Diskuze k článku


 • Aleš • 27. února 2019

  Myslím si, že brzy bude mít příležitost se pustit do práce. Znovu nekandiduje do EP. Těžko říct, zda hodlá být blíže rodině a pracovat nadále v původní profesi nebo zúročí zkušenosti a bude moci pracovat pro společnost lépe než v pozici europoslance, který zastával často odlišné názory od ostatních v jejich frakci… Také rád jako pan Umlauf nazývám věci pravými jmény, fašisty nazývám fašisty. Ale mám pochopení, když pan Keller v rámci svojí práce osoby, často jiné europoslance, u kterých musel prosazovat názory a zájmy voličů, tak nenazýval. A co se týká označení systému, že nepoužíval termín korporátní fašismus, mi taky nějak výrazně nevadilo. Ale jinak to optikou člověka, který ve Francii byl leda tak prstem po mapě nebo duchem v knihách, fotkách, cestopisech, filmech či povídání známých, vidím jako pan Umlauf. A to nejen proto, že např. kritika NATO, organizace, která parazituje na úkor všech sociálních systémů a jejich nejslabších a nejzranitelnějších článků, se evidentně nesmí objevovat oficiálně v programech, jednáních a rozhodování politických stran jako je ČSSD a jejich zástupců a politiků. A jen tak mimochodem. Proč myslíte, že tentokrát tak brutálně (útoky projektily na hlavy či genitálie demonstrantů) nechal Macron zasáhnout? V požadavcích žlutých vest bylo vystoupení z NATO a kritika výdajů na zbrojení. Od jisté doby nevylučuju, že některé síly mohou k udržení moci využívat i prvky satanismu (patrné to bylo hlavně při vraždě JFK). A žluté vesty chtě nechtě šláply nechutnému válečnému byznysu na kuří oko a to se neodpouští.
  Na závěr ještě jeden srdečný pozdrav čučkařům i odchovancům, snad brzy na shledanou

 • idiotronic • 28. února 2019

  … nová partaj slušných lidí není na obzoru…
  Pro takové zjištění ani nemusíme do Francie. Pro veřejné demonstrování na ulici však musí v představách účastníků existovat víra v možnost , že poměry je možné změnit.
  Na odborářských demonstracích bylo zřetelné, jak s časem tato víra vyprchává.

 • Irena • 28. února 2019

  „Jenže ve Francii byl jiný druh socialismu spojený jednak s reálným tržním hospodářstvím a jednak s republikánskou ideologií.“
  Takové kecy, Francie odjakživa žila z kolonialismu a za to, že tam chvíli bylo něco podobného sociálnímu státu tamní lidé mohou vděčit jedině existenci SSSR a žádné rádoby demokracii. Zajímalo by mne, kdy si to naši intelektuálové konečně uvědomí a přestanou si idealizovat ten Západ, kde odjakživa vládlo jedno procento! To proto se také tak urputně snažili SSSR položit, což se jim přes „podplacení“ tamních elit nakonec povedlo také proto, že obyčejní lidé pořád bagatelizovali nebezpečí, které nám od Západu neustále hrozilo. Vždyť tam chodí po ulicích ti dobře oblečení, usměvaví lidé jezdící v těch mercedesech, že? A že jsou schopni vybombardovat stát do doby kamené? To je maličkost, to je nic, to je norma, za to ti obyčejní lidé tam nemohou, že? A kdo za to tedy může, ptám se? Neustálá bagatelizace a idealizace toho zas… Západu a shazování socialismu!!! Vážně se s tím už jděte vycpat. Prý naše hrozná padesátá léta. Proboha podívejte se na Ukrajinu, takhle jste chtěli dopadnout? Ty hrozby nikdy nebyly vymyšlené, vždy byly zatraceně reálné. A za to, že ještě dneska žijeme celkem slušně vděčíme jedině tomu, že sociální procesy mají určitou setrvačnost, která se nedá lomit přes koleno a existenci Ruska.

