Diskuze k článku


 • Sio • 27. ledna 2016

  Tohle jsou novinky od Pehe? Z profylaktických důvodů od toho zaprodaného b.l..ba více než nadpisy (tomu se těžko vyhnu) nečtu.
  Zeman může jen tak bubnovat, protože je prezident. Jiných pravomocí moc nemá. Ale máme tu informační válku a on pálí poměrně těžkotonážní municí. No, je dobré, když je po EU slyšet, jaké mají lidi v Česku názory. A v tom bubnování se většina lidí se Zemanem shodne. Skoro jako by tu byl element přímé demokracie.
  A Sobotka? Možná Zemana dobře doplňuje. Vysílá věrchuškám v EU signály – no tak, soudruzi, Zeman je Zeman, ale vláda je v pohodě, s vámi pěkně ve stranické lajně, tak klid. Snad jen jsou tu jisté drobné pochybnosti o …. . Prostě služebníček, ale to co dělá, nemusí být pro národ špatné. Až začnou Němci zavírat hranice, začne s tím také, tipuji.
  Tolik k politice.
  A objektivně? Věrchušky hlavně v Německu si tuto hru vymysleli, po česku, tuhle kaši navařili. Už se jim ale začíná připalovat. Tak ať si ji sní a nevnucují ostatním u stolu. Účet jim přinesou lidé z jejich národa. Něco mi říká, že bude mastný.

 • Admirál • 28. ledna 2016

  Pokud někoho chválí Pehe (Šafr, Lipold, Fendrych, Urban, Čulík apod.,apod.), znamená to pro mně, že si na dotyčného musím dát véélký pozor, že to bude s největší pravděpodobností nějaký výlupek. To platí i obráceně. Čtí li na někoho oheň, zaslouží si onen člověk naší svrchovanou podporu.

  Jinak Pehe je zbytečné komentovat. propaganda, propaganda a v poslední době hysterická propaganda.

 • Aleš • 28. ledna 2016

  Stane: Co je racionální na Sobotkově politice, pokud jeho politika nevede k vystoupení z NATO nebo změnu kurzu politiky celé aliance?

  • Stan • 28. ledna 2016

   Odmítá kvóty i zadrátování hranic a snaží se tlumit zbytečnou paniku. Vystoupení z NATO nemá v programu žádná z parlamentních stran (snad jen u komunistů si nejsem úplně jistý), takže tam je to zatím utopie, tam jsme my ti, na které čekáme, že to za nás udělají.

 • Alena • 28. ledna 2016

  Český president má minimum pravomocí, na rozdíl od české vlády. Co se týče uprchlíků, zatím se v Česku, až na slovní přestřelky nic neděje. Zákony se připravují ovšem v souladu s evropským nařízením, viz možnost volby do místních samospráv. Pokud byl dán návrh z druhé strany, byl smeten ze stolu. Např. KSČM chtěla prosadit zákon o českém jazyku- neuspěla, Okamurovci chtěli zakázat šaríju- neuspěli.
  Jak je vláda prakticky připravena, uvidíme v době, kdy Rakousko a Německo začnou zavírat hranice a proud uprchlíků se začne valit přes Česko. Např.přes Chorvatsko prošlo za jeden víkend loni 30 až 40 tis. uprchlíků.
  Jsme na to připraveni? Máme dostatek vojáků a policistů? Máme dostatek ubytovacích kapacit?
  Čas ukáže, jak je vláda funkční a výkonná.

 • Aleš • 28. ledna 2016

  http://www.novinky.cz/komentare/393127-ocima-sasi-mitrofanova-mloci-a-povondrove-tady-a-ted.html
  Mloci se občas, milý Stane, umí vetřít do blízkosti a některé jiné lidi zdravit pozdravem, ahoj mloku. Taky jsi mi bližší Ty (a nutně nikdo z nás nemusí být mlok) než kdejaký prvoplánovitý dobrosrdečný islamofob, ale přesto skočils na sofistikovaný špek. Mně fascinuje přiznání na http://www.euroasia.cz. Nejsme objektivní, straníme dobru….
  A tak se ptám. Kdo vyléčí bílou nemoc? Trapní rozsévači pražské kavárny asi nikoliv.

 • Béda • 28. ledna 2016

  Pro mně je každý odsudek pánů z Bilderberka, v Peheho případě taky z NY University doporučením pro zbystření a zamyšlení se nad tím jestli není všechno přesně naopak než tvrdí. V naprosté většině případů je můj názor diametrálně odlišný od tohoto neoliberála – propagandistu v rouše pravdoláskařském.

 • Béda • 28. ledna 2016

  Aleš napsal

  http://www.novinky.cz/komentare/393127-ocima-sasi-mitrofanova-mloci-a-povondrove-tady-a-ted.html
  Mloci se občas, milý Stane, umí vetřít do blízkosti a některé jiné lidi zdravit pozdravem, ahoj mloku. Taky jsi mi bližší Ty (a nutně nikdo z nás nemusí být mlok) než kdejaký prvoplánovitý dobrosrdečný islamofob, ale přesto skočils na sofistikovaný špek. Mně fascinuje přiznání na http://www.euroasia.cz. Nejsme objektivní, straníme dobru….
  A tak se ptám. Kdo vyléčí bílou nemoc?Trapní rozsévači pražské kavárny asi nikoliv.

