ČT 2, pořad Nedej se: Megapodvod s vodou 2 – Praha

Celý proces prodeje akcií PVK a to, co vedlo k uzavření smluv a bezúplatnému vyvedení zisků z vody na fr.Veolii jsem popsal na  stránkách www.pravdaovode.cz/okres-praha/praha-privatizace/.

Najdete zde také:

  1. Přehled vodného a stočného v Praze a vývoj inflace
  2. Výroční zprávy PVK a PVS
  3. Porovnání zisků z vody a jejich rozdělování v rámci uzavřených smluv
  4. Informace o vzniku a struktuře PVK a PVS

Více informací najdete na webu Pravda o vodě

8
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)MudrcenviAlešfajt Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
PPK
Člen
PPK

V otázkách pitné vody je jediné smysluplné řešení ve zpětném návratu vlastnického statusu jejích největších zdrojů do celospolečenské ekonomicko vlastnické a investiční správy a s tím souběžně i její celostátní zdravotnické kontroly, financované ze státních a potažmo i z místních obecních prostředků. Jenže, to nejen politicko mocensky vyřadí ze hry spekulanty se základním prostředkem životní potřeby obyvatelstva a jeho zdraví, ale vyžaduje to i povinnost politiků příslušných úrovní k funkčnosti všech technických prvků pitného vodohospodářství převzít zpět nejen vlastnictví zdrojů a vodovodní dopravní sítě do organizační pravomoci, ale zároveň převzít i zodpovědnost za bezchybnou a celospolečensky hospodárnou funkci takového systému.… Číst vice »

envi
Člen
envi

Přitom nejde vůbec jen o cenu vody, ale také její kvalitu, která neustále klesá!!! Voda dnes v Praze podivně zapáchá a má hnusnou chuť. Navíc PVK (na můj dotaz dle jejich vyjádření) vůbec nesleduje ve vodě např. tyto nebezpečné prvoky http://www.szu.cz/seminar-problematika-prvoku-rodu-cryptosporidium-a-giardia

Bety
Člen
Bety

Naprosto souhlasím s PPK. Soukromé firmy cítí zodpovědnost asi tak, jako liška v kurníku. T.j. sežrat všechno co stihnou a zbytek nechat v co nejhorším stavu. Náš stát se opravdu bohužel zbavuje veškeré „zátěže“, jen daně vybírá od obyčejných občanů s co největším entusiasmem. Netýká se to jen vody. Je to tak dva roky, co jsem mluvila s jedním lékařem z hygieny. Dostali tenkrát z ministerstva ne přímo zákaz, ale důrazné upozornění, že je zbytečné zabývat se kontrolou složení potravin. Dobré, že? Například takové uzeniny nebo sýry – nejsou sice plné různých bacilů / to se ještě namátkově kontroluje/, ale… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Bety napsal Naprosto souhlasím s PPK. Soukromé firmy cítí zodpovědnost asi tak, jako liška v kurníku. T.j. sežrat všechno co stihnou a zbytek nechat v co nejhorším stavu. Náš stát se opravdu bohužel zbavuje veškeré „zátěže“, jen daně vybírá od obyčejných občanů s co největším entusiasmem. Netýká se to jen vody. Je to tak dva roky, co jsem mluvila s jedním lékařem z hygieny. Dostali tenkrát z ministerstva ne přímo zákaz, ale důrazné upozornění, že je zbytečné zabývat se kontrolou složení potravin. Dobré, že? Například takové uzeniny nebo sýry – nejsou sice plné různých bacilů / to se ještě namátkově… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

envi: Tyto oboje závažné problematiky vody jsou vzájemně ovlivňované. Pro změnu kvality pitné vody bude nezbytně nutné, to co píše pan PPK. A kvůli propojenosti jevů budou nezbytné mnohem hlubší změny než jen návrat vodárenství do rukou lidu. Pokud nám tu korporace budou do půdy a na rostlinstvo valit tuny chemie, voda možná zlevní, ale nebude se dát pít bez zdravotních následků. A pokud politiku a ekonomiku budou ovládat struktury nad zákony, budou si dělat z jakýchkoliv norem dobrý den.

envi
Člen
envi

Aleš napsal envi: Tyto oboje závažné problematiky vody jsou vzájemně ovlivňované. Pro změnu kvality pitné vody bude nezbytně nutné, to co píše pan PPK. A kvůli propojenosti jevů budou nezbytné mnohem hlubší změny než jen návrat vodárenství do rukou lidu. Pokud nám tu korporace budou do půdy a na rostlinstvo valit tuny chemie, voda možná zlevní, ale nebude se dát pít bez zdravotních následků. A pokud politiku a ekonomiku budou ovládat struktury nad zákony, budou si dělat z jakýchkoliv norem dobrý den. Souhlas. Já jsem dokonce pro znárodnění všech velkých podniků, včetně zahraničních. Korporativismus je zhoubný pro celý svět. Vodárny… Číst vice »

Mudrc
Člen
Mudrc

Berlín má asi 3 miliony obyvatel a také měli zprivatizovánu vodovodní síť Veolií, ale už si jí vykoupili nazpět a provozují sami. Když to šlo v Berlíně,tak proč ne v Praze. Ale v Berlíně se lidé zvedli a masivně zatlačili na magistrát a dnes mají vodné asi o 15% lacinější. Jenom je nutné chtít, dát se dohromady a jít stejnou cestou. Vodné je velké politikum a nevím proč zisky z vodného mají odcházet do ciziny a to se netýká pouze Prahy! V Praze byla privatizace vodovodní sítě korupční, takže je možné napadnout smlouvy soudně, ale to je možné pod tlakem… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Mudrc napsal Berlín má asi 3 miliony obyvatel a také měli zprivatizovánu vodovodní síť Veolií, ale už si jí vykoupili nazpět a provozují sami.Když to šlo v Berlíně,tak proč ne v Praze. Ale v Berlíně se lidé zvedli a masivně zatlačili na magistrát a dnesmají vodné asi o 15% lacinější. Jenom je nutné chtít, dát se dohromady a jít stejnou cestou. Vodné je velké politikum a nevím proč zisky z vodného mají odcházet do ciziny a to se netýká pouzePrahy! V Praze byla privatizace vodovodní sítě korupční, takže je možné napadnout smlouvy soudně, ale to je možné pod tlakem veřejnosti… Číst vice »