Co to Teličku tak strašně žere?

Pustil jsem si nedělní Moravcovy otázky po 13. hod jen na pár minut – a měl jsem štěstí. V tom, že jsem i v tom kratičkém čase zaznamenal v pořadu záležitost, se kterou se už delší dobu zaobírám. Mluvil Telička (ANO a Evropský parlament), a docela vášnivě a zaujatě kritizoval skutečnost, že vláda a prezident mluví o zahraniční politice různými hlasy, že to tak není dobré, že by ten hlas měl být jednotný, a že by se tedy prezident s vládními činiteli odpovědnými za tuto politiku – nejspíš asi se Zaorálkem – měl setkávat a své názory jaksi s vládou sjednocovat.

Tolik tedy řečeno Teličkou. Kdybychom ho neznali, nevěděli nic o tom, jakým je zapřisáhlým příznivcem i členem pražské kavárny, milovníkem amerických neokonzervativců a nepřítelem Ruska, lítějším, než je Schwarzenberg, mohli bychom – možná – najít v jeho slovech i cosi racionálního, s čím by se dal vyslovit i souhlas.

Jenže když ho znáte, víte naprosto přesně, oč mu jde. Žere ho, nesmírně ho žere – a není ve své rozbolavělé nespokojenosti samozřejmě sám – že my občané této republiky nejsme opracováváni do jednoho uniformního a zpitomělého kusu tak dokonale, jak by si on představoval, že bychom měli být. Že tím pádem netvoříme ono správné, jedním duchem prodchnuté fašistické stádo, o němž on má za to, že bychom měli tvořit. Že neslýcháme toliko jeden a jediný oficiální politický hlas (což je i hlas jeho, Teličkův), zprostředkovaný nám vládou a všemi našimi presstitukami, ale že můžeme – aspoň čas od času, i kdychom si toho času přáli mít pochopitelně mnohem víc – zaslechnout i hlas jiný. Ten, který je nám blízký. Mluví nám k srdci i hlavě a vyjadřuje to, co jsme si sami mysleli, ale co jsme si v návalu oficiálních názorů protichůdných často ani netroufali vyslovit. A nyní ten hlas, o to vzácnější, že je mu dána příležitost zaznít málokdy, slyšíme z televizní obrazovky i z rozhlasového přistroje a přijímáme jej jako živou vodu, přitékající k nám z pusty. To je ono, aspoň jeden má rozum, zpívá v nás, ano, tohle je to pravé, a ne ty nesmysly a nespravedlnosti, co do nás denodenně horem dolem hustíte ze všech hlásných trub v radiu, novinách a televizi. Prezident vám to natírá a vy na něj nemáte, a to vás vytáčí do nepříčetna. Nechápete a nechcete pochopit, proč těch 60 procent našich lidí vzdor vaší zběsilé a vědecky propracované propagandě nejde za vámi, ale jde za tím jediným osamělým hlasem, a nikdy ani ve své duševní slepotě nepochopíte, že se tak děje proto, že ten hlas – na rozdíl od vás – mluví pravdu.

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Autoři komentářů
fajtpeter.jaaidiotronicIrena Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

Ze životopisu „oboupohlavního komunisty“ Teličky: – Pochází z rodiny bývalého českého komunistického diplomata Františka Teličky, který v době jeho narození působil v kubánském oddělení velvyslanectví ČSSR ve Washingtonu. – Vstoupil do KSČ a pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. V letech 1991 až 1995 pracoval ve Stálé misi České republiky při EU. V roce 1998 se stal náměstkem ministra zahraničí a v roce 1999 1. náměstkem ministra a státním tajemníkem pro evropské záležitosti. – V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie vedl český vyjednávací tým a poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Béda napsal
Béda

Telička je havloid par excellence a evropský povaleč, kterému široko daleko není rovno ( jeho rodové kořeny ukazují na to, jak silně se bývalá nomenklatura připravovala na státní převrat ). ..)