 • Aleš • 28. února 2019

  Irena: Záchod skončí podobně, jako už skončil v podobě římské říše. To je už asi neodvratné, nějaké naděje vkládat do reforem EU, které jsou méně pravděpodobné než to, že se jistá globální teroristická organizace začne řídit nějakou Washingtonskou smlouvou a Chartou OSN, mi přijde absurdní. Vyhlídky tedy skutečně blízké nule. A historická zkušenost? Naivní představy o tom, že budeme nějakým mostem mezi východem a západem nebo dokonce o tom, že jsme západ a že není na světě nic úžasnějšího než vyznávat nějaké západní či euroatlantské hodnoty bychom měli po více než 1000 letém kontinuu naší státnosti a všech peripetiích s tím spojených spláchnout. Třeba do záchodu či propadliště dějin. Rusko je skutečně jediný účinný stabilizační prvek evropské bezpečnosti a mezinárodních vztahů již po staletí…
  Chápu sice trpkost těch, kteří v minulém režimu měli s režimem trable. Myslím, že zčásti v tom může být i ta částečná slepota nevidící to, že mnohé procesy, které se děly třeba ve východním bloku, probíhaly právě v zájmu mocných v pozadí druhého bloku. Tak proto ten folklór kopat do spícího medvěda.
  Ono ty rozumnější to přejde. A na přeformátovaných korouhvičkách záležet nebude.

 • Bety • 28. února 2019

  Já si na rozdíl od autora nemyslím, že rozdíl mezi socialismem a korporátním
  fašismem je jen kosmetický, protože 99 procent lidí muselo a musí pracovat.
  Zaprvé nepovažuji práci za něco na způsob trestu, považuji ji za nutnost, neboť
  jen ptactvu nebeskému je dáno, aby sklízelo, třebaže neseje.
  Zadruhé práci považuji za způsob seberealizace, protože ačkoliv ne každému se
  poštěstí aby ho práce i bavila, přesto, když ji vykonává dobře, je pramenem
  uspokojení a sebeúcty.
  Zatřetí tu máme pracovní podmínky. A tady je zásadní to, jestli se na lidi pohlíží
  jako na bláto, které má držet hubu a krok, nebo jako na občany, kteří mají
  nárok vyjádřit svůj názor, a třebaže mohou být z nejednoho hlediska i nepříjemní,
  mají na práci nezadatelné PRÁVO.
  Bezbřehou úctu ke „střední třídě“, která je podle autora nositelem kultury a má
  „dobré srdce“ také zrovna nesdílím, protože podle mne je v ní příliš velký podíl
  právě toho „ptactva nebeského“, tedy těch, kteří mají za to, že mají právo
  živit se jen zobákem, neboli planým žvaněním. A právě mezi ně bych řadila
  všechny ty genderové a jiné prý idealisty. Ti mají levici leda tak v hubě, rozhodně
  ne v tom „dobrém srdci“, protože na ten obyčejný póvl shlíží pěkně shůry.

 • idiotronic • 1. března 2019

  ,,Zisky z montoven jdou na západ místo na východ“
  Není to nějak zjednodušené? Je to pravda v případě investic na Slovensku, tam se doháněl rozdíl až do konce existence společného státu. Ale společného, takže zůstával uvnitř. Dneska jde ven ( na zmíněný západ) , ale žádná symetrie v tom není. Navštívil jsem před několika léty firmu, kde shodou okolností jsme se s většinou osazenstva znali (kromě německého vedení). Jejich závěr : placeni jsme dobře, ale co bude za rok nikdo neví a ve Škodovce se v provozu vyučili učňové. S tím se tady prostě nepočítá.

 • Bety • 1. března 2019

  idiotronic napsal
  ,,Zisky z montoven jdou na západ místo na východ“

  Také bych řekla, že je to zjednodušené a to pořádně. Teď je ta asymetrie zisků
  opravdu víc než zřetelná.
  V 89 nám Rusové dlužili a ke svým dluhům se znali, i když to nebylo zas tolik.
  Zkuste po Merkelové a spol. chtít vyrovnání a vsadím se, že se k ničemu znát
  nebudou. A proč taky. Kolonie má přece pána podporovat.

 • Martin (už bez taky m) • 1. března 2019

  Bety napsal
  Také bych řekla, že je to zjednodušené a to pořádně. Teď je ta asymetrie zisků
  opravdu víc než zřetelná.
  V 89 nám Rusové dlužili a ke svým dluhům se znali, i když to nebylo zas tolik.
  Zkuste po Merkelové a spol. chtít vyrovnání a vsadím se, že se k ničemu znát
  nebudou. A proč taky. Kolonie má přece pána podporovat.

