyta a SSSR proti tomu vůbec nic nenamítal. To je fakt. (Třeba by namítal, kdyby se to někde zadrhlo – ale to je jenom dohad.)

fajt
29. 1. 2016 12:19

Béda napsal oprava – přehozený slovosled: Těch verzí asi bude nepřeberně (ostatně v čem dneska není vícero výkladů? vemte si třeba příčiny a závěry světové války, stalinismu, katyňský masakr – ten první i ten druhý, kdy si Poláci pravděpodobně zlikvidovali generalitu i s politickým vedením, díky nařízení Kyczyňského aby letadlo přistálo v mlze…)Faktem ale je že ty sametové „barevky“ běžely podle jednoho kopyta a SSSRproti tomu vůbec nic nenamítal. To je fakt. (Třeba by namítal, kdyby se to někde zadrhlo – ale to je jenom dohad.) tak samozřejmě pokud by nebyla dohoda a jakási shoda na dalším celosvětovém vývoji mezi… Číst vice »

Béda
29. 1. 2016 12:47

fajt napsal tak samozřejmě pokud by nebyla dohoda a jakási shoda na dalším celosvětovém vývoji mezi CIA a KGB na konci minulého století, tak by se z toho ale vůbec nic nestalo – taky právě proto zůstávám rezervovaný k nástupnické organizaci KGB a jejímu současnému představiteli, který vládne Kremlu ( že je tahle opatrnost na místě ukazují i děje na na východě Ukrajiny, kde navrch mají pouze oligarchové z obou zainteresovaných stran, kteří prošli mocenskou prověrkou – ostatní, i velmi schopní, ale poměrně nezávislí, padají jako králíci ) – takže dnešní kolomajzna počítám nakonec taky skončí nějakým ošklivým kompromisem, který… Číst vice »

fajt
29. 1. 2016 13:04

Béda napsal RF na rozdíl kupř. od ČR mimo jiné má to štěstí, že minimálně prezident Putin (je tam prezidentský systém) a jeho nejbližší okolíhájí ruský národní zájem (což se o politických špičkách ČR od hadráku a rozpadu Československa bohužel říct nedá). Jinak je RF tvrdý kapitalismus se vším všudy co k tomu patří – i s rostoucí vrstvou oligarchů, nezaměstnanými, bezprizornými etc.Štěstím těch dolů je, že zisky nerozkradou a nevyvedou západní kapitalisté (spolu s ruskými) ale že se na ně z ruského bohatství ujde víc, než když v čele země seděl ochlasta Jelcin, který vše dělil mezi západ, svoji… Číst vice »

M.C.
1. 2. 2016 14:22

Béda napsal RF na rozdíl kupř. od ČR mimo jiné má to štěstí, že minimálně prezident Putin (je tam prezidentský systém) a jeho nejbližší okolíhájí ruský národní zájem (což se o politických špičkách ČR od hadráku a rozpadu Československa bohužel říct nedá). Jinak je RF tvrdý kapitalismus se vším všudy co k tomu patří – i s rostoucí vrstvou oligarchů, nezaměstnanými, bezprizornými etc.Štěstím těch dolů je, že zisky nerozkradou a nevyvedou západní kapitalisté (spolu s ruskými) ale že se na ně z ruského bohatství ujde víc, než když v čele země seděl ochlasta Jelcin, který vše dělil mezi západ, svoji… Číst vice »

Sio
Sio
1. 2. 2016 14:57

fajt napsal ano, žádný socialismus, ale kapitalismus, který nezná mužika – až i ruští oligarchové ( tedy ti nejbohatší ) zapadnou ( budou vzatí ) do globální predátorské smečky, pak teprve nastane to pravé, vysněnépeklo na planetě ( samozřejmě marketingová propaganda a v závislosti na ní i poslední mozkový závit ovečky to nakonec budou vidět jinak ) – dnes při tom přetahování o sféru vlivu, majetku a stáda ještě občas i spoléhají na plebs, ale pokud budou už monopoly definitivně rozdané a hra uzavřena, pak se bude muset počkat až božstvo opětovně katastroficky zdegeneruje a masa otroků opět vygeneruje něco… Číst vice »

Sio
Sio
1. 2. 2016 15:08

M.C. napsal U nás se pořád udržuje pohled na Rusko jako na stát komunistů, i naši komunisté se ho zastávají kde mohou, ale on je to tvrdě kapitalistický stát a komunistická strana tam má výrazně nižší podporu než u nás. Podle posledního průzkumu by u nás komanči dostali 15,5%, v Rusku je to 9-11%. ČR má zase to štěstí, že díky tomu, že v Rusku je prezidentský systém a zahraniční politiku dělá prezident s ministry zahraničí a obrany, tak Rusové posuzují zahraničněpolitické postoje ČR spíše podle prohlášení prezidenta, než premiéra nebo ministra zahraničí, který je u nás naprosto nevýrazný. Vedení… Číst vice »