  Mitrofanov zapomněl uvést koho těmi mloky míní. Já kupř. považuji právě Mitrofanova za jednoho z nich. Pehe bude nejspíš taky jedním z nich. Jsou to tzv. střední (v tomto případě nájemné propagandistické) mločí kádry. Díky takovým jako jsou oni jsou obecně pardonovány imperiální loupežné války, prakticky platí dvojí metr (viz Ukrajina, S.Arábie, Turecko versus Rusko…), díky takovým jako jsou oni je mediálně vítána migrační invaze nekompatibilních s představou západní demokracie neslučitelných kultur (viz vztah k ženám – třeba v Kolína n/R a v jiných evropských městech ale taky k ženám muslimské víry – viz vztahy v táborech, šaría…) Pehe podpoří cokoliv, jakoukoliv Sorosovskou aktivitu, která rozmělní hnutí směřující proti zájmům jeho mločích páníčků.

 • Béda • 28. ledna 2016

  Stan napsal

  Odmítá kvóty i zadrátování hranic a snaží se tlumit zbytečnou paniku. Vystoupení z NATO nemá v programu žádná z parlamentních stran (snad jen u komunistů si nejsem úplně jistý), takže tam je to zatím utopie, tam jsme my ti, na které čekáme, že to za nás udělají.

  Jak vyplynulo z uniklé mailové korespondence odmítá pouze naoko, ve skutečnosti chystají promigrační propagandu. Zadrátování hranic by nemuselo být od věci, až se dá invaze do pohybu a bude usměrněna skrze české území. Nemíním tím pouze tuto migraci ale celkovou dlouhodobou migraci – viz odkaz na Staňkovu přednášku ale i pravděpodobnou migraci z UkraDiny.

 • racek • 28. ledna 2016

  Přesně. Bédo, Sobotka jako Babiš … navenek „racionálně“ nebo „odmítavě“, přitom jeho strana a vláda hlasuje úplně jinak .. Prostě takové navrch huj a vespod fuj!! Zase si z nás dělaj srandu

 • Aleš • 29. ledna 2016

  Stane: Ale i v tom nevyvolávat hysterii je evidentně rozpolcen. V jeden okamžik rozumně tlumí islamofobní hysterii a v druhý vyvolá hysterii proti prezidentovi na základě mediální přeháňky pražské kavárny, ke které se připojilo „nečekaně“ i vedení KSČM a sám Sobotka se jako hysterická ženská zachoval.
  Holt budu asi nějakou delší dobu prudit s tím vystoupením z NATO, protože demokratické (r)evoluce v USA se asi hned tak nedočkáme. Co si předchůdci i tvůrci reaganomiky spískali, to se bude napravovat celá desetiletí. Velká neznámá bude nevyhnutelný pád dolaru, ale důvodu k radosti asi taky moc nebude. Ale stejně si myslím, že jiná cesta není. Dokud tam budou u moci zkorumpované loutky živící se letadlem, jehož životnost prodlužuje moc petrodolaru a jaderný i nejaderný arzenál, od něhož tytéž loutky mají ovladače, nic jiného nám nezbyde.
  To jsi řekl přesně, že žádná ze stran to nemá v programu. Již zítra může mít. Již párkrát došlo k tomu, co bylo napsáno i v nevinných diskuzích tady, bylo přímo použito. Dokonce i hnutí ANO stran zemědělství, lesnictví a se pravděpodobně nechalo inspirovat jistým jaderným rakeťákem. (klidně Ti přepošlu lesnickou práci, některé drobné pozitivní změny již chystají i LČR a jisté pozitivní změny stran pohledu k přírodnímu systémům potvrzuji i u nás na podniku, některé drobnosti se již daří dostávat do stěžejních programových dokumentů a někdy kolegové mají snahu tam dostat víc, ale naráží na to, že nevidí věci ještě v širších souvislostech)
  Něco bude mít charakter vykrádání myšlenek, ale třeba dojde i k okamžiku, kdy sami lidé s těmito myšlenkami přijdou a budou je chtít uplatnit. Kolega v diskusi správně ukázal na mloka, který vystrčil hlavu z Vltavy. Konečně, to trvalo. Ale my však tomu vylézání z děr a stok musíme předejít. Je pozdě?

 • Aleš • 29. ledna 2016

  Kováčik a trutnovská KSČM jsou nejspíš ale výjimka, poslanecká sněmovna a senát ještě tento návrh, pokud vím, neřešily.