  Dluhy SSSR i později RF (ta za celý SSSR) splácela až do vyrovnání.
  Mimo jiné ropou a plynem.
  To „svobodná“ služka Ukroruina už zase dluží…
  Kdy se tamní zbylí slušní té své „věrchušky zbaví“?? Plynovou zlodějku místo čokoládového zlodějského lumpa? Tu co chtěla použít jaderné zbraně na RF – tu zemi která splatila i všechny dluhy Ukrajiny ze SSSR, a i poté jim dávala mnohé kredity?? Nebo zástupce zločince z Oděsy Kolomojského v „Zelenskyi“ „humorném“ provedení?? Nebo opět čokozločince co poslal tanky a nácky na své vlastní občany??
  A slovutná EU „podchrujukivajuščich“…
  Komu všemu ta ve svých „supermeganeokoloniích“ ve skutečnosti dluží??
  A dluhy USA??
  Nejsou již splatitelné- a přitom jako „veleúspěšná světová ekonomika“ dělá ostatním kázání a dále „investuje“- většinou bohužel hlavně teror a smrt, nejnověji na „zadním dvorku“…
  Jen aby jednou nepřišla nějaká tsunami z Karibského rybníčku…
  Škoda je životů a trápení všech normálních lidí všude, i tam.
  Tak si snad jednou zametou sami i doma.
  P.S.: letí poslední velekonspiračka: po příštích Eurovolbách budou v Bruselu vládnout euroskeptičtí populisté a ve smyslu pořekadla „co nejde zničit infiltruj“ údajně rozpustí NATO a zruší US záchodny… Nebo že by to tentokrát „ruským hackerům“ nevyšlo??
  I když pravda: po vzoru neutuchajícího protitrumpovsky „demokratického odporu“ třeba neČekaně v nažloutlé vestě povstane nějaký Evropský „Kvído“, prohlásí se „vrchním stranickým komisařem“, zruší Eurokomisi rozhodující od dětských plínek po zahnutí okurek o všem podstatném, a následně z nových Německo-Franckých tančíků rozstřílí EuroparLAMENT zadarmo drahých…
  A jelikož v toho tajemného „proevropského“ Kvida nejspíš J. Keller věří, tož se nedivím že do toho baráku už nechce znova chodit.
  „Jó, až si pro mně přijdou, až si…“

 • racek • 1. března 2019

  Jedno procento … ve skutečnosti spíš 0,01 % , mezi nimi rozhodně nejsou dobře placení manažéři, oni je nikdy mezi sebe nepřijmou. Kupodivu tomu nevěří a furt doufají. Takový je i Macron.
  A už radši nic. Mám pocit že to vede k nemístným úvahám ….

 • Martin (už bez taky m) • 2. března 2019

  Ivan David:
  „Budu spokojen, když se mi podaří bránit dalším zvěrstvům.“
  http://www.novarepublika.cz/2019/03/budu-spokojen-kdyz-se-mi-podari-branit.html
  Rozumné názory.
  Kdyby u voleb záleželo na rozumu…

 • Martin (už bez taky m) • 2. března 2019

  1. Velmi dobře nejen popsáno ale také napsáno…
  Ilona Švihlíková: Potřebujeme ještě sociální demokracii?
  http://casopisargument.cz/2019/03/02/potrebujeme-jeste-socialni-demokracii/

  2. Výstižný popis „obrazu“ konzumerismu a jeho nemyšlení – a nedomýšlení jiejich společně působících důsledků…
  Veronika Sušová-Salminen: Trdelníková Praha
  http://casopisargument.cz/2019/03/01/trdelnikova-praha/

 • racek • 2. března 2019

  Tak už je to tady. Eurohujeři, Rusofobové, vítači a lepšolidi, nadšeně hýkající nad obrannou mírotvornou politikou NATO a nakonec mladý schopný zachránce světového míru… hádejte co to je? Ale to je přece jednoduché. To je nové vedení socanů. Předpokládám, že je to přesně to, co voliči od nich očekávají.
  No, podotýkám že budoucí voliči, i když jich asi moc nebude. Ti bývalí zůstanou u Babiše. Neb nikdo jiný už nezbývá. Neb komouši projistotu nenabízejí už nic. Homosexuální a sionistická propaganda Dolejše už taky netáhne.