asym
Člen
asym

Ignorace! To je jediný a nejúčinnější způsob, kterým tyto kreatury rozumějí. Když si jich společnost „dostatečně“ nevšímá – jen členství v PK je neuspokojuje. Zde platí dvojnásob – svoboda začíná tam kde signál TV končí.

fajt
Člen
fajt

asym napsal

Ignorace! To je jediný a nejúčinnější způsob, kterým tyto kreatury rozumějí. Když si jich společnost „dostatečně“ nevšímá – jen členství v PK je neuspokojuje. Zde platí dvojnásob – svoboda začíná tam kde signál TV končí.

to jo, ale ne jenom určité kreatury, ale celý jejich systém ( a důsledně) , pak má ignorace nějaký smysl. ..)

aram
Člen
aram

Zvláštní, jak je životopis Teličky jako přes kopírák s Tošovským a Fischerem. Když se podíváme na jejich další kariéru, tak si je také ne nepodobná. Oni dobře vědí za co ta korýtka mají a dělají vše pro to, aby o ně nepřišli.

Irena
Člen

Německo vyzve státy EU k vytvoření jednotné evropské armády. V červenci německá vláda učiní oficiální návrh na vytvoření společného evropského generálního štábu…

Источник: http://politikus.ru/articles/75441-borba-za-suverenitet-germaniya-sozdast-evropeyskuyu-armiyu.html
Politikus.ru

fajt
Člen
fajt
idiotronic
Člen
idiotronic

aram napsal
Zvláštní, jak je životopis Teličky jako přes kopírák

Existuje životní strategie,která vede k nekonfliktní kariéře, i když nám třeba nemusí imponovat. Ke srovnání doporučuji soudruha Evžena Erbana (před Protektorátem socialista, za Protektorátu Národní Odborová Ústředna Zaměstnanecká ( slovní hříčka : ROH vzniklo z NOÚZe ) a Liga proti bolševismu,
…po roce 1968 dále v ÚRO , poslední pokus o vstup do politiky po 1990.
(wiki, Rudé právo, RFE)

jaa
Člen
jaa

Co jej žere … jednoduché… vztek .. nač .. na to že to souzi neustáli a pustili otěže.. Vždyť měl našlápnuto na tu nejvyšší kariéru s nejvyššími pravomocemi a poctami v rozhodování. Avčil aby makal a sloužoil tomu kdo platí….

jaa
Člen
jaa

jaa napsal

Co jej žere … jednoduché… vztek .. nač .. na to že to souzi neustáli a pustili otěže.. Vždyť měl našlápnuto na tu nejvyšší kariéru s nejvyššími pravomocemi a poctami v rozhodování. Avčil aby makal a sloužoil tomu kdo platí….

vypadlo mi… jak ponižující na takového nadějného……. :-)

fajt
Člen
fajt

comment image?oh=e91f1adba3264d610cac31d587c1fd7d&oe=57A411B6

peter.
Člen

Kto vie,ako dopadnú jednania o TTIP.Aj by so sa stavil,že nakoniec prijatá bude.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/392010-usa-odmietaju-uznat-slovensky-tokaj/

fajt
Člen
fajt

http://a2larm.cz/2016/05/insolvencni-navrh-okd-neni-zadne-prekvapeni/ – Hurvajzův tunel ( a polští przedsiębiorci oferują rozwiązania, i územně správní :-) )

fajt
Člen
fajt

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Urazil-jste-urednika-Tak-to-mate-za-deset-tisic-Poslanci-schvalili-zostreny-rezim-434382 – jenom držet hubu a krok, kolik by asi dostal ( v tomto zostřeném režimu) nějaký zdejší satyr za kritiku tureckýho paši a nebo Karel Kryl se svými písničkami proti režimu ( dnes daleko brutálnější ), neudělali by z něj bezďáka a milionového dlužníka??. ..)