 • fajt • 29. ledna 2016

  Aleš napsal

  Kováčik a trutnovská KSČM jsou nejspíš ale výjimka, poslanecká sněmovna a senát ještě tento návrh, pokud vím, neřešily.

  jj, výjimka, jinak komanďury jedou tu nejbrutálnější kapitál sračku, za kterou by jim i Klaus měl dát placku – ale neměli bychom zapomínat, že v podstatě samotní komunisti spáchali v 89 státní převrat, udělali komedii pro sprostý dav a pak poslali masarykovo československo do prd*le – nevím o co se snaží Babiš, ale revitalizace socrealismu, či demokracie to rozhodně není. ..)

 • Aleš • 29. ledna 2016

  fajt: Vždyť už to tady hudryper několikrát psal, normalizace neskončila, ale trvá. Jak já dodávám, jen pokračuje větším tempem. A prezident v tomto směru se chová racionálně. Snaží se stát aspoň jednou nohou mimo ten systém.
  Heheho dny jsou naštěstí sečteny pádem petrodolaru, jak vidím vezdejší poměry, tak o pár dní déle. Co dělat, aby paměť národa zase nebyla zatracena a v rukách nějakých ústrků.
  Kurnikšopa TOŽ to né, házet špínu na všechny. Agenti s teplou voodoou tohle rádi?

 • Aleš • 29. ledna 2016

  Takhle útočí mloci. Pravda je dle nich neomaleností a lež pravdou. Cokoliv, na co člověk nemá svědka či přímé důkazy, zapřou. S jídlem jim posléze roste chuť. S oblibou obviňují druhé, s toho co sami dělají. Rádi kážou vodu a pijí víno. Licoměrnost v rozhodování a posuzování normou, používaná podle potřeb. Po jejich zesílení již nepomůžou ani důkazy a svědky buď očerní nebo zlikvidují. Časem proti nim již pomůže jen kalašnikov. Ale skutečný. Ten jak známo ovšem neumí rozlišit lidi a deprivanty, ten vidí jen cíle. Chovat se k mlokům vlídně a v rukavičkách nejde. Ani nevšímat si jich. Oni jsou se svými lžemi a všehoschopností vždy o krok dále a nelze je podceňovat!!!
  Zopakuji. ORLŮ SE BÁT NEMUSÍME, ALE SLEPICE JSOU STRAŠNÉ!

 • Béda • 29. ledna 2016

  Z volebního programu KSČM do EP v r.2014:

  „…Pojetí kolektivní bezpečnosti Evropy v celoevropském rozměru a na základě
  celosvětové bezpečnosti bez strategie NATO, která umožňuje účelové
  vojenské zásahy mimo území současných členů NATO.
   Proti militaristickému formování vojenských složek EU – zahraniční mise EU
  mimo Evropu musí mít výlučně humanitární, ne vojenský charakter jako
  přívěsek paktu NATO.
   Usilovat o likvidaci všech cizích základen na území členských států EU a
  o zákaz rozmísťování jaderných zbraní a systému proti mezikontinentálním
  raketám. Za bezjaderné pásmo v Evropě – nejen ve střední Evropě…“
  file:///C:/Users/HP/Downloads/Volebni_program_KSCM_do_EP.pdf

 • Béda • 29. ledna 2016

  fajt napsal
  jj, výjimka, jinak komanďury jedou tu nejbrutálnější kapitál sračku, za kterou by jim i Klaus měl dát placku – ale neměli bychom zapomínat, že v podstatě samotní komunisti spáchali v 89 státní převrat, udělali komedii pro sprostý dav a pak poslali masarykovo československo do prd*le – nevím o co se snaží Babiš, ale revitalizace socrealismu, či demokracie to rozhodně není. ..)

  Já bych měl na to širší pohled. Barevný převrat v 89 proběhl na základě dohody Gorbačova s Reaganem na nejvyšší úrovni. Byl to jenom jeden z převratů, které proběhly v celém bývalém sovětském bloku podle společného mustru. Všude s líbivými politickými frázemi a kytičkami, pouze v Rumunsku se střelbou. Gorbačovův SSSR paradoxně tlačil na pokojný přechod moci v Československu (i když tvrdé jádro KSČ uvažovalo o násilném odporu). Řekl bych že běžní komunisté moc nikomu nepředávali a pravděpodobně většina z nich na tom neměla zájem a určitě nesouhlasila s tím co se dělo v širší časové perspektivě po odevzdání moci. Politická vrchnost KSČ v čele s Adamcem byla pak veřejným tlakem dotlačena v parlamentu odevzdat pokojnou formou moc a vzdát se vedoucí úlohy KSČ. Několik politických přeběhlíků – kteří se okamžitě transformovali v nových politických firmách v antikomunisty pak pomáhalo nové antikomunistické moci převzít moc, privatizovat … O oligarchovi a jeho politickém projektu se zmiňovat nebudu ale jsem si jist, že jeho zájmy na zvyšování zisku a minimalizaci nákladů, využití všech dostupných prostředků (jakýchkoliv a odkudkoliv) pro jeho zájmy) jsou v protikladu se zájmy nižších vrstev a svými opatřeními podstrojuje za asistence ČSSD v dlouhodobé perspektivě především takovým lidem jako je on sám. Nějaká volební valorizace 40 Kč, když si „verchuška“ přidává desetitisíce na tomto mém stanovisku moc nezmění.

