Diskuze k článku


 • peter. • 29. ledna 2017

  Dovolím si odcitovať z článku:
  „Můžeme si vybrat,zda chceme jít společně s německou Europou.půjdeme odvážně,samostatně,anebo budeme jako satelit obíhat kolem Ruska“.
  Pripomienka k citátu:Rusko je štát s obrovskou surovinovou základňou,jeho trh je schopný pohltiť produkciu našich štátov v akomkoľvek vyrobenom množstve a jedná sa o príbuzný,slovanský štát.Keď sme boli jeho satelitom,tak Československo bolo bohatým štátom s rozsiahlou výrobou aj technologicky náročných strojov a výrobkov.Bolo sebestačné vo výrobe potravín a nikdy nehospodárilo v červených číslach.Nebolo u nikoho zadĺžené.A aj keď p.Letko tvrdí,že dnes ČR už nie je kolóniou nikoho a odvážne a samostatne kráča s nemeckou Európou tak ja,ktorý som na rozdiel od neho mal možnosť vyskúšať si život v minulom aj v ponovembrovom režime,s plnou zodpovednosťou prehlasujem,že v tom minulom režime som zďaleka nepociťoval takú neslobodu,závislosť a bezmocnosť,ako dnes.Je to pocit prasiat na kŕmniku,ktoré sú odkázané na to,čí im nemecká Európa nasype do válova alebo nie.Preto by som bol radšej keby môj štát bol v budúcnosti satelitom Ruska.
  Iný citát z článku:
  „My se buď budeme orientovat podle humanity v nejširším smyslu toho slova anebo budeme dál smýkáni vnějšími událostmi jako loď bez cíle,hnaná jen větrem
  a mořskými proudy“.
  Neviem,čo má autor na mysli,keď píše o „humanite v najširšom zmysle slova“.Predpokladám však,že mu ide o imigračnú politiku,multikulturalizmus,práva pederastov a genderovú ideológiu.Lebo to sú trendy,ktoré dnes vládnu v nemeckej Európe.
  Tu mi neostáva nič iné ako uveriť,že žiadna z budúcich vlád SR sa neprepožičia k tomu aby niečo podobne hnusného realizovala u nás.

 • Martin (už bez taky m) • 29. ledna 2017

  Přimlouval bych se za středovou pozici toho co jsme, malý stát ve Střední Evropě, za úzkou ekonomickou „unii“ a spolupráci se Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Rakouskem, v omezenější míře i Polskem.
  Za svébytné zájmy menších států Střední Evropy zcela bez vlezdoprdelkování komukoliv, bez idiotské a škodlivé rusofobie.
  Ve vztahu k Rusku za srdečné, upřímné a dlouhodobé přátelské vztahy.
  Příští rozumná Evropa se bude skládat z volnějších spojení států „Západoevropských“, „Jiho-Středomořských“, „Východoevropsko-Balkánských“ a „Skandinávie a Pobaltí“. Jiná cesta k uměřenému respektování společných zájmů a národních států asi není.
  V ČR také vyhraje jednou jasně volby -pokud někdo, pak uskupení které zřetelně definuje národní zájmy, svébytnost a nebude ignorovat- ale naopak široce zapojí „lidi dole“, tj. bude respektovat „sociální kapitál“ myšlenek, nápadů a přínosné spolupráce, důstojného spolužití lidí.
  Jinou alternativou je jen stupňování chaosu a vykořisťování- bez naděje na důstojný život, a i jen ve střednědobé perspektivě bez šance na jakoukoliv budoucnost pro většinu… A doba menšin končí, pomalu přichází doba většin -sjednocených nedůstojným přístupem 1% bezohledností…
  Nelíbí se mi autorovo navážení do dekretů prezidenta Beneše.
  Právě cíkrevní prestituce byly výsledkem podobné „taktiky“ rozbíjení státu v minulosti.
  Tak dlouho tuneldědek a spol s kraďouskem ruku v ruce vstříc JEJICH společné „tradici, odpovědnosti a prosperitě“ v globalizovaném kasinu volali: méně státu – až si jej lidé budou zdola muset pomalu postavit zpět.
  Je dost těch co pamatují minulé doby a dávno pochopili, že řada rolí státu je nezastupitelných – máme-li mluvit o LIDSKÉ společnosti – a ne souboru atomizovaných jednotlivců.
  Zahleděnost do individuálnosti „za každou cenu už neletí“…

 • peter. • 29. ledna 2017

  Úžasné!
  Nemecko-európska humanita v najširšom zmysle toho slova.
  https://www.facebook.com/protiproud.cz/videos/704265193088350/

 • Admirál • 30. ledna 2017

  Martin (už bez taky m) – kam se vrtnout, až se konstrukce EU rozvalí?

  – Souhlasím s těmi, co říkají, že nejlepší variantou by bylo, pokud by se EU nerozvalila a dokázala razantně změnit své fungování. To se bohužel za současné konstelace nedá očekávat, podívejme se na situaci u nás, vypadá to, že většině relevantních stran to tak vyhovuje. Volby tedy nic nezmění a pnutí v konstrukci poroste.

  – Jako možnost se jeví užší spolupráce přibližně na půdoryse bývalého Rakouska – Uherska. Ukazuje se totiž, že je zde zřejmě ne náhodou mnoho společných zájmů a že existence Rakouska – Uherska byla z toho pohledu opodstatněná. Z pohledu našeho zájmu by to byla asi nejvhodnější a nejméně riziková varianta, umožňující nám spolupracovat jak s Ruskem, tak s Německem a západní Evropou. Otázkou je, jak by tato konstrukce byla stabilní a jak se k ní dopracovat – bude narážet na odpor. Z naší strany by bylo nutné snížit ekonomickou závislost na Německu.

  – Užší navázání se na Německo. Je riskantní. Každý by si měl přečíst jednou ročně Heydrichův projev nastiňující řešení českého prostoru. Muselo by dojít k narovnání vztahu, nesměli by jsme být zadním dvorkem Německa. Bylo možné o tom uvažovat v případě, že by se v Německu nedělo aktuálně to , co se tam děje. Za takové situace není možné o tom uvažovat.

  – Další varianty jsou méně pravděpodobné, Plné navázání se na Rusko je z říše pohádek, rozsáhlejší spolupráci by nám umožňoval projekt nového Rakouska – Uherska.

 • idiotronic • 31. ledna 2017

  Ano, o tomhle by měli nahlas uvažovat kandidáti stran v rámci předvolební agitace. Ale když jsem v diskusi na Nové republice napsal, že program ,,Ano, bude líp, zařídíme to“ je program leda tak pro blbce, vytkl mi jeden diskutující nemístnou pýchu. Voliči jsou nenároční.