Diskuze k článku


 • Jan Kristek • 12. října 2015

  Já bych to řekl jednodušeji:
  První prioritou pro člověka je brát realitu takovou, jaká je, udržet si odvahu k tomu potřebnou, a neutíkat se k pseudorealitám a náhražkám.
  První prioritou pro toho, kdo chce lidi ovládat, je od toho lidi odradit, vzbudit v nich strach z reality, a dohnat je k pseudorealitám a náhražkám.

 • Alena • 12. října 2015

  Jan Kristek napsal

  Já bych to řekl jednodušeji:
  První prioritou pro člověka je brát realitu takovou,jaká je, udržet si odvahu k tomu potřebnou, a neutíkat se k pseudorealitám a náhražkám.
  První prioritou pro toho, kdo chce lidi ovládat, je od toho lidi odradit, vzbudit v nich strach z reality, a dohnat je k pseudorealitám a náhražkám.

  tak to nevidím. Pokud bychom se narodili v kastovní společnosti, např. Indii, brali bychom za samozřejmé, že jsme chudí- či bohatí. Mluvíte o svém vnitřním světě, ne o pravidlech společnosti, do kterých jste se narodil a berete je jako samozřejmost

 • Jan Kristek • 12. října 2015

  Re: Alena
  Asi jsem byl přece jen moc stručný. Právě ta pravidla společnosti považuji za pseudorealitu. Měl jsem na mysli odvahu dívat se na věci takové, jaké skutečně jsou. Rozpoznávat „skrytý“ potenciál společnosti, ve skutečnosti blokovaný právě těmi pravidly.

 • Alena • 12. října 2015

  Jan Kristek napsal

  Re: Alena
  Asi jsem byl přece jen moc stručný. Právě ta pravidla společnosti považuji za pseudorealitu. Měl jsem na mysli odvahu dívat se na věci takové, jaké skutečně jsou. Rozpoznávat „skrytý“ potenciál společnosti, ve skutečnosti blokovaný právě těmi pravidly.

  klobouk dolů, to ale dokáže člověk kritický, přemýšlivý , vzdělaný, nad rámec současného vzdělání, znalosti dějin, propagandy a rádobyfaktů z TV apod.

 • Starý doktor • 12. října 2015

  Skandálními výroky v pořadu „Střepiny“ na TV Nova se bude zabývat ruské ministerstvo zahraničí. Podnět podala redakce AE News!

  Dnes dopoledne předal náš spolupracovník redakce AE News v Moskvě ruskému ministerstvu zahraničí transkript (přeložený do ruštiny) nedělního pořadu Střepiny vysílaného v premiéře 11. 10. 2015 na české televizní stanici Nova [1]. Jak nás už včera večer do redakce upozornila doslova záplava čtenářů AE News, v pořadu TV Nova zazněly skandální informace, které mohou mít i významný politický dopad na mezinárodní úrovni. V pořadu např. zaznělo, že Vladimir Putin je diktátor, že občané Ruska nemají mnoho možností, jak ho sesadit, protože Rusko je diktatura a když se její vládce zblázní, je taková země hrozbou pro celý svět. Že je Vladimir Putin diktátor, to usuzuje reportér televize Nova podle toho, že podobizna prezidenta Putina se prodává v Rusku na suvenýrech. Co je potom prezident Barack Obama, jehož suvenýry zaplavují pro změnu v USA (a nejen tam) obchody s dárkovým zbožím? [2] A co takový Václav Havel? [3]
  Více o pořadu a dalších “ objevných pravdách“ NOVY – http://aeronet.cz/news/skandalnimi-vyroky-v-poradu-strepiny-na-tv-nova-se-bude-zabyvat-ruske-ministerstvo-zahranici-podnet-podala-redakce-ae-news/

 • Sasin • 12. října 2015

  Kolik těch priorit řízení ještě máš, Sio? Na lidi bez podílu na půdě a rozpočtu a jejich možnosti rozhodovat o prioritách řízení si frkáš s řízením, co? Muheeeeeee

 • Gatta • 13. října 2015

  Světonázor – nejlépe je zformovat osobnost dále kdykoliv zformovatelnou – ovečku poslušnou, jdoucí za svým pastýřem a řídící se jeho láskyplnými pokyny – nebo štěkáním jeho psů či práskání jeho biče.
  Tedy k poslušnosti, ustrašenosti a konformismu je třeba plebs vychovávat … a nějaké to vysvětlení se pro jejich směrování kamkoliv bude potřeba … to se už vždy najde. Ať v Biblickém čtení nebo v nějaké novější „svaté knize“.

 • Sio • 13. října 2015

  Gatta napsal

  Světonázor – nejlépe je zformovat osobnost dále kdykoliv zformovatelnou– ovečku poslušnou, jdoucí za svým pastýřem a řídící se jeho láskyplnými pokyny – neboštěkáním jeho psů či práskání jeho biče.
  Tedy k poslušnosti, ustrašenosti a konformismu je třeba plebs vychovávat … a nějaké to vysvětlení se pro jejich směrování kamkoliv bude potřeba … to se už vždy najde. Ať v Biblickém čtení nebo v nějaké novější „svaté knize“.