 • Béda • 29. ledna 2016

  K tomu ještě dovětek. Je paradoxem, že samotného velkého „reformátora“ Gorbačova nakonec donutil střelbou do parlamentu a zajetím „demokrat“ Jelcin k odstoupení z funkce a k rozpadu SSSR.

 • Aleš • 29. ledna 2016

  A protože v KSČM se tohle snažil prosazovat téměř jen Ransdorf, není divu, že ho odstranili. Co jiné je zamezení podání léku cukrovkáři?
  http://www.novinky.cz/krimi/393216-policie-ma-u-smrti-ransdorfa-podezreni-na-trestny-cin.html

 • Béda • 29. ledna 2016

  Aleš napsal

  A protože v KSČM se tohle snažil prosazovat téměř jen Ransdorf, není divu, že ho odstranili. Co jiné jezamezení podání léku cukrovkáři?
  http://www.novinky.cz/krimi/393216-policie-ma-u-smrti-ransdorfa-podezreni-na-trestny-cin.html

  Je dobře, že nařídili pitvu. Ovšem prokázat, že na smrti pana Ransdorfa měla podíl švýcarská policie, když mu odepřela užití léku proti cukrovce (muselo by se taky prokázat, že mu odepřeli užití toho léku) bude asi velice obtížné, pakliže se prokáže, že právě toto mělo podíl na jeho pozdějším – o několik dnů/týdnů? úmrtí. Krom toho jsem ještě četl, že snad šlo o mrtvici. Kdoví co prokáže pitva?

  Myslím, že volební program, ať už byl návrhem jednotlivce anebo kolektivu autorů je schvalován celým vedením strany.

 • Béda • 29. ledna 2016

  Béda napsal

  K tomu ještě dovětek. Je paradoxem, že samotného velkého „reformátora“ Gorbačova nakonec donutil střelbou do parlamentu a zajetím „demokrat“ Jelcin k odstoupení z funkce a k rozpadu SSSR.

  K tomu ještě jedna drobnost. Snad všude stanuli v čele barevných „sametových“ revolucionářů lidé, kteří byli podporováni ze Západu.

 • Aleš • 29. ledna 2016

  Bédo: To byla podle mne podmínka kandidatur Kellera a Ransdorfa – program, který budou moci reprezentovat v EP. A tu je rozpor v obou stranách s činy jejich souputníků na našem dvorečku. Pozitivní je, že ve světě nemáme ostudu a možná jen kvůli nim nás (možná tak ještě pravičáka Macha či pár dalších ze soc dem) za pár let nebudou brát na východ od nás jen za nějaké podpindosníky. Nicméně ta mašinérie EU už začíná vypadat nereformovatelně. A i v tomto je asi státnické si pro prezidenta získat podporu lidí byť s podporou některých výroků na tenkém ledě propagandy, pokud jeho zahraniční politika pak aspoň v mezích respektuje naše zájmy.

 • Béda • 29. ledna 2016

  Aleši,

  vždyť já prezidenta (v tomto ohledu – i v mnoha dalších, nikoliv ovšem bez výhrad a nekriticky) podporuji. Snad jste si nemyslel, že jsem proti němu? Viz hned můj první příspěvek ve zdejší diskusi anebo v diskusi o „kalašnikovech“.

  Mimochodem ke kalašnikovům: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/vyroba-znamych-kalasnikovu-se-presunula-na-floridu/
  (co když prezident měl na mysli právě americké kalašnikovy – použité třeba na Majdanu? :)

 • Aleš • 29. ledna 2016

  http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/3371-o-tomto-media-nepisi-jak-se-tomas-halik-cvicil-v-usa-na-budouciho-ceskeho-prezidenta
  Myslel jsem to takto.
  Nicméně dobrý postřeh s tím Majdanem. A to už jsme zase u sousedního článku pana Mana, s tím, co vlastně provedl prezident. Protivil se vůli protektora.

 • Béda • 29. ledna 2016

  Aleš napsal

  http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/3371-o-tomto-media-nepisi-jak-se-tomas-halik-cvicil-v-usa-na-budouciho-ceskeho-prezidenta
  Myslel jsem to takto.
  Nicméně dobrý postřeh s tím Majdanem. A to už jsme zase u sousedního článku pana Mana, s tím, co vlastně provedl prezident. Protivil se vůli protektora.

  Protivit se vůli protektora patří k nejhorším prohřeškům proti demokracii a lidským právům. Kdyby měl prezident výkonné pravomoci a něco takového provedl, nehrozili by mu červené karty, ale Majdan anebo něco podobného jak se stalo M.Kaddáfímu anebo S.Husajnovi.

  Halík, Bělobrádek – takových by se našlo… Tos jsou (spli s Dienstbierem, Švejnarem,Pehem, Mitrofanovem, Romancovem, Kocábem, Štětinou, Kolářem etc.,,,) ti největší zdejší vlastenci. Američtí.

