Diskuze k článku


 • Dana • 17. března 2019

  Doufam, Tribune, ze nemate teenager dcerku a nevstepujete ji takove zcestne nazory. Potom by to devce duverovalo i nadrzenemu manikovi, co by ji lakal k sobe domu, aby ji ukazal svou nadhernou sbirku motylu…:-)
  Ja si myslim, ze duvera a duveryhodnost zacina v individualni sfere, napred k partnerovi, rodine, dale k blizkym, pratelum a posleze prechazi na skupiny, kde lide musi napred citove souznit. To se deje napriklad v nabozenskych komunitach .
  Jinou formu duvery-duveryhodnosti uplatnuje clovek v situacich, kde jde o zivot. Treba v horolezectvi, armade, zdravotnictvi, letecke doprave a podobne. Kazdy ma nastavenou pricku dle svych individualnich zkusenosti. Obchod nebo politika jsou v teto pricce druhorade, nejde o samotnou existenci jedince, ciliz, v techto oblastech je obezretelnost a neduvera na miste. Vzdyt vy sam mate motto na vasi strance: “ V rukou politiku a bankeru nejsme v bezpeci“.
  Zadna duvera u vas, ze. V poradku. Ale pak musite pripustit, ze jini lidi zase neduveruji tvrzeni, ktere odporuji jejich svetonazoru, napriklad, ze uprchlici z tretiho sveta jsou pro nasi bilou civilizaci obohacenim…..Osobne, ja preferuji jen bileho muze :-)

 • Tribun • 17. března 2019

  A pak je tady, @Dano, druhý extrém, ke kterému směrujeme: že už nebudeme důvěřovat ani učitelům, že nejsou chlíváci, a přestaneme dávat děti do škol, nebudeme důvěřovat pekařům, že nedávají do housek rtuť a řidičům, že neřídí nalití…

 • Bety • 17. března 2019

  Myslím, že to ještě není tak zlé. A jediný lék na to, aby to nebylo horší je v tom
  zajímat se, co se okolo děje a zdravý rozum. A tím zajímat se nemyslím ty
  časopisy a pořady o tom, která „osobnost“ se znovu vdala či rozvedla, ani
  o její „zkušenosti“ s minulým režimem a podobně.
  Kdo se zajímá má myslím celkem jasno v tom, komu, nebo kterým skupinám
  lze důvěřovat jen na vlastní nebezpečí. Bohužel mládež je v této situaci
  ohrožena nejvíce – ne že by neměla ten zdravý rozum, jen ho nemůže použít
  v souladu s životními zkušenostmi, které ještě neměla čas získat.