  Jistě v mnoha případech to tak je, strach pohání lidi ohýbat hřbety. Ale u řízení na první prioritě jde o to, aby lidi sami, ze svého přesvědčení dělali to, co si subjekt řízení přeje. Samozřejmě je to určitá iluze, neuvědomují si, že to, co dělají je výslednicí desítek, stovek a možná v některých případech i tisíců let řízení celého jejich informačního prostředí.
  Vezměte si víru v nějaké božstvo. (Vele)kněz nebo šaman nemusí neustále nutit své „ovečky“ k tomu, aby dělali to, co chce. Nemusí nad nimi stát a přikazovat jim každý krok, ani by to nezvládl. Dá jim PRAVIDLA, ZÁKONY, PŘIKÁZÁNÍ (PZP) a odvolá se na vyšší autoritu, která je všemocná (nebo alespoň velmi mocná), všechno vidí, všechno slyší, odměňuje a trestá. Vytvoří INFORMAČNÍ PROSTŘEDÍ (IP), ve kterém ovečky žijí. Zase je tu problém, pokud chce vládnout tisícům a miliónům, potřebuje pomocníky, kteří pomáhají IP šířit a upevňovat všemi prostředky. Vybere si ty nejschopnější a nejsilnější a dá jim určitá privilegia „od boha“ popřípadě si už privilegovaní vyberou jeho, když shledají IF, které kněz šíří užitečným. Takto vytvoří STRUKTURU pomáhající řídit proces zavedení IP, které samo o sobě je nástrojem BEZSTRUKTURNÍHO řízení. Lidé se sami hlídají, kdo a jak je vlažný ve víře nebo zbožný, jak dodržuje PZP. Ani nevědí, že tím slouží svému pánu.
  Kapitál potřeboval některé části PZP rozbít, aby se mohl rozvíjet. A tak se objevil ateismus, sexuální revoluce, spotřební život, vliv církve, která vysávala zdroje z celého světa a brzdila tím rozvoj výrobních sil byl oslaben, lidé částečně (úplné zničení církví není v zájmu kapitálu, proběhlo jen přeformátování rolí a vlivu) byli od vlivů víry osvobozeni. Namísto víry v bohy jim byla implementována víra v kapitál, v konzum, a převod k řízení na čtvrté (ekonomické) prioritě

 • Gatta • 13. října 2015

  Re Sio – jasně, vidíme to úplně stejně.
  Už tím, že udělá někdo z lidí ovce, tak už tím je jasně dán jejich orientace a představa o světě – taková „ovčí“.

  PS
  Četl jste Starý zákon ? – moc prima čtení …

 • Sio • 13. října 2015

  Jak jsem už ale naznačil v dřívějších článcích, řízení probíhá málokdy jen na jedné prioritě. Z peněz se stal fetiš, nové, materialistické božstvo. Lidé se mění ve stroje na vydělávání peněz, chtějí bohatství a prestiž, jsou připraveni, zvláště ti, co mají šanci, udělat pro to velmi mnoho, někteří cokoliv. Před nosem mají jako Buridanův osel mrkvičku na biči za kterou se ženou, za sebou obrazy bezdomovců a vyděděnců, strach z toho, co se stane, když se zastaví. Občas, aby to osel v beznaději nevzdal, dostane jiný osel tu svou mrkvičku nebo alepoň si může kousnout. Samozřejmě s patřičnou publicitou. Sportovci, umělci, manažeři … za to se musejí podílet na tvorbě požadovaného IP. Většinou to udělají sami od sebe a rádi. Nakonec všichni vědí – musíme makat, musíme se snažit, jen tak máme šanci dostat kousek mrkvičky. A to už se dostáváme k řízení na první prioritě. Přidá se iluze demokracie, svobody a je vymalováno.
  Takový systém je ďábelský v tom, že kromě vysávání oveček jim zároveň slouží. Vytváří relativní pohodlí k životu, pořádek a klid, pokud makají na pána podle pravidel. Rozbití takového systému vede nutně k chaosu, válkám a nepohodlí. Z toho plyne jediný závěr. Systém je reformovatelný jedině postupnou záměnou starých paradigmat novými, nahrazováním existujících řídících struktur lepšími při současném udržení stability. Revoluce je možná až teprve tehdy, kdy evoluce vše nezbytné připravila. Je k tomu jediný mocný prostředek. Celostní vzdělání. Elity si to uvědomují, proto na vzdělávací systém působí jak jen mohou. Z jedné strany potřebují vzdělané specialisty oddělené od moci, protože ti mají exaktní způsob myšlení, z druhé strany specialisty humanitní, kteří mu pomáhají udržet moc a povětšinou nevládnou takovými analytickými schopnosti.

 • Sio • 13. října 2015

  Gatta napsal

  Re Sio – jasně, vidíme to úplně stejně.
  Už tím, že udělá někdo zlidí ovce, tak už tím je jasně dán jejich orientace a představa o světě – taková „ovčí“.

  PS
  Četl jste Starý zákon ? – moc prima čtení …

  Četl jsem obojí. Starý i Nový zákon. Jsou to bestrukturní prostředky řízení na výrobu ovcí. K šíření ovšem používají i strukturu – církev. Ale výsledek je víra a ta řídí chování lidí i bez účasti církve. Kombinuje se to.

 • Cico_Ciciak • 17. října 2015

  6 základných prostriedkov/priorít vedenia vojny, manipulácie a riadenia ľudstva
  ———————————————————-
  http://www.koncepcia.eu/6-zakladnych-prostriedkov-komunikacie/

  http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-probihala-studena-valka-1-/

 • Irena • 17. října 2015

  Sio napsal
  Občas, aby to osel v beznaději nevzdal, dostane jiný osel tu svou mrkvičku nebo alepoň si může kousnout. Samozřejmě s patřičnou publicitou. Sportovci, umělci, manažeři … za to se musejí podílet na tvorbě požadovaného IP.

  Tak mě jenom v souvislosti s tím po vyslechnutí jedné reportáže „na mému srdci tak drahém Radiožurnálu“ napadlo, že platit „zaslouženým“ se dá i formou žaloby pro pomluvu v určitém nejmenovaném periodiku určitým nejmenovaným lidem, o kterých tam byly zveřejněny lehce doložitelné nesmysly.