 • Aleš • 29. ledna 2016

  To jste vyjmenoval některé české kolaboranty. Mezi americké vlastence řadím P. C Robertse, Olivera Stonea a některé jejich herce.

 • Béda • 29. ledna 2016

  Aleš napsal

  To jste vyjmenoval některé české kolaboranty. Mezi americké vlastence řadím P. C Robertse, Olivera Stonea a některé jejich herce.

  Myslel jsem to samozřejmě ironicky.

 • Aleš • 29. ledna 2016

  To si myslíte, že jsem tak natvrdlý, že jsem to nepoznal?

 • fajt • 29. ledna 2016

  Béda napsal
  Já bych měl na to širší pohled. Barevný převrat v 89 proběhl na základě dohody Gorbačova s Reaganem na nejvyšší úrovni. Byl to jenom jeden z převratů, které proběhly v celém bývalém sovětském bloku podle společného mustru. Všude s líbivými politickými frázemi a kytičkami, pouze v Rumunsku se střelbou. Gorbačovův SSSR paradoxně tlačil na pokojný přechod moci v Československu (i když tvrdé jádro KSČ uvažovalo o násilném odporu). Řekl bych že běžní komunisté moc nikomu nepředávali a pravděpodobně většina z nich na tom neměla zájem a určitě nesouhlasila s tím co se dělo v širší časové perspektivě po odevzdání moci. Politická vrchnost KSČ v čele s Adamcem byla pak veřejným tlakem dotlačena v parlamentu odevzdat pokojnou formou moc a vzdát se vedoucí úlohy KSČ. Několik politických přeběhlíků – kteří se okamžitě transformovali v nových politických firmách v antikomunisty pak pomáhalo nové antikomunistické moci převzít moc, privatizovat … O oligarchovi a jeho politickém projektu se zmiňovat nebudu ale jsem si jist, že jeho zájmy na zvyšování zisku a minimalizaci nákladů, využití všech dostupných prostředků (jakýchkoliv a odkudkoliv) pro jeho zájmy) jsou v protikladu se zájmy nižších vrstev a svými opatřeními podstrojuje za asistence ČSSD v dlouhodobé perspektivě především takovým lidem jako je on sám. Nějaká volební valorizace 40 Kč, když si „verchuška“ přidává desetitisíce na tomto mém stanovisku moc nezmění.

 • fajt • 29. ledna 2016

  fajt napsal
  Béda

  kdyby jenom trochu bývalí komunisté ukázali odhodláni a Gorbačova neposlechli, tak by se Jelcin už na ně vybodl – otázkou ale zůstává, jestli normalizační partajníci měli na to vydržet pak v takovém československu jako to udělala Castrova Kuba, která byla odříznuta od sovětské pomoci i surovin. ..)

 • Béda • 29. ledna 2016

  fajt napsal
  kdyby jenom trochu bývalí komunisté ukázali odhodláni a Gorbačova neposlechli, tak by seJelcin už na ně vybodl – otázkou ale zůstává, jestli normalizační partajníci měli na to vydržet pak v takovém československu jako to udělala Castrova Kuba, která byla odříznuta od sovětské pomoci i surovin. ..)

  Kuba je ostrov. Má nějaké zastání a kontakty v latinskoamerických zemích, nemá suchozemské hranice s potenciálními interventy, lidi jsou tam asi docela odhodláni bránit svoji zemi, navíc USA mají k ní nějaký závazek (ten by asi lehce porušily pod nějakou záminkou) – ale nebyl by to dobrý příklad – pro Latinskou Ameriku vraždit jí ve velkém za zády Kubánce. Navíc i z USA by tam bylo lépe vidět než do Vietnamu. To je zcela jiný případ než Československo.

  Já bych socialistickému Československu v takovém případě moc velkou životnost nepředpověděl. Proti byl Gorbačovův SSSR, který to přímo vylučoval, údajně byl připraven zasáhnout proti československé ozbrojené síle a byl poté připraven vyklidit na základě Gorbačovových slibů své zájmové pásmo. A za západní hranicí byli připraveni pomoct své páté koloně západní demokraté.

 • fajt • 29. ledna 2016

  Béda napsal
  Béda

  verzi, že Gorbačov byl připraven zasáhnout proti vzpurným straníkům v ČSSR považují za takovou alibisticky pracovní, kterou do světa vypustili snad samotní soudruzi – ale podle archívu MV ČSSR v Spišském Podhradí bych řekl , že od poloviny 70 let byli někteří soudruzi už systematicky připravování na případný přechod ze socialismu na kapitalismus ( a v zemi byla kromě normalizace velmi schopně udržována i stagnace ) proto i tolik kádrových rezerv bylo posíláno na západ , aby nabrali reálné zkušennosti a načichli ( asocializovali se ) pravou kapitalistickou atmosféru – američani tady měli svou pátou kolonu pod vedením zájmové skupiny Ch 77 a jejího frotmana Havla, no a soudruzi si postavili své kapitalisty do procesu privatizace, který jak ideově, tak i prakticky zcela ovládli – ale ani jedna strana při tom boji o vliv v podstatě nemyslela na československo ( pak i česko ) a na lidi, kteří jim nejdříve ten socialismus vlastními rukami vybudovali – v následném kapitalismu to byl katabolismus nejvyšší rychlosti, který tuto zem ( a lidi v ní ) nevratně zcela zničil. ..)

 • Béda • 29. ledna 2016

  fajt napsal
  verzi, že Gorbačov byl připraven zasáhnout proti vzpurným straníkům v ČSSR považují za takovou alibisticky pracovní, kterou do světa vypustili snad samotní soudruzi – ale podle archívu MVČSSR v Spišském Podhradí bych řekl , že od poloviny 70 let byli někteří soudruzi už systematicky připravování na případný přechod ze socialismu na kapitalismus( a v zemi byla kromě normalizace velmi schopně udržována i stagnace )proto i tolik kádrových rezerv bylo posíláno na západ , aby nabrali reálné zkušennosti a načichli ( asocializovali se ) pravou kapitalistickou atmosféru – američani tady měli svou pátou kolonu pod vedenímzájmové skupiny Ch 77 a jejího frotmana Havla, no a soudruzi si postavili své kapitalisty do procesu privatizace, který jak ideově, tak i prakticky zcela ovládli – ale ani jedna strana při tom boji o vliv v podstatě nemyslela na československo ( pak i česko ) a na lidi, kteří jim nejdříve ten socialismus vlastními rukami vybudovali – v následném kapitalismu to byl katabolismus nejvyšší rychlosti, který tuto zem ( a lidi v ní ) nevratně zcela zničil. ..)

  Těch verzí asi bude nepřeberně (ostatně v čem dneska není vícero výkladů? vemte si třeba příčiny a závěry . Faktem ale je že ty sametové „barevky“ běžely podle jednoho kopyta a SSSR .světové války, stalinismu, katyňský masakr – ten první i ten druhý, kdy si Poláci pravděpodobně zlikvidovali generalitu i s politickým vedením, díky nařízení Kyczyňského aby letadlo přistálo v mlze…) proti tomu vůbec nic nenamítal. To je fakt. (Třeba by namítal, kdyby se to někde zadrhlo – ale to je jenom dohad.)

 • Béda • 29. ledna 2016

  oprava – přehozený slovosled: Těch verzí asi bude nepřeberně (ostatně v čem dneska není vícero výkladů? vemte si třeba příčiny a závěry světové války, stalinismu, katyňský masakr – ten první i ten druhý, kdy si Poláci pravděpodobně zlikvidovali generalitu i s politickým vedením, díky nařízení Kyczyňského aby letadlo přistálo v mlze…) Faktem ale je že ty sametové „barevky“ běžely podle jednoho kopyta a SSSR proti tomu vůbec nic nenamítal. To je fakt. (Třeba by namítal, kdyby se to někde zadrhlo – ale to je jenom dohad.)

 • fajt • 29. ledna 2016

  Béda napsal

  oprava – přehozený slovosled: Těch verzí asi bude nepřeberně (ostatně v čem dneska není vícero výkladů? vemte si třeba příčiny a závěry světové války, stalinismu, katyňský masakr – ten první i ten druhý, kdy si Poláci pravděpodobně zlikvidovali generalitu i s politickým vedením, díky nařízení Kyczyňského aby letadlo přistálo v mlze…)Faktem ale je že ty sametové „barevky“ běžely podle jednoho kopyta a SSSRproti tomu vůbec nic nenamítal. To je fakt. (Třeba by namítal, kdyby se to někde zadrhlo – ale to je jenom dohad.)

  tak samozřejmě pokud by nebyla dohoda a jakási shoda na dalším celosvětovém vývoji mezi CIA a KGB na konci minulého století, tak by se z toho ale vůbec nic nestalo – taky právě proto zůstávám rezervovaný k nástupnické organizaci KGB a jejímu současnému představiteli, který vládne Kremlu ( že je tahle opatrnost na místě ukazují i děje na na východě Ukrajiny, kde navrch mají pouze oligarchové z obou zainteresovaných stran, kteří prošli mocenskou prověrkou – ostatní, i velmi schopní, ale poměrně nezávislí, padají jako králíci ) – takže dnešní kolomajzna počítám nakonec taky skončí nějakým ošklivým kompromisem, který bude vyhovovat světovým predátorům ( prediktor je v tomto kontextu zbytečně laskavé slovo ), ale za to opětovně ještě více uvrhne zbytek ovčanstva do většího a hlavně dokonalejšího vazalství – proto si užívejme přechodného chaosu, ve kterém je asi nejvíce svobody za poslední léta a který jediný může poodhalit ládví obludného charakteru duhově špinavé věrchušky, která je od přírody nastavena na čistý kanibalismus…a nikdy jinak. ..)

 • Béda • 29. ledna 2016

  fajt napsal
  tak samozřejmě pokud by nebyla dohoda a jakási shoda na dalším celosvětovém vývoji mezi CIA a KGB na konci minulého století, tak by se z toho ale vůbec nic nestalo – taky právě proto zůstávám rezervovaný k nástupnické organizaci KGB a jejímu současnému představiteli, který vládne Kremlu ( že je tahle opatrnost na místě ukazují i děje na na východě Ukrajiny, kde navrch mají pouze oligarchové z obou zainteresovaných stran, kteří prošli mocenskou prověrkou – ostatní, i velmi schopní, ale poměrně nezávislí, padají jako králíci ) – takže dnešní kolomajzna počítám nakonec taky skončí nějakým ošklivým kompromisem, který bude vyhovovat světovým predátorům ( prediktor je v tomto kontextu zbytečně laskavé slovo ), ale za to opětovně ještě více uvrhne zbytek ovčanstva do většího a hlavně dokonalejšího vazalství – proto si užívejme přechodného chaosu, ve kterém je asi nejvíce svobody za poslední léta a který jediný může poodhalit ládví obludného charakteru duhově špinavé věrchušky, která je od přírody nastavena na čistý kanibalismus…a nikdy jinak. ..)

  RF na rozdíl kupř. od ČR mimo jiné má to štěstí, že minimálně prezident Putin (je tam prezidentský systém) a jeho nejbližší okolí hájí ruský národní zájem (což se o politických špičkách ČR od hadráku a rozpadu Československa bohužel říct nedá). Jinak je RF tvrdý kapitalismus se vším všudy co k tomu patří – i s rostoucí vrstvou oligarchů, nezaměstnanými, bezprizornými etc. Štěstím těch dolů je, že zisky nerozkradou a nevyvedou západní kapitalisté (spolu s ruskými) ale že se na ně z ruského bohatství ujde víc, než když v čele země seděl ochlasta Jelcin, který vše dělil mezi západ, svoji rodinu, blízké oligachy a na lid se toho ušlo minimum – přitom tehdy pravděpodobně bylo v RF méně oligarchů než dnes. V souvisdlosti s dnešní RF se o žádném socialismu nedá mluvit.

 • fajt • 29. ledna 2016

  Béda napsal
  RF na rozdíl kupř. od ČR mimo jiné má to štěstí, že minimálně prezident Putin (je tam prezidentský systém) a jeho nejbližší okolíhájí ruský národní zájem (což se o politických špičkách ČR od hadráku a rozpadu Československa bohužel říct nedá). Jinak je RF tvrdý kapitalismus se vším všudy co k tomu patří – i s rostoucí vrstvou oligarchů, nezaměstnanými, bezprizornými etc.Štěstím těch dolů je, že zisky nerozkradou a nevyvedou západní kapitalisté (spolu s ruskými) ale že se na ně z ruského bohatství ujde víc, než když v čele země seděl ochlasta Jelcin, který vše dělil mezi západ, svoji rodinu, blízké oligachy a na lid se toho ušlo minimum – přitom tehdy pravděpodobně bylo v RF méně oligarchů než dnes. V souvisdlosti s dnešní RF se o žádném socialismu nedá mluvit.

  ano, žádný socialismus, ale kapitalismus, který nezná mužika – až i ruští oligarchové ( tedy ti nejbohatší ) zapadnou ( budou vzatí ) do globální predátorské smečky, pak teprve nastane to pravé, vysněné peklo na planetě ( samozřejmě marketingová propaganda a v závislosti na ní i poslední mozkový závit ovečky to nakonec budou vidět jinak ) – dnes při tom přetahování o sféru vlivu, majetku a stáda ještě občas i spoléhají na plebs, ale pokud budou už monopoly definitivně rozdané a hra uzavřena, pak se bude muset počkat až božstvo opětovně katastroficky zdegeneruje a masa otroků opět vygeneruje něco hodně ošklivého, protože jednou otrok, navždy otrok a k tomu, aby to mělo náležitou evoluční spirálu, musíte neustále opakovat podivně stejné bolestné rituály, které se časem pro samotné lidstvo staly základními fyzikálními zákonitostmi, bez kterých by byl opičák jenom šťastné a pohodové zvíře na větvi. ..)

  https://russian.rt.com/article/145031

 • M.C. • 1. února 2016

  Béda napsal
  RF na rozdíl kupř. od ČR mimo jiné má to štěstí, že minimálně prezident Putin (je tam prezidentský systém) a jeho nejbližší okolíhájí ruský národní zájem (což se o politických špičkách ČR od hadráku a rozpadu Československa bohužel říct nedá). Jinak je RF tvrdý kapitalismus se vším všudy co k tomu patří – i s rostoucí vrstvou oligarchů, nezaměstnanými, bezprizornými etc.Štěstím těch dolů je, že zisky nerozkradou a nevyvedou západní kapitalisté (spolu s ruskými) ale že se na ně z ruského bohatství ujde víc, než když v čele země seděl ochlasta Jelcin, který vše dělil mezi západ, svoji rodinu, blízké oligachy a na lid se toho ušlo minimum – přitom tehdy pravděpodobně bylo v RF méně oligarchů než dnes. V souvisdlosti s dnešní RF se o žádném socialismu nedá mluvit.

  U nás se pořád udržuje pohled na Rusko jako na stát komunistů, i naši komunisté se ho zastávají kde mohou, ale on je to tvrdě kapitalistický stát a komunistická strana tam má výrazně nižší podporu než u nás.
  Podle posledního průzkumu by u nás komanči dostali 15,5%, v Rusku je to 9-11%.
  ČR má zase to štěstí, že díky tomu, že v Rusku je prezidentský systém a zahraniční politiku dělá prezident s ministry zahraničí a obrany, tak Rusové posuzují zahraničněpolitické postoje ČR spíše podle prohlášení prezidenta, než premiéra nebo ministra zahraničí, který je u nás naprosto nevýrazný.
  Vedení samozřejmě chápe jak to je, ale veřejné mínění to chápe podle sebe.
  Zeman nás možná v nedaleké budoucnosti zachrání před ,,nepřátelským převzetím“.

 • Sio • 1. února 2016

  fajt napsal
  ano, žádný socialismus, ale kapitalismus, který nezná mužika – až i ruští oligarchové ( tedy ti nejbohatší ) zapadnou ( budou vzatí ) do globální predátorské smečky, pak teprve nastane to pravé, vysněnépeklo na planetě ( samozřejmě marketingová propaganda a v závislosti na ní i poslední mozkový závit ovečky to nakonec budou vidět jinak ) – dnes při tom přetahování o sféru vlivu, majetku a stáda ještě občas i spoléhají na plebs, ale pokud budou už monopoly definitivně rozdané a hra uzavřena, pak se bude muset počkat až božstvo opětovně katastroficky zdegeneruje a masa otroků opět vygeneruje něco hodně ošklivého, protože jednou otrok, navždy otrok a k tomu, aby to mělo náležitou evoluční spirálu,musíte neustále opakovat podivně stejnébolestné rituály, které se časem pro samotné lidstvo staly základními fyzikálními zákonitostmi, bez kterých by byl opičák jenom šťastné a pohodové zvíře na větvi. ..)

  https://russian.rt.com/article/145031

  No, třeba římští císařové alespoň zpočátku vedli Řím (samozřejmě za podpory bohaté šlechty ale i proti ní) k rozkvětu. Drželi moc pevnou rukou a nerozpakovali se nechat odpůrce i zabít, pokud to bylo nutné. Záleží, jak to Putin uhraje s předáním moci. Medveděv byl zřejmý omyl, třeba se poučí. Koncentrovaná moc je v Rusku přijímanou tradicí, záleží, kdo se k ní dostane. Předpokládám, že Putin zvládne i další volební období, které začíná v roce 2018. Pak se bude moci touto otázkou zabývat. Jak uspěje, se uvidí. Jeho úkolem je vytvořit si silné okolí, zázemí lidí se stenými úmysly. Uvidíme, zda se mu to podaří.

 • Sio • 1. února 2016

  M.C. napsal
  U nás se pořád udržuje pohled na Rusko jako na stát komunistů, i naši komunisté se ho zastávají kde mohou, ale on je to tvrdě kapitalistický stát a komunistická strana tam má výrazně nižší podporu než u nás.
  Podle posledního průzkumu by u nás komanči dostali 15,5%, v Rusku je to 9-11%.
  ČR má zase to štěstí, že díky tomu, že v Rusku je prezidentský systém a zahraniční politiku dělá prezident s ministry zahraničí a obrany, tak Rusové posuzují zahraničněpolitické postoje ČR spíše podle prohlášení prezidenta, než premiéra nebo ministra zahraničí, který je u nás naprosto nevýrazný.
  Vedení samozřejmě chápe jak to je, ale veřejné mínění to chápe podle sebe.
  Zeman nás možná v nedaleké budoucnosti zachrání před ,,nepřátelským převzetím“.

  Komunisté tu mají 15% za 60% aktivních voličů, tj. 9% voličů, nebo chcete-li, kolem 700 -800 tis. hlasů, především starší generace. Nic proti tomu, ale jejich politika je rovněž nevýrazná. A není to jen tím, že nejsou v tisku a jsou zesměšňováni a pronásledováni. Mluvím o špičkách, které jsou velmi dobře placeny a mají víceméně jistou práci.
  Že všichni vidíme za Ruskem komunismus, to by rádi právě odpůrci Ruska všem podsunuli. O některých, co se jim jaksi neotevřely oči, to bude i pravda, ale většina alespoň trochu myslících lidí snad ví, jak to je. Jde tu o slovanskou vzájemnost (pro mainstream sprosté slovo), ale hlavně – Rusko je globální hráč a jako takový je překážkou tomu zkorumpovanému marasmu, který tady zavádí ono příslovečné 1% superelit. A kromě toho, sedí na ohromných zdrojích, které jsou pzvánkou k loupežím. A současný kapitalismus nutně potřebuje další transfúzi. Proto tak vadí, ne proto, že tam vládl komunismus.